ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Čím brousit? Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2017
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
papun napsal:
Tak už jsem se to trošku naučil. Koupil jsem si zelenou brusnou pastu. Ale trošku si sní nerozumím. Čekal jsem, že to bude taková pastovitá hmota. Ale ono to je dost tuhé. Jak se stím má pracovat? Jak to nanést na plochu kůže? Díky za pomoc.

1. spôsob - ako keby si voskoval lyže
2. spôsob - pomaly rovnomerne nahrievaj fénom na vlasy (alebo teplovzdušnou pistoľou) podklad - pasta pri kontakte s podkladom zmäkne a ľahšie ju rozotrieš, na záver "zahlaď" povrch niečim hladkým - pivová fľaša
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Lokace: Děčín - Bělá
A tou lahví rozválet jak nudle. Kdyby moc nechtěla, opět přihřej fénem - múžou se dělat takový ostrůvky.....
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
Nejjednodušší je trochu pasty rozdrtit nebo nastrouhat a rozpustit v oleji na kašičku, tou natřít kůži a zbytek pasty, co se nevstřebá, setřít
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/22/2011
Někdo tu dřív radil trochu benzínu do zapalovače. Zkusil jsem to a opravdu to funguje. Ty zmiňované ostrůvky mi to dokonale rozpustilo. Ještě mám vyzkoušenou kombinaci pečícího papíru a žehličky.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/19/2017
Tak konečně jsou doma brusné kameny shapton kuro 2000 a 4000 objednané u fy nipponshop.cz. Mám je na takové to domácí .....kdy potřebuju jen potáhnou ostří a nechce se mi namáčet klasické vodní kameny. Kameny jsou vysoké 15mm. Zatím vyzkoušeno jen lehce. Jsou velmi tvrdé a produkují málo kalu, což mi vyhovuje. Četl jsem, že mohou mít časem tendenci se prohýbat, proto jsem je nalepil na sklo 10mm ( za cca 50Kč na kus u místního sklenáře ) .
Sklo jsem potřeboval zdrsnit, tak jsem koupil zde doporučované brousící mřížky na sádrokarton. Ten Sic, co je na mřížkách se poměrně snadno uvolňuje. Ale nakonec jsem vzal sklo a ten uvolněný brusný materiál a starý hodně zvlněný kámen tyrolit a třel je o sebe .
Výsledek: sklo krásně zdrsněné a kámen ( zvlhčovaný ) krásně srovnaný. Předpokládám, že je to použitelné i na ostatní běžné kameny a ty mřížky stojí pár korun.

A ještě kompletní výbavička !

husky01 vložil tyto přílohy:
WP_20180223_17_38_23_Pro.jpg.jpg
WP_20180223_17_37_28_Pro.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/8/2018
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jaký elektrický brousek na řeznické nože by jste mi doporučili.
Koukal jsem na brus scanslib 150. Nemáte náhodou někdo nějakou zkušenost s tímto brusem, anebo co by jste mi doporučili.
Děkuji za odpověď.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/30/2018
Ahoj,
mám dotaz k Vám zkušeným..
Můžete mi poradit, poslat video, nebo nějaký odkaz kde je dobře vidět, nebo vysvětleno jak a čím se dá dobře nabrousit nestandardní dýková čepel nože...jednostranné ostří čepele (s uhlem asi 30° - nevím) , a z druhé strany jen rovna čepel.? (tlačná dýka CS)

Omlouvám se za laické výrazy v otázce. Přikládám foto.
Děkuji za pomoc.
Pěkný den.

HULK85 vložil tyto přílohy:
IMG_20180408_214626_HDR.jpg.jpg
IMG_20180409_070920_HDR.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/8/2007
pro inspiraci, jak se dá také brousit: https://www.youtube.com/watch?v=QjfhpXFptUk
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2017
husky01 : shapton kuro su inac oznacene Shapton pro ? Ja cakam na dodanie Shapton glass 320, chcel som cerax 320 ale ten je v nasich koncinach nekupitelny :( V com je lepsi ten Shapton Kuro od Shapton glass ?

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/20/2018
Pani brusici. Bol som poproseny o nabrusenie jedneho nozika, no panko by chcel fazetu zrkadlovu... Mam lanskeho 2000, aj Lanskeho s kozou. Na kozu som dal oxid zelezity (ako bolo odporucane), no rozlestit to proste nejde. Po X tahoch sa mi zacne fazeta viac lesknut, no zaroven sa zacnu robit drobne ryhy kolme na ostrie (teda uz mi tam ryje ten oxid zelezity)...
Na 90 centovom kuchynaku som to skusil tiez. Vysledok rovnaky. Avsak ked som vzal dremelku, lestiaci filcovy kotucik a len s olejom prebehol, tak po minute fazeta zacala na lestenom mieste zrkadlit a ryhy postupne mizli. Ale ostrie samozrejme bolo fuc a nozik dobry tak do vitrinky.

Moja otazka je teda, ci je oxid zelezity ako lestiaci material na kozu nevhodny (napriek tomu ze ho Lansky odporuca) a mam si zaobstarat nieco ine? Na moje bezne pouzitie to doteraz stacilo, no zrkadlo som nikdy nevyrobil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
PavolG - asi maš na koži zrniečka ineho brusiva - špinu
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/20/2018
Tak asi to tak nakoniec skutocne bolo a brusil som nejakym bordelom...
Vzal som kozu pod teplu vodu, pouzil jemnu zubnu kefku a vycistil co sa dalo. Nasledne som znovu naniesol namokro oxid zelezity a cuduj sa svete, vysledky su oooomnoho lepsie. Ziadne kolme ryhy.
Ale az teraz vidim, aky je tam velky skok medzi Lansky kamenom 2000 a kozou s tym oxidom. Hodina prace na 5cm cepeli a je to nalestene tak na 70% toho, co by som si predstavoval ako zrkadlo, kedze stale vidim na fazete povodne ryhy v smere kamena 2000.

A mam zrazu problem, ako vycistit kozu od ocelovych mikropilin Laugh

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/27/2017
No já používám taky klasickou ocílku a nůž je pořád ostrý Grin
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum