ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
matějka Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Příspěvky: 6,407
Dlouho jsem ti tady nic nekomentoval, tak to ber jako souhrnné poděkování za příspěvky z posledních x týdnů Wink. Nevím, jak ostatní, ale mě tvoje videa baví furt.
"Thin is sharp."
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/15/2007
Příspěvky: 378
Chci se připojit k poděkování Tylera. Přinášíš mně do života kus pohody a jsem rád, žes vydržel. Děkuju. Happy
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2013
Příspěvky: 54
Tyler napsal:
Dlouho jsem ti tady nic nekomentoval, tak to ber jako souhrnné poděkování za příspěvky z posledních x týdnů Wink. Nevím, jak ostatní, ale mě tvoje videa baví furt.


Pripájam sa k myšlienke Tylera. Rád pozerám Tvoje vídea, ktoré ma bavia a poučujú. Trollovanie si nevšímaj, funguje všade na svete a je pravda, že môže ľudí znechucovať. Držím palec a tajne dúfam, že Teba sa to nedotkne. S pozdravom Milan
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/28/2008
Příspěvky: 4,367
Než sem dám další videa, něco pro pobavení - včera mi volal jeden známý z Prahy, že když byl kupovat se synem nějakou elektroniku v jednom pražském obchodě, tak tam z obrazovek vystavených televizorů povídal Matějka o nožíchLaugh Laugh Laugh Díky klukům z té prodejny za reklamu a tímto je zdravímOk Laugh


matějka vložil tyto přílohy:
stažený_soubor__10_.jpg.jpg
stažený_soubor__11_.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2010
Příspěvky: 309
Milane, já mám Tvoje videa moc rád, jenom poslední dobou nestíhám sledovat všechno Laugh Ale per to sem dál, dokud Ti to dělá radost, opluskovat to stihnu vždycky Ok
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2010
Příspěvky: 309
Jinak jsem si od dubna seděl na rukách, ale když už sem píšu, tak mě to svrbění přemohlo a musím napsat ještě Filipmedovi svoji zkušenost s boreliózou:
Mojí ženě lékařka před lety, patrně z obavy z "nadspotřeby ATB" boreliózu nedoléčila, takže jí přešla do chronické formy. Problémy se stupňovaly několik let, dlouho jsme samozřejmě nevěděli, co to je, běhala pořád po nějakých specialistech a vyšetřeních a výsledkem bylo, že jí napsali Lexaurin, což je na stěhovavou bolest kloubů, únavu, problémy s hybností a počínající příznaky neuroboreliózy fakt skvělá medicína Applause
Pak jsem se do toho opřel sám, po nocích nastudoval všechno, co jsem našel, zdaleka ne jenom od "klubu přátel boreliózy", i když díky bohu za ně, měl jsem se od čeho odpíchnout, rozhodil sítě, sehnal, co bylo potřeba, a vysekal jsem jí z toho sám, českému zdravotnictví, úřadům a lékařům navzdory.
Chápu, že je toho hodně a lékař nepodchytí 100% vždycky všechno, ale způsob, jakým se vyjadřuješ o věci, o které jak sám píšeš nevíš dost, mě lehce nadzvedl.
Proti klíšťovce samozřejmě očkovaní jsme a s každým flekem na infekční neběháme Ok
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/19/2014
Příspěvky: 234
Lokace: Klatovsko
...Chápu, že je toho hodně a lékař nepodchytí 100% vždycky všechno, ale způsob, jakým se vyjadřuješ o věci, o které jak sám píšeš nevíš dost, mě lehce nadzvedl.
Proti klíšťovce samozřejmě očkovaní jsme a s každým flekem na infekční neběháme Ok[/quote]

Pokud má někdo chronický bolesti kloubů, špatnou pohyblivost a např. otoky kloubů, pak to je to přece něco jinýho...já mluvím o flecích po kůži, na který se úplně zbytečně nasazují ATB, je z toho hysterie, mluví se o tom pořád televizi, lidi z toho mají noční můry. Já to beru z pohledu doktora, kterej se tímhle prodírá denně. Pokud někdo nemá jistotu ohledně erytému apod. pak má navštívit doktora, který mu vyhovuje a kterýmu věří-takovýho si musí najít a nebo musí lidi tlačit, aby nekompetentní doktoři skončili. Jinak taky znám případy, kdy lidem otekly klouby, píchl se výpotek a vyšly tam Borelie- pak ATB i.v. na tuším 3T. Takže určitě existuje, ale není rozhodně tak častá, jak se uvádí. A způsob jakým to píšu...píšu to i s rozhořčením nad chováním pac.- bohužel, kdy chodí na int. pohotovost řešit ve 3 hod. ráno fleky po klíštatech, kousnutí ovády, na chirurgii si nechávají ve službě vyndat klíště apod., tak asi proto...sorry to zase nadzvedává skoro každou službu mě, ale to je na dlouhou debatu o našem nefukčním zdravotním systému...
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2010
Příspěvky: 309
@Filipmed: OK, měl jsem vlčí mlhu, nepsals o našem případu... společné máme jenom to rozhořčení nad systémem Neutral Chápu, že tě takové chování pacientů nadzvedává. Btw. tu doktorku, co ženu odbyla Lexaurinem, jsem chtěl zažalovat, ale žena mě zastavila, že se jí to už nechce řešit... No, omlouvám se za plevelení vlákna.

Edit - P.S. Otoky nebyly, ale v kloubech to určitě měla, protože velice dobře zabrala léčba, která na borelie v kloubech mířila.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/19/2014
Příspěvky: 234
Lokace: Klatovsko
Já to taky tady nechci gradovat, ale za těch pár let, co pracuju na interně a ted v amb. PL+služby na interně pokračuju, jsem viděl tolik věcí...že by se lidi divili, co se děje. A lidi jsou nezřízený, člověk by je mezi dveřma otočil a řekl, at si jdou tyhle potíže ráno řešit s jejich PL a ne večer nebo v noci na amb., ale okamžitě bych byl zasypán stížnostmi, protoře pac. může všechno, doktor v podstatě nic- to je dneska povl. Náš zdravotní systém je světový unikát. Jezdící RZP desítky km úplně zbytečně, akutní převozy týdenních bolestí nohy, vyššího Tk, zhoršení stavu-nejčastější diagnoza při příjezdu, kašle, štípnutí hmyzem bez jakýchkoliv potíží, opilci, bezdomovci atd atd. 8-9/10 příjezdů jsou zbytečný a lidi se posílají zase domů. Kdybych byl ministr, tak bych si vzal jako první na mušku RZP a praktický lékaře- kdyby tyhle 2 organizace pracovaly normálně- velmi by se všem ostatním ulevilo. No a už pomalu budu držet hubu, aby mě Milan nevynadal, co mu to tu píšu za bláboly, který vlastně asi stejně nikoho nezajímajHappy Tak hodně zdraví všem a na zdraví Ok
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/7/2011
Příspěvky: 436
Filipmed: Nic není černobílé. Ty máš svoje zkušenosti plynoucí z pozice lékaře. Já mám z pozice pacienta resp. příbuzného pacienta zase řadu zkušeností s neschopnými felčary (těmto konkrétním lidem se zdráhám říkat lékaři), v jednom případě svou neschopnosti zavinil amputaci končetiny. Naučil jsem se českým lékařům nevěřit ani pozdrav a jakékoliv jejich rozhodnutí a závěry brát velmi kriticky, všechno si ověřovat a když se cítím v právu, tak se nebát jim "šlápnout na krk". Neb blízkého po smrti mi pozdější omluvy ani odškodné nevrátí, je třeba konat hned. Ale samozřejmě nemluvím o pupínku nebo rýmičce na pohotovosti, v tom se určitě shodneme. No a zdravotní pojišťovna, to je kapitola sama pro sebe, ale to sem fakt nepatří.

Milane, chtěl jsem se zeptat, ta uvítací část na začátku některých videí, to má jaký smysl nebo účel? Ptám se spíš ze zvědavosti, protože u některých videí to je a u některých není.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/19/2014
Příspěvky: 234
Lokace: Klatovsko
[quote=czmajsner]Filipmed: Nic není černobílé. Ty máš svoje zkušenosti plynoucí z pozice lékaře. Já mám z pozice pacienta resp. příbuzného pacienta zase řadu zkušeností s neschopnými felčary (těmto konkrétním lidem se zdráhám říkat lékaři), v jednom případě svou neschopnosti zavinil amputaci končetiny. Naučil jsem se českým lékařům nevěřit ani pozdrav a jakékoliv jejich rozhodnutí a závěry brát velmi kriticky, všechno si ověřovat a když se cítím v právu, tak se nebát jim "šlápnout na krk". Neb blízkého po smrti mi pozdější omluvy ani odškodné nevrátí, je třeba konat hned. Ale samozřejmě nemluvím o pupínku nebo rýmičce na pohotovosti, v tom se určitě shodneme. No a zdravotní pojišťovna, to je kapitola sama pro sebe, ale to sem fakt nepatří.

Ještě jednu věc bych rád řekl...ono to spolu souvisí. Rád bych, aby lidi taky věděli, jak to třeba u nás na interně chodí. Tenhle týden, odpracuju cca 90 hod. (orientačně jsem si to spočítal), služby+ordinace. Tzn. že při takovýhle porci hodin musí být člověk po nějaký době unavenej, přetaženej, doktoři často chodí ze služby rovnou ráno do ambulance, kde jsou opět do odpoledne=porušuje se vědomě zákoník práce- nikomu to nevadí. Při 3 službách do týdne jste na tomhle čísle. Při soudním sporu nebo stížnosti, bere někdo tenhle systém v potaz?? Jistě že ne. Chci tím jen říct, že takhle odpovědný povolání podle mě nejde dlouhodobě dělat tímhle stylem, do toho, když vám vozí skoro samý nesmysly a sami lidi chodí s nesmysly, není lehký uchovat bystrý oko na ty vážný případy...musíte, protože má člověk odpovědnost za pacienta, ale není to lehký. Pokud jste PL jste těmhle hodinovým porcím ušetřeni, což při srovnání platů je velmi příjemný zjištění...
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2010
Příspěvky: 309
@Filipmed: Respekt, 90 hodin v práci za týden by mě přivedlo do blázince.
O situaci, kterou popisuješ, z doslechu vím, snažím se lékaře a zdravotníky obecně nezatěžovat prkotinami a co zvládnu, řeším sám, tím spíš mě pak ale naštve, když se mi nedostane odborné pomoci, když ji opravdu potřebuju. Chápu, že doktorka je unavená, ale moje ženská byla taky, a víc, a taky jí to bolelo. Jednoduché řešení neznám.
A už toho fakt nechám. Omlouvám se, že jsem byl hned zkraje tak osobní.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/19/2014
Příspěvky: 234
Lokace: Klatovsko
V pohodě, lidi mají různý zkušenosti a příběhy a já to nijak nehodnotím, někdy bych řekl, že je chyba na straně doktorů, někdy nepochopení léčby nebo onemocnění na straně pacientů, tak to prostě je a bude. A jednoduché řešení tohohle stavu existuje...pac. by měli platit. Lidi vůbec neví, kolik co stojí, kolik stála jejich hospitalizace, kolik stálo CT, vyš specialistou-měli by dostávat účty. Jinak bych zpoplatnil RZP- např. 1000 Kč za příjezd, lidi který se cítí ohrožení na životě by si to rádi zaplatili a ostatní by si to rozmysleli...stejně bych zpoplatnil pohotovost třeba 500 Kč. Pohotovost je pro akutní stavy, ne pro 14 dní trvající kašel nebo aby si člověk nechal vyloučit nádor plic, když 20 let kouří a na seznamu psali, aby kašel nepodcenovali...Tenhle systém, že lidi platí nějakou taxu (zdr. pojištění), o kterým často neví a všechno mají zadarmo... Funguje to jen tehdy, pokud se systému nezneužívá. Dám 2 příklady: máme u nás pac., která si volá 10 dní denně RZP, pokaždý pro jiné obtíže, volá, protože jí to nic nestojí a ráda by byla hosp. v nemocnici, pojištovna asi ráda všechno proplatí...výjezdy za desitisíce. Druhý příklad: sedí starší pár v čekárně a čekají frontu na vyš., paní pánovi říká: vidíš, příště si zavoláme rychlou a budeme hned na řadě...do týhle podoby náš systém dospěl. Prostě bordel!.Evil Tím nechci říct, že jsou lidi všichni stejný, ale ty lidi, kteří toho nezneužívají by se poplatky vlastně vůbec nedotkly.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/7/2011
Příspěvky: 436
Opět: Tvůj pohled, Tvoje perspektiva, myslíš to dobře. Já nijak nezpochybňuji Tvé zkušenosti, ale Tebou navržené řešení je klasické "státní" řešení: někdo něco dělá špatně, tak preventivně zaklekneme všechny. A jak to tak bývá, před volbami se bude chtít někdo zviditelnit, tak prosadí výjimku nebo strop pro důchodce a sociály, protože sociální spravedlnost a jsme tam, kde jsme byli. Krom toho určitě nikdo neodmítne vyjet s rychlou k pacientovi nebo ho neodmítne odvézt když nebude mít prachy. Takže se této skupině lidí bude pouze někde hromadit nedoplatek s nevymahatelnou částkou. Ne, já jsem klient platící si zdravotní pojištění a očekávám plnění. Že je systém naprd a že to nefunguje mi může být jedno, já jsem si státní zdravotnictví nevymyslel a odmítám se ještě více, než teď finančně podílet na neschopnosti státu.

Asi by bylo fajn, kdyby tuhle diskusi admin přesunul třeba do volného pokecu.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/28/2008
Příspěvky: 4,367
Něco z poslední dobyHappyPosláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/6/2004
Příspěvky: 1,124
Chválím Vaši inspiraci, se kterou dovedete mluvit o desítkách modelově stejných nožů. Vždycky mne dostane Vaše obdivné prohlášení, jak nůž hezky řeže. Co taky jiného by měl nůž zvládat lépe?
Ovšem těm nožům bych finské, nebo podobně, neříkal. Typický finský nůž nemá ricasso.
Ať Vás to nadšení neopustí.

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/19/2014
Příspěvky: 234
Lokace: Klatovsko
A jsou lidi, jako já, kteří si to opět rádi poslechnou. Zaplatbůh, že nadšenci nevymřeli. Zůstali by tu jinak chladnokrevní, naprosto racionální suchaři...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/31/2013
Příspěvky: 877
Lokace: Pražák von balkón
Jéé, 4 večerníčky po sobě, to je nádhera Applause
Kdo jí tvaroh, vidí za roh.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 1,035
Díky za videa, Milane! Ok A nenech se odradit, je nás tu dost, kteří se vždycky rádi podíváme.Wink

Hezký den! Zdenek
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/25/2016
Příspěvky: 53
Vaše ,,obyčejná,, videa mě hrozně moc baví. Ok Jak říkali chlapi předemnou, víc takových videí a míň zbytečných rejpalů!!!!

Zravím Vás Karel Admire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris