ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kuchyňské nože I. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 6/18/2018
Lokace: N/A
Zdravím,koupil jsem si kuchyňské nože z damaškové oceli a na jednom z nich je prasklina,dle mého názoru mi tenhle nůž vůbec neměl přijít,ale druhý je bez chybky,tak bych se chtěl zeptat,jak prasklina může do budoucna ovlivnit kvalitu nože?Nebo už tohle značí,že nůž byl nekvalitně zpracován a poslat ho výrobci?Nejsem kuchař,ale rád vařím,tím chci říci,že nůž nebude používán několik hodin denně.Ona je trochu prasklá i rukojeť,ale to by mi nevadilo,jedná se mi hlavně o prasklinu v čepeli.Děkuji

Petr_V. vložil tyto přílohy:
IMG_20180618_093210.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2017
ako neobornik na noze, ale s technickym okom, tam vidim este prasknutu rucku a ta cepel vyzera, ako keby ju robil niekto po slusnej pijatike. Iba zeby to bola hra svetla ;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Petr_V. napsal:
Zdravím,koupil jsem si kuchyňské nože z damaškové oceli a na jednom z nich je prasklina,dle mého názoru mi tenhle nůž vůbec neměl přijít,ale druhý je bez chybky,tak bych se chtěl zeptat,jak prasklina může do budoucna ovlivnit kvalitu nože?Nebo už tohle značí,že nůž byl nekvalitně zpracován a poslat ho výrobci?Nejsem kuchař,ale rád vařím,tím chci říci,že nůž nebude používán několik hodin denně.Ona je trochu prasklá i rukojeť,ale to by mi nevadilo,jedná se mi hlavně o prasklinu v čepeli.Děkuji

To vypadá na slušně velkou díru, nebo je to malý nůž a hodně zvětšená fotka? Pokaždé když nůž umeješ dostane se ti tam voda a nedostaněš jí ven takže ti to uvnitř bude reznout. Z fotky mi přijde že to je pouze polotovar a né hotový nůž, jakou má tloušťku čepele nad ostřím? A jakou 15mm nad ostřím?
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
Nůž má ostří dlouhé skoro 19 cm,vysoké 4.3 cm a tloušťka nad ostřím úplně na vrchní hraně je 3.82 mm,15mm nad ostřím je 3 mm. a těsně nad ostřím je 1.29 mm.
Posláno:
Začátečník
Nože jsem vzal dva a na druhém,který vypadal v pořádku jsem našel trhlinu přímo v ostří,která je dlouhá 11 mm,tyhle nože teda už nechci a řeším vrácení a po tehle zkušenosti-jestli byl schopný tohle odeslat,tak chci peníze a ne výměnu

IMG_20180618_192110.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Podle fotek a popisu se jedna o hodne velky shit, patrne z Pakistanu. Doporucuju vratit a poridit neco normalniho. Treba Tojiro, rada DP, za 1500 Kc jsem koupil gyuto 210 mm z VG 10. Myslim, ze za tyhle prachy nic lepsiho neporidis...
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets.
They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
A odkud to je? Nejaky Aliexpress?
Posláno:
Začátečník
Nože jsem koupil na radu kamaráda,který koupil nůž na aukru od nějakého polského prodejce-arturp56,jeho lovecký kapesní nůž vypadal skvěle,tak jsem zakoupil i já tyhle dva a po měsíci mi tohle přišlo.Už to řeším přes aukro a nůž koupím jedině už nějaký kvalitní a hlavně od někoho prověřeného-značka.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/19/2014
Petr_V. napsal:
Nůž má ostří dlouhé skoro 19 cm,vysoké 4.3 cm a tloušťka nad ostřím úplně na vrchní hraně je 3.82 mm,15mm nad ostřím je 3 mm. a těsně nad ostřím je 1.29 mm.

To nejsou parametry pro kucharsky nuz ale pajsr.
Silne to je jako blazen. No kdyby se to 100x psalo a reklo tak proste damasek za 50€ je neco echt....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2014
Dáreček od Herr Direktor Grin

Ví že jsem nožonadšenec, ale tak i když je to nějaký reklamní želízko, tak ta trefa do oblasti zájmu, vždy potěší.

P.S. Překvapivě dobře drží ostří. Ok Applause

Fidolik vložil tyto přílohy:
IMG_3218.JPG.jpg

Per aspera ad astra
Posláno:
Začátečník
Po tom co jsem zakoupil nože na aukru a ty asi budou stát za starou bačkoru,jsem se nepoučil a koupil nůž z ali,nůž dnes přišel a vypadá skvěle,celková dálka 31 cm,délka ostří 18 cm. ,šířka ostří 2 mm. a výška čepele 5 cm,tvrdost 60-62,dnes jsem pochopil pojem "řezat chlupy" Happy,nevím jak dlouho ostří vydrží,zatím jsem ho zkusil na zeleninu a opravdu super,měla by to být ocel VG10,tak jsem zvědav co do budoucna.

IMG_20180709_213835.jpg.jpg
IMG_20180709_213913.jpg.jpg
IMG_20180709_214030.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Lokace: Děčín - Bělá
Jen ten nápis na čepeli : Damascus steel - ten by mě odradil, ale VG10 je dobrej materiál na kuchyňák ( něco jako N 690 od Bohlera, nebo 440 C) takže by už záleželo jen a jen na ceně.
vaf
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/1/2009
Když ho položíš patou ostří na desku, nevisí ta rukojeť nějak moc dolů? Jestli je to chyba nevím, ale mně osobně to minimálně přijde škoda u vysokého nože mít oklepaný malíček o prkénko a moc mi to nesedí. Většina japonců - aspoň santoku - tak není. A pokud je to záměr, tak mě zaráží, že ho renomované značky jako třeba Dick neodhalily. Čepel se při pohledu z boku jakoby k rukojeti stále rozšiřuje a ručka, resp. její spodní strana je při položení na patu čepele vodorovně. Pokus o srovnání notoricky známého Hiromota s Dickem - snad to dokreslí, co myslím.
V.

vaf vložil tyto přílohy:
WP_20180710_17_47_17_Pro.jpg.jpg
WP_20180710_17_33_11_Pro.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/19/2018
Lokace: Czech Republic
Ahoj, potřebovala bych poradit. Chci koupit sestře k narozeninám sadu nožů. Hodně vaří a opravdu si na tom zakládá. Co říkáte na tyhle www.royaltyline.cz/mramorove-noze/sada-5-mramorovych-nozu-se-stojanem-rl-5mstg-2/ ? Nebo jaké mi doporučíte? Děkuji!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/30/2006
Za tuto cenu někde nic jiného nabídnout nejde je to ale už od pohledu šmejd
Pokud chcete opravdu dárek tak oslovte. Zdejší nozire
Nechci se vnucovat třeba mě a rozhodně se dohodneme
Email:. f.factory@seznam.cz
chceš můj nůž tak pisni na e-mail
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/16/2010
katerbelac: Ještě to s nákupem sady kuchyňských nožů promyslete, factory má pravdu a ví o čem mluví.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/21/2009
@katrbalec za tisícovku koupíš leda jeden slušnej nůž.
Sada za tisícovku je vyhazování peněz oknem.
"On balance, allowing taping was maybe the smartest business move we ever made." -Phil Lesh, Grateful Dead
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/8/2010
Včera dorazila nová hračka Happy
P.S: Dakujem Palovi Šándorovi za doporučenie Ok

maško vložil tyto přílohy:
DSC_1485.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/26/2009
maško napsal:

Ahoj, kde se to dá koupit? Wink
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/8/2010
Dándý napsal:
maško napsal:

Ahoj, kde se to dá koupit? Wink

Nazdar tu : sharpedgeshop.com/collections/japanese-knives/products/zdp-189-bunka-black?utm_source=zdp189.com&utm_medium=red-square&utm_campaign=zdp189.com
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum