ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusky TORMEK Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2018
MiroSK napsal:
Ahoj Michal.
Naniwa Superstone na T8 sa zrejme už nevyrába. Ja som sa po intenzívnom prehľadávaní internetu dopracoval k jedinému riešeniu - Matsunaga Sun Tiger, grit 800 z Finetools ( https://www.fine-tools.com/Tormek.html ) No ako pozerám, tak ten tiež nie je skladom, dúfam že len dočasne. Momentálne iné riešenie asi nie je.

MiroSK dakujem o tejto stranke viem mam ju preluskanu celu skoda
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/14/2018
Ahojte. Brúsil z vás niekto na Tormeku britvu ? Ako ? A ako to dopadlo ? Wink
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/10/2018
MiroSK napsal:
Ahojte. Brúsil z vás niekto na Tormeku britvu ? Ako ? A ako to dopadlo ? Wink

MiroSk britvu som este nebrusil
No od ludi co robia aj s kozou hovoria ze je dolezite aby sa to dohladilo na vysiacej kozi
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2014
Ahoj, díky upozornění od bcoufal jsem zjistil, že šablony z 3D tiskárny pro nastavování úhlů na Tormeku, které jsem tady ukazoval (původně od uživatele elem) mají chybu. Přesněji šablona 10°/15°/20° je v pořádku, ale u šablony 8°/12,5°/18° neleží otvory pro hrazdu na kružnici R = 133,5 mm.
Podařilo se mi s pomocí kamaráda vytvořit kompletně nové 3D výkresy šablon podle původního vzoru od Jenda007. Nové šablony už by měly být v pořádku a podle mých testů úhly odpovídají.

Takže díky Bohoušovi Applause jsem zase o krůček dál...

tomas72 vložil tyto přílohy:
novy_8_12_5_18.jpg
stary_8_12_5_18.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/21/2017
Lokace: Grabštejn
Zdravím všechny,
stal jsem se před týdnem majitelem Tormeku T8 a koupil jsem ještě sadu na ruční nástroje. Je tu někdo kdo má přístup k 3D tiskárně a byl by ochotný "vytisknout" šablony? Nejspíš by mi stačila jen jedna a to 10°,15°,20°. Samozřejmě náklady s tím spojené uhradím.

Zatím se s bruskou teprve seznamujeme, takže určitě budu mít ještě pár otázek. Happy
mt
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/14/2018
Lokace: N/A
zdravom chcel by som sa na nieco opytat
mal by niekto na predaj pripravok na nastavovanie uhlov
bolby niekto ochotny za urcitu cenu vyrobit takyto pripravok https://www.youtube.com/watch?v=AcWAkQmoU8c
ake mate skusenosti s tymto kotucom https://www.fine-tools.com/Tormek.html je vasci zmesti sa do brusky
mate niekto na predaj alebo vponuke kotuc 250 grid okolo 1000
prosim odpiste mi
mt
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/14/2018
Lokace: N/A
chcel by som kupit bud tu plastovu alebo tukovovu mierku 10, 15 , 20 stupnovu
tu su fotky z toho pripravku na brusenie. kto by mi ho mohol za urcite peniaze vyrobit
tu je odkaz na to video s tym pripravkom https://www.youtube.com/watch?v=AcWAkQmoU8c

mt vložil tyto přílohy:
11.jpg
TTS_100_modified_for_knives_1.jpg.jpg
Bez_názvu.jpg.jpg
Bez_názvu1.jpg.jpg
Bez_názvu2.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/1/2017
Už to tu bylo mnohokrát. Kotouče z fine-tools jsou velmi dobré a plně srovnatelné s originály od Tormeku. Samozřejmě se na brusku vejdou, těch několik mm navíc nedělá problémy. Já od nich používám oba (grid 800 a 4000) k plné spokojenosti. Ono dneska už asi jiná profesionální alternativa není - pro 250mm kotouče. Tedy krom pískovce, rozsutce a jiných kamenů na zakázku od místních kameníků, to ale nemám osobní zkušenost - v diskusi je k tomu informací hodně.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum