ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/6/2016
Ahoj,
Měl by někdo kontakt na Honzu Straku (Strakoše)
Díky
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Lokace: Sušice u Přerova
Zdravím, mám dotaz ohledně rolen na pásovku.

Koupil jsem na zabi.cz válce pro paletový vozík, ale mají díru 20mm.
Všude kde se dívám na vaše pásové brusky máte tam tak osmičku šrub.
Dají se někde sehnat s menší dírou rolny? Nebo jste si to upravovali na soustruhu?

Předělávám si teď pásovku a nemám 20vrták, tak chci to nějak pořešit a i trošku snížit váhu

Díky za rady
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/8/2017
ivo.simi napsal:
Zdravím, mám dotaz ohledně rolen na pásovku.

Koupil jsem na zabi.cz válce pro paletový vozík, ale mají díru 20mm.
Všude kde se dívám na vaše pásové brusky máte tam tak osmičku šrub.
Dají se někde sehnat s menší dírou rolny? Nebo jste si to upravovali na soustruhu?

Předělávám si teď pásovku a nemám 20vrták, tak chci to nějak pořešit a i trošku snížit váhu

Díky za rady

Válce pro paletový vozík na rolny nebudou to pravé. Min. ložiska v nich použité nebudou konstruovány na tak velkou rychlost otáčení jakou mají rolny u pásovky. Nemáš možnost nechat někde na soustruhu vytočit třeba silonovou tyč a k tomu dokoupit vhodné ložiska?
Posláno:

Pozorovatel
Sháním hliník v kovošrotu, ale mají tam jen tenké tyče, ty chci jako kladky na malé průměry.
Zatím mi ty rolny frčí, jelikož mám malé oběžné kolo na motoru a mám jen cca 17m/s rychlost pásovky.
Kamarád mi to stočí, ale nechci ho furt otravovat, tak jsem zkoušel jestli nevíte o něčem co lze koupit za rozumný peníz a mít klid Happy
Posláno:

Pozorovatel
Ahoj, vím že to sem asi nepatří, ale nevím kam jinam to dát.

Chci se vás zeptat zda by zde byl zájem o použité frekvenční měniče?
Cena kolem 3000Kč budu to zjišťovat.

díky za odpověď
Posláno:

Pozorovatel
ivo.simi napsal:
Zdravím chlapi, můžete mi dát typ, kde nechat zakalit čepele (N690).
Já vím o jednom, tam čepel stojí 100Kč + poštovné tam a zpátky.
Jde mi o zakalení na požadovanou teplotu, ne od oka (pokud to není dobrej kovář).

Jsem kousek od Olomouce (Přerov).

Díky za rady a typy

V Olomouci máš kalírnu, osobně jsem tam zatím nic poslal, ale co posílal kamarád elmax tak byl spokojenej. www.czechmetal.cz

Tak jsem vyzkoušel kalírnu v Olomouci:

- první várka 2 kuchyňské nože a mačeta - lehce prohlý nůž a mačeta, druhý nůž byl dost prohlý
materiál N690 tloušťka 3,5mm u mačety 4mm cena 200Kč

- druhá várka 8 nožů: když jsem dal všechny nože vedle sebe tak jen lehká mezera cca 0,2mm
max. cena 50Kč za kus = 400Kč

4 nože byly rovnány jednalo se o nože max délky i s ručkou 22cm tloušťka 2,5mm a 2mm

tentokrát jsem byl spokojený.

Tu druhou várku jsem dával do ruky přímo chlapíkovi co tam má na starost kalení a včera když jsem si pro ně byl, tak jsme se zakecali a také vyrábí nože tak ví co je potřeba.

Každopádně teď mám co dělat a dlouho kalit nebudu. To jsou mé zkušenosti ať víte.

Jen pro úplnost, když jsem si psal s majitelem, tak mi psal 200Kč za Kg, což ani v jednom případě nebylo přesáhnuto.

Tak snad to někomu pomůže, já děkuji za rady od vás
mějte se
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/16/2016
Zdravím, potřeboval bych poradit/popostrčit správným směrem. Jelikož se mi povedlo zrušit můj mnoho let sloužící zavírák, zvažují koupi nového nože. Určitě pevného. Menší velikost, kvalitnější ocel a pouzdro umožňující horizontální nošení. S cenou si momentálně nemůžu moc vyskakovat, tak do 2000. Mám tyto tři kandidáty:
Real steel bushcraft II
Manly patriot D2
Ruike jager f118
Moc díky za odpovědi a rady.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
sladoch napsal:
Zdravím, potřeboval bych poradit/popostrčit správným směrem. Jelikož se mi povedlo zrušit můj mnoho let sloužící zavírák, zvažují koupi nového nože. Určitě pevného. Menší velikost, kvalitnější ocel a pouzdro umožňující horizontální nošení. S cenou si momentálně nemůžu moc vyskakovat, tak do 2000. Mám tyto tři kandidáty:
Real steel bushcraft II
Manly patriot D2
Ruike jager f118
Moc díky za odpovědi a rady.

poslal som Ti pm
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Lokace: Brno
Zdravím, je tu mnoho lidí mnoha profesí, nemáte někdo přístup k superkonduktorům?
Díky. RS

RS vložil tyto přílohy:
55_Diam_Superconductor_2.jpg.jpg

Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Lokace: Studénka
Na prsteny? Přístup nemám...Cry
RS
Posláno:

Pokročilý
Může být i menšíWink .
RS

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Hele tenhle matros jen tak k sehnani asi nebude...sam jsem chtel kousek na bolstry k zaviraku a marny 😣😣 mam svagra v Dukovanech a prej to nemaj ani u nich na vyzkumu, tak prej mozna ve svajcu v urychlovaci 😂😂
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
RS
Posláno:

Pokročilý
Díky Vám za info, já to zkusil, jestli by to někdo neměl,netušil jsem, že je to tak úzkoprofilový matroš.RS
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2018
Lokace: Czech Republic
Zeptám se abych neumřel hlópé na co je dobrý supravodivý materiál ? Pochopil bych kdybych byl na fóru o elektrice ale o nožíš?
RS
Posláno:

Pokročilý
Za mě materiál na efekt, prostě zajímavejHappy

RS vložil tyto přílohy:
maxresdefault.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/13/2013
a nejde si to vyrobit stejně jako piny ?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Pred hodne dlhým časom som sa rozprával s človekom zo Slovenskej akadémie vied. Robia (pokiaľ viem až doposiaľ) výskum supravodičov a v tom čase si to vyrábali sami. Bohužiaľ ten kontakt je už dávno preč. Ono to vyzerá efektne, ale tie prvky, z čoho sa to robilo, boli hodne zvláštne.
Vyrobiť ako pin sa to nedá, preto že pin sa zalieva lepidlom, kdež to tieto materiály sa tuším naťahujú a tým sa ako celok stenčujú, čiže je to len meď a supravodivý materiál bez pojiva (ak sa dobre pamätám).
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/13/2013
dík za info , já bych to dal do trubky a zalil mědí . Ale to by zase nebyl supravodivý materiál.Je pěkné že se dovídám o tom že něco takového existuje
RS
Posláno:

Pokročilý
Něco mi říká, že se nedávno o to někdo pokoušel, ale je tam problém s odplynováním té mědi, je tam pak moc bublin.RS

Posláno:

Pozorovatel
Zdravím vás, chci koupi brusný kámen na nůž, můžete mi doporučit nějaký univerzál.

Přemýšlel jsem mezi 400/1000 nebo 1000/3000

Jde mi o to, že když vyrobím nůž, tak ho vyhlaziji až do 1000 smirkem, tak jsem si myslel, že by mohl stačit 1000/3000.

Pak chci sehnat kousek kůže a ostří dodělat na něm.

Můžete mi mou teorii potvrdit ( nebo vyvrátit a napsat jinou variantu ).

Moc děkuji

Kdyby jste věděli, kde sehnat brousek za dobrou cenu,budu rád za informace. Admire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum