ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hodinky Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/9/2014
germanicus1 napsal:
Diky kempo007, mě tam chybělo ještě safírový sklíčko, ale mám je skoro 7 měsíců a ještě jsem je neškrábnul. V této cenové kategorii nelze očekávat všechno, ale já jsem s nima spokojenej.

Problém je, že jakýkoliv upgrade/mod zvláště u Citizenu je složitější než u Seiko. Pokud by jsi chtěl udělat safír na svých hodinkách, asi bych oslovil Dagaz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/27/2015
Díky, tohle asi budu řešit až to bude podrápaný.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
kempo007 napsal:
Musí to být nutně Timex? Hledáš military watch nebo EDC?

Hľadám nejaké "expedičné" hodinky, ako ja zvyknem nazývať výstroj na nocovačky a do prírody. Hodinky s luminiscenciou sa mi neosvedčili, lebo k ránu si na ne i tak už musím posvietiť, preto indiglo, alebo iný druh elektrického podsvietenia. Stáva sa, že nocujem na ostrovoch a vtedy plávam aj s výstrojou, alebo chodím na čln na rybačku a preto by bolo fajn mať niečo s 10 ATM, aby som na ne nemusel myslieť. Mali by byť malé, lebo mám veľmi úzke zápästia a normálne nosím 33-36mm.

Mám slabosť na Timexy, lebo to boli moje prvé, ako-tak seriózne hodinky. Celkom mám rád moje pôvodné mechanické "Macgyver" Timex Camper, no tam nie je žiadna vodotesnosť, a prirodzene ani indiglo. Vyšli síce v reedícii ako quatzky, ale tiež bez osvetlenia a nejakej vodotesnosti. Alu verzia je až 40 mm a vodotesnosť len 5 ATM.

Najpraktickejšie riešenie by boli nejaké G-shocky, ale tie sú IMHO ohyzdné a navyše nemám rád digitálky. Potápky tiež nie sú podľa môjho gusta. Nejaké nápady?
Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Pokročilý
V skratke zhanam odolne analogove hodinky s podsvietenim a v malom baleni .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Ctihor napsal:
kempo007 napsal:

Hľadám nejaké "expedičné" hodinky, ako ja zvyknem nazývať výstroj na nocovačky a do prírody. Hodinky s luminiscenciou sa mi neosvedčili, lebo k ránu si na ne i tak už musím posvietiť, preto indiglo, alebo iný druh elektrického podsvietenia. Stáva sa, že nocujem na ostrovoch a vtedy plávam aj s výstrojou, alebo chodím na čln na rybačku a preto by bolo fajn mať niečo s 10 ATM, aby som na ne nemusel myslieť. Mali by byť malé, lebo mám veľmi úzke zápästia a normálne nosím 33-36mm.

Mám slabosť na Timexy, lebo to boli moje prvé, ako-tak seriózne hodinky. Celkom mám rád moje pôvodné mechanické "Macgyver" Timex Camper, no tam nie je žiadna vodotesnosť, a prirodzene ani indiglo. Vyšli síce v reedícii ako quatzky, ale tiež bez osvetlenia a nejakej vodotesnosti. Alu verzia je až 40 mm a vodotesnosť len 5 ATM.

Najpraktickejšie riešenie by boli nejaké G-shocky, ale tie sú IMHO ohyzdné a navyše nemám rád digitálky. Potápky tiež nie sú podľa môjho gusta. Nejaké nápady?

Nejexpedičnější ze všech expedičních. 36 mm, do 100 m, 5 roků záruka, podsvícení nebudeš potřebovat. Jo, delaji se i ve velikosti 34 mm. Menší průměr, nižší cena. Happy

Zdenek vložil tyto přílohy:
IMG_2961_2.JPG.jpg

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/8/2015
Ctihor napsal:

G- shocky jsou i analogy. Par jich mam a zadne z nich digi, ktere taky nemusim. Dobrou zkusenost mam treba s temito. Prvni jsou ale asi trochu vetsi, druhe by velikosti mohly vyhovovat.

https://www.timestore.cz/Znacka/Casio-256/Casio-G-Shock-19281
http://www.i-time.cz/panske-5/casio-g-shock-gac-100-1a/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Ale tie analógové Géčka majú (asi všetky) aspoň 50mm Confused
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/21/2012
táhněte na chronomag forum zrůdy Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/8/2015
kilosunky napsal:
Ale tie analógové Géčka majú (asi všetky) aspoň 50mm Confused

Jsou i pod 50mm...Grin

https://www.casio.com/products/watches/baby-g/bga230s-2a
Posláno:

Pokročilý
Vdaka za reakcie.

@Zdenek: To su ony! To su presne tie hodinky v ktorych sa vidim hĺbiť dakota fire pit alebo tahat črevá z tresky. Laugh

@tpk1001: Nechcem sa dotknut nikoho citu pre estetično, sme ludia rozni a tak je to dobre, ale presne nieco take som mal na mysli, ked som pisal, ze g-shock su ohyzdne hodinky. Plus ta velkost...

@gravedigger: No jasne, zalozim si tam konto a dopadne to, ako ked som si jedneho krasneho januaroveho dna roku pana 2015 zalozil konto na knife.

Ak mam spustit z niektoreho z narokov, tak to si poradit viem. Mozem pouzivat moje Victorinox Originals 38mm bez podsvietenia, alebo timexy z mladosti s indiglom (a budikom) no len 3atm, pripadne si kupit nejake vacsie timexy 10atm s indiglom, alebo nejake mensie casio digitalky. Tusim som objavil dieru na trhu. Idem pisat do timexu Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
Ctihor napsal:
kempo007 napsal:

casio w87 h..stoja par korun a funguju super..nic viac na hodinkach nepotrebujem a ani nechcem Ok tiez mam uzke zapastia...tieto mam tri roky:
https://www.casio.com/products/watches/sports/w87h-1v

tieto som dostal na 15te narodeniny cize ich mam uz 18 rokov..stale idu bez poblemov..vymenena raz baterka a remienok...uz ich moc nenosim lebo mam tie uvedene kusok vyssie a tieto uz maju sentimentalnu hodnotu:
https://www.amazon.co.uk/Casio-Watch-Digital-Quartz-Rubber/dp/B00LIUAS76
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Ctihor napsal:
V skratke zhanam odolne analogove hodinky s podsvietenim a v malom baleni .

poslal som ti pm
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Ešte mi napadlo, keď prehryzneš 42mm..
https://www.luminox.com/watch-collection/land/dress-field-1830-series/xl-1839.html
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Lokace: Handlová
Ctihor napsal:

Hľadám nejaké "expedičné" hodinky, indiglo, s 10 ATM, malé, normálne nosím 33-36mm. Mám slabosť na Timexy, mám rád moje "Macgyver" Timex Camper, potápky nie sú podľa môjho gusta. Nejaké nápady?

Žiadna diera na trhu. Presne podľa Tvojich požiadaviek: Timex Expedition Camper model T40011 UP

Nie sú to potápky, sú Timex, sú "Expedition", sú Camper, majú Indiglo a k tomu ešte aj lumi ručičky, sú vodotesné do 100m, priemer 35 mm.

Vyzerajú takto (na sklíčku je fólia), mám ich z predvlaňajšej streleckej súťaže a odvtedy ich mám odložené pre syna (predvlani by mu boli veľké). Čo som pozeral, tak v ČR a SR sú nedostupné, ale z kapitalistickej cudziny sa aj s poštovným v pohode zmestíš s cenou do 50 eur, tak sa o ne netreba strachovať. Ak chceš minúť niekoľkonásobne viac, tak dámske Luminox majú priemer 38 mm.

outdoorman vložil tyto přílohy:
P1020956.JPG.jpg

Kúpim Spyderco Catcherman (aj zlomené, aj poškodené).
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2008
Ahojte!

Mam jednu otazku na skusensejsich- bezne nosim mechanicke hodinky (vostok amphibian) - a ked som naposledy chystal drevo na ohen, kamarat ma riadne zprdol- vraj mechanicke hodinky nesmiem vystavovat otrasom ktore vznikaju pri sekani pripadne pri battoningu... Je to pravda- zakazdym musim dat hodinky dole z ruky?
Alebo len robi paniku? Happy
Posláno:

Pokročilý
Pravdu ma. Mechanicke funguju tak, ze energiu vacsej pruziny davkuje kmitajuca jemnucka pruzinka, ktora cvrka do takej vidlicky, ktora blokuje a zas uvolnuje ozubene kolieska (for dummies). Ak tento mechanizmus vystavis otrasom, v lepsom pripade ovplyvnis presnost hodiniek, v horsom nieco pokazis. Preto ziadna, pneumaticka zbijacka, rubanie dreva, a radsej ani bicykel. Na drhej strane je bicykel mojim kazdodennym vehikľom a v 90% nosim mechanicke hodinky, zatial bez urazu a to aj napriek padom.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Nenáročné za super cenu https://www.timestore.sk/Znacka/Timex-302/Timex-Weekender-19699

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Pokročilý
outdoorman napsal:
Žiadna diera na trhu. Presne podľa Tvojich požiadaviek: Timex Expedition Camper model T40011 UP

Nie sú to potápky, sú Timex, sú "Expedition", sú Camper, majú Indiglo a k tomu ešte aj lumi ručičky, sú vodotesné do 100m, priemer 35 mm.

Síce som nenašiel 35mm, všetci udávajú 38mm, ale aj tak:
Analóg+Timex+Camper+expedition+Indiglo+WR100m+38mm+nylónový remienok = marriage made in heaven! Parádne otĺkačky pre mňa. Admire Tikajú, až sa dom otriasa, však?

Ani sa nečudujem, že som ich neobjavil. Timex Expedition Camper model T40011 UP mi google nevyhľadá, predajcovia pod označením T40011 predávajú modely T40011 9J aj T40011 UP, pričom v tom majú riadny hokej, niekde aj pomixujú fotky ako napr. tu. Modely sa od seba okrem vodotesnosti (50m vs. 100m) líšia aj "nárazníkmi" ktoré WR100m majú pri korunke a protiľahlej strane. Oba sú však uvádzané ako 38mm, ale to je prijateľné.

Ak by si synátor vybral nejaké iné, daj vedieť, možno sa dohodneme.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc celej komunite. Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
fremen napsal:
Je to pravda- zakazdym musim dat hodinky dole z ruky? Alebo len robi paniku? Happy

Ono jde nejen o vlásek setrvačky. "Kolečka" v hodinkách a hlavně setrvačka mají velmi drobné čepy ("osy"), na kterých se otáčí, a ty se velmi ochotně poškodí, i když jsou uloženy v rubínovém ložisku - misce. Proto taky byl vymyšlen systém pružného uložení takového ložiska Incabloc. Neuvěřitelná, krásná, jemná hodinařina. Incabloc sice ledacos vychytá, ale netřeba tyto jemné součástky týrat. Podívej se na obrázek, jak je to složité...
Pak si klikni sem a můžeš se v animaci podívat, co se děje s osou setrvačky při setrvačném pohybu po nárazu - klikej vlevo dole na nápisy "choc...".
Dneska už jsou samozřejmě ještě lepší systémy - ale stejně...

Surg vložil tyto přílohy:
incabloc.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2008
Pani, dakujem Vam obom velmi pekne za vysvetlenie. Admire
Takze hodinky pojdu zakazdy z ruky dole....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum