ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2018
Lokace: Czech Republic
Svajciar napsal:
Tomasswiss napsal:
Zdravím kolegové,
1.
čím by se daly vyleštit střenky na mém červeném Huntsmanovi? po 15 letech je na nich pár škrábanců a docela mi to štve, už není takový hezký lesklý jako z výroby :)
2.
čím vyleštit jemné škrábance na čepelce nože od broušení?

4.
za měsíc letím s přítelkyní na dovču konkrétně do Tuniska a opravu velice rád bych si s sebou vzal jeden z mých kapesních nožíků (farmer,huntsman nebo swisschamp) na 90% swisschamp, ale nevím zda je možné do kufru přibalit - do letadla v batohu určitě ne. Nemáte prosím někdo s tímto zkušenost jestli je možné si vzít s sebou do kufru švýcaráčka?? Velmi nerad bych si jeden z těchto nožíků zabalil do kurfu a následně by mi byl pak v Čechách na letišti nebo při zpáteční cestě v zahraničním letišti vyhozenAngry

Děkuju mnohokrát

Tom

Črienky aj želiezka vyleštíš nasledovne: Šmirgeľ 800 potom 1200 a nakoniec 2000. Následne zelená pasta. Nastrúhať prášok na flanelovú handričku a vyleštiť. Nožík bude ako nový! Zrenovoval som takto asi 20 Victorinoxov.

Bežne nosím vo veľkej batožine do lietadla dva švajčiarske nožíky. Leteli so mnou minimálne 7x, z toho 6x mimo Európu do muslimskej krajiny.

Děkuji za ifno a ještě byhc se chtěl zeptat, jakou zelenou pastu myslíš? šlo by poslat odkaz?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Lokace: Děčín - Bělá
Ne na zuby Laugh - na leštění, v kdejaký nástrojárně ji mají.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Tomasswiss napsal:
...čím by se daly vyleštit střenky na mém červeném Huntsmanovi?...

Nehledej složitosti a skoč si do nejbližší drogerie "pro dámy" - kuk!
Posláno:
Začátečník
Nemate nekdo doma rangerwood 55? Premyslim o porizeni neceho vetsiho nez klasiku 91mm. Jde o to mit neco vetsiho pri delsim pobytu v prirode, nastipani par polinek na oheň atd?
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/14/2018
Zdravím všechny.
Tak jsem taky využil vaše rady jak obnovit
střenky na svém letitém sparťánkovi. Dík.
A přidám fotku z výletu na Kopeček o které
řekla žena, že nejsem normální Laugh

Pepin 1975 vložil tyto přílohy:
20180708_184207.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Tomasswiss napsal:
Nemate nekdo doma rangerwood 55? Premyslim o porizeni neceho vetsiho nez klasiku 91mm. Jde o to mit neco vetsiho pri delsim pobytu v prirode, nastipani par polinek na oheň atd?

Ranger Wood mám, ale na sekání dřeva je mi ho líto. Happy
Na to je lepší pevný nůž, třeba Mora za pár korun.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Na sekanie dreva bola, je a bude sekera najlepším možným nástrojom. Je tomu tak už niekoľko tisíc rokov a bude tomu ďalších x tisíc rokov po tom, ako sa kosti niektorých vyznávačov "sekacích nožov" premenia v prach. Laugh

Ale 55-ka je do lesa super. Pílka zvláda neuveriteľné veci. Len by som nekupoval črienky v dreve. Pri snahe o využitie plnej dĺžky listu človek sem tam narazí na drevo. Tomuto lepšie odoláva plast. Mám to vyskúšané.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Začátečník
Svajciar napsal:
Na sekanie dreva bola, je a bude sekera najlepším možným nástrojom. Je tomu tak už niekoľko tisíc rokov a bude tomu ďalších x tisíc rokov po tom, ako sa kosti niektorých vyznávačov "sekacích nožov" premenia v prach. Laugh

Ale 55-ka je do lesa super. Pílka zvláda neuveriteľné veci. Len by som nekupoval črienky v dreve. Pri snahe o využitie plnej dĺžky listu človek sem tam narazí na drevo. Tomuto lepšie odoláva plast. Mám to vyskúšané.

v plastu myslíš RangerGrip 79 nebo Forester? Ten RangerGrip 79 co jsem koukal, tak má to očko na OH. Co má lepší pojistku ten OH nebo klasika? Úplně OH mít nemusím. Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Forester je 111 mm model, RangerGripy majú 130 mm.
Poistku na Victorinoxoch som nikdy neriešil, ale pohodlnenšie sa drží tá, kde odisťuješ zatlačením na znak Victorinoxu a nie na trčiaci plech linerlocku.

Jednoručné otváranie na Victorinoxoch tiež nemám rád. Keď s nimi cestuješ, môže to byť v paranoidných krajinách problém.

Mám RangerGrip 55 a plne mi vyhovuje, do lesa nepoznám lepší Victorinox.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/12/2018
Máte někdo zkušenosti s Mikovy? Celkem se mi na běžné nošení líbí tento
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/17/2014
Kolego, to to není vlákno o Mikovu!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
VasekH napsal:
Máte někdo zkušenosti s Mikovy? Celkem se mi na běžné nošení líbí tento
Ahoj ,jak Tě upozornil předřečník,tak…..K Tvému dotazu jen pár poznámek.Pokud Ti jde o co nejnižší cenu,bez ohledu na kvalitu a hlavně užitné vlastnosti,tak si ho klidně pořiď.Ocel "nic moc",střenky se prohýbají při silovějším řezání,skřípnou Ti kůži,chybí příložky, atd,atd.Připlatíš-li si cca 200 Kč budeš mít nesrovnatelně užitkovější a i hezčí nůž ze "zavrhované"produkce Číny.P.S.:Nekamenujte mne odpůrci levných čínských nožů ,k Mikovu mám nostalgicky národnostní vztah,ale tento nůž se poněkud nevyvedl.Howgh.K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:
Začátečník
Tak jsem dnes neodolal a zakoupil menší přírůstek do rodinky Alox Cadet. Je vážně úžasně tenký a skladný. Úplně ideál da denní nošení přímo v kapse jelikož jsem většinu času tahal po kapsách farmera a ted v poslední době převážně svého 15 starého huntsmana, který už toho nastříhal, láhví vína otevřel a těch piv Laugh Ale Cadetík v kapse není absolutně ani citít Applause

Tomasswiss vložil tyto přílohy:
image1.jpeg

Posláno:

Začátečník
Dnes konečně v lese. Na Bruntálsku.
Velikost švýcaru je ideální.

Pepin 1975 vložil tyto přílohy:
20180711_144944.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Svajciar napsal:
Forester je 111 mm model, RangerGripy majú 130 mm.
Poistku na Victorinoxoch som nikdy neriešil, ale pohodlnenšie sa drží tá, kde odisťuješ zatlačením na znak Victorinoxu a nie na trčiaci plech linerlocku.

Jednoručné otváranie na Victorinoxoch tiež nemám rád. Keď s nimi cestuješ, môže to byť v paranoidných krajinách problém.

Mám RangerGrip 55 a plne mi vyhovuje, do lesa nepoznám lepší Victorinox.

Diky moc za doporuceni. Dnes jsem zakoupil fungl novy Ranger Grip 55 a hned ho prubnul v lese. Opravdu nema chybu!!! Admire Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/9/2010
Včerejši prochazka v lese kava,nože pohodaHappy

Hami vložil tyto přílohy:
DSC06075.JPG.jpg

ahoj koupim jaky koliv typ OLD Wenger 12cm ve stavu zachovalem i poškozenem nebo celou zbirku naraz pokud by chtěl někdo prodat je to jen o domluvě:-)
take koupim Wenger Renger Blaze 12cm
Posláno:
Začátečník
Nemate nekdo odkaz nebo info, kde by se dalo koupit pouzdro na opasek na vinox rangergrip 55? Ale potreboval bych pouzdro na šířku ne klasicky na výšku. Bohuzel jsem jeste nikde zadny neobjevil Evil
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/27/2015
ještě se dá sehnat pouzdro Wenger Case 40 , které má vertikální i horizontální uchycení, jestli ti teda nebude vadit, že je na tom wenger místo vinoxu
Posláno:
Začátečník
germanicus1 napsal:
ještě se dá sehnat pouzdro Wenger Case 40 , které má vertikální i horizontální uchycení, jestli ti teda nebude vadit, že je na tom wenger místo vinoxu

Myslis tohle? Ze tam u toho nepisou ze to jde podelne

Tomasswiss vložil tyto přílohy:
4BEF592C_F702_4C1D_8A2B_1F085CEF288C.png.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/27/2015

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum