ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Coldsteel - I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/27/2013
Dnes lone stary na kůži, dva elmaxové a jeden veterán s AUS-8, druhou půlku, jen s jinými dřívky u elmaxových, má syn, doufám, že se mi je někdy podaří nafotit společně Happy

V kapse už v podstatě nic jiného nenosím, na drobná říznutí mám tuffa a občas si vezmu aileona od kizeru a asi bych si ho vzal k moři, slaný vzduch by určitě ustál líp.

Tmavší dřívko je americký ořech, světlejší je myslím lípa, obě jsou stabilizovaná.

Pro srovnání je tam i další oblíbený, šestipalcový ti-lite. Samotný tak nevypadá, vynikne až vedle něčeho jiného, lone star má čepel něco přes 10 cm.

Na první fotce je i zmiják od červíka, pro mě je to kombo snů Happy

Před časem jsem sem dával srovnání šestipalcových cold steelů – doteď si vybavuji, že velký counter point a hold out se švihem otevíraly jako „normální“, jen trochu velké nože, když vyletí čepel u u ti-lite, je to prostě jiné Grin

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1110730.JPG.jpg
P1110732.JPG.jpg
P1110738.JPG.jpg
P1110754.JPG.jpg
P1110758.JPG.jpg
P1110764.JPG.jpg
P1110777.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/24/2007
moc hezky. Zdá se mi to, nebo ty elmaxové mají malinko poupravený tvar a jsou širší?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
to kopriw: to ma Chloupek delane na zakazku Wink
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
nezdá, nebyl to záměr, ale všechny jsou širší a i v detailech jiné, osobně se mi tak líbí víc Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Začátečník
Ano takhle je to dotaženy k dokonalosti 👍
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2017
Tak sa nám vrátila jedna stálica od Cold Steelu: http://www.noze-nuz.com/coldsteel/CS60SPH.php . Tu jedna menšia recenzia: https://www.youtube.com/watch?v=HHwv3IalLyo Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Lokace: Pražák von balkón
Za chvíli budu moct používat větu: "Slečno, nechcete vidět mou sbírku ColdSteelů?" Laugh

Strom vložil tyto přílohy:
ěě.jpg.jpg

Kdo jí tvaroh, vidí za roh.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/21/2012
langl : ďakujem za informáciu ohľadne ocelí.
Strom : tiež som si v obchode obhliadol Voyager tanto XL a je to veľmi pekný nôž.
Posláno:
Začátečník
dnes dorazil domů Broken Skull Cool do ted jsem asi nejvíc nosil Avispu. Zkoušel jsem všechno možné, rád tahám veliký kudly, ale vždycky jsem nakonec skončil zpět u placky. Jen mi nikdy moc neseděl frame lock u Avispy , Endura měla vůle, Ratka mi nějak k srdci nepřirostla, Spartan a Voyager jen do volných kapsáčů.......tohle se zdá být paráda Applause jestli se to časem celé nějak nevykloktá a bude to držet ostří, tak za mě nemá chybu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Lokace: Handlová
Poistka sa "nevyloktá" a ostrie držať bude, na to sa môžeš spoľahnúť. Drží aj to DLC, slabšie však drží farba na klipe. Mám 2 ks (oranžový a bielošedý) odvtedy ako ich vyrobili a stále spokojnosť. Sú dlhé, pevné, ľahké a ploché, tak sa dobre nosia (výborné EDC), ale tá plochosť rúčky ich limituje (úchop) pri dlhšie trvajúcej silovejšej práci.
Kúpim Stay Glow strienky 91 a 111 Victorinox.
Posláno:
Začátečník
na silovou práci mám pevnou kudlu.Tohle je spíš takovej svačinák.Nůž co je skladný do kapsy a má dostatečně dlouhou čepel na uříznutí chleba, nebo kousku čuníka na rožni Grin díky za postřehy Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/8/2014
Čau, nemám moc zlaťáků, Rat1, nebo Finwolf. Dikyyyyyy....
Posláno:
Pokročilý
Kto pozná tento seriál: https://www.coldsteel.com/blog/ton-jones-married-cold-steel/ . ClinTON Jones, pochádzajúci z Ventury, totiž zavše pri lovení pokladov použije nôž z práve tejto dielne, ako správny krajan. Boli vraj aj na Slovensku v okolí Tatier a ulovili, teda ako som sa dozvedel, hlavne bigľajzi Laugh .
Posláno:
Pokročilý
Používateľ outdoorman sa mi pochválil, že mu osud prihral naspäť jeho modifikáciu Black Sablea, ten monterkový variant, tak dúfam, že mi to nezoberie za zlé, že to spomeniem. Nakoniec ho odkúpil od kamaráta naspäť a má pravdu, že nech mu radšej zaháľa doma, ako by mal skončil v rukách, ktoré ani nevedia čo to vlastne držia. Nech aj nadalej robí radosť Vojto!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Lokace: Handlová
Yes. "The Montherky" is back! (TTD a curriculum vitae na str. 36 tohto vlákna)
Radšej nech je u mňa hoc aj nepotrebný, ako by mal byť lacno a hanebne možno v krčme rozpustený...

outdoorman vložil tyto přílohy:
P1030107.JPG.jpg
P1030108.JPG.jpg

Kúpim Stay Glow strienky 91 a 111 Victorinox.
Posláno:
Pokročilý
Ale čas mu na kráse neubral, furt je to veľký fešák Happy .
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/13/2016
Pekný kusisko krásneho noža . Mimochodom panstvo aké máte skúsenosti z plne zubatou verziou od cold steelu . Nelámu sa zubky? Spyderco ma super spyderedge dá sa to nejako zrovnat? Známi ma od zubáča cold steelu odhovára no ja by som také zubadlo zniesol. Tak ako to je?
Cold Steel Medium Warcraft Tanto,Cold Steel Secret Edge,Leatherman SIGNAL,Spyderco para 3 ,Gerber scout,Beaver and 3 opinel.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/21/2015
Ja preferujem zasadne len zubate ostria.A dufal som ze zubaty cold steel bude super. Ale nieje. To ostrie ma medzi tou vlnkou tri ihlicky namiesto mensich vlniek ako to ma spyderco. A tie ihlicky sa vyslovene do materialov zabodavaju a nerezu. Preto to ostrie skor material trha, tazsie sa s ty reze. S drevom si vyslovene nerozumie.
Je to tak zle ze som premyslal ze tie ihlicky nejak odbrusim.
Za mna zubate cold steel ostrie je velkym sklamanim.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/13/2016
Uff! Paru3 mám ako ľahučké každodenne edc no chcel som zrovna väčšie odolnejšie edc od cs a plne zubaté no nie si prvý čo na ňu “frfle”
Cold Steel Medium Warcraft Tanto,Cold Steel Secret Edge,Leatherman SIGNAL,Spyderco para 3 ,Gerber scout,Beaver and 3 opinel.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/30/2018
I love CS. Ok
Hladká čepel vítězí pomalu u všech mojich nožů,
ale CS zubaté ostří mám taky rád.
Mám zatím na 2 nozich a díky těm zoubkům to je o dost jinej level řezivosti a průchodnost houževnatějšími mater.
Tohle zubaté ostří se urcite nehodí na všechny typy čepelí,ale když tomu člověk přijde na chuť,tak kde si jedovate hladké ostří s malou silou jen lízne ,tak zuby od CS řežou jako motorovka..
(plasty,pryž,kůže,nylon,pletená lana,zmrzlé potraviny,atd..)
Tak za mě jo, jeden dva cs nože zubaté mají také něco do sebe. Wink

HULK85 vložil tyto přílohy:
20180408_143500_01.jpeg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum