ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kabík Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2017
Pěkný to mášOk ...no ten s parůžkem co sem měl na výstavě v ruce je nej pro měWink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
Pro kolegu z práce na velkou rybu s pouzdrem od Shosta. Ten futrál se Standovi fakt poved.Admire

Rozměry jen přibližně, už je na cestě.
čepel: pila parciálně kalená bez hlíny, leptaná v cole, cca 18 cm délka, hřbet zúžen na 1,5 mm
ručka: sobí paroh, kůže, tmavý akát (už jsem ho použil, máčený několik let pod okapem v nemocnici na Karláku), ošetřeno olejem a voskem s damarou
futrál: mořená hovězina

Kabík vložil tyto přílohy:
petrželL.JPG.jpg
petrželP.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/16/2010
Ten tedy jeOk Applause
Posláno:

Štamgast
Dva moje a rodinné stádečko.

coš181.JPG.jpg
coš182.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Neumím fotit ty pruhovaně flekatý čepele.

čepel: od Michala Svátka, délka 110 mm, hřbet 5 mm a ke špici se zužuje
ručka:108 mm, eben, fíbr, eben, škumpa, proloženo tenkou černou kůží, ošetřeno šelakem

andelL.JPG.jpg
andelP.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/19/2014
Pěkná finka Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Není tady moc věcí, které by mne zde překvapili! Ok
Posláno:

Štamgast
Jsem loudal a stydím se za to. Tuhle čepelku koval kamarádův syn loni v Masečíně, poměrně rychle jsem ji vybrousil a zakalil, ale nechtělo se mi do kožené ručky. Až teď.

čepel: kované péro z trabanta, kaleno na sporáku a leptáno v HCl, délka 170 mm (zatím sporákové maximum), hřbet 5 mm

ručka: 116 mm, mosaz a stará transmise, ošetřeno horkým včelím voskem

matejL.JPG.jpg
matejP.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Lokace: Ostrov
Hezky Ty...Ok A nejen koženej.Applause
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2013
Kabík napsal:

Ok Sakra, kde skladuješ prutí ? Na to, že by bylo pro práci řezané tedˇ, je moc brzo a ani na to nevypadá. Taže - prutí řezané vloni po opadu listí a fotky staršího data , nebo práce tedˇ, a prutí velmi dobře skladované a před prací máčené .
P.S. : Ucha , ty zajištˇuješ kolíkem v pletení ?
Řemeslo braň se, jdu tě . . . . . .
Posláno:

Štamgast
Ivane, proutí dávám švagrové do sklepa a před prací (pleteme s kamarádama jeden víkend ročně) je máčeno v kánoi. Ucha jsou ze svídy, ta se dobře ohýbá. Upevněná jsou na brutála malým hřebíčkem.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Kabík napsal:

Kabík, bol by si ochotný prijať radu..?
Nepoznám českú košikársku hantýrku, ale v slovenčine existuje termín rymovka. Znamená to taký spôsob opletu, kedy sa za tri osnovné prúty vloží po jednom opletacom prúte, a systémom opletu pred dva, za jeden a von sa upletie jeden spevňujúci rad prútov. Pletie sa prvým ľavým prútom ponad zvyšné dva pred dvoma osnovnými, poza jeden osnovný do košíka a potom von..
Mal by sa upliesť vždy keď sa začína s novou sadou opletacích prútov a je dobre túto tzv. rymovku upliesť aj keď sa uzatvára oplet závierkou. Košík je potom pevnejší a najmä pekne okrúhly.. Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2013
Kabík napsal:
Ivane, proutí dávám švagrové do sklepa a před prací (pleteme s kamarádama jeden víkend ročně) je máčeno v kánoi. Ucha jsou ze svídy, ta se dobře ohýbá. Upevněná jsou na brutála malým hřebíčkem.

Kabíku , ty dˇáble Wink Ok . To použití kanoe, to je prostě geniální ! Tak tohle by mne nenapadlo. A já , vůl , pletu do tý doby, než mi prutí seschne a pak mám utrum red face . Ale po tomhle nápadu to vidím jako minulost . Tak , tedˇuž jen pořídit kanoi . Happy ( sakra , on by se na to dal vzít i kajak, že jo ? ) .
Tak ty dáváš svídu . Můj děda dával vrbu a ucho oplétal třemi pruty z osnovy na protilehlých stěnách koše ( pro uzavírku vedle nich před zavíráním zapíchnul po jednom ,, falešném " a těmi pak jel uzavírku ) . Po tm těmi osnovními obtočil ucho . Vlasně pak při zvenutí byl tah svedený přes dno košíku .
Řemeslo braň se, jdu tě . . . . . .
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/7/2013
Pekne vlakno
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum