ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
První nůž co jsem vyrobil Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/26/2007
Keď sa mi niečo také stane stačí pracovným nožíkom pritlačiť popri záštite (nie šmidlať) a to lepidlo sa väčšinou od čepele odlúpi.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/21/2012
asi hej, dík za radu, musím sa s tým ešte trošku pohrať, ale do lese bude stačiť Happy
"všetko je lepšie so slaninou"
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/1/2014
Vyrobil jsem a vyzkoušel hned v kuchyni. Materiál kotoučová pila Pilana, síla 3mm, velikostně a tvarově volně okopírován Esee 3 RB, ručka jasan vykoupán ve lněnym oleji s včelím voskem, kaleno dle barvy, ohřev autogen (šetrně). Strojní vybavení - flexa, vrtačka, malá ruční pásovka, pilníky, šmirglpapíry. Je to opravdu první pokus plný nevědomosti a pokusů a omylů a překvapení, tak mě prosím nikdo nekamenujte. Nůž je ale plnně funkční a kupodivu i drží ostří, vyzkoušeno na dřevě a jídle. To vzrušení při výrobě, jestli z toho něco bude, či ne, je úžasný.

wrafan vložil tyto přílohy:
DSCN0103.JPG.jpg

RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Na první nůž to vypadá dobře Ok
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/1/2014
Děkuji, i za pluska. Musím říct, že udělat pěknou kudlu, včetně vlastního tvaru, není vůbec jednoduché. Je spousta detailů, na které člověk přijde časem.
Klobouk dolů před všemi co to umí.
A poděkování samozřejmě patří i tomuto fóru, jež je nepřeberným zdrojem informací, díky všem přispěvovatelům.Ok
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/6/2017
Ahoj, vyfotil sem starej otcův nůž v indiánským stylu, co si jako malej kluk vyrobil. Podle velikosti rukojeti mu bylo asi méně než 12 a vytáhl sem z něj jenom, že čepel je z rozbité mačety.

Tyler Durden vložil tyto přílohy:
indian.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/25/2018
Ahoj, všechny vás tu zdravím a děkuji každému kdo sem přispívá, je to zde opravdu studnice vědomostí, kterou jsem pročítal několik měsíců. A konečně sem mohu dát první komplet dokončený nůž (je z mojí třetí vybroušené čepele), dokončil jsem ho jako první, protože jsem ho vyráběl babičce do kuchyně k osmdesátým narozeninám. Dám sem i první čepelku, která zatím čeká na dodělání a vypadá to ,že ještě chvilku čekat bude, jelikož je pro mne a další ji předbíhají, protože jsou jako dárky pro příbuzné nebo kamarádyHappy Je z N690, 3 mm, palisandr santos

Simba vložil tyto přílohy:
2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
1.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/22/2018
Môj prvi ozajstný použiteľný nôž .Používam ho už asi 2 roky . Material starí pilnik kaleny do oleja a popusteny. Rúčka slivkove drevo ošetrené včelim voskom. 

eMPee vložil tyto přílohy:
20180528_154310.jpg.jpg
20180528_154408.jpg.jpg
20180528_154457.jpg.jpg
20180528_154317.jpg.jpg
20180528_154507.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/13/2017
Můj úplně první 2016.

Zdenek02 vložil tyto přílohy:
18121194_1503093149714625_2311139646530116166_o.jpg.jpg
18121401_1503093169714623_9199779427107324618_o.jpg.jpg
18192405_1503093269714613_4929695077326199510_o.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/30/2018
Zdravíčko pánove,

tak bych se rád přidal ke komunitě prvním výtvorem ... pravda né ještě uplně dodělanej -chybí lept značky (vymyslet) a taky dodělat rukojeť a pouzdro ..ale je první a jak se znám tak sem schopnej na něm ještě něco po*** tak ho sem dávám už teď "před porodem".
.. ale takhle se mi taky docela líbí Happy až na ty šrouby Laugh .. pár let koketuju s výhní a kovadlinou co se oprav / úprav různejch nástrojů týče vyzkoušel jsem si různý techniky a řek sem si správnej chlap má mít nůž ... tak proč né vlastni Cool ..
Dašek nadivoko jen 64 vrstev 19 655+19 312 boucháno ručně na kolejnici ,rukojet je dub bude v kombinaci s AISI 304 .. jen nevím jak to děláte , že ty lepty maj v reliéfu černou ...zkoušel sem chlorid , hcl , lučavku i čistou dusičnou a mi to při leštění chytne dycky takovej kovovej mat , přitom reliéf je hlubokej docela dost.. -.- ...
../edit/ .. jó a ještě jeden drobnej dotaz .. čím podobný matroše vrtáte ? .. mi to vyžíhaný šlo odvrtat tak 1 mm pak se to nějako asi zakalilo a padly 4 kobaltovy vrtáky ,následně karbidový strojní taky řekl sayōnara a odvrtal sem až karbidovýma frézama třema (tupejma) který spíš fungovaly systémem abrazivum a třecí kolík Laugh Laugh ..

Tomsa01 vložil tyto přílohy:
najf1.jpg.jpg
najf2.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/6/2017
Ahojte, tak dnes dokonceny moj prvy nozik. Cepel pruzinovka leptana v chloride, na rucke orech Happy .

bezuch vložil tyto přílohy:
IMG_20180808_203317.jpg.jpg
IMG_20180808_203706.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Tak jestli tenhle je první, tak to se moc těším na ty další. Pěkná práce.
Je to boj
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/6/2016
Zdravím, toto je můj první, ručně vyrobený, nůž včetně pouzdra:
"KRKAVEC"
Čepel: Sleipner 4mm / 61-62HRC
Střenky: vlastní "micarta"
Řezná délka: 115mm
Celková délka: 235mm
Šířka: 37mm
Nad fazetou: 0,5mm
Hmotnost: 176g
Povrchovka: Cerakote + Krylon kamufláž / leptané logo
Pouzdro: Boltaron 2mm + Tek Lok

zverostroj vložil tyto přílohy:
A.jpg.jpg
B.JPG.jpg
C.JPG.jpg
D.JPG.jpg
E.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
zverostroj napsal:

no proti gustu... nicméně už jsem dlouho neviděl tak vzdálenou linii originality od linií ladnosti a praktičnosti..
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
Samurai napsal:
zverostroj napsal:

no proti gustu... nicméně už jsem dlouho neviděl tak vzdálenou linii originality od linií ladnosti a praktičnosti..

Myslím, že bude problém tento bizarne pôsobiaci nôž stratiť tak, aby sa dal potom nájsť.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
Mně se také nelíbí, ale jen proto, že má insigno čepel...Wink
S drop point bych ho bral...Razz
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Jeto pecka!!Mám rád nože co vybočujou z řady!!Ok
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/21/2017
Zverostroj,
Krkavec, zvláštní kudla, nevím, jaká byla předloha tohoto nože. Jak často píše Delewar, není to zrovna můj šálek kávy. Ručka asi bude tlačit, nemusím rovné čepele. Jinak ale podle mě perfektní práce, domácí mikarta, volba oceli, barvení čepele, logo, kydexové pouzdro, slušné fotky… Je vidět, že máš rád military styl, tady máš do budoucna velké pole působnosti. Na první kudlu super, v budoucnu sem v klidu šoupni i ty další, držím palce.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/6/2016
Dr. Obek napsal:
Zverostroj,
Krkavec, zvláštní kudla, nevím, jaká byla předloha tohoto nože. Jak často píše Delewar, není to zrovna můj šálek kávy. Ručka asi bude tlačit, nemusím rovné čepele. Jinak ale podle mě perfektní práce, domácí mikarta, volba oceli, barvení čepele, logo, kydexové pouzdro, slušné fotky… Je vidět, že máš rád military styl, tady máš do budoucna velké pole působnosti. Na první kudlu super, v budoucnu sem v klidu šoupni i ty další, držím palce.

Předlohu jsem neměl, ale mám rád wharncliffy (nebo jak se to píše?), chtěl bych vtělit svůj ideální řezák, tak se o to pokouším. Rukojeť je pro moji menší pracku docela pohodlná i k když by mohla být širší...Samozřejmě jsem si dělal šablony, abych zjistil, jak sedí a prošlo to určitým vývojem.
Čepel je rovná pouze zdánlivě, ve skutečnosti je to hodně mírná "rekurvička" a krájí klacky v lesíku fakt super, už jsem ho použil i na vaření... Kuchyňák (vzhledem k síle čepele) to není, ale praktičnost není tak zanedbatelná, jak to může vypadat, řeže jak džedajskej meč . Každý chvat má svoje místo, ale to se musí zkusit v ruce. Ve finále byla na hovno ta kamufláž, tak jsem tam nechal pouze základový cerakote a zbytek sundal.
Práce na tomto "noži" mě neskutečně naplňovala i nadále to budu dělat ručně (jediný ele. nástroj byla aku vrtačka), je to jako meditace :D .
Díky moc za postřehy všem a vše nej do Novýho, chlapi! ...
G36
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/26/2013
Daj tomu "plnšiu" rúčku a Ok
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum