ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/4/2016
pohlava napsal:
hrozná prasečina Happy .....
.....ale ten nápad s klipem je dobrej Ok

souhlasim.. megaprasarna.. obycejny lepidlo na tezce namahane spoje od patexu.. slepenej konec pasku a prilepenj klip.. drzi to jak svine a svoji roli to splni na tech par vyletu co ho hodim na batuzek :D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
ten nožík si zaslouží něco lepšího, kdybys chtěl, tak ti pošlu kus kůže, stačí mi poslat adresu do PM Wink
Od té doby, co existuje Companion, jsou všechny ostatní nože na světě zbytečný......
....Sapere Aude....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/7/2016
Nebo se ozvi mohu ti nějakou kůži dát i v UL
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
kluci dekuju moc.. bral sem to jako pokus. kuzi už mám objednanou. ;)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/27/2013
Chtel bych se zeptat, cim brousite noze Mora? Mam companiona HD a kansbola a doposud jsem je brousil na malem keramickem brousku. Rad bych si poridil neco poradneho, cim budu moct brousit nejen ty mory ale i opinela a RATku. Co by jste mi doporucili poridit? Diky za tipy.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
vodní šutry grit 400, 1000, 3000
Od té doby, co existuje Companion, jsou všechny ostatní nože na světě zbytečný......
....Sapere Aude....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/15/2014
Lokace: Slovácko
Nebo pokud chceš ušetřit tak navlhčený C brousek od Jan03 a dokončit na kůži s pastou. Při velkém ztupení nejdřív začít na namočeném obyčejném brousku 160/320 za pár korun.
Your knife - your life.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Ahoj, sice nejsem takovej guru jako hodně lidí odtud. Ale něco mi rukama taky už prošlo.
Ja ti osobně doporučím sadu od Lanskyho, už léta ji používám bez klamy, a na kamenech brousím jen z ruky. Chce to drobet cviku a zručnosti. Ale výsledky stojí za to.
Jinak mojí Moru Companion Heavy duty (uhlík) jsem na jendom z letošních vícedenních pobytů v přírodě. Opravdu znovu nabrousil do jedu (holila) jen na obyčejným vodou ohlazeným oblázku z potoka.
Ten nůž jde oživit i na nenaglazurovaným dně od keramickýho hrnečku.
Chce to zkoušet Grin

Arim vložil tyto přílohy:
20180519_163319.jpg.jpg

výhoda šelem, všude jako doma
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
A zkoušel jsi někdy tu oblou hranu skla bočních dveří auta? Takovou tu jakoby pískovanou?
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/27/2013
Dekuji vam za tipy. O vikendu to projdu a neco objednam.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/23/2008
Ahoj všem,

k tomu broušení bych měl následující.

V poslední době brousím v podstatě všechny svoje aktuálně používané nože (80 % jich je zn. Mora) na relativně obyčejném syntetickém oboustranném brousku zn. Tyrolit z lokálních domácích potřeb, ale nezáleží tak úplně na značce, s úspěchem používám i obyčejný oboustranný brousek z železářství za 35 korun. Výborné jsou brousky Karborundum. U těchto levnějších brousků je třeba při výběru dbát na to, aby nebyly s prasklinou a nebyly prohnuté.

A jak již zaznělo výše, nůž lze nabrousit i vhodným oblázkem z řeky, nabrousit a oživit lze také zmíněným neglazovaných dnem hrnku nebo talíře (což je v podstatě asi srovnatelné s keramickým brouskem). Zabroušený okraj okna u auta je taky dobrý pro vytažení do ultra jedovatosti. Dalo by se ale říci, že vše je to spíše o rukách a umu než o použitých "brusných sadách". V začátcích jsem pořídil diamantovou sadu od DMT, stále ji mám, ale již ji nepoužívám, tak nějak mě to nebaví. Jinak jsem se naučil používat i levné ploché diamantové brousky (z Lidlu a tak) pro nějaké ty hrubé změny výbrusu (jako třeba u Hultafors GK - ze scandi s fasetou na plnohodnotné scandi bez fasety) nebo pro přebroušení nějakých větších zubů, kdy bych na kameni nechal ruce.

Přeji pěkný víkend všem.

S pozdravem
David
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
FMJ napsal:
A zkoušel jsi někdy tu oblou hranu skla bočních dveří auta? Takovou tu jakoby pískovanou?

Jestli to byla otázka na mě, tak nezkoušel. Ale díky za tip, přiznám se že by me to asi samotného nenapadlo.

Jinak přesně jak píše kobra, je to hodně vo rukách.
Zkoušet, brousit, brousit, brousit..
výhoda šelem, všude jako doma
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/8/2017
Lokace: Plzeň
Ahoj,
naposled jsem svou moru brousil na vodním kameni. V broušení jsem amatér a na kameni jsem brousil poprvé, ale i přes to to dopadlo dobře. Nakonec jsem ji ještě přetáhl na kůži a řeže opět výborně.

Kdyby to někoho zajímalo, tak kámen lze sehnat například zde http://www.noze-nuz.com/brousky/king-suntiger/711016.php

Randy Marsh vložil tyto přílohy:
20180811_125010.jpg.jpg

What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum