ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2018
Pridavam Pelican vice v detailu.

V krabicce byl i kompletni set hardware a cvicna cepel. Stacily by rucky a postavil by se cvicny motylek. Na to asi vyrobce myslel, protoze posledni co se da na DHgate jeste koupit jsou samotne rucky a stoji cca jako cely nuz.

Porovnani s BRS. O fous kratsi rukojet (cca 5mm), cepel vypada stejne dlouha.

jitesar vložil tyto přílohy:
Pelican.jpg.jpg
Pelican_BRS.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
A u prilezitosti privitani noveho prirustku, jsem vyfotil celou rodinku.

... no budu muset neco udelat s tim svetlem ...

jitesar vložil tyto přílohy:
Motylci_kruh.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/29/2007
Ahoj pánové, minulý týden prběhl u nás v Plzni KALI CAMP a jedno z témat byl Balisong. Tak jsem si řekl že sem hodím fotečku tréninkového balisongu, který vyrobil INMU. Honzo, funguje stále skvěleApplause

Dan. vložil tyto přílohy:
Kali_camp_2018_970.jpg.jpg

Fix
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/15/2006
dal bych ti mínus, kdyby to bývali nezrušili Happy
Takové akce by bylo vhodné hlásit před jejich začátkem, ne po skončení NoNoNo
Jinak to vypadá jako pěknej nožík ...
Balisong je můj život a doufám, že můj život nebude záviset na balisongu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Dan. napsal:
Honzo, funguje stále skvěleApplause

Ahoj,
pěkná momentka. Rád slyším, že se ten motýl používá a že šlape, jak má. Jak tě znám, tak ho nešetříšHappy
Je to boj
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/16/2016

Riso30 vložil tyto přílohy:
CIMG1012.JPG.jpg

Fix
Posláno:

Pokročilý
už je taky doma Happy Nádhernej kousek ...

Fix vložil tyto přílohy:
pelican1.png.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Fix napsal:
už je taky doma Happy Nádhernej kousek ...

Hezky ! Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
Chlapi gratuluju...Applause

Já měl na něj taky políčeno, ale nakonec jsem ho nevzal. Nejdřív jsem z něj byl nadšenej, ale čím dál víc jsem si ho prohlížel, tak mi přišlo, že ten design je na mne už trochu moc. Od tý doby, co vyšel Covenant a Číňani zjistili, že balisongy "táhnou", tak je to od Maxace už pátej model, v podstatě za rok. To mi přijde opravdu hodně a navíc, jak napsal jitesar, ta cena je fakt prémiová. Jasně, má dokonalý zpracování, je to titan U-chanel, má keramický ložiska, spring latch, CF inlaye, tréninkovou čepel, náhradní hardware, krabičku atd, atd. Tomu všemu ta cena odpovídá, ale furt je to ČíňanConfused To raději vrazím stejný peníze do nějaký klasický značky s "obyčejnějším" designem...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Kudla pěkná, ale vidím to jako Tomáš
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Jenom pro upřesnění, já neříkám, že čínský balisongy jsou špatný, to ne. Mám tři a zpracováním patří mezi to nejlepší, co mám. Jen tenhle Pelican mi přijde tak nějak přeplácanej Neutral . Teď mám například objednanej Vantac Speeder. Taky Číňan, ale s jednodušším designem a za poloviční cenu. Ale jak už tady bylo několikrát napsáno, je to otázka osobních preferencí aneb tisíc lidí, tisíc chutí...Happy
Fix
Posláno:

Pokročilý
Souhlasím že Pelican je spíš designově trochu přeplácanej, ale stále dle mého názoru líbiví nůž. Soudit podle toho že je kudla z Činy mi příjde zavádějící. Je jedno kdo odkud pochází když svou práci udělá dobře a to si myslím že u Pelicana je splněno.
"Kdybych před vás postavil dvoje naprosto stejné zápaky a jedny byly z Ruska a jedny z USA, které jsou lepší" ... Pelíšky Happy

Maxace má už pátý nůž, což je opravdu hodně, ale s porovnáním s BRS jsou to aspoň jiné modely i když dost podobné. BRS pouze lehce upravuje, to je dle mého horší, ale omlouvat Maxace politikou BRS nelze NoNoNo

Doufám že Vantac ještě něco vyrobí, protože jeho model jsem trochu propásl, byl v prodeji a já pár dní počkal a už byl fuč Confused
Posláno:

Pokročilý
Fix napsal:
Souhlasím že Pelican je spíš designově trochu přeplácanej, ale stále dle mého názoru líbiví nůž. Soudit podle toho že je kudla z Činy mi příjde zavádějící. Je jedno kdo odkud pochází když svou práci udělá dobře a to si myslím že u Pelicana je splněno.
"Kdybych před vás postavil dvoje naprosto stejné zápaky a jedny byly z Ruska a jedny z USA, které jsou lepší" ... Pelíšky Happy

Maxace má už pátý nůž, což je opravdu hodně, ale s porovnáním s BRS jsou to aspoň jiné modely i když dost podobné. BRS pouze lehce upravuje, to je dle mého horší, ale omlouvat Maxace politikou BRS nelze NoNoNo

Doufám že Vantac ještě něco vyrobí, protože jeho model jsem trochu propásl, byl v prodeji a já pár dní počkal a už byl fuč Confused

V Číně se za několik posledních let "vyrojilo" několik výrobců, který vsadili na svůj osobitý design, dbají na kvalitu výroby, používají výborný materiály plus přidávají bonusy v podobě různých vychytávek na noži anebo dodávají "něco" navíc... Tohle všechno je jim ke cti a musím uznat, že vzhledem k tomu, že výše uvedené jim jde až moc dobře, tak jsou schopni válcovat konkurenci již zaběhnutých značek.
Ale, pro mne je tam velké ALE. Stejně jako jsem měl kdysi problém s telefony NOKIA, tak začínám mít problém s čínskými výrobci. Čeho je příliš toho je moc. Když chrlíte jeden model za druhým, třeba jako v případě WE Knives, tak se toho pomalu "přejíte" a pokud navíc cena roste, tak vás to logicky přestane zajímat. A i když jsem se osobně přesvědčil, že umí dělat dobře a kvalitně, tak stále ve mně předsudek z čínské výroby je. Proto také zvažuji koupi každého čínského modelu a cena je hlavním rozhodujícím faktorem.
V současnosti je třeba pro mne rozhodně zajímavější nový balisong od Jasona Brouse, který by měl přijít brzy do prodeje.

Jinak stačí kouknou na IG midnighcatstudio a už se tam chystá COVENANT Designed by MidnighCat. Prostě chytli vlnu a úspěšně se vezou.

A když jsi se ptal na ty stejný zápalky, tak moje odpověď je samozřejmě ty americký...Happy
Posláno:

Pokročilý
Nový kousek do sbírky Vantac Knives Speeder.
Ano, pořád je to Číňan, ale za cenu odpovídající Číňanovi. Zpracování je opět na jedničku, to se těm klukům čínskejm musí nechat, vůle v podstatě 0. Designově mi přijde povedenej, čepel ala Kimura, tu mám rádHappy , stavitelná západka, tréninková čepel tvaru dagger, komplet náhradní hardware, včetně těžších mosazných trojúhelníkových spacerů. Klip nahrazen kydexovým pouzdrem a je to limitka 116/200 Ok

Tomáš vložil tyto přílohy:
Vantac_1.JPG.jpg
Vantac_2.JPG.jpg
Vantac_3.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Fix napsal:
dal bych ti mínus, kdyby to bývali nezrušili Happy
Takové akce by bylo vhodné hlásit před jejich začátkem, ne po skončení NoNoNo
Jinak to vypadá jako pěknej nožík ...

Sorry, netušil jsem, že by byl zájem. Jednalo se o pár hodin v rámci COMITATUS KALI CAMPU. Téma bylo: Aplikace balisongu. Takže žádné složité flipování, ale použití balisongu, tak jak jsem se to naučil na Filipínách. Ale pokud by byl příště zájem, rád dám vědět Wink
Posláno:

Pozorovatel
INMU napsal:
Dan. napsal:
Honzo, funguje stále skvěleApplause

Ahoj,
pěkná momentka. Rád slyším, že se ten motýl používá a že šlape, jak má. Jak tě znám, tak ho nešetříšHappy

Balisong funguje Honzo opravdu skvěle Happy Udělal jsem mu slušivý a funkční kydexový futrálek Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Teďka mi došlo, že né všechny určo zajímá moje vlákno, tak to hodím ještě sem Happy

Teďka jeden víc hejbací než obvykle Happy

PWcustom - Hurricane prototype
TTD: čepel je 3,6mm Elmax, nůž celkem 24,5cm a z toho 10,5cm čepel. Ručka Ti.Gr5 a chodí na ložiskách. Váha 164gr.

Jedná se o prototyp motýlku určený k testování - nechci hodnotit design, ale funkčnost!!!
Tímto bych chtěl vyzvat zkušené flippery, kteří by se chtěli podílet na vývoji a vylepšení tohohle nože k dokonalosti.
Představa je taková, že nůž pošlu 1. testovači na cca. týden - 14dní s kontaktem na dalšího v pořadí a pak už si nůž pošlete rovnou mezi sebou.

Pokud má někdo zájem, chtěl bych vidět krátké video s flipováním dotyčného (klidně i něco navíc).
Na jeho základě vyberu 5 lidí kterým pošlu nůž a na konci testování bych od Vás chtěl nějaké podněty s čím jste byli spokojení a co mám na kudle naopak vylepšit. Když budete chtít udělat video i přímo s nožem, budu rád, ale není podmínkou Wink

Takže pokud má někdo zájem, napište mi prosím přímo mail a nebo sz Wink
Díky!!
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum