ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pneumatická rydla Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/16/2013
Přátelé vzduchorytí! Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem a taky trochu díky své blbosti přecházím tak jako kdysi V.I. Lenin do ilegality.mrGreen Od teď do odvolání pokračuje vlákno PR zde. Při diskuzi se vyhýbejte slovům která je zakázáno vyslovovat! Pozor! Vyhledávač Vás sleduje!
Kopíruji poslední příspěvek od M.......y! Grin

makovička
Posláno: 20. září 2017 14:49:59

Štamgast
Připojený: 7.4.2011
Lokace: Czech Republic Tak jsem tu..konečně jsem se dostal ke psaní k tomuto stroji.který se nestydím říci naplnou hubu mě učaroval!Nechápu,jak někdo u nás na koleně může něco takového postavit.Což o to soutružení a podobné věci to chápu,ale aby to chodilo,tak přesně,jak já chci ,tak to vážně smekám klobouk.Oldovi nejen ,že se to povedlo a že je to skoro na stejné úrovni jako _vyrobce_za_louzi_.O tom,že by se mělo GRS bát,tak to je pravda.Já jsem vyzkoušel oba systémy,jak _vyrobce_za_louzi_eyho,kterého mám doma,tak od Verun i GRS.Za sebe můžu zodpovědně říci,že GRS bych doma nikdy nechtěl.Nemám rád šlapkou ovládané stroje..Nikdy nemáte ten cit na rytí,jako u _vyrobce_za_louzi_eyho.Ted po testech,kdy to rydlo od Olina jsem zkoušel na všem možném a nemožném musím potvrdit s radostí,že se mu opravdu povedl husarský kousek.Naprosto mi to rydlo vyhovuje a co navíc i o proti _vyrobce_za_louzi_ymu je údernější-rasantnější,což mi vyhovuje při ubírání materiálu do hloubky.Prostě je to a ted mi Oldo promin malá sbíječka do ruky,s tim,že nepocítíte pomalu žádné otřesy,že by vám večer po desetihodinové práci drněla ruka..nic ..prostě nic a rydlo si dělá poctivě svou práci.Jen je trochu hlučnější než je _vyrobce_za_louzi_y..a já říkám no a co...vůbec mi to nevadí.Ze začátku,když jsem s tím rydlem pracoval byl tzv.jeho nástup divný,nevím proč..při nasazení vrčelo a jako by prokluzovalo a pomalu se rozjižělo na plný výkon,pak se toustálilo a začlo pracovat,tak jak má..Za sebe mohu ještě řící,což není Oldův problém-najit materiál,který by se neštípal při tom velkém hrubování .Jsem vážně nadšen,že se to tu povedlo udělat a jsem rád,že češi nejsou jen montéři ve výrobních halách,jak je nám presentováno,ale že umí být i skvělými odborniky v každém řemeslu.Na závěr a to se už nechci opakovat,kdo chce pneumatické rydlo-kupte si toto a neprohloupíte.Tady akorát nevím,jakou bude mít i oproti jiným životnost,ale nahradní dily tu Olda má,takže žadný problém.Nekupujte si GRS,nemá to srovnání s tímto strojem....to myslím smrtelně vážě.Jen na závěr se budu opakovat,žádné pneumatické či jiné rydlo vám nepomůže aniž by jste uměli rýt..či kreslit..viděl jsem jak rytce s _vyrobce_za_louzi_.tak s GRS a byli impotentí..na práci myslím..jejich práce byla otřesná na můj vkus..Takže trénujte a pořidte si tady tu mašinku..hodně vám pomůže...
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Co to?
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
RS napsal:
Co to?

Toto! Prostě ušáci při jakémkoli náznaku konkurence hned nasazují právníky, CIA, FBI, místní šerify, soudce atd. Začali tlačit na admina webu a tak jsme se domluvili, že je nebudeme zbytečně dráždit. Až to usne, tak se bude pokračovat jako vždycky. Zatím budu pokračovat tady. Prostě jsem dal nabídku na jeden mezinárodní server a jak mě upozornil jeden člověk ze Švýcarska, vlákno smazali po dvou dnech na upozornění člověka, co propaguje a prodává GRS system. No a přes videa a odkazy se dostali až sem. Takže asi tak...
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Díky za vysvětlení.
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
furt jsem úplně mimo mrGreen
Od té doby, co existuje Companion, jsou všechny ostatní nože na světě zbytečný......
....Sapere Aude....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Lokace: Stupava SR
pohlava napsal:

Ja tiezmrGreen ...... to akoze sem na knife niekto posiela "CIA, FBI, místní šerify, soudce"Shocked ,to myslite vazne!!!! (admin-i)
Posláno:

Štamgast
Motorkar napsal:
pohlava napsal:

Ja tiezmrGreen ...... to akoze sem na knife niekto posiela "CIA, FBI, místní šerify, soudce"Shocked ,to myslite vazne!!!! (admin-i)

Ach jo... nesmíte to brát do puntíku. Surprised Trocha nadsázky a vždycky se najde někdo, kdo to vezme doslova...mrGreen Prostě nějakej právnickej debil z USA začal vyhrožovat. Kdo všechno je za tím neví nikdo.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Však sis to vyvinul celé sám ne? tak ať jdou do plevele ne?
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Hejkal von Sovinec napsal:
Však sis to vyvinul celé sám ne? tak ať jdou do plevele ne?

To máš sice pravdu, ale právníci vždycky najdou skulinu, jak tě zničit. Pouštět se do debaty s nimi vůbec nebudu. A soudit se? V americké kolonii Czechie? Komu asi budou naše soudy přitakávat, když je mezinárodní právo nadřazeno našemu a mezinárodní si udělali američané sami pro sebe? Bohatší má vždycky pravdu! Nemáš prachy? Tak jsi hovno! Z tohoto já vycházím. To mě naučil kapitalismus. Nelíbí?... Tak to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat, pokud nemáš zbytečné miliony na právnickou verbež. Tímto považuji debatu o nastalé situaci s vláknem za vyřešenou a nebudu se k tomu dále vyjadřovat.
Kdo má zájem rydlo koupit, tak ať se mi ozve. Místo projevů nadšení nad tím, že existuje levná domácí alternativa a hromady objednávek, jen žvanění o ničem! Nedůvěra, pochybnosti...(Makovička se snad už vyjádřil, nebo ne?...). Videa taky jsou. Ti z Vás, co se mi ozvali v minulých letech a někteří nabízeli dokonce peníze předem a které jsem nedávno obeslal, se až na jednu čestnou vyjímku neozvali vůbec a tváří se, že neexistují. A že jich byla kupa! Na takové lidi a debaty o píčovinách opravdu nemám náladu a ani čas. Dělám na dalším modelu rydla. Po těchto zkušenostech se spíš zaměřím na Západ od nás, protože doma není nikdo prorokem a vnucovat se nebudu. Původně jsem to sice dělal pro "chudý Východ", ale... Nezájem? Tak si naserte! Já se nemám za co stydět! Evropa je dost velká. Jsou země, kde se platí líp a kde nemají zbytečné kecy.

Tady je můj kanál na You Tube, kde jsou videa z testování s Makovičkou. Pokud to někoho ještě zajímá...

https://www.youtube.com/channel/UC3zGWFufi2p7TRHm42eHRxw

https://www.youtube.com/watch?v=DvdhPshlguo

Zbrojovák vložil tyto přílohy:
IMG_0066.jpg.jpg
IMG_0055.jpg.jpg
IMG_0057.jpg.jpg
IMG_0059.jpg.jpg
IMG_0062.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Rady a požadavky: Kompresor jakýkoli. Minimální pracovní tlak asi 0,5bar. Jinak kolem 1bar. Ovšem jede až do 4,5bar, ale to je potom palba, že se štípou rydla. Regulátor stačí na kompresoru, ale vždycky musí být přítomen filtr na kondenzát a jiné částice. Rydlo se i tak musí čas od času rozebrat a vytřít do sucha od kondenzátu (1x za týden?). Nikdy neodmašťovat! Pokud ano, lehce natřít pracovní plochy a závity bezvodou vazelínou třeba Mogul L-3 a pak vytřít hadříkem do sucha. Na povrchu vždycky zůstane olejový film o tloušťce zlomku mikronu, který zabraňuje opotřebení a rezavění. Rydlo je z nástrojové oceli, ne z nerezavějící! Rýtka jakákoli do průměru 4mm, nebo čtyřhranu 4x4mm se zadním koncem v délce min.21mm upraveným tak, aby nedošlo k zbytečnému proříznutí tlumícího kroužku a ničení červíku M4. Tzn. zaoblit všechny ostré hrany, na konci udělat náběh a v určitém místě plošku na červ. Násadec na hadičku je konstruován speciálně na hadičku od ATM Hydros http://www.atmhydros.cz/hadice-a-trubky/plastove-hadicky/ . Tento typ PUJ425N 4 2,5 10 čirá 200m. Průměry 2,5/4mm. Ovšem použít se dají i jakékoli jiné vhodné hadičky. Makovička má menší vnitřní průměr (používá nějakou kanylu ze zdravotnických potřeb nebo co), ale s pomocí zapalovače a kuželové tyčinky si dala taky říct. Do teď drží a ani jednou nevypadla. Rydlo se dá snadno rozebrat kvůli čištění na 3hlavní části během 10vteřin. Volnoběh se dá jednoduše seřídit, stejně tak se dá nastavit i nepřetržitý chod pomocí šroubováku. Rydlo se nasadí do řezu, zatlačí se rukou a jede to. Přitlačíš, frekvence kmitání se zvyšuje. Žádný pedál, generátor pulzů ani žádné další blbosti nejsou potřeba. Hlavou se nastavuje délka úderu a tedy tvrdost rázů. Rukojeť je z plastu, který má zdravotní atest pro styk s potravinami. Max. průměr rukojeti 35mm, max. délka 76mm. Vše jsem maximálně zjednodušil, aby to bylo spolehlivé jako kalašnikov. Pokud někoho po technické stránce ještě něco zajímá, tak ať se ptá, mě samotného už nic nenapadá.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/7/2011
dokonale,jsem rad,ze ti se muzu lifrovat lidi,co se me na to ptali..nebo si tu dej telefon a lidi te budou otravovat osobne...jinak mas uplne jiny systém nez G......,co stoji za hovno .takze co pravniky na tebe?klidne..mas uplne jiny systém a klidne bych sel do soudu a at ti to pak cele zaplati..a budes v poho...Mirek
Posláno:

Štamgast
Takže kdo má zájem, ať se mi ozve na mail pneurydlo@seznam.cz . Případně pošlete číslo svého mobilu a já Vám obratem zavolám. Zbrojovák
Posláno:

Štamgast
Zdar přátelé rytí. Z popudu mistra Makovičky jsem rozjel vývoj a výrobu držáku rýtek a základních šablon pro přesné broušení rýtek 3/32" x 3/32", tedy 2,38 x 2,38mm. První kusy budou tak během května, když to dobře půjde. Jde o analog držáku a šablon od L.......ye (Tedy toho, jehož jméno se nesmí vyslovovat...Wink ) . Kdo by měl předběžně zájem, ať se mi ozve jako obvykle na pneurydlo@seznam.cz
Až to bude hotovo, tak Vás obešlu s nabídkou.
Cena se bude odvíjet od toho, jak se domluvím na ceně s pálením na laseru. Vzhledem k tomu, že za pálení plexiskla tloušťky 5mm si řekli u jedné firmy tak nekřesťanskou sumu, že mi málem vypadly oči z důlků, jsem se rozhodl, že zkusím plech a to buď obyčejný, nebo nerez tloušťky 2mm. Cenově to ale bude rozhodně dostupné pro každého. Držák + 5párů šablon (10ks).

šablony.jpg

Posláno:

Štamgast
Dámy a pánové, tak už je to tady! Kdo má zájem, ať se mi ozve na email. Šablony jsou z nerezu t=2mm. Prodávám pouze kompletní sadu. Další typy šablon se můžou zrealizovat podle zájmu, případně si je můžete vytvořit sami. Návod k použití zde: mrGreen http://www._vyrobek_vyrobce_za_louzi_.com/sharpening.htm

Místo "_vyrobek_vyrobce_za_louzi_" musíte zadat to správné heslo...Confused Jedno písmeno musíte doplnit sami... airgra.er

IMG_0495.jpg.jpg
IMG_0499.jpg.jpg
IMG_0500.jpg.jpg
IMG_0501.jpg.jpg
IMG_0502.jpg.jpg
IMG_0503.jpg.jpg
IMG_0504.jpg.jpg
IMG_0505.jpg.jpg
IMG_0507.jpg.jpg
IMG_0508.jpg.jpg
IMG_0509.jpg.jpg
IMG_0510.jpg.jpg
IMG_0511.jpg.jpg
IMG_0512.jpg.jpg
IMG_0513.jpg.jpg
IMG_0514.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Zdar lidi,
kdo má zájem vyzkoušet si pneurydlo, tak budu na sraze NSM v Doly Littner 21-23.9.2018. (Je to v okolí Bzenec, Veselí nad Moravou, Strážnice.)

Více na vlákně zde. Je to dole, takže projeďte celé vlákno.

https://www.facebook.com/events/1611351855646582/?active_tab=discussion
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum