ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
UTON I. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/12/2007
john1 napsal:
Už jsem četl o Utonech kdeco, ale neztuchří časem guma na rukojetích?
Nestane se z investic halda čepelí? Guma není kůže ani dřevo, ty jdou napustit.

Ta halda čepelí asi jednou nastane, ale určitě ne za našich životů. Já utony ošetřuji každý rok glycerinovým nebo ricinový olejem. Jednou mě takhle vystrašil RH, když mi řekl že viděl ve skladu nafouklé utony a jeden puklý. Od té doby jsem se zbavil utonů, které mají na rukojeti vypouklé fleky, protože tím to začíná a začal jsem konzervovat.

pavel04 napsal:
dík za dnešní ceny

Já ty ceny neurčuji, já se jako sběratel jen přizpůsobuji trhu. Sbírám více věcí než nože a sleduji tohle všude. Dnes je mezi námi více peněz a lidi investují a sbírají. Proto když se objeví něco, co chybí většině, tak se o to lidi rvou a ty ceny letí do nesmyslných výšin. Nezbývá než se s tím smířit, nebo nesbírat první ligu ale horší stavy a nebo nesbírat vůbec Wink

Nedávno jsem zakončil výkonnostní odznaky výsadkářů, tak snad to nebude nikomu vadit když jsem hodím foto odznaků co nosili vojáci pro které byl UTON určen. Tady je to také stejné, například výkonnostní třídu MISTR udělali jen vojáci z povolání. Tím pádem bylo těchto odznaků nejméně a jejich ceny dnes jdou přes deset a více tisic, podle toho jaká řada to je. Každý kdo sbírá chce dodělat řadu ale právě ten Mistr určuje jak ta sbírka bude vypadat, stejně jako uton 0001 nebo prototyp, takže potom se rozhoduješ jestli dáš balík nebo ne a už ani nemáš moc na výběr v jakém stavu je, protože ten kus se objeví třeba jen 1-2x za rok Happy

Predator vložil tyto přílohy:
odznaky.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
pavel04 napsal:
a neprodaval jste je vy xxviktor ze tak obhajujete tu cenu mne připadne šilena

Kdybych neco takoveho mel, tak bych to urcite neprodaval :) Jen k tomu proste pristupuju tak, ze tu vidim, za kolik se tu ty noze prodavaji a vim, ze ikdybych stokrat napsal, ze je to moc, tak se na te skutecnosti nic nezmeni. Pokud nekdo najde nekoho, kdo mu da Utona za flasku, tak mu to preju, ale uz to asi davno nebude norma.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/28/2016
predatore ta sbirka odznaku je užasna je videt ze ti zabrala spoustu času a ubrala spoustu peněz vic penez ted mame ale uton před 20 lety stal 500 a ted za nej chcete přinejmenším 4000 a do tech vysin to ženou jen ti nenazrani takovy kopyto i když je to 0001 nemá aspoň pro me zadnou cenu to radsi budu trpelive cekat dalších třeba 5 let a xxviktor urcite není potřeba kupovat kazdej uton kterej se objevi za nsmyslnou častku a byt trpelivy není to snad závod ale dlouhodoba záliba a za me když nebudu mit nikdy 0001 atd tak se nezblaznim ale za kazdou cenu je kupovat nebudu s pozdravem Zahradnicek Hanušovice
Posláno:
Pokročilý
john1 napsal:
Už jsem četl o Utonech kdeco, ale neztuchří časem guma na rukojetích?
Nestane se z investic halda čepelí? Guma není kůže ani dřevo, ty jdou napustit.

Když všem ta guma opadá, tak se bude třeba dál kšeftovat jen s těma čepelema Happy , stejně s těma sbírkovýma kusama už nikdy nikdo nic krájet nebude Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/14/2006
pavel04 napsal:
dik za dnesni ceny11KO

Dnešní ceny jsou jaké jsou a jsou dány poptávkou a nabídkou. Jednak za korunu nekoupíte to co v devadesátých letceh či kolem milénia a pak prostě hezkých kousků je čím dál tím míň. To je stejné jako by jste si stěžoval, že hezký bodák na Mausera nebo dýka SA či SS dnes stojí jiné peníze, než po revoluci nebo dejme tomu za minulého režimu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
Nechápu, proč brečíte nad cenou, je to cena sběratelská a ta je u všech předmětů taková, jakou je někdo ochoten zaplatit.
Kochejte se krásou sbírek našich kolegů a výkřiky do tmy nechte na posezení u pivaWink
Dokud dejchám doufám
Posláno:
Pozorovatel
určite nebrecim ceny utonu sli podle toho co sleduji nahoru min o 100 procent za posledních 10 let takze srovnávat je s dyky ss atd není to prave a kazdej at prodava nebo kupuje jak se mu libi mne je to jedno ja jsem mluvil za sebe a ted se budu kochat svou malou sbirkou a dam si pivo s pozdravem Zahradnicek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
pavel04 napsal:
určite nebrecim ceny utonu sli podle toho co sleduji nahoru min o 100 procent za posledních 10 let takze srovnávat je s dyky ss atd není to prave a kazdej at prodava nebo kupuje jak se mu libi mne je to jedno ja jsem mluvil za sebe a ted se budu kochat svou malou sbirkou a dam si pivo s pozdravem Zahradnicek

Tak je to správně tak to má byť Laugh Ok
Dokud dejchám doufám
Posláno:
Pozorovatel
duchodce na aukru je na prodej uton 0007 plus zdobene pouzdro 115 které jsi vlastnil prodava ho podle vseho bob kterého rychle preslo nadseni z utonu s pozdravem Zahradnicek
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/20/2018
Lokace: Czech Republic
pavel04 napsal:
duchodce na aukru je na prodej uton 0007 plus zdobene pouzdro 115 které jsi vlastnil prodava ho podle vseho bob kterého rychle preslo nadseni z utonu s pozdravem Zahradnicek

milý zahradníčku

můžeš vysvětlit jak jsi přišel na to, že mne přešlo nadšení z Utonů?

to že sem už nic nepíšu je z důvodu trvalého BANu co mi nasolil za nahlas vyslovenou pravdu ten chudáček hejkalík

skládám peníze na funglovku 0001 kterou jsem objevil u pána tady na Proseči - proto prodávám některé věci které mne tolik neoslovily - takže příště až zase budeš někde psát svoje nepravdivé teorie o mé osobě tak si to laskavě nejdřív ověř !

děkuju Bob*Edelweiss

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Tak jsem nashromáždil několik odznaků a nášivek, které se vážou k Utonům:

Bonanza vložil tyto přílohy:
Para_odznaky_1.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
mily bobiku ja se ti omlouvam jen jsem chtěl dat vedet duchodcovi jestli by ho nechtel koupit zpet do sve sbirky a pripadlo mi divny ze jsi ještě před mesicem byl stestim bez sebe za každý uton a nebo pouzdro tak at se ti zadari s 0001 a nezlob se s pozdravem Zahradnicek
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/13/2013
dobrý den ,

kdysi tady proběhla prezentace kydex pouzdra na UTON. Mne zaujal ten uton . Se souhlasem výrobce toho nože jsem si nechal vyrobit i já takový UTON. Oslovil jsem pár nožířů zda by to chtěly udělat . Tady jsou jejich výtvory. Já jsem maximálně spokojen , do ruky lepší než originál ,ostří drží, jen se asi jednoho budu muset zbavit. K oběma mám certifikát .

tolokan vložil tyto přílohy:
00.jpg.jpg
01.jpg.jpg
02.jpg.jpg
03.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
dobry den chtěl bych se zeptat zanlcu utonu jestli vi v jakých intervalech prosly utony zkouškou tvrdosti uton zkrizene mece a dulek podle toho co sleduji budou taky sběratelskou raritou s pozdravem Zahradnicek
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/27/2015
pro místní "utonopacoše" je k mání na aukru 004 Wink

https://aukro.cz/uton-0004-nuz-6930832662
Posláno:
Pokročilý
Podle te spicky s tim nekdo kopal repu, ne? :)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/13/2013
inzerat na knife....... tak to jsem si nechal opravdu utéct
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/3/2018
Důchodce napsal:
Predator - Já tu krabici už někde viděl, určitě to není jen jeden kus. Bohužel si teď nedokáži vybavit kde nebo u koho...

Zdravím všechny...
Posilám foto mé darovací krabice na uton.Nepodařilo se mi zjistit kdo je nechal vyrobit a jestli byly někdy osazeny a darovány.Opravdu rád uvitám informace..

zdravím. tak tudle krabici s utonem číslo 0004 značeným u kořene a pochvou UNPROFOR jsem prodal v roce 2015 na aukru. Cry

příběh je takový. v roce 2004 jsem zavítal do obchodu s militariemi v Polsku v Katovicích a zde uviděl zmíněný uton v krabici. tak jsem ho vyměnil za armádní věci. a prodejce mi řekl, že to dovezl nějaký polský voják z mise. a já ho měl jedenáct let doma, ale pak jsem potřeboval penízky a šel ven. no a teď se biju do hlavy Neutral

gerdimir vložil tyto přílohy:
P1010872.JPG.jpg
P1010885.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/23/2018
gerdimir - děkuji za Vaše info..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/3/2018
uton 0007 fake ?

zdravím pánové. znalci jistě poradí,mám dojem že jsem už tady ve foru viděl tento uton označený za fejk z polska. je to pravda?

https://aukro.cz/uton-0007-generalni-stab-acr-nuz-6933094608
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum