ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusná sada KMFS Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2018
hamon napsal:
Brusná plocha kamene je
150x21 mm

Komplet včetně plastového nosiče je 160x22 zhruba

Diky!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Přání pro jeden útvar:
Celočerná verze KMFS Rival,
dle mého to nevypadá vůbec špatněOk

hamon vložil tyto přílohy:
DSC_1451.JPG.jpg

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Lokace: Studénka
Tak jsem zase mrknul na stránky,a už se dá na e-shopu něco koupit... Ok
Míchá se čeština s anglinou v popisech. Ale i tak...Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Díky za povšimnutí,
není to jednoduché a nejde vše najednou, ale snažím se stále zlepšovatOk

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/5/2005
Na sadě Rival, kterou mám krátce, jsem zatím brousil asi 15 nožů a na domácí broušení je pro mě ideální. Fazeta je na obou stranách stejná, člověk nemůže nechtíc nikam ujet. Byla radost přebrousit některé nepříliš povedené tovární fazety, kde hlavně u špičky bývá výbrus na každé straně jiný, nebo změnit přiliš tupý úhel. V Příbramí jsem viděl práci s Tormekem a tam je to hlavně o umu brusiče. Kudla se dá lehce zkazit. Sada sice něco stojí, ale třeba s Lansky se to nedá srovnat. Brousky jsem už dokupoval i na eBay, používám i orig. keramiku 3000. Na noži jsem úspěšně změnil celkem zásadně i oblouk špičky. Na to jak je sada konstrukčně poměrně jednoduchá, tak podává velmi dobré výsledky. Zpracování je výborné a nic není ošizené. V Příbrami jsem viděl i plastový systém Ermak, ten bych tedy nekoupil. Z principu to nemůže dobře držet úhel, vypadalo to celkové spíš jako hračka.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/5/2005
Martin Morávek napsal:
Největší problém je podle mně v nerovnoměrném gritu u diamantových kamenů. Na kamenech se vyskytují větší částice, které škrábou a delší broušení tedy nepomůže. Když jsem brousil celý nůž pouze brusnými papíry, byl výsledek lepší. Čínské diamanty považuji v současnosti za nejslabší článek celé sady.

Taky s čínskými diamanty bojují, mám třeba grit 600 a je jemnější než 1000. Nicméně se mi osvědčil jeden fígl, nové diamanty o sebe navzájem lehce párkrát potáhnu, grit se srovná a odstraní nebo obrousí se větší částice. Diamantů mám tak přes 20, kvalita je různá, ale dorazily i ty, které mě příjemně překvapily. Na dokončovací práce mám označené konkrétní kusy. Po diamantu pak aplikují keramiku 3000. Zatím jsem nezkoušel použit smirk, snažím se to vychytat pomoci diamantů. Na druhou stranu si myslím, že zrcadlové ostří nemusí být u každého nože. Jako největší přednost sady považuji vytvoření stejnoměrné fazety bez přechodů a nahlých změn úhlu třeba na špičce a s jasnou linkou oddělující od základního výbrusu. Pokud si pohraji i s upnutím nože, případně sklon špičky dolů, dá se slušně eliminovat i jiný úhel na špičce. Toto už z části eliminuje i samotná sada šroubovicí.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum