ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusná sada KMFS Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2018
hamon napsal:
Brusná plocha kamene je
150x21 mm

Komplet včetně plastového nosiče je 160x22 zhruba

Diky!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Přání pro jeden útvar:
Celočerná verze KMFS Rival,
dle mého to nevypadá vůbec špatněOk

hamon vložil tyto přílohy:
DSC_1451.JPG.jpg

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Tak jsem zase mrknul na stránky,a už se dá na e-shopu něco koupit... Ok
Míchá se čeština s anglinou v popisech. Ale i tak...Applause
Posláno:

Štamgast
Díky za povšimnutí,
není to jednoduché a nejde vše najednou, ale snažím se stále zlepšovatOk

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/5/2005
Na sadě Rival, kterou mám krátce, jsem zatím brousil asi 15 nožů a na domácí broušení je pro mě ideální. Fazeta je na obou stranách stejná, člověk nemůže nechtíc nikam ujet. Byla radost přebrousit některé nepříliš povedené tovární fazety, kde hlavně u špičky bývá výbrus na každé straně jiný, nebo změnit přiliš tupý úhel. V Příbramí jsem viděl práci s Tormekem a tam je to hlavně o umu brusiče. Kudla se dá lehce zkazit. Sada sice něco stojí, ale třeba s Lansky se to nedá srovnat. Brousky jsem už dokupoval i na eBay, používám i orig. keramiku 3000. Na noži jsem úspěšně změnil celkem zásadně i oblouk špičky. Na to jak je sada konstrukčně poměrně jednoduchá, tak podává velmi dobré výsledky. Zpracování je výborné a nic není ošizené. V Příbrami jsem viděl i plastový systém Ermak, ten bych tedy nekoupil. Z principu to nemůže dobře držet úhel, vypadalo to celkové spíš jako hračka.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/5/2005
Martin Morávek napsal:
Největší problém je podle mně v nerovnoměrném gritu u diamantových kamenů. Na kamenech se vyskytují větší částice, které škrábou a delší broušení tedy nepomůže. Když jsem brousil celý nůž pouze brusnými papíry, byl výsledek lepší. Čínské diamanty považuji v současnosti za nejslabší článek celé sady.

Taky s čínskými diamanty bojují, mám třeba grit 600 a je jemnější než 1000. Nicméně se mi osvědčil jeden fígl, nové diamanty o sebe navzájem lehce párkrát potáhnu, grit se srovná a odstraní nebo obrousí se větší částice. Diamantů mám tak přes 20, kvalita je různá, ale dorazily i ty, které mě příjemně překvapily. Na dokončovací práce mám označené konkrétní kusy. Po diamantu pak aplikují keramiku 3000. Zatím jsem nezkoušel použit smirk, snažím se to vychytat pomoci diamantů. Na druhou stranu si myslím, že zrcadlové ostří nemusí být u každého nože. Jako největší přednost sady považuji vytvoření stejnoměrné fazety bez přechodů a nahlých změn úhlu třeba na špičce a s jasnou linkou oddělující od základního výbrusu. Pokud si pohraji i s upnutím nože, případně sklon špičky dolů, dá se slušně eliminovat i jiný úhel na špičce. Toto už z části eliminuje i samotná sada šroubovicí.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/12/2018
Tak mám KMFS doma, byl jsem si osobně vyzvednout na firmě, měl jsem to i s osobní ukázkou, perfektní přístup. Mám nabroušeno 7 nožů a jsem maximálně spokojený. Ještě jednou moc díky. Pavel
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/23/2018
Ahoj,

rozhodl jsem se, že půjdu do KMFS RIVAL. Chtěl jsem se zeptat na doporučení co k tomu.

Uvažuji o

- KMFS RIVAL RUBY 3000
- Obtahovací kůže KMFS RIVAL

Díky za názor.

p.s. Nože už mám Happy
Posláno:

Štamgast
díky za důvěru a volbu sad ode mě,
letos majitelů a hlavně doufám spokojených uživatelů opět přibylo

všeobecně tak jak sadu používám já:

1. základní sada pouze s diamanty do 1000 grit používám na velmi rychlé broušení, díky kterému už ale nože velmi obstojně řežou u velké části nožů i holí

2. sada základní diamanty plus kůže s diamantovou pastou 3000 grit, velmi rychle dosažitelné ostří které bez problému holí, obtažení kůží je po diamantech velice rychlé
(na kůži jde použít jakákoliv pasta pokud už máte)

3. sada základní diamanty plus Ruby 3000 ostří pracnější, na Ruby strávím většinou více času než na všech diamantech, ale ostří je už o level výš a celá fazetka pěkně hladkáHappy
pak stejně bleskově přetáhnu kůží s 6000 grit diamantovou pastou
ostří holí dobře a vypadá i velmi efektně

4. sada diamantů a Competition kit do 10 000 grit
na noži strávím i několik hodin, ale ostři je špičkové, efektní s maximální ostrostí.
ale je masochysmus takové ostří dělat na běžném noži, pak by mi bylo líto řezat a o toto ostří přijít, i když vím, že ho mohu dosáhnout znovuHappy
Posláno:
Začátečník
hamon napsal:
díky za důvěru a volbu sad ode mě,
letos majitelů a hlavně doufám spokojených uživatelů opět přibylo

všeobecně tak jak sadu používám já:

1. základní sada pouze s diamanty do 1000 grit používám na velmi rychlé broušení, díky kterému už ale nože velmi obstojně řežou u velké části nožů i holí

2. sada základní diamanty plus kůže s diamantovou pastou 3000 grit, velmi rychle dosažitelné ostří které bez problému holí, obtažení kůží je po diamantech velice rychlé
(na kůži jde použít jakákoliv pasta pokud už máte)

3. sada základní diamanty plus Ruby 3000 ostří pracnější, na Ruby strávím většinou více času než na všech diamantech, ale ostří je už o level výš a celá fazetka pěkně hladkáHappy
pak stejně bleskově přetáhnu kůží s 6000 grit diamantovou pastou
ostří holí dobře a vypadá i velmi efektně

4. sada diamantů a Competition kit do 10 000 grit
na noži strávím i několik hodin, ale ostři je špičkové, efektní s maximální ostrostí.
ale je masochysmus takové ostří dělat na běžném noži, pak by mi bylo líto řezat a o toto ostří přijít, i když vím, že ho mohu dosáhnout znovuHappy

Diky za tip. Ještě by mě zajímal rozdíl mezi Keramické brousky finish a KMFS RIVAL RUBY 3000?
Posláno:

Štamgast
jednak v tloušťce:
Ruby navazuje stejnou tloušťkou na kameny 240 600 1000 Rival, a kvalitou, Ruby 3000 je opravdu dobrýOk
Posláno:
Začátečník
Objednáno.

Doufám, že to ježišek stihne Laugh
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2019
Zdravím Vás! Již pár měsíců okukuji toto vlákno a přes po svátcích jsem se též stal "profesionálním brousičem přes noc" Laugh Tímto zdravím Hamona od Michal V.
Tak jsem se do toho pustil, vrhl se na pár nedůležitých kousků z kuchyně, na kterých jsem se nějak zaučil a zde jsem se již snažil pořádně... Tak se trochu pochlubím Happy Určitě to není tak dokonalé, ale časem... Strojek je luxusní záležitost!! A opravdu, když jsem upnul nůž, který měl podle oka dobrou rovnoměrnou fazetu, zjistil jsem, že kulový, pěkně natvrdo celý předělat... Laugh Tento maličký BG mě stál hodinu práce... Nutno dodat, že to ještě nemám tak v ruce a dával jsem si záležet na každém tahu.

Werewolf vložil tyto přílohy:
20190106_185155_01_01.jpg.jpg
20190106_185226_01.jpg.jpg
20190106_185252_01.jpg.jpg
20190106_185402.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Werewolf napsal:
Zdravím Vás! Již pár měsíců okukuji toto vlákno a přes po svátcích jsem se též stal "profesionálním brousičem přes noc" Laugh Tímto zdravím Hamona od Michal V.
Tak jsem se do toho pustil, vrhl se na pár nedůležitých kousků z kuchyně, na kterých jsem se nějak zaučil a zde jsem se již snažil pořádně...

Už je taky doma a zkusím rovněž jesenku - ani mě nenapadlo, že lze použítLaugh
Brousil s tím někdo oblouky jako např. Zt0350?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
No to prave si myslim, ze je nevyhoda teto sady resp.brousku - jeho sirka, ktera neni na zakrivena ostri prilis vhodna :/. Vyrobce muze namitnout, ze ma brousek radius a ze to jde v pohode, ale ten radius nenahradi rovnou plosku brousku a take nani tak dobre veden jako plocha na plochu. Tot mu nazor a zkusenost.
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
U zakriveneho ostri nesmis brousit celou plochou kamene, ale natoc ho v kolme ose treba o 45 stupnu a brus pouze malou časti brousku, ne celou plochou.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
Ten uhel neudrzis stale stejny, takze to neni to same, jako brousit to uzsim brouskem. V podstate pujde o carovy kontakt brousku a cepelky, to mi neprijde uplne ok. Tez ta kvalita povrchu bude podle me horsi :/.
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Každopádně by broušení mělo trvat "po hraně" déle a časem, pokud dojde ke zbroušení brousku, a vytvoří se na něm rádius (zmizí ostrá hrana a vznikne oblouček), k čemuž může nastat právě "kolíbáním" brousku po čepeli ze strany na stranu (možná lépe popsáno jeho mírným pootáčením), může docházet k obtížnějšímu broušení hrotu čepele - kulatý profil má tendenci na konci sklouzávat a hrot tak zakulacovat. V tomhle ohledu by měl úzký rovný brousek fungovat přece jen lépe. Řešením je samozřejmě u hrotu brousek opět "položit na plochu", ale to už prostě vyžaduje manipulaci navíc, tím pádem i určitou zkušenost, pro začátečníky to nemusí být nejvhodnější... Ale na KMFS jsem nikdy nebrousil, takže tohle zamyšlení je spíše teoretické na základě zkušeností s broušením obecně (vodní kameny, keramické brousky různého profilu - tyčinky s hranou ostrou, půlkulatou o malém i větším průměru, ocílky atd., krátká epizoda s Lanskym).
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
Teoreticky vyse popsane jevy nastat muzou otazkou je, do jake miry se prijevi v praxi a zda to uzivatel pozna. U keramiky mozna, u diamantu spise ne. A to jak v otazce kvality povrchu (diamantem zrcadlo nebrousim), tak v otazce tvorby radiusu na diamantovem brousku pri brouseni hranou. Diamantovy prach je lepeny na rovny plech, tam se maximalne vice ošoupe. Nicmene u cinskeho diamantu za 3 usd, ktery vydrzi brouseni desitky nozu bych to taky neresil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Jo, jasný, diamanty, to mi nedošlo. V tom případě by mnou popisované problémy měly být opravdu minimální.
"Thin is sharp."
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum