ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hodinky Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/6/2009
Luděk napsal:
Ahoj,

poraďte mi prosím. Potřebuji tip na univerzální pánské hodinky, které by měly

-pouze datum a čas
-safírové sklíčko
-vodotěsnost alespoň 100m
-pouzdro do 40mm, ideálně nízké
-bílý/světlý ciferník, arabské číslice

Stát by měly do 30.000 kč, ideálně okolo dvaceti.

Dostal jsem za úkol najít něco podobného, ale je to vlastně celkem oříšek. Kdybyste měl někdo nějaký nápad, bylo by to prima Happy

Na baterku nebo mechanické?
Za takový rozpočet seženeš mraky hodinek...
edit:
uvař si kávu,
Pro inspiraci, zjistit co asi,obchod chrono24, vyfiltorvány pánské 15-30tisíc, světlý ciferník, safír, 100wr +
https://www.chrono24.cz/search/index.htm?dialColor=715&dialColor=708&dosearch=true&gender=1401&glass=205&maxAgeInDays=0&pageSize=120&priceFrom=15000&priceTo=30000&redirectToSearchIndex=true&sortorder=0&waterproof=911&waterproof=912&waterproof=0&yearBought=2018

Doporučuji forum chronomag.cz - dotaz, nenech se odradit prvními vrtaly, oni tě povedou výběrem, ušetříš spoustu času a hlavně se možná nenakazíš...
Určitě také doporučím chronoshop.cz, Helveti, ...
Držím palce, nezapomeň se pochlubit
A pokud by se našla ještě nějaká grešle tak za mě NOMOS Club Date

konisky vložil tyto přílohy:
Nomos_Club_Datum_BP_AS02060_1.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/17/2007
Luděk napsal:
Díky, nevypadají zle.
Docela mě zaujal model Khaki Navy Pioneer.

Tu značku ale neznám. Jaká je to kvalita, kde se vyrábí?

Co se vzhledu týče, tak ideální by byly tyhle Shinoly, mají ale jen 3ATM. Nevíte někdo podobných, které mají alespoň těch 10ATM? Happy

Od Shinoly ruce pryč, fakt. Hamilton je jedna z nejověřenějších značek u kterých nemusíš utratit majlant aby jsi dostal kvalitní a spolehlivé hodinky, i na chronomagu je máme rádi. Plus tam často mají vlastní upravené ETA strojky s 80Hod rezervou nátahu, to jinde nenajdeš. A jestli se ti víc líbí "marine" ciferník než "field" tak co tahle Stowa marine classic:

kdyby jsi chtěl menší, tak se případně podívat na tenhle Steinhart, jen musím říct, že na Stowu a Hamilton to ale nemá.

obojí ale mají myslím jen 5ATM no. A ještě je tady Glycine, ale zase jen 3ATM :(

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Tak ty Stowy jsou perfektní!
Jen je škoda tě vodotěsnost - proč jsou "marine" hodinky jen vlhkotěsné?
Steinharty se mi také líbily, ale vždycky mě odradil tentýž problém...
Tohle tak najít s 10ATM a 38mm pouzdrem Happy

Případně něco jako Hamilton Jazzmaster s 10ATM. Už na to koukám třetí den, ale pořád nemohu na nic narazit...

Každopádně díky za všechny nápady!

L.
Posláno:

Pozorovatel
Luděk napsal:
Tak ty Stowy jsou perfektní!
Jen je škoda tě vodotěsnost - proč jsou "marine" hodinky jen vlhkotěsné?
Steinharty se mi také líbily, ale vždycky mě odradil tentýž problém...
Tohle tak najít s 10ATM a 38mm pouzdrem Happy

Případně něco jako Hamilton Jazzmaster s 10ATM. Už na to koukám třetí den, ale pořád nemohu na nic narazit...

Každopádně díky za všechny nápady!

L.

Pokud chceš opravdu víc než 5ATM tak to bude ještě těžký výběr, ale jestli ti to přidá minimálně klid na duši až projdeš kolem vody tak proč ne, hledej. Můžu se ale zeptat na jaké nošení a užívání je plánuješ nosit? Budou to tvé jediné hodinky?......

Jinak menší a dobré jsou i tyto Archimede

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/19/2014
Lokace: Klatovsko
Já jsem taky vždycky lovil vodotěsnost...já myslim, že je leší mít 2 hodinky, jedny do přírody s vyšší vodotěsností alespon 100 m (spadnutí do vody nebo i koupání), ideálně bateriové kvůli odolnosti. Druhé hodinky- libovolné a nemusí být nijak zvlášt voděodolné, při běžným nošení nemá podle mě víc jak 3 atm. smysl, je to jen psychická záležitost, Jedině kdyby člověk spadl při cestě z práce do fontány atd. Happy, ale při letošním suchu...Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Damasko DA35.. Cifer je plne lumi, má dátum aj s dňom, WR100 a sú 40mm Wink
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Ešte obrázok..

kilosunky vložil tyto přílohy:
DA_35.jpg.jpg

In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Co Seika? Kdyby to šlo bez číslic, tak bych šel do SARB035, ještě mohutně ušetříš, jinak plní úplně všechno. Nebo o něco větší SARX033 nebo SARX055.

Pokud chceš i číslice tak SARX027, vypadají hodně klasicky.

Jinak bych asi vybíral taky u Hamiltonu.
"Thin is sharp."
Koupím Spyderco Mantra 2
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/28/2018
Lokace: Czech Republic
Ahoj. Trochu kacířská otázka. Ale neexistuje něco jako ty hamiltony atd., Myslím vzhled, velikost pouzdra (do 40mm max), spíš field styl a datum, ale jako rozumný quartz? Díky
Posláno:

Pozorovatel
Satch napsal:
Ahoj. Trochu kacířská otázka. Ale neexistuje něco jako ty hamiltony atd., Myslím vzhled, velikost pouzdra (do 40mm max), spíš field styl a datum, ale jako rozumný quartz? Díky

A co přímo Hamilton v quartzu? :) kolik do nich jsi ochoten maximálně obětovat?

Posláno:
Začátečník
Infernal napsal:
Satch napsal:

A co přímo Hamilton v quartzu? :) kolik do nich jsi ochoten maximálně obětovat?

Aha. Díky. Ty jsou pěkný. No cenový limit zatím nebyl stanoven, ale momentálně sponzoruju
děti :). Vlastně pokud se řeší něco jako low cost, tak na chronomagu doporučí Citizen eco-drive nebo seiko. Tam zas není moc tento vzhled.
Koukal jsem třeba i na wenger, ale tam zas řeknou, že strojek je šrot, navíc narážím na pouzdro většinou 42mm a to je moc. Na ruku to dostanu, ale tak 38-39 by byl úplně ideál.
A to co se mi líbí s menším pouzdrem je většinou automat ve vyšší cenové.

Vůbec jsem netušil, že ten hamilton je i Quartz. Lze tento model normálně koupit? Namátkou co jsem koukal, tak podobné jsou, ale toto zatím na eshopech hledám.

Poslední dotaz. Má cenu levnější quartz nebo jsou to vyhozené peníze a je lepší pridat - kvůli zpracování, spolehlivosti atd.

Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
to máš těžký, kombinace do 40mm za rozumnou cenu a ještě s military vzhledem je v dnešní době stylových podšálků dost hrozná Grin

citizeny vůbec nejsou špatná volba, jejich titanium je velmi tvrdé, strojky velmi kvalitní, obvykle dávají safír, problém je velikost a třeba já bych dal vždy přednost oceli

co tyhle - první Seiko SNE291P1 (ty se dají pořídit i u nás za cca 5t) - pouzdro pár desetinek pod 40mm, druhé Seiko SNE095P1 - 40mm i s korunkou aspoň podle netu, oboje by měly být v oceli, oboje solar s hardlexem a WR100

fotky samozřejmě z netu Happy

Chloupek vložil tyto přílohy:
s_l500.jpg
front.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Pozorovatel
@Satch

ty co jsem tu postoval výše stojí asi 250 dolarů plus 20% dph když ti to chytí na celnici. Podle mě ty hodinky za ty peníze stojí, i těch cca 350 dolarů za mechaniky. Pokud ale ti je to fakt jedno, a myslíš že ani do budoucna tě nechá malý tikající stroječek chladným tak ber s klidným vědomím quartz, a klidně i levnější, z hlediska ceny/výkonu/přesnosti jsou stejně asi lepší než mechanika. Jen se to hůř opravuje ale pokud to jde tak není problém strojek za pár šupů nahradit novým.

Wenger jsem nikdy neměl, ale kamarád je prodává na Helveti.cz a je s nimi spokojen, těch bych se opravdu nebál.

Jestli se rozhodneš nakonec pro mechaniku co tohle Seiko?

Seiko 5 SNK809 - automat, cena cca 70 USD

Posláno:
Začátečník
Díky moc, kouknu na všechno. Ty poslední seika od Infernala jsou úplně luxusní, Pětky byly taky v uvaze, akorát ty nový (aktuálně ptodavany military) jsou už zase větší...
Tyto jsou o dost hezčí. Můj problém je, že hodinky nenosim každý den a v práci musí z ruky dolu, tak jsem automat vyřadil, protože by se asi nestíhal dobíjet. A winder atd jsem nezvažoval.

A tyto poslední pouze ze zahraničí?
Posláno:

Pozorovatel
Satch napsal:
Díky moc, kouknu na všechno. Ty poslední seika od Infernala jsou úplně luxusní, Pětky byly taky v uvaze, akorát ty nový (aktuálně ptodavany military) jsou už zase větší...
Tyto jsou o dost hezčí. Můj problém je, že hodinky nenosim každý den a v práci musí z ruky dolu, tak jsem automat vyřadil, protože by se asi nestíhal dobíjet. A winder atd jsem nezvažoval.

A tyto poslední pouze ze zahraničí?

Ty Seika najdeš i bez problému u nás, jenom uvažuji nad tím co jsi psal. Rezerva nátahu je u nich nějakých 40 hodin, a nejdou natahovat přes korunku, takže jestli je nebudeš nosit každý den cestou do práce/z práce minimálně a chvilku i o víkendu, tak se ti budou podle mě zastavovat a abych si nakonec nebyl z nich víc zpruzený.....zvaž kdyžtak model i s ručním nátahem nebo nakonec ten quartz.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
@Luděk: vzhladom k rozpoctu a fotkam, co sem davas je toto uplne mimo misu, ale inak to pekne splna zadane parametre s vynimkou zafiroveho sklicka. A ako bonus su riadne skarede:

https://www.timex.com/expedition-camper-38mm-nylon-strap-watch/Expedition-Camper-38mm-Nylon-Strap-Watch.html?dwvar_Expedition-Camper-38mm-Nylon-Strap-Watch_color=Black-White&cgid=expedition

Ctihor vložil tyto přílohy:
T49713.png

Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/3/2014
Mám dvoje,,cibule,,
jedny po pradědovi, funkční a druhý citizeny radia,eco drive, safír
Ještě pokukuju po g-shock, ale 19 400 se mi nechce za plastovky vyšpulit Happy

džosky vložil tyto přílohy:
IMG_20180912_073537_resized_20180912_100540210.jpg.jpg
IMG_20180912_073617_resized_20180912_100539338.jpg.jpg
IMG_20180912_073638_resized_20180912_100538344.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
Poraďte mi prosím ako sa volajú, prípadne kde sa dajú zohnať jednoduché nylónové remienky. Niečo také ako tieto moje samo-domo prerábky NATO remienkov.

Ctihor vložil tyto přílohy:
20180913_230433.jpg.jpg

Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2008
Přátelé tikťakáři,mam dotaz jak jste na tom s druhým poutkem na řemínku.. (koženým.)
Ještě jsem neměl řemínek, kde by nebylo druhý poutko (pro mne) nesmyslě větší, tudíž plandavý.. Neřešíte, zkracujete, odnímáte? Díky z expy.. Wink
Erleichda..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Rozhodně to řeším. Pokud jde o gumové řemeny, ty nosím s překlápěcí sponou a seřezávám je na požadovanou délku, například Rios Richmond. Obecně mi na každodenní nošení vyhovuje tahle varianta nejvíc. Kožené řemeny mám na zakázku, ale dají se objednat i zkrácené "dámské" verze továrních výrobků, viz třeba tady:

http://www.strapshop.cz/hledani-podle-parametru/

U každého řemínku je uvedená délka části se sponou a bez spony, podle toho jak máš velké zápěstí respektive přeměřením aktuálně nošeného řemínku, se dá snadno zjistit, jaká délka by ti měla sedět. Seřezávat kožený řemínek mi přijde neestetické a zbytečné, to si opravdu raději nechat vyrobit komplet dle svého přání Wink.

"Thin is sharp."
Koupím Spyderco Mantra 2
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum