ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Dal
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/2/2013
Heleď mě jeho příspěvky nijak nerozčilují a nijak do něho nemíním rýpat, ba co víc, ty příspěvky mám rád a na fotku, na které se objeví aspoň kousíček té jeho geniální fenky se vždycky těším jak malý kluk... Jen mám prostě dojem(a nejen já) že jsou ty příspěvky tak trochu v jiném vlákně, než mají být.

Do vlákna brusky se taky nedávají třeba vrtačky, byl by v tom pak bordel a když člověk hledá informaci, musí klikat haldou balastu, a to škodí obecně jakémukoliv fóru... Jistě, vlákno Mora není ani tak exaktní ani užitečné jako vlákno brusky, ale jde tu o jakýs systém či zvyk, aby název vlákna odpovídal jeho obsahu. Ne?
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/8/2008
No a přesně ten obsah odpovídá je tam Mora-custom ve srovnání s dalším nožem. Jinak by v tom vlákně neměla být např. ruka, ešus, klacek? Je neděle kochejme se raději fotka nožů (např. Mora Happy )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
jedná na objednávku pro člena ladu.. ptal se jestli se nemusí bát toho ze classica má jenom na nepruchozim trnu.. tak ukázka že nemusí

p.s. normálně sr takhle k nozi nechovam.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Tak nevím, na tom obrázku je ještě kudla od Tlima a najde mi začernit. Snad nedostanu vyhubováno .)

Kraken666 vložil tyto přílohy:
DSCF1200.jpg.jpg
IMG_2393.jpeg.jpg
IMG_2395.jpeg.jpg
thumb_DSCF1329_1024.jpg.jpg

Koupím: FS commandos Sheffield
Dal
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2013
Ale chlapci, buď jste správně nepochopili mě, anebo ten příspěvek Purchacka - jde v něm primárně o jeho novou ručně dělanou kudlu, a kvůli ní ho vložil, a ne o Moru, alespoň tak jsem to pochopil já...

No, už mlčím, abych to tu už zbytečně nezasíral.
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/28/2010
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, nechat si vyrýt od nějakého kovorytce (a neznáte nějakého který by to uměl v Praze a okolí?) do uhlíkovky (Mory) nějaké klikyháky, konkrétně by se mi jednalo o monogram nebo tak něco, abych "zosobnil" dárek. Jde to? Díky moc za odpovědi.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
Lokace: Horní Benešov
kracvo napsal:
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, nechat si vyrýt od nějakého kovorytce (a neznáte nějakého který by to uměl v Praze a okolí?) do uhlíkovky (Mory) nějaké klikyháky, konkrétně by se mi jednalo o monogram nebo tak něco, abych "zosobnil" dárek. Jde to? Díky moc za odpovědi.

Ahoj, co se týká značení jakékoliv již zakalené čepele, spíš na rytí bych se zaměřil buď na lept kyselinou, nebo nějakou elektro-erozivní metodu. Jakýkoliv mechanický zásah do kaleného materiálu už by byl minimálně obtížný. Každopádně značením jako takovým se tu zabývají celé vlákna, zkus se po tom trošku porozhlídnout, určitě se v Praze najde někdo kdo by ti pomohl, já to mám daleko. Hodně zdaru, Slyther
Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/21/2017
Laserom to ide dobre.
Napr. :

slnko vložil tyto přílohy:
image.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
nedavno meli v lidlu rucni gravirovacku s wolframovym hrotem.. nezkousel ste ji nekdo?
Posláno:

Štamgast
večerní blbnuti

purschack vložil tyto přílohy:
20180911_181259.jpg.jpg
20180911_192322.jpg.jpg
20180911_200258.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/7/2011
kracvo: Podle mě to umí každý druhý (kamenný) prodejce nožů, zámečník apod. V Liberci jsem si nechal gravírovat věnování na RAT-1ku u Pečeného, kde na to mají mašinu, takže žádné cavyky, člověk si vybere font, velikost apod. Určitě by zvládli i nějakou jednoduchou grafiku. V Praze jich budou určitě mraky. S tvrdostí čepele není nejmenší problém, s tím se počítá, že se vždy doplňuje věnování na již hotový (zpravidla tovární) nůž.

Ono kalenou čepel zvládne označit o obyčejná ruční gravírka od Dremela, když má ostrý hrot.

Značící laser to samozřejmě zvládne taky, i když na každém materiálu to bude vypadat trochu jinak a z používaného nože to časem sleze. Pokud se tedy nebavíme o gravírovacím laseru, který skutečně odebírá materiál.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/16/2015
Kraken 666 - tá tvoja Mora je prirodzená "hrdza" Wink ale si to nejak spravil? Môj classic 2 sa nejak zamračil a teraz neviem či ho pichnúť na noc do horčice alebo to skúsiť vyleštiť.

benton18 vložil tyto přílohy:
IMG_20180912_140141.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/29/2005
Kdyby někdo sháněl Dvoutisícovku, tak jsem objevil tohle:
http://www.direct-online.cz/nuz-mora-outdoor-2000
Je ta cena opravdu reálná nebo to je kopie?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2012
deimos napsal:

Kopie se bát nemusíš...Happy
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:

Štamgast
Dufek: Já určitě ne - tuhle kudlu už pěknejch pár let mám. Na batohu sice většinou nosim připnutýho Companiona, ale čas od času vytáhnu i "2000"
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/16/2015
deimos napsal:

Je to v pohodě, je to prověřený obchod. Zítra si tam zrovna pro ní jdu (do zásoby). Happy Wink
Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
Isto nejde o kópiu, ale pred pár mesiacmi som bol na výpredaji armádnych prebytkov a veľmi som bol prekvalený, keď som tam videl nôž, ktorý z 2 metrov vyzeral ako Mora 2000, ale zblízka bolo jasné, že ide o konck off. Nože síce neboli razené ako Mora, ale zjavne sa ktosi pokúšal napodobniť 2000 čo najvernejšie, no spracovanie bolo o dosť horšie. No keď tak nad tým rozmýšľam, 2000ku fasuje švédska armáda. Možnože majú určitú špecifikáciu armádneho noža, no viac dodávateľov. Tak ako to bolo s GAKom.

Inak s tými 2000-kami sa niečo deje. Na mnohých miestach ju majú za veľmi priaznivé ceny. Minule mi dokonca na vrch buchli ešte 50% zľavu, takže Mora 2000 za 6 Eur?! Veď to je krádež! Tak neviem, či majú preplnené sklady, alebo ju chcú niečim nahradiť....
Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/4/2015
Tá cena (6 Euro) by ma zaujímala. Kde sa dá k k takej dostať?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
To už asi nikde. To bolo nejaké 3 mesiace dozadu v jednom kamennom obchode, niečo ako Baumax, mali na stoloch vedľa pokladne pohádzané veci za polovicu, medzi nimi i Mora 2000. Bol som tam odvtedy už asi 3 krát, ale Moru som už neobjavil.
Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Štamgast
Mě to právě taky přišlo podezřele levný, když uvážim, že tu svoji jsem kupoval skoro za litra. Je sice pravda, že to bylo relativně krátce po uvedení na trh, ale takovej rozdíl?Shocked
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum