ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Real Steel Knives Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2017
Tak opäť odo mňa malá troška do mlyna. Prednedávnom som si za zníženú cenu zadovážil konečne poriadny nôž z poriadnej ocele, ktorý hodlám v budúcnu používať ako EDC. Ide o Snow Leoparda v Elmaxe. Určite sa už o tomto noži popísalo dosť a tak len uvediem, že nôž na mňa robí naozaj majestátny dojem. Ostrý ako britva, na EDC však trošku priťažký no ako všetko, je to len otázka zvyku, treba si holt gate opaskom uťahovať pevnejšie, aby mi ich neustále nesťahoval Laugh . Dosť ma však štve ten satin finish na čepeli i chrbte rukoväte. Ako pedantovi, kým som som s výsledkom čistenia po použití noža spokojný, no veru mi to dá zabrať, no a práve preto sa zatiaľ úspešne bránim zadováženiu si celokovovej Endury či Policajta Laugh . Preto začínam riešiť stonewash úpravu týchto, pre mňa problémových častí. Firme Real Steel som však vdačný, že si za naozaj pomerne skromný peniaz mohol zadovážiť veľmi kvalitne a do detailov precízne prepracovaný nôž, navyše z takej ocele, takže Ok Ok Ok a jednu KO za tú pre mňa otravný satin finiš.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
Na facebooku a na stránkách Real Steel USA se objevila pevná verze G5 Metamorphu, která (navzdory marketingovým fotkám řezání kůry na kameni Laugh ) celkom jasně cílí na roli městského EDC, alespoň v mých očích...
https://www.realsteelknivesusa.com/index.php/metamorph-fixed.html

McBarbar vložil tyto přílohy:
37659004_1933918003321837_291434726697205760_o.jpg.jpg
37785777_1933916853321952_8363699740893773824_o.jpg.jpg
37699428_1933916779988626_4010713578528047104_o.jpg.jpg
dsc_7864.jpg.jpg
dsc_7846.jpg.jpg

Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: Hartsook, LeekMax, Pološotek Wongson, CKF Asymmetric-f, CKF Ossom
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/7/2011
Pevné EDC do města? Shocked Ta zkratka asi potom znamená Echt Dráždit Cajty. Věřím, že lidi pochopí, pokud je člověk oblečen "do lesa", má pohorky a bágl a na opasku kudlu. Ale pevný nůž do města mi přijde zbytečné dráždění. Važme si toho, že má bolševik zatím jiné starosti, než se s*át do našich nožů a zbytečně nezavdávejme příčinu ke skandalizaci, medializaci a následné politizaci. Jen můj názor.... NoNoNo

Ten zářez na tom noči má být k čemu? Aby se to snadněji zlomilo nebo aby se tam držel bordel? Chápu, že na nožích už toho není moc co vymyslet, ale o to víc mě udivuje, že nožů s čistým, praktickým designem bez p*čovin je méně a méně.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Dráždění koho, prosím tě?
Švestky potkávám na ulici denně (rádi tu mimojiné chrání a pomáhají pokutováním neukázněných chodců) a z každé kapsy mi vykukuje klip zavíráku a z pod košile rukojeť pevného Szanta...nikdy mi nevěnovali víc než letmý pohled. Stejně tak nevšímavý byl vždycky pohled lidí kolem mě, když jsem pevňákem páral plastik šestibalení petlahví v obchodě...záleží prostě jak se člověk chová.
A naštěstí tu nemáme německo, aby nám někdo diktoval kolik milimetrů je v pořádku a kolik už je na flastr a zabavení nože, jestli to má pojistku či jestli to "jde otevřít jednou rukou" (což v případě potřeby udělám skoro s čímkoliv, velký vnox není problém). A rozhodování o nožích není v rukou policie, alespoň do chvíle, než s ním někoho ohrožuješ - takže pokud by mi to připadalo praktické, klidně budu nosit bowiák jak Krokodýl Dundee, můžem si o tom s policajtem popovídat Wink
No a ad design - ten vrub bych tam nemusel, ale jinak se mi líbí. Ale bordel se tam držet nebude , není to drážka, a zlomení - hele tohle hubené "párátko" s 3mm čepelkou není na páčení pařezů. Trouchu soudnosti v té kritice.
Posláno:

Pokročilý
No i když jsem mimo téma (omlouvám se), evidentně je to potřeba dovysvětlit.

Právě proto, že tu zatím nemáme německou legislativu v otázce nožů, bychom si toho stavu měli trochu vážit a neprovokovat. Asi je každému jasné, že to nebude trvat věčně a jako většina utahování šroubů to začne nějakou "kauzou". Třeba "TV" H@vna nebude v okurkové sezóně vědět, o čem točit, tak vyhrabou statistiku, kolik násilných trestných činů je spácháno nožem, postaví argumentaci na tom, že "všude v civilizované západní Evropě je nošení nožů zakázáno", natočí nějakého exota, co nosí na opasku pět nožů, podpoří to rozhovorem s "expertem" psychologem, který řekne, že to je jasná psychická porucha apod... A hned uvidíš, jak si budou lidé všímat nožů kolem sebe. Pak se toho ochotně chytnou další média, ve zprávách se objeví pár případů násilí s nožem (které se dělo i před tím, ale nikoho to nezajímalo) a to by v tom byl čert, aby si na tom nějaký politik nechtěl přihřát polívčičku. Tento postup už je zdokumentován u palných zbraní, ale aplikuje se všude, kde je potřeba

a) zaplnit prostor v médiích a vydělat $ na nějaké senzaci
b) odvést pozornost od nějaké kauzy.

Příkladem budiž též myslivci, čtyřkolkáři a samotnou kapitolou jsou tzv. "piráti silnic".

Ad Real Steel: Též bych to mohl otočit a říci "trochu soudnosti v tom obhajování", neb obhajuješ něco, co sám uznáváš, že je na h*vno. Souhlasím s tím, že jinak je to pěkná kudla, ale proto nebudu říkat, že je ta drážka super. Můj subjektivní názor je, že to super není a že je to p*čovina, kterou tam dali, aby se jakože odlišili. Nic víc jsem tím nemyslel. Třeba se zrovna ta drážka bude někomu líbit a kvůli tomu si to koupí. To je každého věc.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Pseudoargument "kluzkého svahu" (slippery slope fallacy). Takovou diskuzi vést nemíním (i kdyby nebyla mimo téma), protože fantazírovat můžeš donekonečna a nezáleží na množství racionálních odpovědí, které obdržíš...ostatně, tvá věc, zůstaň u Drugara k maskáčům "do přírody" Wink
Posláno:

Pokročilý
Tak hlavně, že sis mě zastrčil do správné škatulky a je po problému.Wink Nic není takový problém, když se to dá správně zaškatulkovat. Kdo říká, co se mi nelíbí nebo je mi nějak nepříjemné, tak je paranoidní, nácek nebo se alespoň jeho argumenty dají popsat některým odborným termínem.

Možná časem zjistíš, že škatulka Tvoje problémy nevyřeší. Já přitom nijak neshazuji Tvojí městskou kudličku u pasu (na krku...). Nos si po městě třeba meč, to je Tvůj boj. Já jen říkám, že bychom si měli vážit svobod, které ještě máme a být opatrní, neboť v "potenciálně ohrožených" odvětvích (palné zbraně, nože, silná auta.....) má jedinec svým způsobem odpovědnost za celou komunitu, kterou svým neuváženým chováním může poškodit. Např. pokud se s legálním kvérem někde ožeru a udělám průser, tak to v důsledku odnese celá střelecká komunita.
Posláno:

Štamgast
Nepruď. Já nikoho neškatulkuju, psal jsem jen že tvá argumentace je nesprávná a zavádějící. Rozvádíš dalekosáhlé teorie, které jsou ale ničím nepodepřené, a reaguješ prudce až sprostě na úplné hlouposti. A nemám rád propagaci připosranosti, ta naopak svědčí škatulkování od ostatních lidí.

Svobody budem mít tolik, kolik si jí nenecháme vzít. A já tvrdím, že lidi kolem mě (např mí kolegové kancelářské krysy) naopak kontaktem s člověkem s hromadou nožů a debatami o palných zbraních (taky střílím) dostávají povědomí o tom, že nože nejsou bububu, zbraně nejsou bakane, že špatní jsou jen lidi a tyhle věci můžou být naprosto klidně součástí bezpečného života ve společnosti. Mimochodem svým pevným nožem cca jednou týdně porcuju ananas, který si pak všichni rádi dají.

A tím končím, s prosbou k moderátorovi (pokud se nějaký pozorný najde) aby tuhle diskuzi hodil třebas do vlákna Pevný nůž na každodenní nošení, kde bude k tématu a ne balast jako tady v RealSteelu
Posláno:

Pokročilý
V pořádku. Ty máš svůj názor, já mám svůj a dál se zřejmě nehneme. Jak se říká, zkušenost je nepřenositelná. Taky jsem byl kdysi idealista jako Ty a věřil jsem, že osvěta (za kterou Tě mimochodem chválím) a postoje "svobody budem mít tolik, kolik si jí nenecháme vzít" mohou fungovat. Bohužel v demokracii to chodí tak, že Tvojí svobodu Ti vezmou jiní a neuděláš s tím nic. Stačí jedna reportáž v TV a léta osvětové činnosti tisíců lidí jsou za pár minut pryč. Proto se snažím, aby o mých záležitostech, které by se časem mohly obrátit proti mě, nikdo nevěděl, příp. aby byly tyto záležitosti prezentovány způsobem, který zapadá do naivního vidění světa průměrného občana s omezeným rozhledem.

Jak říkáš, zasloužilo by si to přesunout jinam, nebo klidně i smazat, vždyť je to fuk.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/25/2016
Aniž bych se chtěl srát do vašeho sporu - je zde vlákno: nože zákony a cestování...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Radši mi řekněte...kdy ta kudla bude cca u nás... dik
Posláno:

Pokročilý
Tady by se to koupit dalo, ne?

https://www.boker.de/en/fixed-blade-knives/real-steel/metamorph-fixed-02re076

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2016
czmajsner napsal:
Pevné EDC do města? Shocked Ta zkratka asi potom znamená Echt Dráždit Cajty. Věřím, že lidi pochopí, pokud je člověk oblečen "do lesa", má pohorky a bágl a na opasku kudlu. Ale pevný nůž do města mi přijde zbytečné dráždění. Važme si toho, že má bolševik zatím jiné starosti, než se s*át do našich nožů a zbytečně nezavdávejme příčinu ke skandalizaci, medializaci a následné politizaci. Jen můj názor.... NoNoNo

Ten zářez na tom noči má být k čemu? Aby se to snadněji zlomilo nebo aby se tam držel bordel? Chápu, že na nožích už toho není moc co vymyslet, ale o to víc mě udivuje, že nožů s čistým, praktickým designem bez p*čovin je méně a méně.

Na zarez sa mozes spytat priamo Ostapa,je dost zdielny.
Okrem toho nerozumiem na co tu politizujes a prudis mimo temu.
Sa presun niekde ako volny pokec...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2016
Ppetr napsal:
Radši mi řekněte...kdy ta kudla bude cca u nás... dik

V priebehu mesiaca budu dostupne aj na sk/cz.
Skus sledovat novinky tu.
https://www.baterky-noze.sk/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Real+steel&submit_search=
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/29/2016
Delši dobu sem uvažoval jestli se mam svoji Bushcraft 2ku poslat do světa, protože mi nějak opustilo nadseni do scandy a přešel jsem na konvex.
Takze sem se nakonec rozhodl prebrousit ho na konvex a byl to nakonec paradní napad, kdyz sem natom málem nechal ruce Laugh

Nakonec se to povedlo a kudla mi zas maximálně vyhovuje, jeto řezivá bestije a díky D2 drži dlouho.
Přidam pár fotek jak mu jdou chlupatice. A ty mu jdou važně na jedničku!.

Johny22 vložil tyto přílohy:
20180808_183147.jpg.jpg
20180808_183152.jpg.jpg
20180808_183219.jpg.jpg
20180808_183408.jpg.jpg
20180808_183443.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
dneska dorazil. uz se tesim az ho vezmu ven a trochu si ho vyzkousim.. na youtubu sou jen dve recenze.. jedna od nemce, kterej o nem keca akorat a sedi u stolu a druha od pana, co do nej reze kladivem a otevira s nim konzervi a pak se divi jak to ze ma vylamany ostri.
jinak sou to samy unboxingy..
zatim na prvni pomazleni peknej kousek zeleza.. tak akorat do ruky.. nazor si asi udelam az si s nim riznu, protoze obchod mi ho poslal docel dost prasacky.

purschack vložil tyto přílohy:
20180907_135840.jpg.jpg
20180907_135819.jpg.jpg
20180907_135756.jpg.jpg
srovnani.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Johny22 napsal:
Delši dobu sem uvažoval jestli se mam svoji Bushcraft 2ku poslat do světa, protože mi nějak opustilo nadseni do scandy a přešel jsem na konvex.
Takze sem se nakonec rozhodl prebrousit ho na konvex a byl to nakonec paradní napad, kdyz sem natom málem nechal ruce Laugh

Nakonec se to povedlo a kudla mi zas maximálně vyhovuje, jeto řezivá bestije a díky D2 drži dlouho.

Tak jsem se k tomu dostal a udělal porovnávačku kamarádova a mého Bushcraft II můj s konvexem a kamarýdův se scandy do nuly.

Přeju příjemnou zábavu Happy

https://www.youtube.com/watch?v=vb1-DQCz88o
Posláno:

Pozorovatel
Johny22 napsal:
Johny22 napsal:

Tak jsem se k tomu dostal a udělal porovnávačku kamarádova a mého Bushcraft II můj s konvexem a kamarýdův se scandy do nuly.

Přeju příjemnou zábavu Happy

https://www.youtube.com/watch?v=vb1-DQCz88o

Při ukládání mi nějak zahaproval komp a video se neuložilo jak mělo a já to bez kontroli nahrál na Youtube, takže jsem původní musel smazat a tu je nové.

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2017
KPZtka reálneho železa v detaile: https://www.youtube.com/watch?v=mm1mIzJNUSM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
http://mujnuz.cz/noze/noze-s-pevnou-cepeli/real-steel-bushcraft-ii-satin

tak jako za 1100 s ceskou postou zdarma za fulltang s D2jkou, v kydexu? tak ten jde do supliku i kdyz uz jednoho mam :D
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum