ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/30/2008
Já jsem to kdysi také hledal, protože jsem přišel jen na ten ostrý rozbíječ skla a našel jsem odpověď níže přímo od Perrina.

There are a few different flavors of the ESEE-3. I have the ESEE-3 MIL, but wanted to know what exactly differentiated that from the others. I found reasons why on various posts on the internet, but didn’t want to rely on those. I decided to contact Mike Perrin (VP of ESEE Knives) to find out. Here is his short and to the point answer.

“The MIL version , available to anyone, has canvas micarta scales and a sharpened glass breaker on the pommel. Standard version has linen micarta and a non-sharpened glass breaker” – Mike
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
PRC napsal:
...malé, ale šikovné, tahám je furt, nerezovku na ovoce a na parádu. Jinak je mám dlouho a větší nože od ESEE také nezahálejí :)
Tak někdy v lese.
PRC

Ta malá ručka na té nerezovce stačí? Přemýšlím o ní, ale nevím, jestli jí nenadělit tu delší. Nemám velkou ruku, ale...V Příbrami by jí mohly mít, tak bych si jí rovnou odvezl.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Monte napsal:
PRC napsal:
...malé, ale šikovné, tahám je furt, nerezovku na ovoce a na parádu. Jinak je mám dlouho a větší nože od ESEE také nezahálejí :)
Tak někdy v lese.
PRC

Ta malá ručka na té nerezovce stačí? Přemýšlím o ní, ale nevím, jestli jí nenadělit tu delší. Nemám velkou ruku, ale...V Příbrami by jí mohly mít, tak bych si jí rovnou odvezl.

Popřipadě bys mohl zkusit tohohle fešáka od BlackJacku

http://www.noze-nuz.com/blackjack/BCB155SS.php

http://www.noze-nuz.com/blackjack/BCB155HB.php

Strenky k němu dělaji taky a je navic ze 154cm ktera je mnohem lepsi nez 1095ka

Johny22 vložil tyto přílohy:
photobucket_3197_1325348638763.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Monte napsal:
PRC napsal:
Tak někdy v lese.
PRC

Já mám na nerezovce tuhle černou z Plas a dobrý...

Ppetr vložil tyto přílohy:
20180830_074707.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Toho Blackjacka jsem měl a dost mi vadilo, že byla čepel broušená až do konce.
Měl jsem divný pocit, že když mi prst trochu sjede, tak se říznu.
Což u Izuly nehrozí.

Posláno:

Štamgast
Jeden prcek: ESEE Gibson Pinch
Overall Length: 3.4 in
Blade LEngth: 1.3 in
Blade Thickness: 0.13 in.
Blade Material: 1095 Carbon Steel

langl vložil tyto přílohy:
gibson_pinch.jpg
gibson_pinch_sheath.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ahoj,
Mě se líbí!
...foto z Knife Center...

Gyrl vložil tyto přílohy:
RCJG5.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Nevim jestli to uz nekde neni. Davam par srovnavacich fotek nerez vs. chizula.

blam vložil tyto přílohy:
IMG_20181018_120004.jpg.jpg
IMG_20181018_120012.jpg.jpg
IMG_20181018_120110.jpg.jpg
IMG_20181018_120112.jpg.jpg
IMG_20181018_120024.jpg.jpg
IMG_20181018_120040.jpg.jpg
IMG_20181018_120115.jpg.jpg

knifepanic
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/9/2017
ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť niekoho, kto by mi za rozumnú cenu prebrúsil môj ESEE 5 na konvex (resp. zmeniť uhol ostria, nie som nejaký odborník len to čom priebežne prečítal tak si ostrie ľudia upravujú na tomto noži) nech to lepšie reže, sám si na to moc netrúfam (nikdy som nič také nerobil) a nerád by som nôž zničil :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
milky_06 napsal:
vedeli by ste mi prosím poradiť niekoho, kto by mi za rozumnú cenu prebrúsil môj ESEE 5 na konvex (resp. zmeniť uhol ostria, nie som nejaký odborník len to čom priebežne prečítal tak si ostrie ľudia upravujú na tomto noži) nech to lepšie reže,

Ufff... nechci Ti kazit ocekavani ale ma to smysl vubec? ESEE 5tka byla od zacatku navrhovana jako nabrouseny a ostry pacidlo. Ten nuz uz z principu nikdy nebude nejak rezivej, je urcenej na jiny veci.

Prebrouseni nebude problem - pouzita 1095 je relativne mekka a brousi se velice snadno - klidne to zkus sam, fakt to neni nic tezkyho. Ale jestli Ti jde o rezivost tak by asi bylo lepsi 5tku neprebrusovat, prodat (nebo hodit do auta a vozit jako "pruserovej" nuz) a koupit 6tku, 4ku nebo Junglas I/II.
Posláno:
Začátečník
no presne nad týmto rozmýšľam, že ju pustím ďalej (prípadne si ju nechám) a kúpim ešte niečo univerzálnejšie, na sekanie mám Skramu tak mi je zbytočné vláčiť so sebou aj 5-ťku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
miky_06:
Až ji budeš pouštět tak dej vědět. Pětku jsem měl, a docela lituju že sem jí pustil. Možná jí vemu
výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Posláno:
Začátečník
ahoj, za 200€ by som ho predal (tak som ho kupil novy /z druhej ruky/), dam ho aj na bazar, tú sú jeho fotky, keď tak PM :)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/25/2016
Ppetr napsal:
Já mám na nerezovce tuhle černou z Plas a dobrý...

sháním takové podobné střenky na izulu, kdes je prosím koupil?
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
Třeba na vintagewear.cz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2012
milky_06 napsal:
ahoj, za 200€ by som ho predal (tak som ho kupil novy /z druhej ruky/), dam ho aj na bazar, tú sú jeho fotky, keď tak PM :)

200,- "éček" je poměrně dost, tady mají nový "pětky" ofiko - jen co sem zběžně kouknul na známější prodejce za cca 4200,- /bez pouzdra/ a 4 600,- Kč komplet...
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:

Pozorovatel
Dufek napsal:
[quote=milky_06]ahoj, za 200€ by som ho predal (tak som ho kupil novy /z druhej ruky/), dam ho aj na bazar, tú sú jeho fotky, keď tak PM :)

200,- "éček" je poměrně dost, tady mají nový "pětky" ofiko - jen co sem zběžně kouknul na známější prodejce za cca 4200,- /bez pouzdra/ a 4 600,- Kč komplet...

Mám v inzerci novou esee 5 komplet příslušenství za 4000,- link
Posláno:
Začátečník
áno už som ho stiahol z predaja, nôž si nakoniec nechám, využitie mu nájdem..
vidíš keby som ja skôr vedel mohol som kúpiť z CZ, u nás na SR pod 200€ nebol nikde skladom čo som pozeral priebežne...
Posláno:

Pozorovatel
Možná už to tady někdo proběhlo, ale jak je to s doživotní zárukou na nože esee z nerezovky? Viděl jsem na několika letácích tuhle reklamu, ale týkala se jen jejich nožů z 1095
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Děje se něco s Avispama? Koukám, že nějak zmizely z e-shopů nebo nejsou skladem... nebo jen pár v určitých barvách... díky za info
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum