ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
vhodný nůž? Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/18/2016
..jdi do vrhacího nože, já jsem si tu jen udělal sentimentální výlev, taková vzpomínka na časy minulé...Happy tenkrát jsme vrhali i srovnanou kramlí, ale asi bych netvrdil, že je vhodnější, než vrhací nůžHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
sladoch napsal:
Tak teda nevím. Jedni zmíněný bajonet vychvalují jak je skvělý, druzí jej zatracují. A teď babo raď.

bodák je bodák a ne vrhací nůž. Ne že by to s ním nešlo (stačí se poptat těch co byli na vojně Happy ), ale je ho podle mě škoda. Zvlášť dnes, kdy už se neprodává za 100,-.....

Koupím originální vrchní kapsu na USárnu M1910.
....Sapere Aude....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/16/2016
fusgal - já nemyslel konkrétně tebe, já na něj slyšel chválu z více stran.
Jinak nechci jít do obyčejného vrhacího nože, prostě kus plechu, jak se tady psalo, tak je u nás moc lidí nepoužívá.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/22/2005
pohlava napsal:
sladoch napsal:
Tak teda nevím. Jedni zmíněný bajonet vychvalují jak je skvělý, druzí jej zatracují. A teď babo raď.

bodák je bodák a ne vrhací nůž. Ne že by to s ním nešlo (stačí se poptat těch co byli na vojně Happy ), ale je ho podle mě škoda. Zvlášť dnes, kdy už se neprodává za 100,-.....

Laugh úplně se mi vybavilo, co jsme se s bodákem naházeli (protože nic jinýho jsme tam něměli) a jak bylo všude rozbodaný obložení budov. Nebo se nechá nasadit na kosu , vyndat zásobník, vyklopit sklopku a házet s celym saprem Happy jako s oštěpem Laugh

Posláno:
Začátečník
Tak teda prosím doporučte nějaký nůž vhodný na vrhání za rozumnou cenu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
Lokace: Ostrava !!!
sladoch napsal:
http://www.noze-nuz.com/vrhaci/vrhaci.php ...Happy
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:
Začátečník
montelie napsal:
sladoch napsal:
http://www.noze-nuz.com/vrhaci/vrhaci.php ...Happy

Tuto stránku jsem objevil už dávno. Spíš jsem se ptal na nějaké osobní zkušenosti.
Chtěl bych něco většího a těžšího. Stojí pořád za to glock 78 nebo ten polský nůž tuším vz.98, nebo už se objevilo něco vhodnějšího/lepšího?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/16/2016
V podstate nejde ani tak o noz, ale o techniku hadzania. Za seba ti mozem povedat, ze ja som zacinal s vrhanim kuchynakov, bodakov, topankovych nozov, utonom, mal som aj nejake vrhacie noze...Hadzal som hlavne z uchopu za cepel na pol obratky, niekedy aj na jeden a pol obratky noza. Ked prides do spravnej techniky, je vpodstate jedno cim hadzes. Ja som si neskor vyrobil jednoduche vrhacie noze z pasovej pruzinovej ocele s dlzkov 30 cm, vtedy som nosieval dost casto ka-bar tak aby to zhruba odpovedalo dlzke. Ale toto je na dlhsie ....

Takze, ja by som ti radil ak si nieco nedokazes zhotovit sam kupit nejake lacne vrhacky, lebo noz znicis lahsie, hlave ak sa len ucis ako hadzat. Alebo je tu este tiez jedna varianta a tou je vrhacia ihla, je trocha lahsia ale pri dlzke odpovedajucej nozu ktorym budes hadzat je technika podobna a pripadna strata alebo poskodenie je prijatelnejsie. A samozrejme aj vlastnorucna vyroba je jednoduchsia.

Ale uz som sa nejako rozkecal...
Posláno:
Začátečník
Tak jsem tady zasGrin
Nemáte někdo prosím osetr nože od sharp blades, popřípadě od kizliaru nebo podobně. Potřeboval bych kolmou fotku. Na internetu jsou všude focené pod úhlem.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/30/2012
A nezkoušel jsi napsat výrobci? :)
Všechno je relativní. :)
Posláno:
Začátečník
czLovec napsal:
A nezkoušel jsi napsat výrobci? :)