ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Přístřešky Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2017
Ahoj,

dva dotazy.

A) Jake jsou pls rozmery tohohle (Holandske ponco)? Neco jako 240x140?

B) Mate nekdo zkusenost s timhle (Jurek ponco) nebo s timhle (Condor ponco). To druhe tu, co jsem zahlednul, nekdo zminoval, ze je ok.

Jinak jsem koukal, ze Condor na strankach pise, ze od zari maji novy material plachty s vyssi zivotnosti. Jsem fakt rad, ze jsem si koupil jejich plachtu v cervnu. Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
ad B) - Mám obě......
Condora jsem použil párkrát jako pláštěnku a párkrát jako přístřešek. V podstatě se to samovolně rozpadlo během pár let v obalu - kompletně se odlepil a rozsypal zátěr. Jinak bylo fajn, lehký, skladný, neprotékalo. Dneska už ho používám jen jako podložku pod žďárák.
To odlepování zátěru tu zmiňovalo víc lidí.
Jurek je zpracováním o třídu výš, navíc je to ripstop. Je ale těžší a objemnější než Condor. Mám ho zatím jen druhým rokem, v dešti jsem ho použil jako pláštěnku zatím jednou, stejně tak jako přístřech. Tedy výdrž nemůžu soudit. Někdo si u Jurka stěžuje, že se zátěr přilepuje a pončo se tak blbě rozbaluje. Mě to zatím nedělá. Moji dva kámoši i manželka ho mají taky a u všech zatím OK.
Koupím originální vrchní kapsu na USárnu M1910.
....Sapere Aude....
Posláno:
Pozorovatel
Super, diky! Takze Condora asi odepisuju.

Jinak se rozhoduju mezi
Celta britská BASHA BT
a
Jurek DUO XL.

Velikostne podobny - 170x250 basha, 142x270 Jurek, cena +- taky.

Pro Jurka mluvi viceucelovost, ale mam u nej trochu obavy, jestli na mne nepotece kolem kapuce, kdyz si ho jen tak hodim pres sebe.

Ta Basha zas ma rozlozena o 10% vetsi plochu, ale o 28% vyssi hmotnost, takze predpokladam silnejsi material. Navic v ni neni dira. Happy
Posláno:

Štamgast
šel bych cestou nižší hmotnosti....
jo a zde se koukni na to "slepování" u Jurka (ale je to jiný produkt, než chceš): https://www.youtube.com/watch?v=D3bcTysYjx8
....Sapere Aude....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Já nosím pončo od Jurka. Ne přesně tu verzi, na kterou je tu odkaz, ale TRIO UL - má tenší materiál a na zádech "kapsu", aby se pončo dalo nosit i přes velký batoh.

Mám ho minimálně pět let a nebyl s ním jediný problém. neprotéká, přelepy švů drží, zátěr se neloupe ani nelepí. Je třeba dávat trochu pozor, když se rozepínají druky. Drží hodně pevně a mám vždycky strach, že je z té tkaniny vytrhnu. Ještě se to ale nestalo.

V partě, se kterou chodím na vandry jsou ponča od Jurka celkem čtyři. Různé varianty - DUO UL, TRIO UL, DUO. Jediné, co se zatím stalo, je utržené očko v rohu jednoho z nich. Ale to bylo vlastní blbostí - někdo zakopl o napínací špagát u přístřešku.
Je to boj
Posláno:
Pozorovatel
Diky vam za rady! Happy

Tak to vypada, ze vezmu to ponco od Jurka (Duo XL). Je preci jen jako acko delsi, na druky dam pozor - stejne bude slouzit primarne jako celta, protoze v lijavcich obvykle moc nechodime - a mam rad multifunkcni veci.

A libi se mi, ze se mi pod nej vejde muj 25L cundrovaci batoh. Happy
Posláno:

Štamgast
Pokud to budeš používat hlavně jako přístřešek, tak ta verze DUO je podle mě lepší. Ta kapsa na batoh, kterou má verzi TRIO pak překáží, protože visí uvnitř přístřešku.

A pokud jsi normálně vzrostlej chlap, tak bych koupil XXL. Mám XXL na svých 183 cm a rozhodně si po rozích nešlapu, když mám pončo na sobě. A když pod tím spím a je špatné počasí, tak chci schovat nejen sebe, ale i batoh a pak se každý centimetr navíc na délku hodí.
Je to boj
Posláno:
Pozorovatel
Aha, tak to ja vezmu to XXL, jak radis. Mam 189cm a pani od Jurka mi doporucovala XL, ale taky mam radsi vic mista. Happy
Posláno:
Pozorovatel
PS. Jak je pls reseno uzavirani kapuce, kdyz mam jurek jako acko?
Posláno:

Štamgast
Urcite vem xxl, ja mam xl a s batohem ho mam nad kolena. Bez batohu do pul lejtek. Uzavirani kapuce neni podle me reseny nijak, proste ji ohnes....
....Sapere Aude....
Posláno:

Štamgast
RedneckBear napsal:
PS. Jak je pls reseno uzavirani kapuce, kdyz mam jurek jako acko?

Kapucu zauzlušej šňůrkama, který slouží k jejímy stažení kolem obličeje.
Je to boj
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/27/2009
Ahoj INMU, chci se zeptat na to UL pončo od Jurka - byla jsem varovaná, že když je mokré, strašně blbě se roluje do transportního pytlíčku, protože se materiál k sobě hrozně lepí - máš s tím nějaké zkušenosti? Mám totiž UL celtu od DD a tam třeba takový problém je, jak je to mokré, tak vzdávám pokus to sbalit do obalu a připínám ji popruhy na batoh. Díky!
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Štamgast
Pečlivě skládat morké pončo jse masi ještě nezkoušel. Když je mokré a musím ho zabalit, tak ho do obalu jen zmuchlám. Ale spíš ho strkám do síťované kapsy, kterou mám na batohu, případně volně přehodím přes batoh, aby uschlo.

Ale jinak bych řekl, že by se to skládalo dost blbě. Mokré se chová trochu jako závěs ve sprše. Ale nemyslím, že je to zrovna tou UL verzí. Balení mokrého stanu je úplně stejné. Prostě dva vlhké hadry po sobě nekloužou...
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Egilcambe napsal:
Ahoj INMU, chci se zeptat na to UL pončo od Jurka - byla jsem varovaná, že když je mokré, strašně blbě se roluje do transportního pytlíčku, protože se materiál k sobě hrozně lepí - máš s tím nějaké zkušenosti? Mám totiž UL celtu od DD a tam třeba takový problém je, jak je to mokré, tak vzdávám pokus to sbalit do obalu a připínám ji popruhy na batoh. Díky!

nebyl to sice dotaz na mě, ale dovolím si odpovědět - nemám sice UL, ale DUO od Jurka jde složit mokré úplně normálně, jen to chce krapet víc srovnat. Vůbec bych se toho nebál.....
....Sapere Aude....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/29/2006
pohlava napsal:

nebyl to sice dotaz na mě, ale dovolím si odpovědět - nemám sice UL, ale DUO od Jurka jde složit mokré úplně normálně, jen to chce krapet víc srovnat. Vůbec bych se toho nebál.....

jestli tomu dobře rozumím, tak DUO a DUO UL jsou z úplně jiných materiálů a mají jiný zátěr. Asi to nebude úplně srovnatelné.
Open mind for a different view.
And nothing else matters ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/27/2009
Jo, je to přesně tak, obyčejné a UL jsou z rozdílných materiálů. Když jsem se na ně byla podívat ve sportu, říkala mi to o té lepivosti přímo prodavačka - proto se ptám, jaké jsou vaše zkušenosti.
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
Věci od Jurka prodávám. K té lepivosti: Osobně si myslím, že je to něco jako vosk, či něco podobného.
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/16/2014
Pěkně natočené video k hamace DD HammocksFrontline XL . Konečně někdo, kdo mluví souvisle :D
https://www.youtube.com/watch?v=u-kLZSZXsFM
Měl jsem možnost si ji vyzkoušet a na mých 175 cm je vážně obrovská, pro mne osobně asi zbytečný se s ní tahat. Měl jsem dřív od DD Jungle ale vyměnil jsem ho za klasickou DD Frontline, poněvadž nakonec vozím i plachtu.
Moje hamaka: https://www.natura-nuova.cz/p/201/hamaka-frontline-dd-hammocks-multicam
Kamufláž je teda o dost dražší ale prostě se mi to líbilo.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/14/2010
S hamakou od DD jsem velmi spokojený už několik let. Letos jsem trávil v hamace frontline prakticky celé prázdniny po táborech. I když nám víceméně pršelo zcela výjimečně, měl jsem nataženou i plachtu (kdyby náhodou)Laugh a naprostá spokojenost!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/16/2014
midlan napsal:
S hamakou od DD jsem velmi spokojený už několik let. Letos jsem trávil v hamace frontline prakticky celé prázdniny po táborech. I když nám víceméně pršelo zcela výjimečně, měl jsem nataženou i plachtu (kdyby náhodou)Laugh a naprostá spokojenost!

Jj, Frontline je prostě vděčná. :) Taky vozím plachtu, letos taky kdyby náhodou :D. Plachtu mám pod půl kila, taky od DD. Vídám různý fotky, co s ní lidi uměj stavět za tvary, já prostě rychle nahodím kosodelník a hotovo.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum