ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/2/2009
Dárek od Kamaráda ...

krtek 4x4 vložil tyto přílohy:
20180604_121735.jpg.jpg

IRA
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/21/2014
morepower napsal:
Jak to tady čtu, tak mi úplně nesedí ta nechuť k fiskarce. Uznávám, že kovaná sekera s dřevěným topůrkem je prostě nádherná věc, ale to přece fiskarsce neubírá. To je jako když někdo srovnává ručně vykovanej nůž a finku třeba typu mory. Prostě to je jiný hřiště.

Mám rád obojí a každé pro svoje jedinečný vlastnosti. Seker mám spoustu, na druhou stranu je pravda, že nejsem tesař a ani moc netábořím, ale sekery používám především ke štípání dřeva, od obřích špalků po třísky ze smolničky.
Fiskars v hodně věcech svoje kolegyně poráží a popravdě, pokud vám jde o efektivitu, protože se tím živíte, že, musí zkrátka styl a póza stranou.
Na standardní štípání používám vždy několik seker a beru je do ruky podle špalku, na kterej se chystám → štípací fiskarsku, štípací husqvarnu, štípací palici. Fiskars má třeba výhodu, že je lehká a přitom docela pádná, takže dá i větší průměr, navíc se poměrně dobře zasekává a špalky s ní jdou podávat, což třeba s husqvarnou nejdou. Ta má pro změnu díky tvaru hlavy perfektní štípací sílu a navíc s ní můžete zatloukat klíny. Ale ji samotnou zatloukat nesmíte, to je jasný. Tam, kde všchno selže, nastupuje palice, ale to je granát, o tom jindy.
Na třísky mám X10, sedne, neklouže, drží ostří, prostě paráda.

Sekera je pracovní nástroj, to především.

Když někdo dělá recenzi a napíše, že je fiskars sice lehčí, pádnější, víc vydrží a líp se drží a v neposlední řadě je levnější, ale přesto je kovaná značková sekera s hickory topůrkem lepší, tak si odporuje. Možná je hezčí, ale ne lepší, kluci...

Mám rád sekery, a každou z nich používám na to, na co je nejlepší, zkuste to stejně.

Zdravím, dlouho jsem tu nebyl a najednou taková diskuse o Fixkáru. Dlouhý léta ho používám ve štípací verzi na špalky. Vždycky ostrej jako břitva, když se postarám. Naprostá spokojenost. Ale taky mám pár dalších seker který používám zas na další práce, přesně jak píšeš. Nejvíc si cením kovaný sekery po dědovi. Sice už má třetí topor, ale chybu nemá...Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/25/2018
Lokace: Rakovnicko
Ahoj, ja taky na fiskars nedám dopustit, zatím jsem neměl v ruce sekeru se kterou by se mi lépe sekalo. Mam X10 i velkou štípací, ale nejradeji mám mačetu tuším, že je to X3 na sekání větví namá konkurenci. Na zahradu pořizuji už jen fiskars sice je to drazší nářadí, ale funguje, práce s ním jde od ruky a vydrží. Když jsem skoro tchýni jednou půjčil pákovky a pilku, už si je půjčuje pravidelně a svoje nářadí už nepoužívá Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/21/2009
Přesně, kluci. Fiskars je pracant a nepovažuju ji za nějakej uměleckej skvost. A jako pracant je z nejlepších! Kdybych si měl nechat jenom jednu, nechal bych si fiskarsku, protože jsem s ní schopnej udělat za odpoledne dost metrů a nejsem z toho v prdeli.
Na druhou stranu kovaný sekery jsou krásný, hickory topůrko, koženej límeček, nádhera.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/24/2006
sháněl jsem v inzerci tomahawk, nikdo neměl
tak jsem ho musel vyrobit Happy
úprava ColdSteel pipe hawk

matyado vložil tyto přílohy:
tomahawk_1.JPG.jpg
tomahawk_2.JPG.jpg
tomahawk_3.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/15/2016
No ale hezký jsi si udělalApplause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
V dnešnej dobe -Urob si sám- funguje najlepšie.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
Hezká úprava: ...škoda ,že sem si toho nevšiml,mohls vlastnit pravej českej hasičskej tomahawkGrin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/7/2011
krtek 4x4, matyado: Bacha ať nedostanete po hubě od místních uctívačů bakelitu. mrGreen
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
IRA
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/21/2014
matyado napsal:
sháněl jsem v inzerci tomahawk, nikdo neměl
tak jsem ho musel vyrobit Happy
úprava ColdSteel pipe hawk

Krásná práce, ale nejseš první koho to napadlo. Kamarád podobnej tomahawk z hasičský sekerky vyrobil už před 20. rokama, ale tak jako Tobě se mu to až tak nepovedlo. Ale stejně byl na to náležtě hrdej mrGreen
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/5/2013
Mal by som prosbu vyštiepilo sa mi zo sekerky :(. Je to malá husquarna. Dá sa s tým niečo robiť? Viete odporučiť nejaké rozumné riešenie?

Romcok vložil tyto přílohy:
IMG_20180906_204144872_2.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/27/2009
Jak se Ti to povedlo? Shocked V podstatě by asi bylo nejlepší ji nechat opravit kovářem - překoval a vytáhl by znovu ostří ze zbytku hlavy. Akorát bys pak musel nasadit nové topůrko...
Kráčím, tedy jsem.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/27/2009
Kdyby náhodou měl někdo doma malou sekerku od Husqvarny ještě z původní spolupráce s Wetterlings, případně Wetterlings Wilderness, a neměl pro ni využití, ráda ji za rozumný peníz odkoupím. Případně nabízím nějaký kožený výrobek podle gusta zájemce v odpovídající protihodnotě. Když se ještě prodávala, nestihla jsem ji koupit, a doteď jsem nenašla sekeru, která by mi seděla v ruce stejně dobře. Můžete mi napsat mail na wanderer.titte/at/gmail.com. Za případné nabídky děkuji!

Egilcambe vložil tyto přílohy:
husqvarna.jpg.jpg

Kráčím, tedy jsem.
Posláno:
Začátečník
bola to sekunda, ani nepadla, len ju prudšie "položil" - oprel o dlažbu, až som ostal prekvapený tou krehkosťou Sad . Videl som nie jednu sekeru ozaj padnúť, aj na dlažbu a nič, no čo už.
Ak by tu bol niekto zo Slovenska, z okolia Nitry, neviete poradiť kováča?
Posláno:
Začátečník
Ešte by som poprosil o radu.
Mám viacero sekier, no ako tu viacerí komentujú, pre mňa ozaj výborné sú aj Fiskars, mám X17 a X27. Je ozaj s nimi radosť pracovať.
No chystám sa kúpiť ešte nejakú štiepačku. Veľmi sa mi páčia Gränsfors, no tá cena je neskutočná.
Tak rozmýšľam medzi štiepačkami Hultafors KLY 7 a Husqarnou, ktorá je lacnejšia o 10€ a ešte má kožený kryt ostria. Niekde som tu čítal, že kvalita je viditeľne lepšia u Hultaforsu, ktorý ma pre mňa aj krajšie a funkčnejšie porisko, no bez koženého krytu ostria. Neviete náhodou čo môže stáť extra?

Rád by som ešte kúpil sekeru na "rúbanie" a tiež sa rozhodujem medzi Hultafors HY 10 - 1,2 SV, Hultafors HY 20-0,85 SV, a Husqarnou. Všetky tri majú rovnaké porisko, HY 10 iný tvar hlavy. V prospech Husqarny hrá opäť kožený kryt ostria a je najlacnejšia (nie je veľký rozdiel).

Zaujímalo by ma či máte niekto osobné skúsenosti, ešte lepšie ak máte aj Fiskars a viete porovnať, ale budem vďačný za každú radu.
Prípadne, ak máte nejakú voľnú na predaj, kľudne ponúknite.

Romcok vložil tyto přílohy:
hultafors_kly_7.jpg.jpg
husqarna_copy.jpg
vyrub_husqarna.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2012
Tuhle štípačku mám od Husqvarny a jezdím si vybrat, pokud máš možnost výběru, tak je zbytečné připlácet za Hultafors, je to jen "pocitově" lepší, z e-shopu bych si ale sekeru nekoupil nikdy, protože i GB dokáže vyrobit a poslat ne úplně top sekeru. Mám od každé z těchto firem po několika kusech a vždycky když se mě někde štíplo nebo zdeformovalo ostří, tak to bylo na Fiskarskách, tak je to ostří neskutečně křehký, jinak Helko Werk, GB, Husqvarna a Hultafors úplně v pohodě...
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Lokace: Handlová
Hádate sa o sekerách? Prečo? Veď sekeru už vyrobí hocikto, kto má do pr...., opravujem, do čepele dieru! Happy

outdoorman vložil tyto přílohy:
unnamed.jpg.jpg

Kúpim Spyderco Catcherman (aj zlomené, aj poškodené).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/12/2007
Romcok, poslal som ti pm.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/3/2014
Zdravím, musím se pochlubit nálezem který mi udělal celkem velkou radost. Při bourání staré dřevěné chaty jsem našel dvě sekery. jedna je řeznická která je celkem k ničemu, pravděpodobně někdy sloužila spíše jako dekorace protože ji někdo nevím proč nachromoval.

Druhá je 900 gramová Goldenberg. Má špatné toporo ale protože jsem dobře vybavený, hned jsem pro ni doma vybral pěkné nové. Rád spravuji staré sekery a některé jsem zrestauroval z celkem dezolátního stavu. Až to bude hotové tak ještě nahodím foto.

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/23/2008
Připravena na další sezónu..

kobra vložil tyto přílohy:
topor.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum