ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Buchar domácí výroby Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/14/2015
Chlapi omlouvam se nejsem asi v uplne spravnem vlakne.
Ale potreboval bych poradit, poznal by nekdo z fotek buchar a vedel pribliznou vahu?? Je to nejakej ajax, na vejsku cca 150cm.
Pojedu pro nej, ale potrebuju vahu, kvuli autu.
Diky moc!

wajgy vložil tyto přílohy:
received_1727608097314578.jpeg.jpg
received_1727608013981253.jpeg.jpg
received_1727608040647917.jpeg.jpg

Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Počítej 2 tuny u Ajaxe II
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Jojon uz jsem nasel dokumentace, ted jen zjistit jestli je to opravdu 2jka, ale vypada to ze jo Sad docela macik.
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/17/2009
Zdravim chlapi mam takovy mensi problem nebo spis nekolik otazek.Mam liberecky ruzodolsky plechac ktery davam dohromady.Bohuzel ma nekolik zavad či chyb jedna z nich je ze na sabotě (litinovy odlitek) byla vytlucena a vytrhana rybina.z vrchu šaboty mam odfrezovaných 90mm materialu a prave vyrabím nový vršek šaboty ktery bude přišroubovany cca 8 srouby M16×1,5.A teď jde o to že šabota měla uhel rybiny 10° (samice) a křížový stavitelny mezikus ma 15°(samec)

Stačí jen vybrousit kliny do tvaru mezery nebo je třeba mit oba uhly stejne?Jinak polotovary klinu mam udelane z listovych per.Předpokladam ze kliny musim udelat s nějakým minimalním(1:100)ukosem.Další otazka je zda je třeba oba kliny narazet z obou stran nebo se musi narazit z jedne strany?

Celkovy pohled.

Jinak šabota ma strany 300×300mm a bude mit po smontování hmotnost kolem 270kg.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj, máš Hübnerův buchar? Jestli můžu, prosím o foto.
Pokud je mi známo a ze zkušenosti, je potřeba aby úhly byly stejné, i když vybrousíš ty podivný úhly nedrží to- dělal jsem nedávno na svém Ideálu-podobná konstrukce jako ten Hübnerův. Šabota, křížová babka, kovátko,
Klíny by měly mít pod úhlem vybroušené i boční plochy, takže v průřezu jsou kosodélník.
podélně musí mít úkos, jak píšeš. Klíny kovátek zarážej z jedné strany jeden a z druhé druhý, kdybys dal oba z jedné, tak v případě, že bys dal z prostoru, těžko by se Ti potom vyrážely při výměně kovátek, nebo by se těžko dotahovaly. A navíc by netáhly a kovátko by bylo ke straně.
U kovátek je taky dobré dávat klíny stejně jak na horním, tak na dolním kovátku-měly by pak být proti sobě stejně. Dá se to doladit podložením slabým plechem.
Na babce stejně.
Posláno:
Začátečník
Tady je foto kdyz jsem ho privezl rozebranej.
https://postimg.org/image/xpm35p5q7/

Chybi mi k nemu i pero ale to uz vyrabím.
Posláno:
Začátečník
QNX
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/2/2006
Sice to není k výrobě bucharu, ale alespoň k úpravě. Nezkoušel někdo u bucharu s třecí spojkou vyhodit spojku a udělat náhon přímo od elektromotoru? Ovládání pak řešit jen frekvenčním měničem? Jde mi o to, jestli by se nedal ten ošklivej převod s plochým řemenem úplně vyhodit. Ceny frekvenčních měničů jsou přijatelné, tak by to mohla být zajímavá modernizace. V mém případě jde o AJAX 2.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
QNX napsal:
Sice to není k výrobě bucharu, ale alespoň k úpravě. Nezkoušel někdo u bucharu s třecí spojkou vyhodit spojku a udělat náhon přímo od elektromotoru? Ovládání pak řešit jen frekvenčním měničem? Jde mi o to, jestli by se nedal ten ošklivej převod s plochým řemenem úplně vyhodit. Ceny frekvenčních měničů jsou přijatelné, tak by to mohla být zajímavá modernizace. V mém případě jde o AJAX 2.

Myslím , že tá trecia spojka nemá za úlohu len frekvenciu úderu , ale aj jej silu , to by si ako riešil?
QNX
Posláno:
Pozorovatel
robik: Sílu úderu určují otáčky a otáčky se mění právě tou úrovní prokluzu ve spojce. Když spojku vyhodím a dám tam frekvenční měnič, tak bych měl dosáhnou stejného efektu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
QNX: urcite nie. ak si robil s bucharom, tak musis vediet ze to tak nebude. ako pise robik. uroven preklzu udava aj silu uderu nielen frekvenciu.
QNX
Posláno:
Pozorovatel
bearpaw: Větší prokluzování=menší otáčky. Žádné prokluzování=maximální otáčky. Co jiného chceš na ten excentr přenášet? Teoreticky by to mohlo různě prokluzovat i v rámci jedné otáčky, ale moc bych si na to nevsadil. Je tam velký setrvačník a ten to neumožní. Zatím tam vidím jen jednu proměnnou a tou jsou otáčky. Ještě by se to dalo řídit excentricitou, ale ta je u AJAXE pevná.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
nebudem sa hadat ale tych dopredu presvedceni tu uz bolo... ale mozno tomu len nerozumiem Happy. vyskusaj a uvidis
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
QNX napsal:
robik: Sílu úderu určují otáčky a otáčky se mění právě tou úrovní prokluzu ve spojce. Když spojku vyhodím a dám tam frekvenční měnič, tak bych měl dosáhnou stejného efektu.

Kedy máš vätšiu silu ked tlačíš auto na suchej ceste , alebo mokrej? Ak ti to klže , tak jednoducho nemáš silu , lebo ide inam . Trochen logiky..Happy
QNX
Posláno:
Pozorovatel
Trochu jsem pátral. Buchary bez spojky existují a fungují. Je tam jen jeden rozdíl a ten spočívá a energii naakumulované v rotujících částech. Takže buchar bez spojky bude línější při startu. Měl by to pořešit silnější motor. Jinak v tom není problém. FM dokáže tu spojku nahradit, opravdu jde jen o regulaci otáček.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj...pro QNX...nevím co máš za buchar,ale Ajax měl vždycky přesuvný pás a Prako,či KAP měly vždy třecí spojku...ty tady uvádíš,že tvůj Ajax má třecí spojku,které se chceš zbavit a potom píšeš,že se chceš zbavit řemenů...nějak se mi to nezdá,možná máš nějakej hybrid...jo,zrovna Ajaxe II mám ve stodole a excentricitu má nastavitelnou...zřejmě jinej oddíl (v dobrým)...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
QNX
Posláno:
Pozorovatel
kono68: 1) přesuvný pás je třecí spojka. A ten přesuvný pás je přesně ten řemen, kterého se chci zbavit. 2) Jakým způsobem měníš u Ajaxe exentricitu za chodu?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
QNX napsal:
kono68: 1) přesuvný pás je třecí spojka. A ten přesuvný pás je přesně ten řemen, kterého se chci zbavit. 2) Jakým způsobem měníš u Ajaxe exentricitu za chodu?

...za chodu?...excentricita se mění za stopstavu a není důvod,to měnit za chodu...myslím,že vymýšlíš blbosti,které ti nedají lepší výkon...nevím,jak dlouho děláš s bucharem a kolik jsi na něm vykoval různých rozměrů profilů,možná že se tady ozve i někdo moudřejší...ale,je to tvůj boj a zřejmě vymyslíš něco,co staří fachmani nedovedli...pokusům zdar...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
QNX
Posláno:
Pozorovatel
Já jsem psal o řízení bucharu za chodu, kde jediná veličina, kterou můžeš kontrolovat jsou otáčky. Proto jsem dostal nápad s použitím FM. Asi jsem nevymyslel úplnou blbost, protože jsem zjistil, že něco podobného už dost kovářů realizovalo a ke své spokojenosti používá. Projdi si zahraniční fóra, je tam k tomu docela dost příspěvků. V době, kdy se vyráběl buchar Ajax nikdo neměl ani představu o tom, co to je frekvenční měnič. Doba pokročila, nevidím důvod, proč toho nevyužít. Od té mé otázky už jsem se posunul dál. Teď už vím, že to je realizovatelný nápad.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum