ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc s identifikací Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 4/30/2014
Zdar chlapi - prosím o pomoc, chci si koupit tuto šavli, ale nevím nic o její historii. Pomůže někdo? Výrobce, cca rok vzniku.Nějáké podrobnosti k ní. Moc děkuji nechci kupovat zajíce v pytli.

https://www.sbazar.cz/lodnimotory2002/detail/25528234-nemecka-savle

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Kdyby jsi si to mohl vystřelit na pouti za tři papírový růže tak by to šlo...Happy Rádoby úřednická ale jinak smyšleninav mnoha ohledech, neoriginál...není to ani dobrá kopie...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
stspravce napsal:
Zdar chlapi - prosím o pomoc, chci si koupit tuto šavli...

Želva to napsal za mně - nechceš Happy... Tyhle upomínkové šavle se dělaly jako prvotřídní "předváděcí" kusy. Podívej se na obrázky - jak byl provedený a opracovaný odlitek koše, jak je provedená rukojeť a její omotání drátkem, jak je provedený lept na čepeli... Vůbec nemusíš být znalec, stačí se podívat - v tomhle případě i jen na fotky.

Surg vložil tyto přílohy:
Deutschland.jpg.jpg
Deutschland_Weimar2.jpg.jpg
Deutschland_Weimar._L_wenkopf_Offiziers_bel_f_r_die_Artillerie.jpg.jpg
Deutschland_Sachsen._L_wenkopf_Offiziers_bel_f_r_die_Artillerie._Modell_1892_93.jpg.jpg
Deutschland_L_wenkopf_Offiziers_bel.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/27/2015
prej to nechceš Laugh Applause
koukal jsem, že ten prodejce prodává "samý"originály Beating
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj...mám takovou prosbu...našel jsem krásnou ocílku,firmu netřeba jmenovat,chtěl bych jí dát novou rukojeť (ta bude z jakéhosi kusu dřeva z palety),ale,potřeboval bych kousek alpakové kulatiny a kousek drátu,z téhož materiálu...kulatina by měla mít 8 mm x cca 20 mm a ten drát,cca 2 mm x cca 50 mm...je to na koncovou záslepku s očkem,ve kterém bude kroužek,jako na starých ocílkách...pokud mi to vyjde,tak jsou tu fotky...´foto ukončení je drobet rozostřené,ale myslím,že budete vědět.o co mi jde...získal jsem "nový" foťák Sony Cybershot,seznamuji se s těmi jeho obsáhlýma funkcema...moc díky za každou nabídku a za shovívavost při prohlížení...

kono68 vložil tyto přílohy:
DSC02961.JPG.jpg
DSC02963.JPG.jpg
DSC02966.JPG.jpg
DSC02967.JPG.jpg
DSC02968.JPG.jpg
DSC02969.JPG.jpg

...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/8/2018
Lokace: Slovakia
Ahoj, nasiel som doma noz po starom otcovi a nikde na internete nemozem najst co je to za znacku. Tak asi posledna moznost to skusit takto Happy

Dik

DJ01 vložil tyto přílohy:
IMG_0672.JPG.jpg
IMG_0671.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/26/2018
Lokace: Czech Republic
Potrebuju prosim zjistit co je toto za nuz ..foto nwm jak se sem dava kdo by my chtel pomoci napiste na email rad foto poslu..dekuji.M.G

mgrolmus@seznam.cz

Mikige vložil tyto přílohy:
20180926_024440.jpg.jpg
20180926_024400.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Mikige: Značka je absolutně nečitelná - zkus přefotit lépe, nebo přepsat. Podle provedení bych soudil na španělský výrobek - jen můj názor. Znak na rukojeti tomu přisvědčuje - jde o barevně reverzní tzv. svatojakubský kříž. Rytířský řád sv. Jakuba (též Řád sv. Jakuba od meče, Řád ze Santiaga, Řád sv. Jakuba z Compostely) má ve znaku rudý svatojakubský kříž v bílém poli. Význam tohoto znaku v obráceném barevném provedení mi není znám.

(Svatý Jakub starší je národní patron Španělska, je také patronem poutníků, bojovníků, dělníků, horníků, kloboučníků, lékárníků.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
DJ01 napsal:
Ahoj, nasiel som doma noz po starom otcovi a nikde na internete nemozem najst co je to za znacku. Tak asi posledna moznost to skusit takto Happy

Dik

G s oblúkom - mal by to byť Grňo - pár nozov som od neho brúsil, viac info nemám
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Palo, díky za tip - neznal jsem, našel jsem:
Miloš Grňo se narodil 9. listopadu 1959 v Topolčanech. Po ukončení školní docházky v Bánovicích nad Bebravou pracoval v různých ocelářských podnicích v Bratislavě a tam také získal zkušenosti se zpracováním kovů. Ve volném čase vyráběl nože pro přátele a známé. Vybudoval si dobrou pověst a práce přibývalo, proto se v roce 2001 rozhodl, že se bude výrobou nožů živit. Vyrábí lovecké a kapesní nože. Grňo se od počátku své nožířské kariéry účastní nožířských výstav, mimo jiné také v Bratislavě, kde získal v roce 2003 první cenu v kategorii kapesní nůž. Vystavuje v Brně, Hodoníne, na Inchebě v Bratislavě a v Antolu. Tam také v roce 2002 získal první cenu za lovecký nůž a v roce 2003 celkovou první cenu.
Ale obrázek jeho značky jsem nenašel...Cry
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
Grňo - značenie čepelí a púzdra - používa rôzne "G"
Kvalita spracovania nožov a puzdier, ktoré som mal v ruke bola špičková Ok Ok Ok

sandor vložil tyto přílohy:
IMG_5723.jpg
20180928_113638x.jpg.jpg
Resized_Screenshot_20180928_093303_WhatsApp_8927.jpg.jpg

PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Zdravím páni. Na fb dal jeden maník foto tohto čuda. A nikto netuší na čo to slúžilo. Má to raznice z patentového úradu. Poraďte.
Happy

Gofi vložil tyto přílohy:
FB_IMG_15392434930289392.jpg

Posláno:

Štamgast
Nevidím tomu "do tlamy", takže nevím, jestli jsou čelisti poničené, nebo záměrně upravené třeba pro štípání, ale jinak je to ruční svěrka. Otáčením rukojeti se "dolní" část posunuje a tím se čelisti rozevírají a naopak. Na stejném principu funguje svěrka s kuželem, který čelisti zavírá (další obrázky).
P.S.: Kdybys sehnal lepší fotku, kde by byl vidět popis, dalo by se to snad podle čísla "patentu" najít.

Sverka.jpg
Sverka1.jpg
Sverka2.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/9/2016
To nie sú čeluste.
Posláno:

Štamgast
Hele, Gofi, ono se asi na ten princip ještě nezapomnělo... Happy

Svorky.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ahoj Pali. Foto som stiahol s FB a je také aké je. A žiaden popis nebol. Takže to môže byť ako píšeš.
Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2015
Gofi, náš táta přesně s tímto předmětem zaplétá oka na ocelová lana. Je to takeláž na menší plachetnice, takže do průměru tak 6-8 mm, jestli se nepletu. Jestli chceš bližší info, můžu se poptat. Jestli je ten vyfocený na prodej, prosím ozvi se, tátu by to asi potěšilo.

Případně mohu udělat pár instruktážních fotek...
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
VPJ01 napsal:
...s tímto předmětem zaplétá oka na ocelová lana. Případně mohu udělat pár instruktážních fotek...

Prosím, foto dodej, zajímalo by mne to (a snad nejen mě). Svého času jsem na lodích ocelová lana zaplétal, ale tenhle forychtung jsem nikdy neviděl. Možná to bude ale tím, že se jednalo o lana mnohem větších průměrů (kde měl těch cca 6 a více milimetrů jeden pramen...).
Posláno:

Štamgast
Tak isto ťa poprosím o inštruktážne foto. Zaujímajú ma všetky remeslá.
Či to je na predaj netuším, skúsim zistiť.
Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/13/2011
Ahoj, mohl bych poprosit jestli někdo zná značku na britve mojeho kamaráda. Prý koupil samotnou čepel a nic o ní nezjistil. Díky.

Bacil vložil tyto přílohy:
image000000.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum