ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/1/2013
Nikde som zmienku o oceli nenašiel, takže to bude asi klasika čo mal Hunter aj doteraz. Až teraz som si všimol, že klip je odnímateľný. nož sa dá s klipom nosiť žiaľ len v jednej pozícii, ako na fotkách.
Porovnával som tvrdosť backlocku s dreveným Hunterom a zdajú sa mi oba rovnako tvrdé, takže kto si na to zvykol pri starších modeloch tak to nebude pre neho problém ani u aloxu.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/19/2018
Ten kovovej Hunter vypadá pěkně, jak moc je oproti dřevěný verzi těžší ? Začínám nad ním pomalu přemýšlet Happy
Posláno:

Pokročilý
Drevo 155 gramov,
Alox 177 gramov.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/19/2018
Díky, to není o tolik..., ale zkusím si zítra nějaký nůž okolo těch 177g jak se nosí v kapse Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
Hrantisko, dík za postřehy. Já si počkám na barevný, ze všech aloxů nemám doma stříbrný ani jeden. Už se na nej těším, dneska je to můj nejoblíbenější velký zavírák. Jen mi občas spadne a dřevé mám trochu potlučené, takže aloxová verze bude to pravé. A pude i nosit v kapse.
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/14/2016
hrantisko napsal:
Luděk napsal:
Ahoj, mohl bych poprosit o fotku Huntera s Pioneerem?

No problemo Happy
Pioneer, Hunter Pro a Farmer. Nemeral som to so šublerou, ale podla oka je Hunter Pro a Pioneer rovnako široký.

Vypadá fakt parádně! Kéž by Victorinox vyslyšel mé tajné modlitby a v aloxu začal vyrábět i 111mm kudliska. Takový Forester, nebo Trailmaster (při zachování šídla a vývrtky nebo křížáku) s aloxovou střenkou... No panečku, věřím, že by se prodávali jako housky na krámě a já bych byl první ve frontě 😃
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/24/2010
Ked je ta jesen tak aktualna zostava ktora sa umna pravidelne strieda

John J. vložil tyto přílohy:
20181027_171454.jpg.jpg

Najlepšia zbran je mysel
Posláno:

Štamgast
Hrantisko, ještě jeden dotaz: Jak se tam přidělává ten klip?

" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:

Pokročilý
Ten klip je odnímateľný takým vyklepnutím o hranu stola. Podla obrázka sa to dá spraviť holou dlaňou, ale ja som si musel trochu pomôct zrolovanými novinami - klip držal až príliš pevne.

hrantisko vložil tyto přílohy:
Victorinox_Metall_Clip_A.9440_2.jpg.jpg
IMG_20181101_145346.jpg.jpg
IMG_20181101_145334.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/22/2009
Zdravím, prosím o radu. Našel jsem v dílně za ponkem svůj dávno ztracený vinox swisschamp. Střenky jsou na odpis, velká čepelka je zlomená, kdysi jsem se k nožům neuměl chovat. Už jsem tady dlouho nebyl, tak se raději rovnou ptám - kdo tady teď umí pěkně repasovat švýcary? Dřív to dělal tuším Rahmed? Dal bych k dispozici swisschamp a huntsman a potřeboval bych, aby mi z toho někdo poskládal "nový" nůž.. Díky moc.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/14/2016
dykmore napsal:
Zdravím, prosím o radu. Našel jsem v dílně za ponkem svůj dávno ztracený vinox swisschamp. Střenky jsou na odpis, velká čepelka je zlomená, kdysi jsem se k nožům neuměl chovat. Už jsem tady dlouho nebyl, tak se raději rovnou ptám - kdo tady teď umí pěkně repasovat švýcary? Dřív to dělal tuším Rahmed? Dal bych k dispozici swisschamp a huntsman a potřeboval bych, aby mi z toho někdo poskládal "nový" nůž.. Díky moc.

Doporučuji Dušana - neskutečně zlaté ruce, kvalita 1A, jednání, cena a doba dodání výborná. Vymyslel jsem si pár nesmyslů a nikdy nebyl problém, všechno klaplo na jedničku.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/6/2015
Dnes pribudol nový Švajčiar do zbierky

bonington vložil tyto přílohy:
IMG_20181102_153442.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/8/2012
Na e-bay je vzácný Walther....Aha, už není (ještě ve 4 byl). Byl nový, vyvolávací cena 690 USD....Což může být, ale byl na Ukrajině....
Ale je fuč!
https://www.ebay.com/itm/Swiss-Army-Knife-Victorinox-Walther-108mm-rare-/323529483616?nordt=true&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.m43663.l10137

Rovná daň je je kompromisně solidární (kdo víc vydělá, víc odvede), kdežto progresivní daň je jen zlodějina.
Závist je sestra vlastní neschopnosti.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/6/2015
A máme tu ďalší rok, rok prasaťa...
A jedno asi s najkrajších balení victorinox

bonington vložil tyto přílohy:
IMG_20181103_161010.jpg.jpg
IMG_20181103_160536.jpg.jpg
IMG_20181103_164356.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak H.P Alox je už skladem.Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/14/2018
Tak jsem neodolal a musím říct, že je to do kapsy fakt macek. Fotečka pro srovnání.

Pepin 1975 vložil tyto přílohy:
20181109_142940.jpg.jpg

Člověk by neměl zestárnout dokud nezmoudří.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2008
Tak po Huntrovi taky pošilhávám, někdo sem hodil fotky více barevných variant. Informoval jsem se u dvou zdrojů a prý se zatím o jiných barvách nic neví a údajně se ani jiné barevné varianty neplánují. Takže kdo bych Huntra chtěl na jiné barvy nečekejte Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
taky alox

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_3470.JPG.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005