ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Přístřešky Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/15/2017
Taky mám s DD Frontline jen pozitivní zkušenosti. Mám jí asi 2 roky a absolvovala tak 15 víkendových tripů. Plachtu nad ní stavím pouze tehdy, když má být opravdu nečas. Většinou nestavim ani konstrukci a nenatahuju moskytiéru, prostě to přivážu a je to. Když začne pršet a prší 's rozumem', tak není problém vlíst si mezi ty dvě spodní vrstvy a v pohodě se vyspim v suchu. Spolubojovník je větších rozměrů a má Frontline XL, která má překvapivě menší nosnost než klasická :D, ale i pro 2m chlapa se 110 kily v pohodě. On si konstrukci staví vždy, líp se mu pak prej spí. Jediná nepříjemnost, která se občas vyskytne, je když v zimě člověk podcení vstvu izolace na zadnici (nedej bože ještě hamaku trochu víc prověsí), pak se musí celou noc potýkat s tzv. Syndromem studenýho zadku. Ale jinak je to spaní jak pokojíku. (dokonce v tom jde spát na boku, a občas i na břiše :D ).
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/16/2014
Frozenstain napsal:
Taky mám s DD Frontline jen pozitivní zkušenosti. Mám jí asi 2 roky a absolvovala tak 15 víkendových tripů. Plachtu nad ní stavím pouze tehdy, když má být opravdu nečas. Většinou nestavim ani konstrukci a nenatahuju moskytiéru, prostě to přivážu a je to. Když začne pršet a prší 's rozumem', tak není problém vlíst si mezi ty dvě spodní vrstvy a v pohodě se vyspim v suchu. Spolubojovník je větších rozměrů a má Frontline XL, která má překvapivě menší nosnost než klasická :D, ale i pro 2m chlapa se 110 kily v pohodě. On si konstrukci staví vždy, líp se mu pak prej spí. Jediná nepříjemnost, která se občas vyskytne, je když v zimě člověk podcení vstvu izolace na zadnici (nedej bože ještě hamaku trochu víc prověsí), pak se musí celou noc potýkat s tzv. Syndromem studenýho zadku. Ale jinak je to spaní jak pokojíku. (dokonce v tom jde spát na boku, a občas i na břiše :D ).

No tak tu chybu se spodní izolací, kdy jsem si nevzal žádnou karimatku pod sebe, jsem udělal jen jednou :D
A ta noc byla kurevsky dlouhá... :D
Navíc bivak v těsné blízkosti horského potoka taky nebyl, i když v létě, ideální destinací v tomhle případě. Ve tři ráno to vyřešilo zabalení/zapaření do plachty a brzký budíček.
Ale od tý doby vím, že vždycky karimatku sebou, vlastně stejně jako na zemi a "no problem".
Kdokoliv zkoušel spát na zemi jen ve spacáku, zažil něco podobnýho.
Co vím, dělají se i speciální zateplení pro hamaku ale mně slouží dobře obyčejná, i když dobrá samonafukovačka. Klidně ve velkých mrazech. I když to si ještě celý plášť hamaky zaizoluju velkou alumatkou, která váží cca 150g. Jak mají DD Hammocks dvojitý plášť, tak to tam krásně napasuju. Je to taková levnější varianta místo toho speciálního zateplení.
Jinak taky normálně spím na boku, na břiše. Diagonálně-jak by se asi správně mělo, jsem se zatím nenaučil ale prostě jsem do toho poprvé zaplul podélně a od té doby se toho držím. :)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/14/2010
Když jsem před pár lety hamaku kupoval, tak jsem docela dlouho přemýšlel, zda koupit typ prodyšná nebo typ neprodyšná. Nakonec jsem koupil prodyšnou, takže bez karimatky ani náhodou nespím. Dříve, jako mlaďoši, jsme nijak moc spaní neřešili, ale s věkem si člověk dá fakt velkýho bacha na prostydnutí zespodu, což u hamaky bez karimatky je celkem hned a to i když je jinak kolem teplo. Zateplení používám když je fakt zima, jinak stačí karimatka, která, vložená mezi ty dvě vrstvy, drží jako přišitá.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum