ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cold Steel Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Podľa mňa rôzne plastové a kydexové púzdra, sériovej výroby, tupia alebo škrabú čepele skoro úplne vždy. A pri Cold Steel-e sú mnohé fakt otrasné...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Ahoj, dá se u SRKčka otočit pouzdro i pro leváka?

výhoda šelem, všude jako doma
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
Arim napsal:
Ahoj, dá se u SRKčka otočit pouzdro i pro leváka?

Jasny, jen se prehodi ten závěs na druhou stranu Happy
Posláno:

Štamgast
Ok, takže jako u Esee. Happy

Máš ten nůž? Stojí za těch pár peněz? Přiznám se, že jsem tu jejich ocel nikdy neměl. Třeba Buck je schopnej z dneska ,,neuznávané" 420 HC udělat něco výjimečného. Mají to dobře zpracované? Tu Aus8, Snese ten nůž drobet hrubosti?

Četl jsem tloušťka čepele 4,8mm, to je flák ocele.
Jestli to mají na úrovni RAT 1, tak beru za 1500,- všemi deseti.

Rat 1 jsem měl celkem 5x, pokaždé šla z domu, a pokaždé se nějakým způsobem zase vrátila. Buck a Vnox, mají z průměru
naladěné na top. Umí to i Cold Steel? Na těhlech ,,lowend" modelech?

Posláno:

Pokročilý
Arim napsal:
Ok, takže jako u Esee. Happy

Máš ten nůž? Stojí za těch pár peněz? Přiznám se, že jsem tu jejich ocel nikdy neměl. Třeba Buck je schopnej z dneska ,,neuznávané" 420 HC udělat něco výjimečného. Mají to dobře zpracované? Tu Aus8, Snese ten nůž drobet hrubosti?

Četl jsem tloušťka čepele 4,8mm, to je flák ocele.
Jestli to mají na úrovni RAT 1, tak beru za 1500,- všemi deseti.

Rat 1 jsem měl celkem 5x, pokaždé šla z domu, a pokaždé se nějakým způsobem zase vrátila. Buck a Vnox, mají z průměru
naladěné na top. Umí to i Cold Steel? Na těhlech ,,lowend" modelech?

SRKčko mam v SK5 a spokojenost, zpracovsni je super a ostři drzí dobre a va hrbetu ma dokonce 5mm takze to zvlade uplne vsechno.
Jjnak cose tyce dalsich ocely od CS tak mam jak AUS8 3× a vsude po tepelnym zprscovsni perfektni prace, dlouho drži ostrý a lehce se brousi, pak mam jeste uz nevyrabenou CTS XHP a to je nesmysl coto dokaze vydrzet, jeto ziletka jak sviňa.

Jestli chces SRK tak bych sel do SK5 jeto uhlik takze v podstate nezjicitelny, nekolikrst sem snkm i varil a je krasne obratny i v kuchyni.
Posláno:

Štamgast
Díky!

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/30/2017
O cold steele sa vraví, že svoje ocele má perfektne tepelne spracované. Mimochodom, zajtra mi jeden príde.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/10/2015
môžem potvrdiť. Tepelné spracovanie je špičkové. Mal som VG-1, Aus8, CTS-XHP a teraz S35VN. S35VN je ešte v zábehu ale vyzerá to veľmi sľubne. Code 4 z XHP bezkonkurenčne najlepšie spracovaná ocel akú som mal - to bolo proste šialené čo všetko vydržala. VG-1 na starom Voyageri tiež úplná paráda.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Lokace: Děčín - Bělá
Jojo, potvrzuju Wotanovo názor.
Každoročně brousím jednomu zedníkovi Rajaha z AUS-8 . A co ten chlap s kudlou dělá , to je děsný. Seká kabely pod proudem, vyřezává do omítky díry. Ale kudla to celkem dobře ustojí a dá se snadno dobrousit. Jen loni přišel s HXPčkem a to bylo dost obtížnější. Jinak má ode mě kudlu s 35VN - bere ji na ovce ( ročně cca 10-12) Stáhnout, samo vývrh, rozbourat, kuch upravit. Jen oživuje ocílkou a já ji pak přebrousím.
No a nakonec VG-1 na starém Voyagerovi - je fakt dobrá. Jen jsem to tanto přebrousil na drop point. Střenka by ale kratší být mohla - o cenťák.
Posláno:

Pozorovatel
Práve mi prišiel tento kus železa. Prvé dojmy, neni tak ťažký ako som čakal, spracovanie je lepšie ako som čakal, nazval by som to dokonca perfektné, napriek absencii rúčky sa drží prekvapivo dobre a ako sa na cold steel patrí, neskutočne dobre nabrúsený. A som hlavne zvedavý na oceľ 52100, o tej je všade len chvála.

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20181105_103630.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Ještě k těm ocelím, mám jich od CS celem dost druhů Laugh ať už 1055 na GI Tantu, který už si odsloužilo vážně hodně a to i dost nepěknýho zacházení, několik pádů nazem včetně kamení nebo betonu a to jednou i špičkou napřed a vždy v pohodě, nato kolik ta kudla stojí toho snese hrozně moc.

Další je 3x AUS 8A, na Kobunu a na "Dvojčatech" (což je jejich familierní název Grin ) Voyager XL Tanto a XL Clip point, který už si ani nedovedu představit nevlastnit a x let jsem je tahal a taham s přestávkama jako EDC mě taky nikdy nezklamaly a jsou to perly všechn grilovaček

Další kus je SRK v SK5ce což je naprosto bezkonkurenční kudla za ty prachy, matroš dobře drží ostří a snese toho hodně, a díky mírně dutýmu vybrusu je super i do kuchyně, protože má krásně jedovatou špičku čepele.

Další na řadě je Recon Tanto ze SAN MAI III VG1 je špičková a ikdyž mám tenhle jen do výstavky, tak už jen to že když jsem ho brousil málem sen naněm nechal ruce, takže matroš to bude skutečně kvalitní a udávaný tvrdosti 61HRC vážně věřim

Poslední je Recon Clip point XL z CTS XHP a to je teprve nesmyl, ta ocel se nechá vybrousit úplně do nesmyslu!!! drží strašně dlouho jedovatá, ale překvapivě se nechá celkem snad nabrousit, tahle ocel mi překvapila zatim asi nejvíc z toho co mi prošlo rukama ať už to bylo S35VN, M390, 3V nebo A2.
sem rád že jse m se k CTS XHP dostal předtim než CS ukončil její výrobu, resp. nahradil jí S35VN která už je dneska běžná ocel a pro mě osobně ztratila ten punc výjimečnosti.
Nějak jse m měl potřebu se otom rozkecat, tak doufam, že Vás to při čtění moc nenudilo, ale
vyjma Recona v Tantu jsou všechny CSka v zápřahu, takže jsem si to zprstu nevycucal Laugh

Tady přidam mojí recenzi na GI Tanto, kdyby se chtěl někdo číhnout Happy
https://www.youtube.com/watch?v=6j6usU-JM3s

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/21/2009
Jj CTS-XHP je fakt fantasticá ocel. Dobře se brousí, ale hlavně si udrží tu jedovatost dlouho.

"On balance, allowing taping was maybe the smartest business move we ever made." -Phil Lesh, Grateful Dead
Posláno:

Pokročilý
Ohrenstein napsal:
Jj CTS-XHP je fakt fantasticá ocel. Dobře se brousí, ale hlavně si udrží tu jedovatost dlouho.

je docela škoda, že ji nedali taky na nějakej pevnej kudel, třeba na SRK nebo Recona, který už těch materiálu taky vystřídaly mraky od uhlíkovek přez lamina až po nástrojovku CPM 3V.
Nebo třeba nějakej deluxe Kobun z tohodle matroše, to by byl panečku počin.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/10/2015
Kobun z XHP by bol ultimátny nôžShocked
Posláno:

Pozorovatel
Konečne nôž, ktorý čosi znesie. Dnes ho prvý krát testujem.

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20181111_090234.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/21/2012
Dobrý večer ! Od zajtra budú mať na alza.sk v akcii Coldsteel SRK. Bude stáť 39,90 EUR.

https://www.alza.sk/sport/cold-steel-srk-in-sk-5-d5263574.htm

Posláno:

Pozorovatel
Díky za informáciu, som zvedavý či sa mi jeden ujde. Píšu, že skladom 6 nožov, beží tam nejaký odpočet času a zatiaľ sa to vložiť do košíka nedá.
Posláno:

Pozorovatel
Tak vyzerá, že som to srk stihol objednať, o 9.00hod odomkli obchod, behom hádam minúty boli všetky vypredané.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2017
Behom minúty? Tí Galovia sú BLáZNI... Laugh Mňa však celkom baví sledovať ako aj tie Recony postupne miznú (akčný pohyb ako na burze), predsa len je to len 9 kusov pre nás oboch.
Posláno:

Pozorovatel
To bola super rýchla akcia, muselo na tú zľavu čakať strašne veľa ľudí, lebo úplne zamrzla stránka keď už bolo možné tovar vložiť do košíka. Som sa celkom pobavil, fakt ako na burze v New Yorku. Ale som rád, že sa mi jeden podarilo uchmatnúť.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum