ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Uncovsky Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Díky, těch střídmích moc nedělám, ale zkusím ještě do budoucna nějaké udělat. Pro mě je těžké když vymýšlím tak se držet zkrátka a, že někdy je méně více. Snad nám nic nezabrání dojet a budou vidět na Pražské výstavě. A doufám, že ještě další dva se objeví jak zde, tak tam :)
Posláno:

Štamgast
Ještě sem hodím pár fotek z FB. Je to práce z posledních dnů. Dodělávání návrhu, laserování a následné leštění a příprava na kompletaci.

Unčovský vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
4.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ahoj, další dokončený nůž na výstavu. Laserem vytvořený "kamenný" povrch. Díky za zkouknutí :)

181130005FB.jpg.jpg
181130006FB.jpg.jpg
181130007FB.jpg.jpg
181130008FB.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/24/2018
Lokace: N/A
To vyzerá fakt bohovsky! Admire
ČASY JSOU ZLÉ, KAMILE...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2017
Ten pôsobí tak zemito, ale zato sympaticky Admire Applause .
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Teda, Matěji........Applause Vypadá výborně! No, už se těším, až ho na výstavě vezmu do pacek. Ten povrch vypadá, že se bude příjemně držet.Ok

Zdenek
Posláno:

Štamgast
Díky, no je takový hrubší, ten povrch sám o sobě, takže to opravdu evokuje ten kámen. Přemýšlím zda to trochu nevyleštit aby to bylo hladší, ale asi to nechám tak. Pokud kdokoliv dojde do Prahy, tak se s ním rádi uvidíme :)
Posláno:

Štamgast
Ahoj, doufám, že předposlední nůž před Pražskou výstavou. Doufám, že stihnu dokončit ještě jeden co mám rozpracovaný. Tentokráte nožík k motorce :)

181130001FB.jpg.jpg
181130002FB.jpg.jpg
181130003FB.jpg.jpg
181130004FB.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2014
Všechno je to moc pěkný, ale motorkářskej je SUPER!
Chtěl jsem se jen mrknout a sedím a čučím tu už půl hoďky. Applause
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/24/2018
Lokace: N/A
Nemám slov... tie detaily! No super! Admire klobúk doleGrin
ČASY JSOU ZLÉ, KAMILE...
Posláno:
Pokročilý
Už ako obvykle, jednoducho bezchybne dokonalé Admire Applause Admire Applause .
Posláno:

Štamgast
Díky, vidím že motorky zaujaly :)
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/5/2018
Ahoj Matěji, Aničko, nožík nádherný, ostatně jako vždycky Applause . Jen mne už po několikáté napadlo, pokud to tedy není nějaký technologický problém, to zdobení (pírka, kytky,...), co zasahuje do otvoru na otevírání čepele udělat i na druhou stranu. Přijde mi, že by to tam celkem sedělo. Myslím, že u jednoho Tvého nože už jsem to viděl. Marek
Posláno:

Štamgast
Zdravím,
díky, za názor. S tím zdobením je to trošku oříšek. U toho laseru co používám, tak jakmile s tou čepelí pohnu tak už to přesně nikdy netrefím. Takže ze začátku jsem laboroval a dycky to nějak dopadlo. No a naposledy jsem znovu dělal několikrát čepele znovu, protože jsem to netrefil. A nějak jsem dostal strach :D.
Ale Anička už do mě hučí ať to nějak vymyslím. Takže u některých nožů co tu jsou to budu ještě dodělávat ( nestihli bychom to ale nafotit před výstavou). Když to jde přes tu díru, třeba ta popraskaná zem, tak je to jednoduché. Ale když je tam i tvar v té díře, tak trefit to do něj je problém. Nemá stejnou velikost na přední a zadní straně, takže se kresba musí nějak poměrově zvětšovat a pak je otázka toho to trefit :)

Takže konec výmluv a snad to bude :). Ale jsem moc rád, že si toho někdo všiml :D

M.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Moc krásné nože.Hodně se mi líbí ten kamennej Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/5/2018
Matěji, díky za odpověď a Aničko, huč dál a víc Wink. Marek
Posláno:

Štamgast
Ahoj,
jsem si říkal, že by bylo také dobré udělat něco vážného. Téma 100 let republiky je letos aktuální, a tak volba padla tímto směrem. Tento nůž je asi největší projekt ,co jsem dělal, nakonec složka s podklady a programy zabírá 170MB.
Cílem bylo vyzkoušel kam až jdou hranice laseru a vytvořit vzor, který bude maximálně detailní. Aby člověk v něm mohl hledat a stále nacházet. Chtěl jsem se vyhnout přílišné „komiksovosti“, která je dle mého specifická pro mé kreslené nože. Co oko upoutá nejdříve jsou bronzové části vložené do titanu. Ty jsem dělal na takhle poprvé. Bronzové části jsou ohraničené listy z lípy. Další prvek co má premiéru je gravír na čepeli, kde jsou 2 vrstvy a vytváří tak pozadí a popředí zdobení. Text ve zdobení je naschvál ztracený, aby nebyl hlavním prvkem a jen zapadal do celkového pojetí.
Na zadním standoffu jsou květy lípy. Vše běhá jako vždy na ložiskách a kaleném pivotu. V zavřeném stavu má cca 114mm. Tak doufám, že tímto použitím nehanobím státní symboly. :)

Hezký den, a doufám, že se uvidíme na výstavě :)
Matěj a Anička

181207002FB.jpg.jpg
181207003FB.jpg.jpg
181207004FB.jpg.jpg
181207005FB.jpg.jpg
181207006FB.jpg.jpg
181207007FB.jpg.jpg
181207008FB.jpg.jpg
181207009FB.jpg.jpg
181207010FB.jpg.jpg
181207011FB.jpg.jpg
181207013FB.jpg.jpg
181207014FB.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... paráda Admire
"Všechno, co jste kdy chtěli vědět o frézování G10-tky (ale báli jste se zeptat)" :) Kontakt prosím přes EMAIL!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Lokace: matička stověžatá
To je snad nejhezčí věc, co jsem v té vlně stoleté euforie viděl.
Nádhera! Admire
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Pokročilý
Žiadne hanobenie štátnych symbolov sa nekoná, ba práve naopak, koná sa ich povýšenie na oveľa vyššiu úroveň Admire Applause Admire Applause Admire Applause .
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum