ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Lepidla Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Když už tady Wasil načnul ty PU lepidla, já používám na super pevný spoje Soudal 60A.
Mám ho jednu kartuš, už tak dva roky. Po použití zatvrdlo lepidlo tak ve dvou třetinách té špičky.
Když sem ho nedávno používal znova, jen sem odšrouboval tu špičku, vymáčknul sem kolik bylo třeba a zase sem tu špičku použil jako uzávěr. Novou sem nepoužil, páč lepidlo stejně roztírám špachtlou.

Měl bych ale dotaz, nevíte někdo, jestli pude tím polyuretanovým lepidlem slepit polyester?
Konkrétně mi jde o dacron.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Lokace: Stupava SR
MacWasil napsal:
....................už dávno a používám polyuretanový bubláky. Je s tím práce stejná jako s epoxy 1200(myslím co do hustoty), ale nemusí se tužit a drží asi tak 100milionkrát líp. PU je jedinný lepidlo kterým bych klidně slepil fulltang i bez čepů.

Raďas napsal:
Když už tady Wasil načnul ty PU lepidla, já používám na super pevný spoje Soudal 60A.
.

Mohli by ste to trocha rozviest, myslim skusenost z praxe, skusali ste odtrhnut to drevo od zeleza???
Lebo uz googlim asi hodinu ale nic som relevantne nenasiel akurát som sa docital ze povnost tych PU lepou je 200-400kg/m2 co je vo vecsinou epox 10xmenej , ale asi to prechcie inou vlastnostou, a este sa pise ze Soudal 60A pri vytvrdzovani mierne napenuje (zvacsuje objem).Klidbe do PM ale myslim ze zaujme aj iných
Dakujem Milan
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/14/2017
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s epoxy 1200 na lepení plastů a bizoního rohu na střenkách? Mám strach že to bude nějak reagovat a střenky leptat. Případně poraďte něco jiného.
Díky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2013
Pred časom sa tu písalo o PU lepidlách. Mam doma lepidlo Soundal 66A , http://www.soudal.sk/produkt/PU-lepidlo-na-drevo-66a ,
s ktorým som lepil nejaké drevo tak som ho otestoval na zlepenie dreva a železa.
Zlepoval som kusom Armoxu a orechového dreva. Skúšal som to viac krát z rozdielnymi výsledkami ale nakoniec som to zlepil týmto postupom :
Kov som zdrsnil šmirglom a odmastil riedidlom. Drevo som vykefoval oceľovou kefou a vyfúkal aby sa zbavilo prachu. Pred lepením som obidve plochy utrel mokrou handričkou aby som ich zbavil prachu a dodal vlhkosť potrebnú na vytvrdnutie PU lepidla. Natrel lepidlom a spojil strunovou svorkou a nechal cca 12 hod stáť.
Takto zlepený spoj som nedokázal od seba odtrhnúť pomocou zveráka a klieští – zničil som drevo.
Nakoniec som drevo odsekal sekáčom ale na kove aj tak zostali zvyšky lepidla.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Lokace: Smiřice
No když už PU lepidlo tak já jsem s úspěchem používal 60A http://www.soudal.cz/produkt/konstrukcni-lepidlo-60a
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
Zdar lidi! Už tohle někdo vyzkoušel? Reklamní videa jsou až moc podezřelá... Wink , ale za ty prachy jsem to risknul. Pár jsem jich objednal, ale dojdou až za měsíc. Kus za 35kč. Samostatná náplň i s dopravou z Číny stojí asi 20kč. Náplň tuším 4gramy. U nás za 200,-bez dopravy...Laugh

Zbrojovák vložil tyto přílohy:
s_l1600.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/16/2009
To je láce tojeláce.....v teleshoppingu nabízeli 2 skoro za tisícovku..bez dopravy.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
relka napsal:
To je láce tojeláce.....v teleshoppingu nabízeli 2 skoro za tisícovku..bez dopravy.

To víš TV reklama je drahá a najít dnes blbce, který by byl ochotný ji platit, to je ještě těžší! Někdy mě připadá, že nechtějí nic prodat, ale že dělají nábor idiotů! Rád bych někoho takového poznal! Kdo dá 16x tolik, když nemusí, NEMUSÍ, NEMUSÍ.....mrGreen

Tady máte link..Prodejce si můžete vybrat... Prodává to asi milion lidí v Číně...Laugh

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=5-Second-Quick-Fix-Pen-Plastic-UV-Light-Liquid-Welding-Compound-Glue-Repair-Tool+++++5-Second-Quick-Fix-Pen-Plastic-UV-Light-Liquid-Welding-Compound-Glue-Repair-Tool+++++5-Second-Quick-Fix-Pen-Plastic-UV-Light-Liquid-Welding-Compound-Glue-Repair-Tool+++++5-Second-Quick-Fix-Pen-Plastic-UV-Light&_sop=15
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
1) Jaký máte názor na lepidlo Chemopren transparent?

Mě se zdá, že lepí nějak hodně slabě... máte zkušenost v pevnosti lepení ? Líbí se mi, že je transparetní, ale nějak se mi nezdá ta pevnost...

2) když lepím 5min epoxidem, a během tuhnutí něco upatlam, čim to lze utřít - ředidlo? lih? behnzin?

Ppetr vložil tyto přílohy:
95x308_lxF1jC.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Lokace: Blava (taká malá dedina medzi Trnavou a Viedňou)
Ppetr napsal:

Mě se zdá, že lepí nějak hodně slabě... máte zkušenost v pevnosti lepení ? Líbí se mi, že je transparetní, ale nějak se mi nezdá ta pevnost...

2) když lepím 5min epoxidem, a během tuhnutí něco upatlam, čim to lze utřít - ředidlo? lih? behnzin?
2) Acetonom.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
baca napsal:
Ppetr napsal:

2) Acetonom.

aha... dík
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/11/2017
Chemoprén Transparent je na bázi PUR a je vhodnější na Pvc, kůži a podobněelastické spoje.
Pokud chceš maximální pevnost , použij Chemoprén Extreme.Čím více zalisuješ, tím větší bude pevnost.
Posláno:

Štamgast
jarpo napsal:
Chemoprén Transparent je na bázi PUR a je vhodnější na Pvc, kůži a podobněelastické spoje.
Pokud chceš maximální pevnost , použij Chemoprén Extreme.Čím více zalisuješ, tím větší bude pevnost.

To to vysvětluje... extrém znám, ten je super, myslel jsem (myslet je hovno vědět Happy ) že tohle bude podobný, jen průhledný...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
Ppetr napsal:

k bodu 2) já otírám lihem a funguje. U acetonu bych se bál naleptání (v případě lepení G10), ale nemám to vyzkoušeno, protože otírám lihem Wink
"Všechno, co jste kdy chtěli vědět o frézování G10-tky (ale báli jste se zeptat)" :) Kontakt prosím přes EMAIL!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/5/2013
Používám aceton i na G10, prozatím to nic neleptalo. G10 je vytvrzený materiál a neměl by reagovat na aceton.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
ad 1) Chemoprén transparent mi taky nedrží, vrátil jsem se k extrému.
ad 2) Na vytvrzený epoxid nefunguje nic, na ztuhlý, ale ještě ne úplně tvrdý seber ženě (dceři, tchýni, přítelkyni, nepřítelkyni...) odlakovač na nehty. Klidně ten bez acetonu.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/12/2017
Lokace: Slovenko, Šarišske Sokolovce
Ja som zatiaľ všetko lepil eoxikdom. Drží to ok.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Ahoj všem.
Máte někdo zkušenost s tímto tmelem Silikon Pattex ? Nebo jiným?
Jde mi jen o to, jestli se chová stejně jako v kartuši kdy jej celý nezpracujete. I po uzavření vesele vulkanizuje dál...
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Dušan napsal:
Ahoj všem.
Jde mi jen o to, jestli se chová stejně jako v kartuši kdy jej celý nezpracujete. I po uzavření vesele vulkanizuje dál...

Ahoj.

S tým pattexom skúsenosti nemám ale mám veľmi dobré skúsenosti s Tec7 viem len odporučiť Ok
Majú zastúpenie aj v CZ Wink

http://www.tec7.sk/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
Dušan napsal:
Ahoj všem.

Ahoj, doma i v praci skladuji otevřené kartuše dole v lednici. Prodlouží se použitelnost. Před uložením ještě třeba u Mamuta vložím mezi kartuši a hubici kousek igelitu. Wink Silikony neni problém za rok znovu použít. Maximálně vytvrdnou v hubici, tak dám novou.
"Všechno, co jste kdy chtěli vědět o frézování G10-tky (ale báli jste se zeptat)" :) Kontakt prosím přes EMAIL!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum