ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusná sada KMFS Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
Jo, presne tuhle poznámku jako Jordy, jsem chtěl uvest. Po "ohoblovani" diam. prachu to už brousit nebude natož aby se udělala brusná ploska.
Když to bude keramika, tak snad by se za nějakou dobu udělala, ale určitě ne moc široká a díky tomu i ten tlak bude větší, tedy se bude muset brousit opatrneji:-/ a pak ten zminovany přechod zpět na plochu bousku je další komplikaci.
No prostě není to jen tak😁
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 5/9/2017
Ahoj, dobrý den,
našel by se nějaký dobrák v Praze, který by mi mohl na KMFS nabrousit jednu kudličku s CPM s30V? Abych nemusel popř. nůž posílat. Samo, že za nějakou úplatu. Díky, Martin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Klidne se toho ujmu. Co je to za nuz?

“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets.
They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Pozorovatel
Spyderco Mantra III
Posláno:

Štamgast
Hele, na rovinu, ten nuz nema choil a co jsem videl fotky, tak cepel je z vyroby dost podbrousena, takze nevim, jak to pak bude vypadat. Idealne sem hod fotku.
Posláno:
Pozorovatel

Dobrc vložil tyto přílohy:
AC3C46A7_80B7_427A_A69E_DF63B9B4987A.jpeg.jpg
A965B417_A677_4BB2_A07B_583307560495.jpeg.jpg
BCAB884A_7BA4_486E_8ED4_E55243BB636B.jpeg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
no ono je to muj 1.nozik co ma fasetku, takze mam doma jen kameny, kde brousim scandi a yakuty. Ted sem si chtel po svatkach zaprahu prebrousit i tento a trapim se s tim dva dny:) fasetku sem tak z pulky odrovnal a mam zteho takovy tupý minikonvex, nebo mi to tak pri pohledu prijde. Psal sem i Vaclavovi do Lanskrouna, ale jeste to nevidel a asi by napsal co ty. No nejak to jit musi, kdyztak si poradim
Posláno:

Štamgast
Plati to, co jsem jiz napsal. Klidne to zkusim, ale nevim, jak bude fazeta u patky vypadat. Je to na tobe. Pripadne mi napis SZ.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Martin Morávek napsal:
Plati to, co jsem jiz napsal. Klidne to zkusim, ale nevim, jak bude fazeta u patky vypadat. Je to na tobe. Pripadne mi napis SZ.

Udělejte tam choilik... Nebo zářez jako u Para2, srovnat k počátku bez náběhu
Posláno:
Pozorovatel
na posledni fotce sem naznacil fixou, kde bych ostri ozelel. Z vyroby byla fasetka az do konce na jedne strane pekna a druha strana byla do ztracena, takze nic moc. To se mi podarilo zarovnat. Mozna by to slo prebrousit jinak, nez na KMFS. Ja sem chtel zkusit tento system, protoze kamarad uvazuje nad koupi a chtel to videt a popravde me to zajima tez.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2019
1. Jakou cca mají vydrž kameny, kolik běžných nožů?
2. Nemáte vyzkoušené nějaké hrubší kameny? 120, 80... Pokud mám hodně špatný nůž, se zubama, kde musím sebrat po celé délce hodně materiálu, je mi líto té 240ky, které na tom dávám celkem zabrat...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Záleží hlavně na dvou skupinách aspektů:

1) Tvrdost a množství odbrušovaného materiálu
2) Kolik nožů brousím dokola

pokud brousím velmi tvrdé nože, je lepší brousit pomaleji, (tím myslím více než 60HRC)
odvod tepla je pouze čepelí broušeného nože, třískou a kovovou matricí diamantů.
U sady Rival a Rival stealth je na diamantu DLC, které velmi obstojně řeší tento problém a lépe odvádí teplo z broušení do kovové destičky diamantových těles.
Tímto maximálně usnadníme diamantu práci a nenamáháme tolik uložení diamantového prachu v matrici.

Pokud tedy jde pouze o otupování diamantu tak mám informace a zkušenost, že životnost na nožích z ocelí (průměr) 440C N690 CPM S30V S35VN je zhruba 60 - 100 nožů prvního broušení diamantem 240 na KMFS Rival
Tento diamant vždy odebírá při prvním broušení naprosté maximum materiálu. Ostatní diamanty pouze dohladí stopy.

Pokud tedy budeme mít dejme tomu 30 nožů které budeme brousit stále dokola, bude životnost sady diamantů i několik set broušení. Zde budeme pouze ostřit a ne vybrušovat novou geometrii ostří.

Od března by měly být dostupné samostatné diamanty 240, které trpí nejvíc.
Hodně uživatelů sady totiž rádo brousí i pro kamarády a známé a tady je právě to první broušení, které velice schvaluji protože takto nabroušený nůž je pro mě dobrou reklamouHappy
a podporujiho zejména zavedením kamenů 240 samostatněOk

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
Souhlas. Jestli se kameny mysli i činsky diamant ( a ne keramika), tak jsem uz dva roky a desitky nozu (bliz ke stovce) porad na prvni sade. Je to " nafurt". A presne jak pise Hamon, u nozu od kamosu jde vetsinou o poradne prebrusovani uhlů, takze si kameny docela maknou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
mikup napsal:
Martin Morávek napsal:

Udělejte tam choilik... Nebo zářez jako u Para2, srovnat k počátku bez náběhu

Dejte tam foto, jak to dopadlo. Dík
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/16/2019
Keďže brústna sada KMFS, tu už bola porovnávaná s bežne dostupnými sadami, ako Lansky a Tormek. Hádam nikomu nebude vadiť, že to dávam sem.
Pri sledovaní výrobcových videí v bočnom panely mi vygenerovalo aj sadu.
Wicked Edge.
Základná sada Wicked Edge Go, by sa cenou mohla ešte porovnávať, no tie drahšie už nie. Podobne je to aj z cenou brusných kameňou, ktorá je niekoľkonásobne vyžšia. V porovnaní s činskými diamantami pre KMFS.

Pár drobností má dobrých i sada Wicked Edge.
Napr. mierka uhlov, v ktorom kamene brusia.

Takže pomer cena, užitková hodnota a cena náhradných kam./diam. vyhráva u mňa KMFS.
Len tak ďalej. Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/18/2019
Dobrý den,

chtěl bych zde zveřejnit mou zkušenost se sadou KMFS Rival:

Zakoupil jsem ji v prosinci 2018, a od té doby nabrousil cca 30-35 ks nožů většinou kuchyňáky Fiskars a Zwilling,  nějaké švýcaráky, kované nože a několik Morakniv.
Po prvotním tápání jak řešit určení správného úhlu broušení, jsem si vzal k srdci příspěvky, rady a postřehy odsud.
Brousky i sada funguje nádherně vše jede přesně a jak má. Nože holí, tak že mám předloktí skoro depilováno Happy. Nikdy jsem tak ostré nože neměl.
Nicméně úplně nemohu souhlasit s tvrzením (i proto jsem se zaregistroval), že sada vydrží nabrousit 60-100 ks nožů. Ano zbrušováním nejvíce trpí první kámen.
Mě 240 již takřka neubírá a 600 k tomu dojde brzy (třeba něco dělám blbě, tomu se nebráním).
Třeba bych se k té 60ce nožů dostal, ale bude to už fakt pakárna brousit. Jinak komunikaci s výrobcem musím hodnotit jako nadstandartní.

Mám objednány sady z Číny a pokud budou sedět a fungovat, tak budu spokojený 100%, pač jak již zde zaznělo, spousta kamarádu chce nabrousit nějaký nůž ať už lovecký či kuchyňský.

Přikládám foto brousků ze sady.
Zleva:
1ks nový grit 240, 2x 240, 2x600 a 2x1000.

Jolky palky vložil tyto přílohy:
P_20190118_075222.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/17/2019
Zdravím všechny, Hamona zvlášť Happy. Sadu KMSF Rival mám cca tři týdny a jsem z ní nadšenej. Sadu jsem koupil samozřejmě pro sebe. Dělám však v jednom obchodním řetězci a mimo jiné mám na starosti broušení nožů pro úsek masa. Zde používáme nože Giesser, což je asi takovej slabší průměr kvality.
Pokud jde o broušení nožů v mém vlastnictví, pohrál jsem si především s mým miláčkem Cold Steel SRK z Carbon V. V životě se mi ho nepodařilo nabrousit tak, jako na KMFS, v podstatě jsem mu způsobil druhou mízu. Další nože jakbysmet.
Ale teď proč píšu. Některé Giessery jsou dost dlouhé a tenké. Ať se je snažím upnout jakkoliv, nezabráním prohýbání špičky, zvlášť u vykošťováku. Posouvat nůž v upnutí mi nepřijde úplně šťastné řešení. Napadlo mě tedy, jestli by nebylo třeba dobré udělat nějaký nástavec na čelisti, který by na každou stranu o cca tři až pět cm rozšiřoval upnutí čelisti. Zároveň by podobný nástavec mohl být na klínovitě tvarované nože, které se po upnutí nemusí vždy podařit zachytit vycentrované. Vím, že toto se řeší podložením např. kůží atd, ale...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/6/2019
Opotřebení 240. Dokážete z fotky zhodnotit, jestli je už dosti opotřebený? Jsou na něm vidět rýhy a přijde mi, že už méně bere. Udělal jsem cca 15 nožů. Některé byly z oceli D2 a tam to docela trvalo, než jsem vyrobil úplně nové ostří. Přemýšlel jsem, že se podívám jestli mají v číně i nějaké hrubší vyloženě na to nejhrubší opracování...

Werewolf vložil tyto přílohy:
20190117_170201.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/18/2016
Mám od Aliho i 80, to už je opravdu na hodně hrubou práci.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Už sem to kdesi na Knife psal, tak ať je to i tady.
Diamantový zrno je fakt držák. Nejvíc se tyhle brousky, který mají zrno uchycený jen v tenké, galvanicky nanesené vrstvě niklu, ničí velkým tlakem na brousek. Tím se zrnka rychle vydrolí a je to hodně poznat.
Samozřejmě ta dravost úplně novýho brousku se za chvilku ztratí, ale pořád je to rozdíl oproti jinýmu brusivu. Hlavně na těch tvrdejch ocelích.
Je jasný, že na D2 a dalších otěruvzdorných ocelích to nebude chtít brát tak dobře jako obyčejný 420 nerezi.
Takže nenechte se zmást, že to nebere.
Zlehka ...
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum