ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pomoc s výběrem nože EDC VI. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/24/2010
Mižo napsal:
Nožík je krásny, ale nevadí ti ten typ ´poistky´?

Mal som tiež zo začiatku obavy ale nakoniec sú nepodstatne Je k nemu aj poistný kolík vyrobený ale ten som prvý týždeň používania stratí tak som zistil ze to ide aj bez neho.Samozrejme čepeľ je dotiahnuť tak ze sa trochu tuhšie otvára aby nedošlo k rýchlemu zatvorení počas prác ale ja som si už nato tak zvykol že ani chýbajúcu poistku zatiaľ nepotrebujem A to sním robím všetko samozrejme v rámci možností zatvaracieho noža na niečo hrubšie mam vždy victorinoxa pri sebe s poistkou 111mm
Najlepšia zbran je mysel
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
se selskou byly dokonalé od Matěje Unčovského, ten Tvůj ale taky vypadá skvěle Grin

mě to (kdovíproč) připomíná břitvu a protože jsem kdysi viděl, jak se s břitvou flipuje, tak z toho mám lehké mrazení Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/26/2015
pekony napsal:
Joooo je to tak snadné. :D Para 2 S110V fuč, GM Iona fuč.... Tak co teď? mrGreen

Mě teda trvalo asi tři roky (a dost peněz) než jsem si přečetl Tylerovo "thin is sharp" a tohle heslo, respektive nože, které splňují kritérium mne zatím nesmírně baví. Škoda že nemáme i vlákno na toto téma.

Prozření, že ne všechno co 'holí' i řeže považuji za jeden z největších objevů mojí kariéry zde na fóru. Surprised Laugh

...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
To ano jenže těch Thin nožů je tak málo a taky nesplňují všecka kritéria, která momentálně od EDC nože vyžaduji. mrGreen Keep searching...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Dagoberd napsal:
pekony napsal:
Joooo je to tak snadné. :D Para 2 S110V fuč, GM Iona fuč.... Tak co teď? mrGreen

Mě teda trvalo asi tři roky (a dost peněz) než jsem si přečetl Tylerovo "thin is sharp" a tohle heslo, respektive nože, které splňují kritérium mne zatím nesmírně baví. Škoda že nemáme i vlákno na toto téma.

Prozření, že ne všechno co 'holí' i řeže považuji za jeden z největších objevů mojí kariéry zde na fóru. Surprised Laugh

To je dosť dobrý nápad. Nebolo by od veci založiť vlákno kde by sa riešíla hrúbka výbrusov u jednotlivých nožov, nech je to niekde pekne pokope. Ja si napríklad vyberám nôž z veľkej časti podľa hrúbky nad fazetou, ale veľmi časti je takmer nemožné to zistiť pred kúpou noža a výrobcovia to často absolutne neriešia a na malý džentlmenský nožík dajú výbrus ako na sekeru..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
Mě v tenkosti a rezivosti uchvatil Manly Peak, uz z fabriky je to strašná ziletka, na EDC krasne placata a s trochou cviku ovladatelna jednou rukou (pokud je s ockem) pouzivam ho vpodstate denne a maximalni spokojenost.
Na hrubsi prace to samozrejme neni, ale od toho nejsou zaviraky, ale pevne kudly.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2018
Zdravím, poradíte zavírák, materiál čepele M390 nebo doporučíte lepší materiál ..... toď na samostatnou diskuzi. Délka čepele minimálně 100mm ... opravdu 100mm protože, aby měl nůž čepel 100mm je na českých e-shopech problém. Každý uvádí něco jiného. Někdo to uvádí od středu čepu po špičku, někdo od konce střenky a někdo od bůhví čeho kam ...... Já to beru od konce střenky po špičku. Pojistka jedno, materiál ručky jedno. Spíš dobrá cena. Dík za rady.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/9/2019
Ahoj, co si myslíte o Ruike p108, chtěl bych nožík na každodenní nošeni. Ještě koukám na Ruike p135 nebo civivi aquila. Děkuji moc za názory Hurvajs. Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Tak to by som odporučil jednoznačne Real Steel Megalodon, jedno či titánový alebo ten s karbonovou rukoväťou. Za tie prachy dostať 10 cm čepele z m390, to sa len tak nevidí.
Posláno:
Pozorovatel
Taky jsem jej našel, ale s carbonovou ručkou ne, jen titan. A materiál čepele M390 je nejlepší nebo je ještě lepší ocel, ale samozřejme v normální cenové hladině ?
Posláno:

Štamgast
Tak dáme link na karbonový: https://www.baterky-noze.sk/zatvaracie-noze/38918-real-steel-megalodon-2018-eclipse-9612.html?search_query=megalodon&results=4 . M390tke môže konkurovať Elmax oceľ, zase niečo od Real Steelu, ale to je zase len 9 centimetrová čepeľ, ale zase cena je prijateľnejšia: http://www.noze-nuz.com/real-steel/RS9436.php . Ja ich pre istotu nosím obe, teda titánovú m390 a elmaxového leoparda.
Posláno:
Pozorovatel
Dík za rady. Toho Leoparda jsem našel dokonce za necelé 2800,-Kč. http://www.mujnuz.cz/real-steel-s7-snow-leopard-elmax
Je škoda, že do 5000,-Kč v M390 nebo elmaxu a s čepelí aspoň 100mm je tak málo nožů Cry
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
Pokud jde o cenu noze z M390 tak Real Steel je natom dost dobre, ja osobne mam Kizer Mjölnir z M390, ale ten ma "jen" 9,5cm čepelku pak je jeste Kershaw Link a ten je dokince za 2700,- http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS1776BLK.php

Ted uz je to jen na tobe jestli ozelis 5mm a usetris...
Posláno:

Štamgast
Tak za kvalitu, najmä tú made in USA, treba poriadne soliť. Real Steel je značka, ktorá konečne dáva možnosť aj menej solventným, takpovediac ochutnať prémiové ocele. Ešte, aby som nezabudol obe modely z VG10 s 9,5 cm čepeľou, jeden satin, druhý stonewash: https://www.baterky-noze.sk/zatvaracie-noze/32727-real-steel-s6-framelock-stonewash-871373256024.html a https://www.baterky-noze.sk/zatvaracie-noze/32726-real-steel-s6-framelock-satin-871373256017.html?search_query=Real+Steel+S6+Framelock+&results=2 , no a nakoniec ak sa teda ešte dá kúpiť, elmaxová 9apolka: http://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze/real-steel-s571-pro-1-of-599 . Určite, ale daj vedieť ako to rozhodovanie nakoniec dopadlo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
... a čo tento ? https://www.lamnia.com/sk/p/18711/noze/skladaci-noz-maserin-pitbull-%C4%8Dierna

hidalgo vložil tyto přílohy:
MAS404N_01.jpg

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2018
Nenarazili jste někde na Ontario RAT II s "desert" barvou střenky?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/12/2015
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2018
Dík, přiznávám určitou část slepoty, tam jsem hledal ....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
FerdaHL - načo ti je čistých 10 cm čepele?
Tiež som si kedysi myslel, že nôž pod 10 cm nie je nôž. Nakúpil som veľké nože, mám 5 palcového CS Voyagera, ale ako EDC si ho neviem predstaviť. Momentálne nosený ZT 450 má 82 mm čepeľ (na chlp rovnako ako má 111 mm Victorinox) a ľavou zadnou zvládne všetko, čo potrebujem. Čím menší nôž, tým obratnejší. Skús odrať zverinu 10 cm nožom Laugh
Môžeš si kúpiť aj mačetu, ale po čase zistíš, že ju nebudeš nosiť.
A v dobe do extrému prekalených čepelí je 10 cm skrátka príliš veľa.

Čo by si chcel ešte lepšie ako M390? Už toto ťa prežije, ak to nezlomíš.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Pozorovatel
Jak píšeš tím, že jsi ty nože (100mm čepele) měl udělal sis svůj názor, získal zkušenost. To samé chci já udělat si vlastní názor a získat zkušenost.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum