ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Leštění Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/9/2016
Nerez napr. najbežnejší AISI 304 má skoro 12% niklu a 20% Cr.
Pri reakcii sa "vyplavujú " atomy Fe , povrch sa zbavuje vystupujúceho materiálu a preto nerez zostane lesklá.

N690 nemá žiaden nikel a preto nemá čo vytvoriť lesk

"Lesk" je zarovnanie povrchu a preto neprichádza k lomu a pohlcovaniu svetla. N690 jedine mechanicky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/21/2017
[quote=egres2]Nerez napr. najbežnejší AISI 304 má skoro 12% niklu a 20% Cr.
Pri reakcii sa "vyplavujú " atomy Fe , povrch sa zbavuje vystupujúceho materiálu a preto nerez zostane lesklá.

"Lesk" je zarovnanie povrchu a preto neprichádza k lomu a pohlcovaniu svetla. N690 jedine mechanicky.[/quote
Super díky.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 6/18/2018
myishaall napsal:
[quote=egres2]Nerez napr. najbežnejší AISI 304 má skoro 12% niklu a 20% Cr.

"Lesk" je zarovnanie povrchu a preto neprichádza k lomu a pohlcovaniu svetla. N690 jedine mechanicky.[/quote
Super díky.

Díky, přesně tuhle informaci jsem dost dlouho sháněl Cool
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/2/2014
Ty jo kdyby se ti povedla příště nějaká fotka před tím a potom to by bylo super. To mě zajímaRazz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/21/2017
Zkoušel jsem i leštit Stabilku podle tohoto návodu:
Leštění oceli, železa a jeho slitin
Do skleněné, kameninové nebo porcelánové nádoby se připraví tato lázeň:

300 ml kyseliny sírov koncentrované
600 ml kyseliny fosforečné koncentrované
100 ml vody
Teplota lázně se udržuje na 70 stupních Celsia, hustota proudu na 60 až 70 A/dm2 při stejnosměrném napětí max. 15V. Leštění trvá 1 až 5 minut. Vyleštěné součásti se po vyjmutí z lázně opláchnou tekoucí vodou, ponoří se do 10% roztoku uhličitanu sodného a znovu se opláchnou tekoucí vodou. Nakonec se osuší proudem teplého vzduchu. Katody jsou z olova nebo z titanového pásu.

Už od počátku jsem si nedokázal představit, že by sírová to nevyleptala a taky se to tak stalo, ale musím taky říct, že to byl jen pokus a nedodržel jsem vše úplně přesně jak jsem měl. Určitě to budu zkoušet dál a i podle jiných návodů.
Třeba tento návod chci skusit, ale nemám zatím na něj odpovídající 50V zdroj.

. Univerzální leštící lázeň
V této lázni se kromě ocelových a železných předmětů mohou leštit i předměty chromové, kadmiové, olověné, kobaltové, hliníkové apod.
Lázeň se připraví tak, že se 185 ml kyseliny chloristé za stálého míchání a chlazení po částech přilévá do 765 ml anhydridu kyseliny octové. Teplota nesmí přestoupit 30 stupňů Celsia; hotová lázeň se nechá 24 hodin stát.
Nejvyšší pracovní teplota lázně je 30 stupňu Celsia, hustota proudu je 4,5 až 12 A/dm2 při napětí 50V. Leštění je ukončeno po 10 až 12 minutách. V čerstvé lázni se doporučuje vyleštit předem několik předmětů z hliníku; po částečném nasycení roztoku hliníkem je možné již spolehlivě leštit ostatní kovy.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/18/2018
Před leštěním používám na filcovém kotouči nalepené smirkolepem brusné zrno. Neporadíte mi někdo kde koupit menší množství např. 1kg a né 25kg jak nabízí e-shopy? 25kg bych měl zbytečně na hodně dlouho a při dvou hrubostech 50kg to je už na sypání na chodníky. Dík za radu.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/18/2013
FerdaHL napsal:
Před leštěním používám na filcovém kotouči nalepené smirkolepem brusné zrno. Neporadíte mi někdo kde koupit menší množství např. 1kg a né 25kg jak nabízí e-shopy? 25kg bych měl zbytečně na hodně dlouho a při dvou hrubostech 50kg to je už na sypání na chodníky. Dík za radu.

Zdravím,nevím jaké brusné zrno používáš,ale vzpoměl jsem si ,že matka když chodila do práce,leštila ve fabrice výrobky.Sice z plexyskla,ale kdo přišel,tak mu přeleštila i něco z kovu.Před finálním leštěním vždycky používala pemzu.Tady máš odkaz na prodejnu.http://www.manahuna.cz/manahuna/eshop/8-1-Brouseni/35-2-Pemza
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum