ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/26/2006
Příspěvky: 668
Unčovský napsal:
Údajně chtějí nějaký směšný poplatek na užívání (do cca 50 nožů ročně).


Mam pocit ze takto to fungovalo dokud melo Spyderco na kruhovou diru patent. Tento patent vyprsel a aktualne ma Spyderco na kruhovou diru ochrannou znamku. Ochrannou znamku nelze dost dobre povolit za poplatek jinemu vyrobci protoze tim by se ztracel vyznam ochranne znamky.

Vzhledem k tomu ze velci vyrobci jako je Benchmade si z toho nic nedelaji a kulatou diru v cepeli pouzivaji a mali vyrobci jako je Manly si z toho nic nedelaji a zakazkovi noziri jako je Crusader Forge si z toho nic nedelaji bych se na to vykaslal a diru bych na nuz klidne pouzil Happy.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/4/2016
Příspěvky: 757
Ahoj podľa mňa je diera asi jeden z najlepších spôsobov otvárania.Manly napr.robia elipsu možno keby diera nebola presne kruhova tak by to šlo.Ale zas na výrobu je kruhová asi najjednoduchšia.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/8/2015
Příspěvky: 567
Spyderco je moje oblíbená značka, ale v tomto případě bych nějaky copyright vůbec něřešil. Na díru v noži? To je jako tkanička u boty. Navíc teď si vybavuju jak Microtech drze zkopiroval Predator od Mikovu (https://www.talkblade.info/viewtopic.php?t=19596), byt tam byl duvod ten, ze si Mikov nemohl dovolit platit prava pro USA. Jako mistni nozir bych se v kazdym pripade na nejaky poplatek vykaslal...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Příspěvky: 691
Díky všem za názory,
samozřejmě se skoro vůbec neorientuji v právu, natož v tom mezinárodním :). Ale abych pravdu řekl, nechci jít cestou např. jako Microtech a něco zkopírovat i když mi za to nehrozí postih atd. Sám bych například byl asi trochu smutný, kdyby někdo začal kopírovat moji práci. Uvidím jestli odpoví, zkusím jim ještě napsat zprávu na FB. Není pro mě problém udělat jakoukoliv díru, ale chtěl jsem k některým dřevěným udělat takovou klasiku :)

Matěj
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/8/2015
Příspěvky: 567
Ten Microtech byl extremni pripad kopirovani designu noze...a to od vyznamneho vyrobce. Tady se bavime o dire v cepeli. Fakt bych to neresil, zvlast kdyz to neresi dalsich x vyrobcu...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Příspěvky: 691
Jenže ta díra v čepeli je naprosto zásadní designový prvek nože, a tak není v pořádku ho kopírovat. Pokud se nám nepodaří se s firmou domluvit, tak to prostě dělat nebudeme. Happy
Anička
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 3/6/2017
Příspěvky: 35
Na území USA má Spyderco kulatou díru určitě nějak právně ošetřenou. Něco by se dalo možná zjistit od Gavka (slovák, který vyrábí custom nože v USA). Něco o tom píše např. tady
https://www.instagram.com/p/BhCL39ClMwf/
Pokud to chceš "legálně" obejít, tak jakákoliv díra co není kulatá (např. oválná, trojúhelníková ... atd.) by měla být OK.

PS: tady video od Spyderca ze Shot Show ... na konci ukazuje Eric Paramilitary 2 tanto Grin
https://www.youtube.com/watch?v=_9jYzYE2JOU&t=25s
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/5/2015
Příspěvky: 396
Už nech konečne vypustia Smock. Ten potrebujem mať.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/29/2016
Příspěvky: 728
Pred par dny mě dorazilo Military z CPM S110V a hodne mi prekvapila nizka vaha na velikost noze, pritom velice robustni, zadna vule samozrejme narozdil od back locku nepropruzuje proti pojistce, coz me stvalo na endure. Postupne se seznamujeme a tesim se na dalsi zazitky.


Johny22 vložil tyto přílohy:
20190120_230712.jpg.jpg
20190120_230806.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Příspěvky: 6,765
To Para 3 Lightweight vypadá na videu fakt moc dobře, bude to fajn EDCčko, zato PM2 tanta je vážně hrozně ošklivý Happy.
"Thin is sharp."
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2014
Příspěvky: 7
Unčovský napsal:
Jenže ta díra v čepeli je naprosto zásadní designový prvek nože, a tak není v pořádku ho kopírovat. Pokud se nám nepodaří se s firmou domluvit, tak to prostě dělat nebudeme. Happy
Anička

K díře v čepeli. Naprosto chápu váš přístup k duševnímu vlastnictví (lepší se nejdřív informovat), tak krátce k Spyderco Round hole opener
Jedná se o Registrovanou ochrannou známku ( z pohledu evropského práva duševního vlastnictví je zrovna tahle dost prasárna, ale …..) což znamená:
Ochrannou známkou může být za podmínek stanovených Zákonem č. 441/2003 Sb jakékoliv označení schopné grafického znázornění, zejména slova, včetně osobních jmen, barvy, kresby, písmena, číslice, tvar výrobku nebo jeho obal, pokud je toto označení způsobilé odlišit výrobky nebo služby jedné osoby od výrobků nebo služeb jiné osoby.
Z US judikatury je nejdůležitější asi tohle:
If a party owns the rights to a particular trademark, that party can sue subsequent parties for trademark infringement. 15 U.S.C. §§ 1114, 1125. The standard is "likelihood of confusion." To be more specific, the use of a trademark in connection with the sale of a good constitutes infringement if it is likely to cause consumer confusion as to the source of those goods or as to the sponsorship or approval of such goods. In deciding whether consumers are likely to be confused, the courts will typically look to a number of factors, including: (1) the strength of the mark; (2) the proximity of the goods; (3) the similarity of the marks; (4) evidence of actual confusion; (5) the similarity of marketing channels used; (6) the degree of caution exercised by the typical purchaser; (7) the defendant's intent. Polaroid Corp. v. Polarad Elect. Corp., 287 F.2d 492 (2d Cir.), cert. denied, 368 U.S. 820 (1961).

Může dojít v průměrném zákazníkovi k zaměnění vašich výrobků, za výrobky Spyderco, hodláte cílit na stejného zákazníka, přiživovat se na úkor jejich pověsti? Pochybuji. Chybí zde tedy aktivní žalobní legitimace od Spyderco.

Na závěr-v oboru práva se pohybuji, nicméně tohle neberte jako nezpochybnitelnou bernou minci.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/22/2012
Příspěvky: 1,541
Mirec347 napsal:
Už nech konečne vypustia Smock. Ten potrebujem mať.

Vo videu vravel že tento alebo buduci tyzden, nie?
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/5/2015
Příspěvky: 396
No skôr ma zaujíma kedy si ho tu dokážem kúpiť. Myslím, že v prvom rade uspokoja svoj trh.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2010
Příspěvky: 382
Spyderco má patentovanou díru v čepeli o rozměru 14mm, pokud bude díra o milimetr větší nebo menší, tak už nejde o spyderco hole... Asi tak...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Příspěvky: 691
Díky všem, ač jsem to již nečekal, tak dorazil oficiální odpověď, tak to jsem za čerstva dávám, ještě to budu muset párkrát přelouskat. Tak pokud by to někoho zajímalo tak viz níže :)
:

Mr. Uncovsky,

We do license our Intellectual Property to custom makers. Because we are attempting to build quality reputation through our IP licensing, we attempt to make sure the makers have ability and a good reputation before we license our materials. To accomplish this, we ask that you share with us some references and a feel for your work. This can be fulfilled any way you see fit. We are interested in seeing any articles you’ve had written about you, references, if you have a web site we’d like to see that as well. Photos of your work are very acceptable. I’ve had some very extensive packages, as well as many other various ways people have documented their skills, reputation and goals. I will return any materials you wish to have returned, but cannot guarantee their safety beyond due care and diligence.

If you are interested, we charge $50 per year and limit production to 50 pieces per year under the license. We prohibit any relicensing or production. We want you to get the benefit of the IP, no one else.

There are usually a number of questions, so I have endeavored to answer some of them below:

By way of a little history, here goes:

We registered round hole as a trademark as used on folding knives. We're working on a world-wide registration program for all of our marks, but costs and bureaucracy slow things down. At this time, the round hole is registered in the US, and "claimed" in the rest of the world. Most trademarks go claimed but un-registered; holder's pursuing registration to improve the holder's rights. Since Spyderco developed a utility patent on the blade depression/though depression, the hole was obviously functional. This patent has expired; hence we have little to say about the functionality of other's opening holes. However, the USPTO made a ruling that even if an object has functionality (in fact/de facto) it could still have a unique recognizable shape. This argument prevailed (we were a significant early-on policy solidifying case), and we registered the round hole along with the "Spyderco, Bug, byrd, and Comet", amongst others. Hence the “round” of the hole is what we endeavor to maintain as a trademark representation of Spyderco. You can now see why the confusion over the internet. However, you’ve come to the right place to have the discussion; I’ve managed the IP portfolio since the early 90’s.

Regarding use: Since the round hole represents us as a mark, we have to place some very tough restrictions on its’ use, like quality standards, etc., similar to how McDonalds/Wendy’s/Subway etc. control their franchisee’s. We’ve never had the interest in being the controlling type, so it is not in our business model to do so. We do license custom makers, because they are willing to submit (in theory at least) to a nearly unlimited bar of excellence to use the representation. We also limit the use to 50 pieces per year, for an annual fee of $50. Except on very high-end custom pieces, it is a fairly high royalty. In addition to the afore stuff, we now require mention anytime a photo of a product bearing the mark is published. However, having said all of that, we do not have anything to say about any other shape except the Comet. Sal’s patent expired a number of years ago, and in keeping with US patent law, we make no mention of rights to a “depression/through depression” for the use of one-hand opening of a knife. The market exploded with one-hand openers as the patent neared expiration. We’ve learned over the years, there are actually a variety of very useful opening hole shapes depending on the use of the blade. Spyderco restricted itself to the “round” primarily for identification/trademark purposes.


What we are licensing is the trademark that represents Spyderco.


Please feel free to give me a call. I’m interested in clarifying any questions you might have. I’m at xxxxxxxxxx
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/5/2015
Příspěvky: 396
Tak v skratke k Centofante 3. Je to taká klasika. V dizajne je zachytená stará Spyderco identita. Veľmi príjemný, lahucky nôž ideálnych rozmerov pre edc. Prvé čo mi napadlo bolo, že sa čudujem, že tento model nie je viac rozšírený. V porovnaní napríklad s Delicou je krajší, lacnejší a s jedovatym vybrusom. Viac k reznemu výkonu napíšem neskôr keď ho doma zlegalizujem a poskusam ☺


Mirec347 vložil tyto přílohy:
IMG_20190124_111916.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
Příspěvky: 711
Mirec347 napsal:
...keď ho doma zlegalizujem...

Nelegalizuj, ale prohlaš za historickou památku.
A podívej se do pavučinami zakletých koutů tohoto webu: recenze 2005
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/28/2008
Příspěvky: 439
Orange môj, pink dcérkynHappy


janick vložil tyto přílohy:
E425156D_8BBF_4732_AADE_6937E11CAF63.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/5/2015
Příspěvky: 396
Pekne ostrí bratia.


Mirec347 vložil tyto přílohy:
IMG_20190127_092005.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 6/28/2011
Příspěvky: 22
Mirec347 napsal:
Pekne ostrí bratia.

servus, pozeram nejake zatvaraky a musim sa priznat, ze sa mi celkom tie spyderca zacinaju pacit. Co je to zac ten najvacsi na tvojom obrazku?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris