ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
BUCK Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 7/25/2016
Luděk napsal:
Arim napsal:
Tak tohle je můj dnešní mokrej sen..Grin Laugh

Nejen Tvůj Shocked

Tohle bych fakt chtěl, odkud se dá objednat?

Jestli jsem to dobře pochopil, je to z nějakého customshopu, tedy obchodu kde prodávají různé předělávky Bucků, něco jako D. Yellowhorse. Asi se dají ještě koupit tady:

Neví někdo jak probíhá to "ocejchování" čepele buckem nebo další spolupráce? Z ocele CPM-154 v Bucku nic moc nedělají ,tak to musí být specialita jen tohoto shopu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/30/2011
Novinky 110,112 a konecne klipy !!!

Lac1 vložil tyto přílohy:
bucky.jpg.jpg
dcCzd5P.jpg.jpg
3v1akVD.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Zrovna dnes jsem na ně koukal na BladeHQ.
Jen je škoda, že neudělali šroubovanou konstrukci nebo alespoň čep, aby se dal štelovat.
Jinak čepel S30V, micarta nebo G10 a cena 80$ není špatný.

langl vložil tyto přílohy:
Buck_110_Hunter_Slim_Pro_OD_Green_Micarta_Satin_BHQ_88721_er_large.jpg.jpg
Buck_110_Hunter_Slim_Pro_OD_Green_Micarta_Satin_BHQ_88721_er_side_large.jpg.jpg

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Začínám chápat, proč je Buck tak oblíbená kudla. A to i přes nemalou váhu a obyčejnou ocel. Je to fakt kus nože Happy

Nemáte někdo zkušenost se 110/112 z custom shopu? Docela by mě lákala zkouška jejich S30V.

Luděk vložil tyto přílohy:
_20181024_165847.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/17/2009
Luděk napsal:

Nemáte někdo zkušenost se 110/112 z custom shopu? Docela by mě lákala zkouška jejich S30V.

Ahoj Luďku, z custom shopu nemám, ale koupil jsem 110 Pro s S30V. Zatím jsem ho moc neotestoval, ale po jednom sumci (kompletní zpracování) a nějaký štice jsou na čepeli zoubky Confused Moc mě to netíží, koupil jsem ho jako pracovní, ale přecijen jsem čekal trochu větší stabilitu... Na druhou stranu jsem nůž ještě nepřebrousil, očekávám, že po prvním broušení, kdy zmizí nejsvrchnější vrstva, která nemusí být v dobré kondici po tepelném zpracování (pokud jsem viděl video z Buck fabriky, moc se s broušením nemažou), se to může zlepšit. Tak uvidím. Mám Lanského, ale jen obyč. kameny, což se obávám nebude úplně stačit a z ruky si netroufám. Každopádně s Fallknivenem TK2 v 3G jsem dělal obdobnou práci a ani škrábaneček...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/10/2018
Z nedávné toulky lesem, při odpočinku.

Michal2288 vložil tyto přílohy:
Fotografie_0014__4_.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/10/2017
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/8/2017
Ahoj, mel bych dva dotazy.

1. Dostal jsem od jednoho Amika hodne pouzivany Buck 110, abych si vyzkousel, jak mi bude vyhovovat. Dal jsem ho docela dohromady, ale je tam urcita vertikalni vule. Kdyz tlacim na cepele nejdriv zespoda jako bych rezal a pak z druhe strany dolu, tak se to misto, kde se setkavaji cepel a pojistka hybe cca o 1mm. Da se s tim jeste neco delat?

2. Jak resit opravy Bucku, kdyz koupim novy? Vim, ze ma nekonecnou zaruku, ale nevite nekdo, zda by pristoupili na to, ze bych jim ho poslal a oni mi ho po vyreseni poslali zpet?

Diky! Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
K bodu 1. To vypadá na vůli v čepu, kolem kterého se otáčí páka pojistky (prostřední čep pod hřbetem nože). Zkusil bych ho jemně rozklepnout, mohlo by to pomoct.

K bodu 2. Nerozumím asi úplně, na co se ptáš Happy. Pokud si koupíš nůž, na který dávají záruku, tak ano, pošleš jim ho, oni pořeší, o co je požádáš nebo co je na noži potřeba udělat, a zase ho pošlou zpět. Běžný postup u všech firem. Jen záleží, co všechno udělají zadarmo a co se připlácí. Víc tady:

http://www.buckknives.com/about-knives/bucks-forever-warranty/

"Thin is sharp."
Sháním BENCHMADE BM710 - SPYDERCO GAYLE BRADLEY 2 - ZERO TOLERANCE ZT0801
Posláno:

Štamgast
Ukážeš tu jetou 110ku? Happy

Svého Rangera se pořád nemohu nabažit. Nosím ho od října. Od té doby vystrnadil ostatní nože a navíc mě i zbavil choutek jiné nože zkoušet. Vážně paráda Ok Ok Ok

Luděk vložil tyto přílohy:
DSC_0296.JPG.jpg

EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...nejsou moje,jen jsem měl uložený obrázky jako dráždidlo...tak snad se to sem vejde...503 Prince,110 Hunter,112 Ranger...opaskový pouzdro je na mě "moc na očích" a do kapsy těžký,ale to je spíš rozmazlenost než chyba těch kudel no...

EM vložil tyto přílohy:
Image_1.jpg.jpg
Image_2.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Pozorovatel
Luděk napsal:
Ukážeš tu jetou 110ku? Happy
Svého Rangera se pořád nemohu nabažit. Nosím ho od října. Od té doby vystrnadil ostatní nože a navíc mě i zbavil choutek jiné nože zkoušet. Vážně paráda Ok Ok Ok

Tak tady je ta moje. Dostal jsem ji od jednoho Amika z US fora. Jen tak, bavili jsme se o Buckach a najednou mi napsal, ze ma jeden jetej, kterej by ale asi sel opravit. 6 dnu nato jsem ho mel doma. Happy Je to rok 2008 podle znacky.

Nekde na ebayi jsem si k tomu koupil asi za 150Kc Kwik Thumb Stud na otvirani jednou rukou a drzi to jako fik. Happy

Nejhorsi na noseni Bucku je, ze v maskacich, ktery obvykle nosim se psem do lesa, mam zrovna v pravy kapse diru. Laugh JInak ale neni tak tezky, jak recenze a uvadena hmotnost naznacuji. A drzi se fakt nadherne. Happy

PS: Mozek vi, ze RAT-1 ma vetsi uzitnou hodnotu (hmotnost, otvirani/zavirani jednou rukou, klip, cena, i ta AUS8 je pocitam lepsi), ale srdce a ruka chteji, abych mel v ruce Bucka ... Laugh

PPS: Ad renovace - byl potreba poradne vycistit, prepilovat ulomena spicka a castecne jsem i ocistil bolstery - kdyz to vic neslo, tak jsem to nehrotil. Happy

Posláno:
Pozorovatel
BTW ... koupil jsem si na zkousku i Kabar Folding Hunter (rikam mu Kabar Buck clone) a pripadne mi to jako neco mezi RAT1 a Buck 110. Je to placaty (Buck i Krysa se drzi lip), ma to klip (jen na tip down, oboustranny, ale v ruce je min pohodlny nez klip RAT1), ma to kolicek na otvirani (dost vepredu, ale pouzivat se to da), 420 ocel, pitome "zasediveni" cepele i bolstru.

Co me mrzi, ze na zacatku byla cepel nehybna i v zavrenem stavu, po par dnech testovani zacal zavreny litat sem a tam jak micek v pinballu. Otevreny je porad pevny, tak doufam, ze se mi ho podari nejak pritahnou, az si koupim druhou sadu torxu (utahuje se to odvema sroubama proti sobe).

Za asi 800Kc s dopravou z lamnie bych to asi nekomu, kdo chce velky clip point hollow grind lockbach i doporucil, otevreny je pevny jako skala.

Pokud se mi ho podari utahnout, aby
- se zavreny tolik neviklal,
- bude to drzet utazene a
- podari se mi odstranit tu sedou barvu (chtel jsem to uz udelat, ale bez druheho torxu nemuzu ani vymontovat cepel, ani mi po odstroubovani sroubu na strenkach nesly strenky oddelit, pac asi jsou asi i lepene).

tak to bude fajn nuz. Happy

Posláno:
Pozorovatel
Tyler napsal:
K bodu 1. To vypadá na vůli v čepu, kolem kterého se otáčí páka pojistky (prostřední čep pod hřbetem nože). Zkusil bych ho jemně rozklepnout, mohlo by to pomoct.

K bodu 2. Nerozumím asi úplně, na co se ptáš Happy. Pokud si koupíš nůž, na který dávají záruku, tak ano, pošleš jim ho, oni pořeší, o co je požádáš nebo co je na noži potřeba udělat, a zase ho pošlou zpět. Běžný postup u všech firem. Jen záleží, co všechno udělají zadarmo a co se připlácí. Víc tady:

http://www.buckknives.com/about-knives/bucks-forever-warranty/

ad 1) Bohuzel, cep jsem trochu rozklepnul, vuli to nezmensilo, ale zato mi vylez jeden nytu drzicich strenky. Tak jsem ho vyndal, opatlal ve vterinaku a zaklepnul nazpatek. Happy

ad ) Preba objednat nuz od Bucka do CR z webu nejde, musi se clovek domluvit mejlem, podle toho, co tu nekdo psal. Tak jestli mate nekdo zkusenost, zda jsou Buckove ochotni zasilat k nam veci po servisni oprave ... Happy
Posláno:

Štamgast
Tak to máš náhodou dost parádní kousek s příběhem Happy
Zrenovovals ho pěkně Ok

Je to zajímavé, já to mám obdobně - rozhodně jsou lepší, lehčí a pohlednější nože, ale Rangera se mi vůbec nechce měnit. Prostě bezvadně sedí v ruce, takže není co řešit Happy

Mimochodem, nevíte někdo, kde by mohl být v Čechách skladem model 501? Rád bych si ho pořídil jako elegantnější variantu pro 112ku, nákup ze zahraničí chci nechat až jako poslední možnost.
Posláno:
Pozorovatel
BTW, nevim kde jsem se o tomhle modelu dozvedel (mozna tady, lol), ale vypada pekne ... odlehceny Buck 110 s hlinikem misto mosazi a s drop pointem a clipem.

Mate nekdo zkusenosti, pls?

zde
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2015
Pár opýtok tu padlo na S30V od Bucka, tak pre tých, čo ešte nevideli, pridávam porovnanie držania ostria S30V v podaní Buck a Benchmade. Buck držal ostrie o značný kus dlhšie. Jeden komentár pod videom naznačuje, že ide skôr o uváženú voľbu výrobcov, než žeby Buck vedel o toľko lepšie zakaliť oceľ než Benchmade. Pre Bench je S30V skôr základnou oceľou a preto ju mohli ponechať trochu mäkšiu, zatiaľ čo pre Buck je S30V špičkovou oceľou, čo mohlo viesť k tomu, že z nej chceli vytiahnuť maximum a tak ju zakalili na vyššiu tvrdosť. Všetko len dohady. Mohla byť vyššia tvrdosť ocele príčinou zúbkov na jorixovom Bucku?

a ešte jedno

Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/11/2018
Co sem tak četl po zahraničních forech tak s30v se vyštipuje na nožích od různých výrobců. Je to její vlastnost.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum