ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Petice proti snahám o panevropskou zbraňovou legislativu zvýšenou restrikci Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Jo, to chápu, taky mi přijde zcela absurdní, co se ohledně nožů za našimi hranicemi vymýšlí a co by se k nám mohlo dostat. Jen je otázka, jestli na zájmovém fóru k tomu přistupovat stylem "já bych ty šmejdy zapíchnul" nebo naopak - a ano - v zásadě umírněně (což opravdu neznamená hlavu v písku).

Prostě upozorňovat na nůž jako nástroj, na tradici jeho nošení a používání, v čem všem je jeho užitek i pro současného člověka obklopeného moderními obaly atd., poukazovat na jeho technickou, sběratelskou a případně uměleckou hodnotu. Jinými slovy, navenek pro lidi mimo tohle fórum (a i pro ty úředníky) nošení nože zcivilnit a zcivilizovat - protože ať si budeme nalhávat co chceme, pro běžného člověka znamená vidět někoho, kdo má v kapse nebo na pásku kudlu (a není to od prvního pohledu zasloužilý tremp, skaut nebo voják AČR), vidět ozbrojeného člověka. Ne člověka, co má u sebe šikovný nástroj. Je to omezený pohled, ale tak to funguje, máloplatné.

V tomhle ohledu se na svoje okolí snažím působit léta a je to podle mě jediný nebo alespoň hlavní způsob, jak bojovat. Když už bude reálně existovat hrozba regulace, klidně se zapojím i hlouběji v rámci nějakého občanského sdružení apod.

Ale výkřiky na největším fóru o nožích u nás o tom, komu by se daly uřezat koule apod., si jakožto nožofilové podřezaváme větev, na které chceme dál stát. Rozhodně k téhle části "komunity" patřit nehodlám.

Edit: nebo vážně myslíš, že až půjde do tuhého, my se začneme ozývat, zaštiťovat i Knifem a lidmi z něj, že se někdo nepodívá, co jsme tady zač? Že nám pomůže, když si někdo přečte některé z předchozích příspěvků, že nám pomohou fotky pistolí a nožů vedle sebe, že někoho uklidní, že to myslíme upřímně, když tady tolerujeme fotky krochny a nože s komentářem, že jde o výbavu "na opice" a když se proti tomu někdo ozve, ještě to schytá, jak je úzkoprsý a pomalu se z něj dělá vítač?

Zkuste prosím někdy zapnout mozek.
"Thin is sharp."
Sháním BENCHMADE BM710 - SPYDERCO GAYLE BRADLEY 2 - ZERO TOLERANCE ZT0801
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Tomáš napsal:
langl napsal:
193. vybízí členské státy, aby zvážily možnost stanovení zákazu nošení nožů bez pádného důvodu, zakazujícího především nejnebezpečnější nože, jako jsou zombie nože nebo motýlkové nože,

Jako sběrateli a velkému fandovi motýlkových nožů by mě opravdu zajímalo, v čem tkví ta nebezpečnost motýlkových nožů. V čem jsou nebezpečnější než jiné? Rád bych si s na toto téma pohovořil s navrhovateli Beating

Ale tady vůbec nejde o motýlek nebo zombie nože. Tady jde o salámovou metodu. Vysvětlím jak funguje. Ten druhý má salám, já ho chci, ale vím, že mi ho nedá. Tak si řeknu o kolečko. Když mi ho dá, tak si řeknu o další. Až mu nakonec nezůstane nic.
Takže tady jde o to, zda dáme to první kolečko, a nebo pošleme nenažrance, kam patří.
Pro ty, co vidí velký celek EU jako obrovskou výhodu, tak se ptám, kde jsou ty obrovské říše, co kdysi ovládali svět nebo jeho velkou část. Římská říše, Egypt, Turecko, Aztékové, Mongolové... Expandovali, až to neukočírovali a nastal krach. Po mnoha stoletích se z dávných velkých civilizací zvládla vzpamatovat jen Čína...
Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Ostatně soudím, že EU musí být zničena...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Wizard napsal:
... se ptám, kde jsou ty obrovské říše, co kdysi ovládaly svět nebo jeho velkou část. Římská říše, Egypt, Turecko, Aztékové, Mongolové... Expandovali, až to neukočírovali a nastal krach. Po mnoha stoletích se z dávných velkých civilizací zvládla vzpamatovat jen Čína...

S tím by se dalo polemizovat, například Řím padl proto, že nebyl s to efektivně vybírat daně. A je sakra otázka, zda to, co je dnes na území Číny, vzniklo vzpamatováním se z dávné velké civilizace.
Ale o tom dál nechci.
Salámová metoda je možná pěkný příklad, ale ani tak to nefunguje. Tady nejde o kolečko salámu. Jde o jinou věc - žádná ze stran v debatě o zbraních nepoužívá rozum a už vůbec ne racionální argumenty (ač zastáncům zbraní musím přiznat, že jsou na tom o něco lépe). Obě strany používají manipulativní techniky a zastrašování. A to nevede jinam než že vyhraje ten, kdo má momentálně větší moc (nebo většího ... toho).
A proto v naprostém souhlasu s Tylerem říkám - nůž je nástroj, nikdy nic jiného nebyl a nikdy nic jiného nebude. Zde stojím a nemohu jinak, salám nesalám.
A pokud jde o palné zbraně, je to stejné. Ano, uvalte na mne povinnost, abych bránil rodnou hroudu a za to mi výměnou dovolte složit zkoušky a vlastnit zbraň (neboť tak je to i v tom slavném dodatku ústavy "a militia shall be established..."). A i v tomto případě platí zde stojím a nemohu jinak.
Howgh (a nechme toto vlákno debatám o petici)
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
Zkus si to říst v UK, že nůž je jen nástroj a půjdou tam do mdlob
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/13/2015
Evropa se opravdu v (_!_) obrací
https://blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697667
Všechno zlato světa je pouhopouhé nic, proti upřímnému přátelství trempa
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/21/2011
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
...ještě ,že takové věci jdou mimo měmrGreen
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Zakazovat mohou co chtějí.
Do jaké míry chceme být poslušné ovce je volba a zodpovědnost každého z nás, který to názorové stádo můžeme utvářet či měnit.
http://manipulatori.cz/nesnesitelna-lehkost-poslusnosti/
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/23/2017
virtual1jk napsal:
Zakazovat mohou co chtějí.
Do jaké míry chceme být poslušné ovce je volba a zodpovědnost každého z nás, který to názorové stádo můžeme utvářet či měnit.
http://manipulatori.cz/nesnesitelna-lehkost-poslusnosti/

Naprostý souhlas 👍. že jo,Tylere?😁😁😁
Posláno:

Pokročilý
Dave93 napsal:

No jo.. když ti rádoby euro vůdci se bojí, že bychom jim těma kudlama mohli jednou uřezat jejich koule.A to my bychom také rádi udělali.Háček je v tom, že žádné koule nemají.A podle toho ty jejich vyhlášky,směrnice,nařízení a zákazy vypadají !

V návaznosti na poslední příspěvek:
Extrémní akce, téměř vždy vyvolá extrémní reakci.
A to popíchnutí "Tylera" myslím není na místě (neznám ho ani "online" ani osobně).

V dnešní "idiotské" (jiný výstižnější výraz mi český jazyk nenabízí) době je potřeba vědět, jakým způsobem prosazovat své zájmy.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/11/2018
V dnešní "idiotské" (jiný výstižnější výraz mi český jazyk nenabízí) době je potřeba vědět, jakým způsobem prosazovat své zájmy. [/quote]

...tak to je načase tvoje “vědení” rozšíriť...pokiaľ sa tu totiž mláti prázdna slama, byrokracia postupuje systematicky vpred:

POZOR: ZÁKAZ NOSENIA ZBRANÍ VO VIEDNI OD VČERA

Dňom 1.2.2019 nadobúda účinnosť nariadenie Krajinského policajného riaditeľstva Viedeň, ktorým sa na skúšobnú dobu troch mesiacoch zavádzajú vo Viedni dve zóny, kde bude zakázané nosiť akékoľvek zbrane (okrem predmetov slúžiacich na osobnú ochranu ako napr. slzný sprej). Polícii to umožňuje § 36b policajného zákona. Tieto zóny boli vytipované na základe analýz bezpečnostnej situácie. Takéto zóny už existujú v Innsbrucku a Linzi.
Jedná sa o oblasť Praterstern, kde platí zákaz nepretržite 24 hodín a úsek Franz Josefs Kai (promenáda pri dunajskom kanáli v okolí známeho viedenského klubu Flex), s obmedzenou časovou platnosťou denne od 20.00-08.00. Na týchto miestach dochádza takmer denne k výtržnostiam často za použitia zbraní (bodných, rezných, strelných a pod.).

Polícia je v prípade podozrenia na porušenie tohto nariadenia oprávnená kontrolovať v týchto zónach osoby, ich oblečenie, osobné veci, ako i motorové vozidlá a nájdené zakázané predmety zaistiť. Porušenie tohto nariadenia bude kvalifikované ako priestupok, za ktorý je možné uložiť peňažnú pokutu do výšky 500 eur alebo trest odňatia slobody až na 2 týždne.

S týmto nariadením sa nestotožňuje vedenie mesta Viedeň, ktoré navrhuje, aby na celom území mesta platil zákaz nosenia zbraní, čím by sa polícii rozšírili kompetencie a mohli by nebezpečné predmety zaistiť nielen vo vytipovaných zónach. S týmto návrhom polícia ani Ministerstvo vnútra nesúhlasilo.
Posláno:

Pokročilý
Trend zákazů samozřejmě bude pokračovat, jelikož jsou u moci příliš vzdělaní a humánní ... než aby pochopili, že ti "špatní" se jim na zákazy vyserou. Tím, že budem na netu vyhrožovat řezáním kulí, si nepomůžem. Petice - další plácnutí do prázdna. Demonstrace - cha, chá, to by musel český člověk se svým "ksichtem na trh" a i kdyby se pár nadšenců sešlo tak to lze zahrát do autu na pár poblázněných extrémistů. Takže co ? No hodit bobíka na ty jejich zákazy taky. Jako "měkký a nevýznamný cil" chci mít taky nějakou šanci. Volba a zodpovědnost každého z nás, kdo jak chce.
Posláno:

Pokročilý
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/6/2017
Žádný politik neřekne "za svoje bezpečí převezměte odpovědnost sami". Pokud, tak až po tom, co občanům vezmou všechny proatředky k obraně.
Myslím ale, že těmito myšlenkami se odbočuje od problému zdejší komunity. Problém tu není zakázání zbraní. Ale zákazání nástrojů. Já se bojím, že nože si to odskáčou. Neprávem.
Posláno:

Pokročilý
Pro někoho nástroj (my zde ?),
pro někoho hobby (my zde ?),
pro většinu něco co se běžně válí v kuchyni či dílně a nijak to neřeší,
pro politika příležitost jak se zviditelnit.
Opičky se rády zavděčí - viz. historie a současný vývoj okolo, přesně jak postnul "alkaline".
Za vývoj člověka může jedna věc - nerespektování zavedených pravidel.
To v extrému může být i jeho konec.
Možná i proto, že zapomínáme, že jsme jen malinko chytřejší zvířátka a mohli bychom se od nich učit.
Ne učit, máme to v sobě, známe to, umíme to, jen hledáme něco lepšího, stále se chceme někam "posouvat".
PROČ, KAM ?
"Tohle je moje jeskyně (teritorium) a co ty s tím uděláš Happy "
A nebo poslušně odevzdáš jeskyni, ženu, děti, svobodu ...
jen protože zavelel politik NoNoNo Beating
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/6/2017
Všechny nejhorší věci v dějinách jako války a genocidy nevznikly z neposlušnosti, ale z přílišné poslušnosti.

Svět se vždy měnil k lepšímu jen myšlenkami a činy rebelů.

Pardon, že ani k jednomu citátu si nepamatuju autora.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum