ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hejkal von Sovinec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/19/2008
všetky sú bomba Ok Applause ale ten posledný Admire Admire
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2008
Tvl .... nádherná čepel !
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Nádherne zvládnutá čepeľ, precízne spracovaná.Ok
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Děda Kapsáč. S přihlédnutím k tomu, aby kudla v kapse nepřekážela a byla co nejoblejší. Čepel parciálně kalená EZH special, subfosilní dub na střenkách a bolstry ze starého bronzového ložiska po dědovi. Po delší době jsem zase zvolil konstrukci se skrytými nýty a už zase vím, proč se jí tak rád vyhýbám. Rozměry jsou: 198 mm celkem a 89 mm čepel.

Prodáno.

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1100736.JPG.jpg
P1100737.JPG.jpg
P1100738.JPG.jpg
P1100739.JPG.jpg
P1100733.JPG.jpg
P1100734.JPG.jpg
P1100735.JPG.jpg
P1100740.JPG.jpg
P1100742.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2015
Pekelně krásné nožíky vyrábíš mistře Applause . Škoda jen.....abych se nerouhal, naštěstí již mám od Tebe stejně krásnej nůž Ok I tento mistrovský kousek bude novému majiteli dělat radost jako nožíky od Tebe dělají mě.
Hodně štěstí a pracovní invence v novém roce, Filipe.Razz
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Preper. Nemám rád, když si někdo myslí, že udělám kudlu jak si kdo pískne, ale miluju, když to někdo umí pojmout takto:
...Pro dnešek už toho mám dost. Sice bude za chvíli zima a něčím topit doma musíme, když elektrika přestala jít už před dobrými pěti lety a dodávky plynu zastavili ještě daleko dřív, než to všechno šlo ve světě do kopru. Ale pro dnešek si dám padla, protože mám hotových dobrých pět šest kubíků a to je slušný. Sedám si, celej zpocenej, až se ze mně hulí, na nejbližší špalek a z torny na dýchací masku, které jsme kdysi dávno přezdívali somračka, vyndavám pikslu džusu a konzervu s lanšmítem. Naštěstí jsem totiž na jaře objevil jeden ještě nevydrancovanej sklad CO a tam bylo, kromě jiného, i několik palet konzervovaných potravin včetně toho džusu. Vyndavám z kapsy zavírák a na chvilku se ztrácím ve vzpomínkách - jó, to se ještě dělaly poctivý kudly. Člověk si je mohl jen tak koupit a nebát se, jako dneska, že mu prodají šit z bláta. A když už je ten nůž dobrej, tak teď stojí tolik, co zachovalej a funkční kalach. Ach jo! Obracím ten nůž v dlani a zrak mi padá na značku nožíře. Jakpak se jen jmenoval? Ta značka je takový zvláštní kříž vyražený u kořene čepele. Co si pamatuju, tak ta značka a potom pojistka hlavní čepele, pojmenovaná po nějakém hradu, bylo to, podle čeho se odlišoval od ostatních nožířů a díky čemu šlo jeho nože bleskově rozpoznat mezi ostatními. Kdybych si jen vzpoměl, jak se ten hrad jmenoval! Ale kdo by si to,kurva, kvůli všem těm každodenním starostem se sháněním nějakého kusu žvance, vody, léků a střeliva pamatoval! Jedno vím jistě. Zatím mně ve štychu nenechal a všechny jeho želízka už prošla skoro doslova zkouškou ohněm. Ať už otvírák na konzervy, nebo šídlo, všechno slouží včetně čepele tak jak má a zatím vždy stačilo jen lehce potáhnout čepel malým diamanťákem, co mám i s čištěním schovanej v dutině pažby mýho ákáčka. To taky, mimochodem, funguje stejně dobře jako před lety, takže nevím co by se muselo stát, abych se těchto dvou kusů své výbavy zbavil. No nic, není čas na sentiment, otvírám si lanšmít, pak šídlem napichuju džus a ze somračky vyndavám krekry z emeréček, které jsem vyměnil za pár hrstí střeliva s jedním zoufalcem co měl půl posledního zásobníku. Zatím, co se začíná šeřit, pomalu dojídám a chystám se na cestu domů. Ještě utřít nůž od lanšmítu, ale ne moc, kovaná čepel je ráda mastná a hurá k domovu. Zítra sem vyrazím s Toyotou to naložit a omrknout, kde by byly ještě další souše. V tom se ke mně z dálky doneslo soví zahoukání. No jasně, už to mám! Sovinec - ten hrad se určitě jmenoval Sovinec a té pojistce se říkalo sovinecká! Ale že mi to trvalo, už jsem si myslel, že si nevzpomenu. Třeba zítra přijdu i na jméno toho nožíře. Nebo, až budu ten nožík čistit, líp na něj mrknu a možná tam někde bude kromě jeho značky i jméno....

Rád potom odpovím:

.. jo vzpomínám si na to docela živě. Ještě před tím, než se to všecko posralo mě navštívila taková zvláštní partička. Říkali si prepeři a měli takový nápad, že si pro svůj klub a možná i na kšeft nechají udělat sérii kvalitních zavíráků ve vojenském stylu. Spouta lidí se jim tenkrát trochu posmívala, ale když jsem se s nimi bavil dýl, tak mi jako blázni nepřipadali. Jenom prostě byli trochu víc připravení na to co pak přišlo. (Ale to předbíhám.) No a musím přiznat, že mi samozřejmě lichotilo, že si vybrali zrovna mě a zrovna nůž se sovineckou pojistkou. Sice jsem se jim to snažil trochu rozmluvit protože sovinecká na sériovku moc dobrá není, ale tvrdili že s výrobními kapacitami problém nemají. Tak teda dobře, udělal jsem jim tenkrát pár prototypů: Čepel běžná klasika, k tomu otvírák na konzervy, (některé prototypy měly ten starý typ co zvládne i hranaté rybičky) bodec ( protože až se to podělá, víno zmizí jako první a vývrtka bude k ničemu) no a khaki střenky z plechu s povrchem ceracote a na nich jakýsi nápis či co. Prostě kudla, kterou by mělo jít sekat v manufaktuře na kila. Ale z kvalitního materiálu. Ani nevím, kde ty prototypy skončily. K realizaci většího množství nakonec nedošlo, protože se TO stalo...
Tihle týpci prepeři se pak ukázali jako dobře organizovaná skupina co mně a mým kamarádům pomohli opevnit a vyzbrojit hrad. Já jim pak ještě dlouho dodával výměnou za benzín a jídlo spousty hlavní co jsem je motal na dědově soustruhu poháněném trabantím motorem. Na nože už pak nebyl nějak čas...

Jistě chápete, že rozměry si nepamatuju. Vím jen, že střenky jsou nerez s nástřikem cerakote, Čepel EZH special kalená parciálně. Ostatní výbava včetně šroubováku a stupňovitého klíče 5-10 zasunutého v rybině střenky z pružiny V3Sky a kostěnné párátko.

Prodáno

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1100776.JPG.jpg
P1100757.JPG.jpg
P1100759.JPG.jpg
P1100760.JPG.jpg
P1100761.JPG.jpg
P1100762.JPG.jpg
P1100755.JPG.jpg
P1100756.JPG.jpg
P1100763.JPG.jpg
P1100764.JPG.jpg
P1100765.JPG.jpg
P1100766.JPG.jpg
P1100767.JPG.jpg
P1100768.JPG.jpg
P1100771.JPG.jpg
P1100769.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/10/2018
Ten je super.Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2018
Parádní práce a povídání taky Ok Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Super je slabé slovo Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/11/2009
Jo, tady mě Tvoje pojistka hezky sedí Ok
A kdes vyhrabal ty škráby? Happy
Za všechno si můžu sám
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/12/2013
Pěkný příběh a ještě pěknější nůž, mistře Ok
Bude tato postapokalyptická série nějak pokračovat Happy ?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2015
Jsi Ďábel, Filipe.Ok Ok Ok Není co víc dodat.Applause
Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/18/2017
Ten se opravdu povedl.Applause
„Ať ten, kdo neviděl padat noc, ještě neslibuje kráčet tmou.“
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/26/2013
Hejkale, Filipe, Ty hovado, ja Te miluju!!! Uz mockrat jsem premejslel, jak by asi vypadal Mercator multi v Tvym podani... Zdravi Te pan Rorejs s Jackylem@HydemHappy))
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2011
Příběh i kudla jsou boží. Krásná práce Filipe.Ok
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Bylo mi ctí, Hejkale.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Hejkale, bohovskej!!! (nůž i Ty) Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Surprised Surprised Surprised Ok Ok Ok Applause Applause Applause
PARÁDNÍAdmire

I když Wink kdyby byly ta X blíže k sobě, mělo by to zase ještě trochu jinej Razz ROZMĚR.
POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Jseš genius !!!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/7/2011
Jo! Teda áno! Toto ma trochu chytilo za srdce. Ten nôž by som bral aj z veľkovýroby. Škoda, že je len jeden na svete. Ak by vznikol druhý, rád by som oň v hlbokom úklone požiadal.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum