ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rick Hinderer XM-18 Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2016
Zdar borci, chtěl jsem se vás zeptat na kolik výjde dovoz s poplatky z USA. Pokukuju po Hindererovi XM gen 6. V EU jsem zatím narazil na tento model jen se Sheepsfoot čepelí, ale já bych chtěl skinner. ^^

Dík Ok
Posláno:

Pozorovatel
Jak tak koukám, tak poslední příspěvek byl můj a teď si rovnou sám odpovím.
Byl zde dotaz, jestli bych nemohl něco napsat k novému XM18 3,5 Gen6, které jsem si nedávno pořídil.

Předem říkám, že budu srovnávat jen s noži, které jsem vlastnil nebo vlastním, takže vše z vlastních zkušeností a dojmů.
Na rovinu řeknu, že jsem s nožem spokojený, je to přesně to co jsem hledal! Krásně padne do ruky, čepel neskutečně řezivá s nádherným výbrusem, opravdu nádherným. Pokud bych to měl rovnou porovnat s produkty CRK a to Sebenzou 21 Insingo a Inkosi drop point tak jsem mnohem spokojenější s XM18 a to jsem si myslel, že po Sebenze už wow efekt z nože mít nebudu.
Jediné co bych vytkl, tak je neskutečně ale neskutečně tuhý detent! Osobně se mi sotva povedl otevřít nuž přes kolíček, možná jsem ještě nechytl ten pravý grif.
Co se týče tri way systému, tak ten hodnotit prozatím nebudu, nůž jsem ještě nerozebral, mám tam stále ball bearing podložky :). Co se klipu týče, tak by mohl být trochu více deep, ale to už je miličnost, na druhou stranu je dosti pevný, což dává jistotu, že nůž neztratíte i kdyby vás za nohy věšeli.
Ten nůž je prostě skvělý, je to elegantní tank! To je přesně to co mi u Sebenzy chybělo, ta možnost použít jí na něco surovějšího.

však to stejně všech znáte a víte. :)

PS: vložku na framelocku chválím !!!!!!
kdyby měl někdo zájem se na nové XM podívat tak Pardubice/Hradec Králové, není problém :)

Drowitch vložil tyto přílohy:
5632A554_B5B0_49EF_8483_4AF4D987A4E2.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
takze si nakonec bral na mujnuz?
jsem rad ze jsi spokojeny, mne osobne XM18 zacina chybet, tuhy detent jsem taky mel a vyhodit kolickem nesel, ale aspon flipoval zběsile, lítal rychle jak letadlo....

jestli je ta čepel opravdu řezivá tak jedině dobře, měl jsem spearpoint, slicer a spanto a všecky byly klopyta i když to bylo nabroušené, nad fazetou bylo hodně a nebyla to prostě sebenza, avsak s tou by se to srovnavat nemelo ona neni takovy tank jako hindo

dik a budu rad za vic fotek a az to otevres klidne dalsi
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/23/2012
Kluci,já si koupil cca před dvěma mesíci stejnýho na můjnůž a prvních 14 dní bylo celkem dilema,zda ho nevrátím. U mě detend bez problému,ale zase celkem hodně lepil zámek. Po chvilce to při odjištění až nepříjemně skřípalo. Nepomohl ani grafit,nakonec jsem dosedací plochu čepele jemně máznul reevovou vazelinou a tak po 500 flipnutích se to vzájemně ochodilo,teď už i po očištění nelepí. Tak nakonec jsem rád,že jsem mu dal šanci,je to parádní kudla z výroby krásně ostrá po celé délce ostří. Ale i tak musím říct,že pro mě inkosi insingo je prostě víc a daleko univerzálnější kudla,ale každej to máme jinak. Rozhodně koupi nelituju,ikdyž začátek nebyl tak idylický jako jsem měl s kudlama od reeve.
Posláno:

Štamgast
Co kus to original
Měl jsem asi 5x XM18 a jeden eklipse a kazdej měl detent jinak tuhej
Já jsem Fanda do tuhého
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pozorovatel
Tak s tímhle jsem vůbec problém neměl, ani jsem zatím žádný nezaznamenal. Ale že sem tam lepí framelock beru jako docela běžnou věc. Časem se dosedací plochy vyleští a vsechno krásně zapadá. Tenhle problém jsem měl třeba u Sebenzy 21 a u Lionsteelu SR 11. Po čase to bylo oukej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Zdravím, len sa skúsim opýtať, nemá niekto tool na Hinďoša? Jeden by som doma uživil..

kilosunky vložil tyto přílohy:
IMG_20181210_071831.jpg.jpg

In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
kilosunky napsal:
Zdravím, len sa skúsim opýtať, nemá niekto tool na Hinďoša? Jeden by som doma uživil..

zdravím, jsem rád že muj byvaly kousek dobře opečováváš, ale já jsem tool nikdy nepotřeboval, neříkám že jsem ho nechtěl, ale jde to rozebrat v klidu i jen standard bitama Happy pokud ho ovsem nemas zalepeny, pak je to horsi

Dan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
To samozrejme viem, a aj som ho už rozoberal, len chcem mať na to tool..
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum