ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rick Hinderer XM-18 Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/14/2016
Zdar borci, chtěl jsem se vás zeptat na kolik výjde dovoz s poplatky z USA. Pokukuju po Hindererovi XM gen 6. V EU jsem zatím narazil na tento model jen se Sheepsfoot čepelí, ale já bych chtěl skinner. ^^

Dík Ok
Posláno:

Pozorovatel
Jak tak koukám, tak poslední příspěvek byl můj a teď si rovnou sám odpovím.
Byl zde dotaz, jestli bych nemohl něco napsat k novému XM18 3,5 Gen6, které jsem si nedávno pořídil.

Předem říkám, že budu srovnávat jen s noži, které jsem vlastnil nebo vlastním, takže vše z vlastních zkušeností a dojmů.
Na rovinu řeknu, že jsem s nožem spokojený, je to přesně to co jsem hledal! Krásně padne do ruky, čepel neskutečně řezivá s nádherným výbrusem, opravdu nádherným. Pokud bych to měl rovnou porovnat s produkty CRK a to Sebenzou 21 Insingo a Inkosi drop point tak jsem mnohem spokojenější s XM18 a to jsem si myslel, že po Sebenze už wow efekt z nože mít nebudu.
Jediné co bych vytkl, tak je neskutečně ale neskutečně tuhý detent! Osobně se mi sotva povedl otevřít nuž přes kolíček, možná jsem ještě nechytl ten pravý grif.
Co se týče tri way systému, tak ten hodnotit prozatím nebudu, nůž jsem ještě nerozebral, mám tam stále ball bearing podložky :). Co se klipu týče, tak by mohl být trochu více deep, ale to už je miličnost, na druhou stranu je dosti pevný, což dává jistotu, že nůž neztratíte i kdyby vás za nohy věšeli.
Ten nůž je prostě skvělý, je to elegantní tank! To je přesně to co mi u Sebenzy chybělo, ta možnost použít jí na něco surovějšího.

však to stejně všech znáte a víte. :)

PS: vložku na framelocku chválím !!!!!!
kdyby měl někdo zájem se na nové XM podívat tak Pardubice/Hradec Králové, není problém :)

Drowitch vložil tyto přílohy:
5632A554_B5B0_49EF_8483_4AF4D987A4E2.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
takze si nakonec bral na mujnuz?
jsem rad ze jsi spokojeny, mne osobne XM18 zacina chybet, tuhy detent jsem taky mel a vyhodit kolickem nesel, ale aspon flipoval zběsile, lítal rychle jak letadlo....

jestli je ta čepel opravdu řezivá tak jedině dobře, měl jsem spearpoint, slicer a spanto a všecky byly klopyta i když to bylo nabroušené, nad fazetou bylo hodně a nebyla to prostě sebenza, avsak s tou by se to srovnavat nemelo ona neni takovy tank jako hindo

dik a budu rad za vic fotek a az to otevres klidne dalsi
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/23/2012
Kluci,já si koupil cca před dvěma mesíci stejnýho na můjnůž a prvních 14 dní bylo celkem dilema,zda ho nevrátím. U mě detend bez problému,ale zase celkem hodně lepil zámek. Po chvilce to při odjištění až nepříjemně skřípalo. Nepomohl ani grafit,nakonec jsem dosedací plochu čepele jemně máznul reevovou vazelinou a tak po 500 flipnutích se to vzájemně ochodilo,teď už i po očištění nelepí. Tak nakonec jsem rád,že jsem mu dal šanci,je to parádní kudla z výroby krásně ostrá po celé délce ostří. Ale i tak musím říct,že pro mě inkosi insingo je prostě víc a daleko univerzálnější kudla,ale každej to máme jinak. Rozhodně koupi nelituju,ikdyž začátek nebyl tak idylický jako jsem měl s kudlama od reeve.
Posláno:

Štamgast
Co kus to original
Měl jsem asi 5x XM18 a jeden eklipse a kazdej měl detent jinak tuhej
Já jsem Fanda do tuhého
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pozorovatel
Tak s tímhle jsem vůbec problém neměl, ani jsem zatím žádný nezaznamenal. Ale že sem tam lepí framelock beru jako docela běžnou věc. Časem se dosedací plochy vyleští a vsechno krásně zapadá. Tenhle problém jsem měl třeba u Sebenzy 21 a u Lionsteelu SR 11. Po čase to bylo oukej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Zdravím, len sa skúsim opýtať, nemá niekto tool na Hinďoša? Jeden by som doma uživil..

kilosunky vložil tyto přílohy:
IMG_20181210_071831.jpg.jpg

In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
kilosunky napsal:
Zdravím, len sa skúsim opýtať, nemá niekto tool na Hinďoša? Jeden by som doma uživil..

zdravím, jsem rád že muj byvaly kousek dobře opečováváš, ale já jsem tool nikdy nepotřeboval, neříkám že jsem ho nechtěl, ale jde to rozebrat v klidu i jen standard bitama Happy pokud ho ovsem nemas zalepeny, pak je to horsi

Dan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
To samozrejme viem, a aj som ho už rozoberal, len chcem mať na to tool..
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
Tak jsem se vrátil k RHK
nadával jsem na ně jaká jsou to kopyta, ale bytelná kopyta.
Ona bytelnost je můj vnitřní blok přez co vlak nejede, i když jsem zkusil sebenzy, curtissy, ZTčka, Wander Tactical otvíráky tanků a podobné kudly - hinderer na mne působil jako nejbytelnější nůž, který se dá lehce rozebrat, pročistit. Můžete nakupovat různý hardware, doladit si ho.....

oproti ZT562 která řeže jako ďas mám v ruce opravdu lepší kudlu, pocitově houževnatější, když se podívám minimálně na šroubky, které jsou u 562ky menší

měl jsem 5x hinderer, flippery i neflipper. spearpointy, slicer, harpunu..... ale musím přiznat, že i když mě mydlinka nabrousil harpunu, řezala dobře - výborně, ale výbrus byl kopytoidní. teď jsem obdržel generaci 6 sheepsfoota a nedá se to srovnávat ani se slicerem, který má teoreticky nej výbrus, ten sheepsfoot má opravdu odladěný výbrus s řeže jako blázen.... když přejede člověk prstem po čepelce, tak ví, že jkudla je ostrá parádně. Má sice 0,6mm nad fazetkou, což by někteří zdejší "řízci" nezkousnuly ale pro mne to je akorát. Musím přiznat, že jsem neměl Skinny verze s tenčí čepelkou.

sbírku kudel pomalu pouštím do světa a chci zůstat u hindoše kterýmu chci dát opravdu přez léto do těla, pak i na zahrádce a i při stavbě. samozřejmě zatím bude řezat po večerech fuet, ale začiná se oteplovat tak přijdou na řadu další věci

nelituju prodeje všech sebenz, protože ty na mne působily křehce, neměl jsem pocit že bych mohl rozsekat dveře, jako ho mám s hindošem v kapse - k sebenzám se vracet nehodlám, neflippují....

takže bych chtěl poděkovat mé životní cestě, která mne vrátila zpátky ke kořenům. když jsem si tehdy vezl domů první hinderer měl jsem pocit, že jsem si splnil sen, pak jsem ale otočil minimálně 150tisíc za kudly a mám ho zpátky v neujmodernějším hávu

dík Ricku - Dan

WuDan vložil tyto přílohy:
IMG_4962.jpg.jpg
IMG_4963.jpg.jpg
IMG_E0008.JPG.jpg
IMG_E1573.JPG.jpg
IMG_E2181.JPG.jpg
A10EFAB9_EFED_4957_9FA7_A5AC22FCBEA3.jpeg.jpg
3469960A_C05E_4721_A518_453755F54311.jpeg.jpg
FABBAB69_4091_4F8C_BC3B_500393433BED.jpeg.jpg
C3CC219C_D455_4B0C_AF30_6F9538FDDC38.jpeg.jpg
F8E9458E_3944_41EE_92EA_E2279E9A22B5.jpeg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/4/2013
Wu Dan, krasne citanie, bol som zvedavy preco robis take zmeny a dockal som sa rozuzlenia. O to viac chcem skusit hindosa. Teraz mam stale so sebou 562cf, ako som uz pisal nedam nan dopustit, ale dalsi bude len a len rick.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
WuDan napsal:
k sebenzám se vracet nehodlám, neflippují....

Opakuji znova. Sebenzy nikdy flipovat neměly a nemají. Razz
Posláno:

Štamgast
pekony napsal:
WuDan napsal:
k sebenzám se vracet nehodlám, neflippují....

Opakuji znova. Sebenzy nikdy flipovat neměly a nemají. Razz

však jo, neříkám, že mají flipovat, ale já jsem na flipery - což jsem zjistil po roce užívání a cvakání si s kudlama, takže nemám důvod se k nim vracet Happy
Posláno:

Štamgast
Yankee16 napsal:
Wu Dan, krasne citanie, bol som zvedavy preco robis take zmeny a dockal som sa rozuzlenia. O to viac chcem skusit hindosa. Teraz mam stale so sebou 562cf, ako som uz pisal nedam nan dopustit, ale dalsi bude len a len rick.

mám v plánu vzít do lesa hindoše a 562ku a udělat pár fotek, možná něco napsat do vláken
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/4/2013
Tak to by bolo super, tesim sa na porovnanie. A 562 si nechas ci aj ta pojde z domu?
Posláno:

Štamgast
Yankee16 napsal:
Tak to by bolo super, tesim sa na porovnanie. A 562 si nechas ci aj ta pojde z domu?

je v inzerci, ale není moc zájem, slevovat moc nebudu, takže nejspíš bude doma, je to dobrá kudla a za ty peníze co jsem ji získal super....
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/21/2015
WuDan napsal:
nelituju prodeje všech sebenz, protože ty na mne působily křehce, neměl jsem pocit že bych mohl rozsekat dveře, jako ho mám s hindošem v kapse - k sebenzám se vracet nehodlám, neflippují....

Len k tým sebenzám, aj keď chápem, že to môže byt len pocitové, ale sebenzy nie sú rozhodne krehké zvládnu akokoľvek ťažkú prácu možno, aj viac ako hinderer. A, čo sa týka flipovania, Sebenzy flipuju a bez problému Grin len netreba nôž, keď ti príde nový hneď rozoberať, treba tomu dať čas, aby si to všetko sadlo a o ochodilo sa ako ma. Ja by som bol skôr nespokojný, keby mi prišla rochodena nová sebenza. Mal som nové nože, ktoré nešli skoro otvoriť jednou rukou a framelock ani nešiel odistiť, a to boli drahšie nože a po nejakej dobe flipovali na cvrknutie prsta a čepeľ sa zatvrala vlastnou váhou
Posláno:

Štamgast
KKubrick napsal:
WuDan napsal:

Len k tým sebenzám, aj keď chápem, že to môže byt len pocitové, ale sebenzy nie sú rozhodne krehké zvládnu akokoľvek ťažkú prácu možno, aj viac ako hinderer. A, čo sa týka flipovania, Sebenzy flipuju a bez problému Grin len netreba nôž, keď ti príde nový hneď rozoberať, treba tomu dať čas, aby si to všetko sadlo a o ochodilo sa ako ma. Ja by som bol skôr nespokojný, keby mi prišla rochodena nová sebenza. Mal som nové nože, ktoré nešli skoro otvoriť jednou rukou a framelock ani nešiel odistiť, a to boli drahšie nože a po nejakej dobe flipovali na cvrknutie prsta a čepeľ sa zatvrala vlastnou váhou

ANO, VE VLÁKNU SEBENZA A V DALŠÍCH VLÁKNECH JSEM ZMIŇOVAL, ŽE JSEM NOVOU SEBKU MUSEL ROZEBRAT, VYČISTIT A PROMAZAT, I TROSKU OHNOUT FRAMELOCK ABY CHODILA NA CVRNKNUTÍ, ALE PLOUTEV JE PROSTĚ PLOUTEV Happy JÁ SE NEHÁDÁM ŽE JSOU OBECNE ŠPATNÉ, ALE NEJSOU PRO MNE

SORRY ZA caspslock
Posláno:

Štamgast
Pro ty co nevědí jaký si vybrat nebo zda jít do HINDERERA po Ztcku

Pro mě lepší uchop Hinderer, nejen diky jimpingu ale také diky strence která neklouze tak jako CF, řezné vlastnosti má lepší ZT protože vybrus je jedovatý na tak masivní a dlouhou čepel. Hinderer má délku vykoupenou mega choilem na ukazovacek. Daji se sehnat i hinderery bez choilu v cizině.

Oba noze na loziskach s tuhym detentem který zaručuje vystřelení čepele jako závodní auto. Což mi hodně vyhovuje, nemám moc v lásce slabší detent a vyhazování čepele svihem.

Hardware u hinderera masivnejsi tudíž očekávám i bytelnejsi. Klip na ZT je deep pocket oproti hindereru kde čouhá kus noze z kapsy na druhou stranu jde prehodit na druhou stranu. Váha obou nožů plus minus 150g je pocitově stejná. Žádný se mi nezdá o chlup lehci

Oba noze ocel CPM20CV. Nemám co vytknout. Daji se sehnat i další materiály pokud by nekdo chtěl napr m390, elmax ci S35VN a jistě jsou i další co jsem nevyjmenoval....

U posledního hindereru je výhoda možnosti výměny ložisek za podlozky. Na ZT jsem četl ze si je taky můžete dat když si je seženete. Při rozebírání hindereru pozor na zaslepený pivot. Prodejci v Evropě mají v lásce ho zakapnout a pak je sranda to rozdelavat

Rozhodující je asi cena. Použité ZT se da sehnat pod 5000, Hinderer pod 8000 občas když mate štěstí.
Snad to někomu pomůže.

Dan

WuDan vložil tyto přílohy:
325B67AD_4C03_42B8_A708_2499734046CC.jpeg.jpg
53250A15_FBF0_4301_9543_EFEE0FD71BDA.jpeg.jpg
0E782674_A50C_4327_A044_AA304F0E7FE9.jpeg.jpg
EBB329D6_8FEC_4932_B52F_8C478EE00D18.jpeg.jpg
DA43C0BF_3051_4C32_9F65_A71EF145EDA9.jpeg.jpg
9B5E8D3A_74D6_4EFA_97CB_A4D306426BAA.jpeg.jpg
E2F7EE0B_D6C6_424E_B31C_F686ED1C5063.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
WuDan napsal:
Ona bytelnost je můj vnitřní blok přez co vlak nejede, i když jsem zkusil sebenzy, curtissy, ZTčka, Wander Tactical otvíráky tanků a podobné kudly - hinderer na mne působil jako nejbytelnější nůž, který se dá lehce rozebrat, pročistit. Můžete nakupovat různý hardware, doladit si ho.....

Keď už hovoríš o "bytelnosti" oproti ZT, asi si tých ZT čiek nekúpil dostatočne veľa Laugh

560 a hlavne 550/551 sú poriadne tanky a hlavne 550/551 je Hinderer po objemovom tréningu.
Necítim potrebu dať za nôž dvojnásobik, lebo je to Hinderer od Hinderera a nie Hinderer od ZT. (tento argument som veľakrát čítal na zahraničných fórach od ľudí, ktorí majú príjmy na absolútne inej úrovni ako my tu mrGreen )

A keď píšeš svoje skúsenosti, je to super, Ok ale aj tak je to pre každého len jeden z názorov. Nemá každý tie isté očakávania od noža.
Mám 5 ZT-čiek, ale nosím to najľahšie 0450. Keď budem chcieť rozbúrať dvere, zoberiem na to sekeru. No a do lesa patrí prioritne pevný nôž.

A Sebenza? Tá je od svojho vzniku etalón vreckových nožov. Či sa ti to páči alebo nie. A to mám tiež radšej otváranie cez plutvičku a kolík považujem za prežitok.

A životná cesta??? Keby si začal navrhovať svoje nože a dal si ich vyrobiť nožiarom, alebo sa postupne snažil si ich vyrábať sám, tak ti ešte zatlieskam.

Ale minúť 5000 eur a hovoriť o tom ako o svojej životnej ceste... Laugh Za tie peniaze môžeš pocestovať kus sveta a zistíš, kde sú životné hodnoty. Určite nie v tom, ktorý nôž lepšie flipuje.

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum