ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/8/2017
Tohle vypadá hodně nadějně Applause dlouho jsem váhal nad P300, nakonec jsem odolal mrGreen
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
No me po prazsky kdy jsem si tam vošmatlal P500 lezi v hlave ta, ale zatim si budu muset nechat zajit, bo mam naceste neco jineho od BM Grin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Ručka se tedy hodně podobná "Spartan Blades Harsey Hunter".
Zejména žlábkování a 3D tvar příložek. Ale před ošaháním bych ho nekoupil. Ty zářezy co zapadnou mezi palec a ukazovák mohou být velmi nepříjemné při delší práci, ale pokud mají dobře navrženou záštitu (sklopenou dolů) jako u Harseye, tak nevadí. Spartany od návrháře Harseye evidentně znají, tak to doufám dobře pochopili nebo ... .Prostě při šavlovém úchopu by se vrchní zářezy neměly opírat do blány mezi palcem a ukazovákem.

john1 vložil tyto přílohy:
P2110427.JPG
P2110429.JPG

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
john1 napsal:
Ručka se tedy hodně podobná "Spartan Blades Harsey Hunter".
Zejména žlábkování a 3D tvar příložek. Ale před ošaháním bych ho nekoupil. Ty zářezy co zapadnou mezi palec a ukazovák mohou být velmi nepříjemné při delší práci, ale pokud mají dobře navrženou záštitu (sklopenou dolů) jako u Harseye, tak nevadí. Spartany od návrháře Harseye evidentně znají, tak to doufám dobře pochopili nebo ... .Prostě při šavlovém úchopu by se vrchní zářezy neměly opírat do blány mezi palcem a ukazovákem.

Podobně je i Chris Reeve Pacific, ale to je jedno. Typnu si čepel jako zt0350 :) nebo SRM fixed s trochou protáhlejšíma křivkama :), hodne by mě překvapilo tanto...

mikup vložil tyto přílohy:
HTB1nIubXIfrK1Rjy0Fmq6xhEXXai.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/21/2013
Zatím mi to ručkou príjde jako Lionsteel M5 a hřbetem čepele jako Tracker, ale jsem teda taky pěkně zvědavej Grin každopádně na Instagramu mají i taky takovou pseudofotku novýho zavíráku a podle té mizerné fotky to vypadalo na zajímavej titanovej monoblok... Shocked
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
"Intenzivně pracujeme na ANV tigřích pruzích. Vypadájí skvěle. Tahle bestie si je zaslouží."

tak na to se těším Applause

Randy Marsh vložil tyto přílohy:
51874770_291796488170455_8978930046286692352_n.jpg.jpg

What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/26/2015
Čaute, uměl by někdo vyfotit vedle sebe List & P100 a případně napsat krátkou esej na téma porovnání obou nožů co se týče ergonomie a řezivosti? Surprised

Předem díky.

...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/15/2016
Já tam vidím v čepeli trošku Pohl Force Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Dagoberd napsal:
Čaute, uměl by někdo vyfotit vedle sebe List & P100 a případně napsat krátkou esej na téma porovnání obou nožů co se týče ergonomie a řezivosti? Surprised

Předem díky.

List je o pár mm kratší i délka řezné hrany je o něco kratší. Šikovný nožíky jsou to oba, preciznost, lépe řečeno hebkost zpracování je u P100 lepší, nadruhou stranu List byl vyroben se záměrem viditelnosti hrubšího opracování. Řezivost u obou super, List jsem ale po vybalení z krabice musel komplet přebrousit, neb z výroby bylo ostří tak mizerný, že se to jako nůž použít nedalo (tovární vlastnost všech Mikovů, které mám). Oba nože se drží dobře, a oba rád používám, ale kdyby měl P100 střenky (jako list) je to pro mě jasný vítěz.

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190214_114431.jpg.jpg

PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Dle ANV Facebooku se chysta nejaka novinka... Cernena cepel... Hneda rucka...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
PN napsal:
Dle ANV Facebooku se chysta nejaka novinka... Cernena cepel... Hneda rucka...

Viz výše...a o stránku zpět...
Posláno:

Pokročilý
@wrafan
Dík za fotky a pěknou recenzi Ok
Nějakej čas zůstanu u Listu. mrGreen
Posláno:

Pokročilý
Dagoberd napsal:
@wrafan
Dík za fotky a pěknou recenzi Ok
Nějakej čas zůstanu u Listu. mrGreen

Není začHappy
Posláno:

Pokročilý
Ještě se zeptám...

Máte někdo praktickou zkušenost jak použitá ocel na P100 patinuje? Chová se jako D2? Někde jsem totiž četl jakési pochybnosti o použitém materiálu. mrGreen

Posláno:

Pokročilý
Dagoberd napsal:
Ještě se zeptám...

Máte někdo praktickou zkušenost jak použitá ocel na P100 patinuje? Chová se jako D2? Někde jsem totiž četl jakési pochybnosti o použitém materiálu. mrGreen

Moc nepatinuje, použitá ocel je podle mě naprosto v pohodě. Krájel jsem s tím veškeré potraviny, včetně cibule, po který třeba uhlíkovka 1095tka okamžitě modročerná. Jediný co mi udělalo na tom noži takovou téměř neviditelnou mapku byla obyčejná plnotučná hořčice, ale hned jsem to otřel hadrem namazaným kosmetickou vazelínou a není to vidět. Jediný co jsem nezkusil je citron, to nevím.
Zase nadruhou stranu, ta patina na nožích je to nejhezčí, je aspoň vidět, že nože pracujou a neflákaj se jen tak pro parádu ve vitrínách, a asi nejsem jediný toho názoru, že teprve pak, s tou patinou, získávají nože na kráse. Ze začátku jsem se toho taky bál, ale není proč, a když, tak se ta patina dá zase citlivě sundat a naopak jsou lidi, co si jí tvoří na nožích uměle. Asi tak.Happy
PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Michal Voska testuje...

PN vložil tyto přílohy:
BF546E1D_CCF6_4FB5_BD4E_7EAC19E4B060.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/31/2016