ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Strojařina- využití strojů při výrobě nožů Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/5/2011
Pro neznalého člověka to není, ale za sebe musím říct že co v práci spolupracuji s firmou Seco a nebo Mitsubishi a opravdu se dodrží jejich tabulkové hodnoty včetně potřebných upínacích tuhostí a výkonů motorů nebo i přesné dotažení destiček momenťákem pro daný materiál (většinou to lze dosahovat už pouze na cnc strojích, protože na klasice takové hodnoty kolikrát ani nedosahnete) tak teprve potom jsem poznal jak jsem plno věcí ať už destičky či závitníky atd doslova šetřil a rozhodně déle nevydržely na nízké rychlosti.
I já souhlasím, že teorie je jedna věc a praxe druhá a na dílně se to opravdu doladí na dotažení detailů, ale většina dobrých firem to má opravdu tak zmáknuté ,že kdo chce něco dělat opravdu na výkon ve větší výrobě tak se aplikačním technikům s těma tabulkama už nevyhne.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/7/2013
Minulý týden jsem měl taky nějakého prodejce Seca plátků a taky chtěl ať pustím mašinu podle tabulek.Potom se strašně divil,že ty jeho plátky nevydrží tolik co píšou tabulky.Řeznou rychlost jsem nastavil podle něho a za chvíli bylo po plátcích.Pak jsem nastavil řeznou rychlost podle sebe a jelo to v pohodě a on se divil.Dělám pro válcovnu válce na válcování a ten materiál je trošku jinde než v tabulkách.Většinou co tam byli prodejci i jiných firem,tak odešli s nepořízenou a už se nevrátili.Je rozdíl obrábět nějakou normální ocel než ocel s různýma příměsema proti opotřebení.Děláme třeba válce ze slinutých karbidů co se dělají plátky na SK nože a do toho se jde dostat jedině plátky z CNB.Můj názor je,že podle tabulek úplně přesně dělat nejde.Člověk musí praxi a hlavně cit co si může dovolit.

Fosgen72 vložil tyto přílohy:
IMAG0185.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/5/2011
To souhlasím ,ale v jeho případě to byla spíš nepřipravenost, po mě vždy chtějí přesně materiál a pokud možno co nejvíce info k němu.
Já měl opačný problém a to, že ocel co jsem tam měl tak to bylo takové bláto ,že se to prostě lepilo úplně na vše ,ale vyladilo se to a v pohodě. S tvrdým mat. jsem nikdy potíže neměl a do 62Hrc to bylo v pohodě, ale u tebe už je to spíš opravdu atyp výroba tak tam se to dá pochopit
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/2/2013
predajcovia naradia su vacsinou vsetci nepripraveni hehe

podla mojich skusenosti su parametre podla tabuliek tak na par kusov u niektorych predajcov aj na jeden,tie parametre sa prostie musia upravit,aby sa dalo pracovat co najdlhsie to ide,ine je to u vrtakov tam to celkom funguje,ale ked mas nejaky zvarenec tak si hned s parametramy z tabuliek v pi..... Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/6/2014
Dnes jsem začal pracovat na messeru. Materiál 19 435, síla 4 mm, fréza průměr 3 mm.

origosch vložil tyto přílohy:
messer19435.JPG.jpg

Posláno:

Začátečník
Dneska došlo na dřevo.
Ještě odříznout a dodělat.

drzatka_k_messeru.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Krásný den přeji
jedno video co jsem dnes potkal. Takové mě nutí k zamyšlení. Happy
Ondřej

Posláno:

Začátečník
Taky mám jedno video, potřeboval jsem pár spešl šroubečků.
https://www.youtube.com/watch?v=XqPra_LmPX0

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/5/2015
Nazdar pánové dneska jsem přišel do dílny a už dlouho mi nikdo neudělal takovou radost jako můj šéf Happy o fréze jsem věděl že bude ale dneska dotlačil i nějaké to příslušenství. Chci se zeptat proč v té sadě frézek jsou dva druhy frézek. Dvou a čtyřbřitý?

selda1 vložil tyto přílohy:
DSC_0150.JPG.jpg
DSC_0151.JPG.jpg
DSC_0152.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/7/2013
Frézka je stroj a fréza nástroj.
Už jsem dlouho ze školy,tak raději definice z Googlu.
Čelní fréza čtyřbřitá
Vhodná pro hrubování i dokončování rovných ploch. Nestandardní úpravou geometrie se dosahuje lepších vlastností frézy. Je možné zvolit nestejnou hloubku drážek, rozdílné úhly stoupání šroubovic drážek, nerovnoměrnou rozteč zubů. Tyto úpravy odstraňují, příp. omezují častý problém frézování (chvění), výrazně zvyšují tuhost celého obráběcího uzlu, což umožňuje nejen zvýšení výkonu obrábění, ale i přesnost tvaru a kvality obrobeného povrchu. Tím lze dosáhnout rychlejší a kvalitnější obrábění, které uživateli přináší časové i nákladové úspory.
Dvoubřitá (drážkovací) fréza
Dva břity zaručují dostatečný prostor pro odvod třísky nejen při frézování podélném, ale i při zavrtávání do hloubky (kratší otvory-předlité díry).
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/5/2015
Fosgen72 napsal:
V prvním případě je frézka stroj a fréza nástroj.Už jsem dlouho ze školy,tak raději definice z Googlu.
Čelní fréza čtyřbřitá
Vhodná pro hrubování i dokončování rovných ploch. Nestandardní úpravou geometrie se dosahuje lepších vlastností frézy. Je možné zvolit nestejnou hloubku drážek, rozdílné úhly stoupání šroubovic drážek, nerovnoměrnou rozteč zubů. Tyto úpravy odstraňují, příp. omezují častý problém frézování (chvění), výrazně zvyšují tuhost celého obráběcího uzlu, což umožňuje nejen zvýšení výkonu obrábění, ale i přesnost tvaru a kvality obrobeného povrchu. Tím lze dosáhnout rychlejší a kvalitnější obrábění, které uživateli přináší časové i nákladové úspory.
Dvoubřitá (drážkovací) fréza
Dva břity zaručují dostatečný prostor pro odvod třísky nejen při frézování podélném, ale i při zavrtávání do hloubky (kratší otvory-předlité díry).

Děkuji za vysvětlení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
Minulý rok jsem lehce zmodernizoval staré svářecí trafo, které jsme ještě za dlouhých zimních večerů vyráběli s dědou ve sklepě (Pomáhal jsem navíjet cívky.) . Sváření s ním bylo vždycky jenom k zlosti, ale nic lepšího jsme neměli. Tak jsem dodělal usměrňovač, chlazení ventilátorem, novou kastli atd. Vaří to teď jedna radost. Housenky jak vyšité! Možná to sem tak úplně nepatří, ale nepřímo se nožířům i svářečka může hodit, ne?
Kondenzátory z výprodeje.
Tlumivka ze šrotu za 20kč/kg.
Diody ČKD za 100kč/kus i s chladičem. Někdo je kdysi šlohl v ČKD z pásu a tak nelze zjistit výkon, ale předpokládám, že si vybral ty nejsilnější...mrGreen
Zbytek co dům dal.

Usměrňovač je dvojitý, abych nemusel shánět velkou tlumivku. Pak stačí malá z veřejného osvětlení. V podstatě se jedná o usměrňovače dva. Hlavní a vedlejší, který vyrovnává pokles napětí. Pokud to bude někoho zajímat, tak na svarforum.cz je toho spousta i s návody a tenhle systém mě připadal nevhodnější a nejlacinější.

Zbrojovák vložil tyto přílohy:
IMG_5813.jpg.jpg
IMG_5817.jpg.jpg
IMG_5819.jpg.jpg
IMG_5823.jpg.jpg
IMG_5925.jpg.jpg
IMG_5926.jpg.jpg
IMG_5958.jpg.jpg
IMG_5957.jpg.jpg
IMG_5967.jpg.jpg
IMG_5968.jpg.jpg
IMG_5969.jpg.jpg
IMG_5959.jpg.jpg
IMG_5960.jpg.jpg
IMG_5966.jpg.jpg
IMG_5962.jpg.jpg
IMG_5965.jpg.jpg
IMG_5928.jpg.jpg
IMG_5929.jpg.jpg
IMG_5927.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Je to skoro přesně na den 4 roky, kdy jsem se zase dostal k pokračování. Včera jsem nůž zakalil na HRc 62 a přebrousil na rovinné brusce. Tedˇ ještě vyleštit, naostřit, vyrobit šroubky a bude se montovat. Až sese vybyde čas.Happy

zakaleny.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Dnes se s tím krájelo.

kompletni.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/5/2010
pánové, nevím jestli to tu už bylo-nebylo.. ale soudruzi z PRC se snaží...

https://youtu.be/nYm2pVXMVSc

nevím jestli pro už někdo zkoušel-)
Posláno:

Začátečník
Messer z AK5.

messer_AK5.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum