ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2001
Přidělej to na prkýnko a kochej se jak si to pěkně udělal Wink ....... rozhodně to nepoužívej na sekání nebo nedej bože šerm ...... Pokud s tím chceš třeba krájet chleba tak to dej popustit do trouby na max teplotu Wink

Pochybnosti jsou otcem vynálezu. - Ambrose Bierce
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/11/2001
Počti si tady http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=4670 Wink
Pochybnosti jsou otcem vynálezu. - Ambrose Bierce
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
JERONIMO napsal:
Přidělej to na prkýnko a kochej se jak si to pěkně udělal Wink ....... rozhodně to nepoužívej na sekání nebo nedej bože šerm ...... Pokud s tím chceš třeba krájet chleba tak to dej popustit do trouby na max teplotu Wink

Na prkýnko, jestli je to prvotina, je trochu krutý doporučení. Do trouby na hodinu na 250°C, nejlépe 2x. Pokud jsi při broušení nevyhřál ostří. To pak jedině překalit.
Plně se stavím za Jeronimovo doporučení nesekat a v žádném případě nešermovat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Děkuji všem,kteří slovo utrousili... Admire
Tož jsem tedy rozřezal půl kotouče z cirkuly. Prdnul do keramické krabky,a včil žíhám. Lehce jsem to zasypnul uhlím,pod víko dal kousek sibralu jako “těsnění” a zítra uvidím jak to dopadlo. Dal jsem to na 710*C a výdrž na teplotě 40min. Při řezání jsem si samozřejmě “zkušeně” podpálil gatě...Laugh
Naštěstí byl v kapse šnuptychel,tak na funkci rostlináře to nebude mít vliv.
Kaj se tu vzal ten dym,kurde...?mrGreen

Muscatel vložil tyto přílohy:
349D5411_6E65_4B8F_9923_0562EA5690F3.jpeg.jpg
DCC9E32C_86F4_4BC3_8945_DF0736C4E021.jpeg.jpg
834F06DA_E556_4A7B_B863_79F75456510A.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/17/2018
Vyrobil jsem si kalící a popouštěcí pícku. Výkon 3 x 1300W... zatím bez opláštění...

BorisC vložil tyto přílohy:
AASSSDD.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/8/2016
Ahoj chtěl jsem poprosit zda by se někdo mohl podělit o zkušenosti jak správně použít kalicí foliji? Mám elektirickou kalici pec, a zajímá mě to hlavně pro zpracování N690 a Ak5. Odpovědi typu dej to do kalírny si můžete odpustit. Děkuji
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/24/2017
Tieto ocele sa bezproblematicky kalia s nástrekom Tinderex v tenkej vrstve ....Fôlia je drahá.....:)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/8/2016
Ok děkuji dá se toho koupit někde 1 nebo 2 kg? Našel jsem jen balení po 10 kg. Chtěl bych to nejdřív zkusit než toho nakoupím více.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/24/2017
Beriem odtiaľto http://azprokal.cz/cs/prehled-sortimentu/chemicke-pripravky/ochranne-natery/ minimálne množstvo 1 kg .Pri striekaní riedim toluenom cca 2:1 ,striekam airbrush pištolkou ,na 1 nôż je treba asi 7-10 ml ....
Posláno:

Štamgast
Zdravím
Nevím jestli se to tady už probíralo...?
Teď jsem při “geglání” narazil na termokřídy. Docela mě to zaujalo. Používáte to někdo při zjišťování teploty u kalení ve výhni?
Nějaké záludnosti/problémy/špeky?
Díky za každou zkušenost. Admire
Posláno:

Štamgast
Tož jsem ty čepelky z cirkule prohnal krbovkama na dřevěném uhlí. Nervy jak “sfiňa”. Kalil jsem do řepkového. Dílna “voní” olejem... Laugh
Orientačně magnet a pak ještě chvilku do světlejší červené. Včil to je v peci na 200*,potom vytáhnu nechám zchladnout,vrazím to zpátky,nastavím znovu hodinu a jdu spát. Od oka to zůstalo rovné. Jsou to necky,tak snad to chleba ukrojí i pokud se něco připo*ralo.
Ještě jednou děkuji všem za rady mateřskému školákovi. Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Muscatel napsal:
Nevím jestli se to tady už probíralo...?
Teď jsem při “geglání” narazil na termokřídy. Docela mě to zaujalo. Používáte to někdo při zjišťování teploty u kalení ve výhni?
Nějaké záludnosti/problémy/špeky?
Díky za každou zkušenost. Admire

Ahoj, je to už několik let, co sem je tady nabízel, různý teploty, i popouštěcí, myslím i na pružinovou tvrdost +-. Nikdo je nechtěl. Možná byly jen chvilku v inzerci a nikdo si jich nevšim.
Myslel sem, že je dám děckám na malování na chodník, ale nakonec mi to bylo líto Grin
Tak sou furt ve sklepě. Co bys chtěl za teplotu? Podívám se

Funkci asi znáš, co? Když povrch popsanýho předmětu dosáhne teplotu, křída na povrchu se roztaví.
Jakmile se křída roztaví, je třeba si zapamatovat odstín barvy čepele a nezahřívat na vyšší teplotu. Tam chvilku vydržet a pak kalit.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Štamgast
Děkuju za reakci.
Cca těch 800*C. Teď zkouším ,co jsem schopen zmršit na cirkuli. Předpokládám,že by to mohla být 19418. Je po pradědovi. Stáří kotouče odhaduji na cca 55-75 let.
A jelikož jsem keramik,tak touha plácat na čepel i bláto,a zkusit jestli vyleze nějaký hamon,je velká,tak jsem si objednal kusek stabilky. Kalení prašť jak uhoď. Plus minus autobus... 800*C-820*C
Posláno:

Štamgast
Zdravím
Dnes jsem ty čepelky růčo přebrousil a leptnul. Na tom děravém mi vylezla jasná linie mezi první a druhou dírou. Co jsem tady četl,tak by na cirkuli (19418) nemělo jít viditelné linie kalení dosáhnout. Bude to tedy jiná třída oceli?
Díky za názory.

Muscatel vložil tyto přílohy:
771BFE0F_4331_49E4_A3F1_77EC942349A5.jpeg.jpg
232C6E6C_8BB9_48D4_8CF3_B9016A1D5525.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
To je novina, na cirkuli dosáhnu linie kalení běžně.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/3/2019
Dobrý den potřeboval bych poradit jestli se dělají nějaké indikátory teploty něco jako křídy nebo něco podobného a popřípadě kde to sehnat moc děkuji za veškerou pomoc
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum