ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Real Steel Knives Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2017
Johny22 napsal:
Sam bych to nerekl lepe Grin ale zpracovani je perfektni, skace krasně, jen prebrousit a bude to top!

Tá m390tka sa krásne brúsi, hoci aj Lansky Blade Medicom.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
Jo šla dobře Happy teď je to pan žiletka Laugh
Posláno:

Štamgast
Za seba môžem povedať, že je to nôž vari na celý život. Neviem, čo by sa ešte muselo vymyslieť, aby mi to ho vytlačilo z vrecka Ok .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2016
Štefan napsal:
Za seba môžem povedať, že je to nôž vari na celý život. Neviem, čo by sa ešte muselo vymyslieť, aby mi to ho vytlačilo z vrecka Ok .

No ja ty kudli střidam, ale tohle je lehoučký, skladný, řezivý a dokonce i s poměrně dlouhou čepelý.
Takze nestřidat to tak to mam asi taky jasny Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Docela by bylo zajímavé zjistit, na kolik tu M390 kalí. Projel jsem si pár testů, které zveřejňuje na svém kanálu LuvThemKnives a obecně čínské firmy od Bestechu, přes TwoSun, CH Knives a dokonce i WE Knives práškovky kalí na méně, než by si zasloužily, třeba M390 se u nich pohybuje ve většině případů kolem 58 HRC, čímž se nevyužívá její potenciál.

Třeba 14C28N u Sea Eaglu vyšel na HRC 56.6, výrobce udává rozmezí 58-60 HRC. A je fakt, že co si vzpomenu na Snow Leoparda, tupil se rozhodně rychleji než třeba Skyline od Kershaw.

Jen příklad, dají se tam pohodlně najít i další díly téhle série.

A tady jsou tabulky s komplet testy, ty dám i do vlákna Testování nožů:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OepNr_D4lqbdTFqdqWl1rmAd4bOzPzJe6J0iEWrdJGU/edit#gid=0
"Thin is sharp."
Koupím SPYDERCO MANTRA 2
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
Zdar chlapci, prosím jaký má Real Steel ten Elmax? Nikde se o tom moc nepíš. Jde mi Real Steel S7 Snow Leopard Elmax. Díky
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/11/2019
Tyler napsal:
------ obecně čínské firmy od Bestechu, přes TwoSun, CH Knives a dokonce i WE Knives práškovky kalí na méně, než by si zasloužily, třeba M390 se u nich pohybuje ve většině případů kolem 58 HRC, čímž se nevyužívá její potenciál.--------

A tady jsou tabulky s komplet testy, ty dám i do vlákna Testování nožů:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OepNr_D4lqbdTFqdqWl1rmAd4bOzPzJe6J0iEWrdJGU/edit#gid=0

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=10301

https://www.bladeforums.com/threads/m390-super-steel.704854/

----Maximální odolnost proti opotřebení dosažená po kalení z 1150 ° C a 2 podmíněných cyklech popouštění při 540 ° C, 58-62 HRC (Pozor, mírně snižuje odolnost proti korozi).---

Píšou že i míň. Tak jestli míň nebude nakonec víc. Takto vobčas je i v životě.

Nevim.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
Loner. napsal:

Méně je možná někdy více, ale více je vždycky více Laugh Razz
Upřímně, "odolnost proti opotřebení" je neskutečně zavádějící pojem pokud se bavíme o tom, jak bude nůž držet ostří. Jakému opotřebení? Je to odolnost proti abrazi, nepružné deformaci, či vyštipování? Je to o tom "jak dlouho to zůstane ostrý" při řezání...čeho?
HRC není samospasitelné, ale jako empirická hodnota udávající "praktickou" tvrdost materiálu je pro nože vhodným indikátorem toho, jak budou držet ostří. Ne samozřejmě jediným, 420 na 60HRCech nevydrží totéž zacházení co M390 (houževnatost), ani nerozřeže tolik zaprášených kartonů (obsah karbidů, abrazivzdornost).
Ale M390 na 58HRC se bude v dost ohledech tupit stejně jako jakákoliv jiná ocel na 58HRC...cílem je přeci dostat HRC co nejvýš BEZ ztráty ostatních vlastností, ne obětovat tvrdost kvůli houževnatosti (leda bys dělal mačetu nebo sekeru, ale proč z M390?) A proč pak platit za bohleráckou superocel..?
Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: LeekMax, Pološotek, RS Fixed Metamorph, SpyGB2DLC
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Jestli to nebude tím, že superoceli dobře prodávají a lidi to chtějí a zároveň výrobci vědí, že s noži dneska lidi dělají všemožné věci, protože to někde viděli na videu, a sichrují se, protože kvůli rychlejšímu tupení jim kudlu nikdo reklamovat nebude, což se o zlomené čepeli říct nedá.

Předpokládám, že ze stejného důvodu začal dělat RealSteel na Bushcraftech II na scandi fazetku / čočku. Sám jsem si vyzkoušel u prvního, co jsem měl (měl 100% scandi), že stačilo při řezání dřeva trochu blbě zabrat a ostří bylo zvlněné jako papír. Další dva kusy, co jsem měl v ruce, už měly od výrobce čočku.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Začátečník
Confused tak já to holt zkusí ještě jednou. Pánové, jaký(jak má zpracovaný) Real Steel Elmax. Konkrétně mi jde o Real Steel S7 Snow Leopard Elmax. Děkuji za odpověď k mé otázce. Admire
Posláno:
Pozorovatel
McBarbar napsal:
Loner. napsal:

Méně je možná někdy více, ale více je vždycky více Laugh Razz

Upřímně, "odolnost proti opotřebení" je neskutečně zavádějící pojem pokud se bavíme o tom, jak bude nůž držet ostří. Jakému opotřebení? ------ A proč pak platit za bohleráckou superocel..?

Bravisimo dast ist zupr. No a taky jak řikaj holky- menší stačí větší tlačí. Happy

Ta odolnost proti vopotřebení mě příde jako průsečík- takovej ideál kterej metalurgové v Bohleru po zkoušení zjistili jakož nejlepší poměr všech špičkovejch vlastností který M 390 má i když píšou drobet sníženou korozivzdornost ale toho bych se nebál když má 20procent chrómu.
Samo hodně podstatný bude tepelný zpracování tam by se to mělo nechat profíkům https://www.kalirna-vyskov.cz/technologie/vakuove-kaleni - vakuum a pak popouštění v dusíku přesně podle mat. listu. Pak by ta M390 měla bejt skorem něco jak adamantium. Plácat to doma na vohni a pak to hodit na štvrt hodiny popustit do trouby na stopade s tim že to stáčí asi nebude to pravý vořechový to pak radši kudlu z pružinovky.

Nevim.
Posláno:
Pozorovatel
Luku napsal:
Confused tak já to holt zkusí ještě jednou. Pánové, jaký(jak má zpracovaný) Real Steel Elmax. Konkrétně mi jde o Real Steel S7 Snow Leopard Elmax. Děkuji za odpověď k mé otázce. Admire

Určitě to bude v cajku všude je k tomu jen samá chvála a stovky blahopřejnech dopisů.

Taky jsem svýho času řešil z jakýho je kudla matroše na kolik hrců a takový nesmysle. Teďka mě zajímá jak mě sedne jako celek. Je to jak s botama.
Nevim.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/16/2019
Luku napsal:

V prípade, ak s ním nebudeš spokojný. Môžeš Leoparda pustiť do prírody.Grin
Určite sa niekto najde, kto sa o neho postará.
Mám sandvik, ale žiaľ nedokážem porovnať.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj .Pripojím sa k LONERovy Mal som aj rôzne super ocele a naháňal som sa za nimi ale myslìm že bežný uživateľ to nejako nepotrebuje a ani mi nejako nevadí keď nôž líznem na keramike častejšie.A podľa mojho názoru lepšoe ocele často neadekvátne predražia nôž.Všetkým oceľovým fajnšmekrom sa za svoj skromný názor ospravedlňujem!Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Real Steel Terra Olive Green

Nevím proč, ale čekal jsem ho menší mrGreen Je to kus nože, což mi udělalo radost. Zpracování výborné - jako každý RS. Trochu mi připomíná Tenacious, tak pro srovnání nějaké foto.

Randy Marsh vložil tyto přílohy:
20190321_125715.jpg.jpg
20190321_125726.jpg.jpg
20190321_125740.jpg.jpg
20190321_125751.jpg.jpg
20190321_125849.jpg.jpg
20190321_125608.jpg.jpg

What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:
Začátečník
Tyjo pěknej!! Dělaj i nečerněnou s tou green?

Posláno:
Začátečník
Já objednal toho Real Steel S7 Snow Leopard Elmax. Tak potom poreferujuOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Luku napsal:
Tyjo pěknej!! Dělaj i nečerněnou s tou green?

Zatím ne. Dělají celkem 4 verze. Olive green + black, black + satin, coyote brown + satin, carbon fiber + satin
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Za seba môžem Snow Leoparda z Elmaxu len odporučiť. Veľmi ľahko sa ostrí a ostrý zostáva dosť dlho aj počas denno-denného používania (rezanie balíkových pások, krabíc). Neviem presnú tvrdosť, s americkým elmaxom ho asi porovnávať nejde, no nakoniec to je jedno, ak performuje tak ako má.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Randy Marsh napsal:
Real Steel Terra Olive Green

Nevím proč, ale čekal jsem ho menší mrGreen Je to kus nože, což mi udělalo radost. Zpracování výborné - jako každý RS. Trochu mi připomíná Tenacious, tak pro srovnání nějaké foto.

REAL STEEL TERRA CF
Právě jsem objednal karbonovýho, tak jsem zvědavej, vypadá moc dobře Wink
(za celkem 1323,-Kč do Zásilkovny.)Ok

Strom vložil tyto přílohy:
RS.jpg.jpg

Kdo jí tvaroh, vidí za roh.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum