ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rick Hinderer XM-18 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2017
díky za "hate" i to k tomu patří, napsal jsem jen moje zkušenosti a jak to cejtím já
nic víc
a hádat jsem se s nikým nechtěl a nebudu Grin
bavíme se zde o nožích a ne o cestování a poznávání něčeho co nesouvisí s kudlama
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... no nemám z Tebe Svaicare zrovna dobrej pocit. Sad

Není to tak dávno co jsi se tady rozčiloval, proč utrácet takový prachy za ZT a teď jsi to posunul na Hinderera !? ... a nakonec tady kážeš jaká má být správná životní cesta !? Sad

Myslím si, že je naprosto každýho věc, za co svoje prachy utrácí..... a myslím, že jsme tu na tomhle fóru proto, protože nám nože dělají vnitřní radost a každý s nimi máme SVOJE zkušenosti. Tak nevím proč tady vykřikuješ na Dana, který se s námi o ty svoje podělil?
To je vše co jsem Ti k tomu chtěl říct - svoje jsem řekl a víc se tady k tomu vracet nebudu, protože mám práce nad hlavu, než abych se tady s Tebou dohadoval!
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Tvoje pocity neovplyvním.

Ano, aj ZT sú dosť drahé nože, na to že 0300 stálo na začiatku 5000,- českých a 0200 2500,-.
Svoje ZT som kúpil tu na fóre, lebo nedám 250 eur za nôž. A ceny som kritizoval dosť dávno, myslím, že je to viac ako tri roky. Za ten čas si človek môže korigovať názor.

Hlavne keď som si to porovnal s kolegom, ktorý napísal, že sa vracia k ZT a prešlo pár dni, keď ich začal hromadne rozpredávať.

Na nikoho nekričím, prínos jeho príspevku som ocenil a oceňujem. Alebo musíme mať všetci rovnaký názor, to je teraz povinné??
Poriadne si môj príspevok prečítaj, kým začneš kritizovať. Chápem, že je to tvoj zákazník, a tým že ho tu obhajuješ, získavaš u neho body, ale skús byť trochu objektívny.

To stále meniace sa nadšenie pre nové a nové nože, predávanie a kupovanie.
Jeden deň to vychvaľuje do neba, za dva dni to predáva .... je to také detinské.

Mám rád nože, ale nie som fanatik. Teda pri počte 50 nožov možno trošíčku som. red face
Ale kupovanie nožov nie je životná cesta.
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/21/2015
Svajciar napsal:
Ale minúť 5000 eur a hovoriť o tom ako o svojej životnej ceste... Laugh Za tie peniaze môžeš pocestovať kus sveta a zistíš, kde sú životné hodnoty. Určite nie v tom, ktorý nôž lepšie flipuje.

Laugh No keďže sme na nožovom fóre tak neni úplne od veci riešiť skôr vývoj nožopoznania než životných hodnôt. A nožo život je i o tom, ktorý nož lepšie flipuje Ok
Posláno:

Štamgast
Svajciar napsal:
To stále meniace sa nadšenie pre nové a nové nože, predávanie a kupovanie.
Jeden deň to vychvaľuje do neba, za dva dni to predáva .... je to také detinské.

Mám rád nože, ale nie som fanatik. Teda pri počte 50 nožov možno trošíčku som. red face
Ale kupovanie nožov nie je životná cesta.

Ano v tomto jsem dětinský, nestydím se.... nadšení a radost, to mám rád.
Spousta zdejších lidí je rádo že si díky mojí úchylce poznávání nových nožů mohla ode mne pořídit dobrý nůž za menší peníze, protože mne prostě přestal bavit
A životní cesta není o tom nakupovat nože, to jsem ze začátku formuloval špatně a ty ses toho chytnul. Mám rodinu a peníze dávám do rodiny, to je moje životní cesta, ale cesta poznání nože mne přes sebenzy, ZTčka vrátila zpátky k Hindererům Happy

“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Dík,
som rád, že si to zobral ako chlap, to tu dokáže málokto. A že si pochopil, čo chcem povedať.
Kupoval si kvalitné nože, ktoré ďaleko, ďaleko prekračujú požiadavky aj náročného zákazníka.
Tvoje zhrnutie na konci rozhodovania bolo dobré a vnieslo do tvojho počínania poriadok, preto som ti zaň dal palec hore. mrGreen

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Navštívil jsem tohle vlákno, abych se dozvěděl, jaký ty Hindoše vlastně jsou, nějaký pocity uživatelů, podívat se na fotky a ideálně porovnání se Zt.

WuDan - díky za info, takové jsem tady hledal... to pomohlo

Svajciar - o konkrétních zkušenostech tam moc textu neni... to nepomohlo
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
"Necítim potrebu dať za nôž dvojnásobik, lebo je to Hinderer od Hinderera a nie Hinderer od ZT."
...dnes uz by som napisal ze nemienim dat za noz s napisom Hinderer, nie od Hinderera.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/7/2008
V hindereroch sa moc nevyznám a Google mi nepomohol.
Od ktorej generácie robia sheepsfoot čepele? Podľa toho čo som našiel tak od 5tky. Ale 5tka by mala mať oceľovú vložku na framelocku, no videl som sheepfoot bez vložky.....
Facebook : MGknives
Instagram : mgknives
Posláno:

Štamgast
MiGo#1 napsal:
V hindereroch sa moc nevyznám a Google mi nepomohol.
Od ktorej generácie robia sheepsfoot čepele? Podľa toho čo som našiel tak od 5tky. Ale 5tka by mala mať oceľovú vložku na framelocku, no videl som sheepfoot bez vložky.....

5. generace začala dělat vložku na frame
6. generace začala dělat 3 way system

tady máš jednu gen.4
https://www.lamnia.com/cs/p/34924/noze/zaviraci-n%C5%AFz-hinderer-knives-xm-18-3-5-gen4-sheepsfoot-dlc-zelena

takže asi od 4.?
Posláno:

Štamgast
Musím se podělit o velikou radost co mi udelal Red

K 3.5” mám i 3” prcka tak snad si na sebe zvykneme

WuDan vložil tyto přílohy:
6330CC04_67DA_41F9_8520_52EEAF681287.jpeg.jpg
0B532245_F7F9_494D_8C43_17FF9017DBE3.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
... dobře Ty Ok zrovna dneska po ránu jsem přemýšlel, jestli bych 3" taky neužil Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/15/2016
Je mě ten prcek nějakej povědomej Happy
Posláno:

Štamgast
mydlinkaTM napsal:
... dobře Ty Ok zrovna dneska po ránu jsem přemýšlel, jestli bych 3" taky neužil Wink

já byl vždycky proti němu, prckovi.... ale poslední dobou jsem tak nějak vyzrál (nebo se zkazil) a chci malý dobrý kudlíky, pač mám vytahaný kapsy z těch otvíráků na tanky co tahám denně
takže za mě JO, užil bys ho určitě Ok
Posláno:

Pokročilý
Aký uhol ostria ste dopriali svojim Hindosom? Dal som na 3,5lku sheepsfoot 20° na stranu, ale nejak mam stále pocit, že to nie je ono. NoNoNo
Posláno:

Štamgast
MiGo#1 napsal:
Aký uhol ostria ste dopriali svojim Hindosom? Dal som na 3,5lku sheepsfoot 20° na stranu, ale nejak mam stále pocit, že to nie je ono. NoNoNo

já svůj posílal mydlinkovi na broušení a bylo to peckový vzhledem ke kopytu co jsem měl (harpoon spanto) myslim si že ten sheepsfoot pujde nabrousit lepe protoze ma lepsi vybrus

Posláno:

Štamgast
... na úhly se mě neptejte na ty nehraju Laugh

Ale vážně, Danovi jsem oproti originálu snížil úhel jenom nepatrně, aby nebyla moc vysoká faseta a nevypadalo to blbě. Sad Tam je podle mýho zádrhel, že výbrus nad fasetou má 0.7-0.8mm tudíž z toho už z principu žiletku nevykouzlíš. U sheepfootu by to snad mělo být lepší - co jsem zaslechl od Papena a Dana. Osobně zatím změřeno nemám.
Posláno:

Štamgast
mydlinkaTM napsal:
... na úhly se mě neptejte na ty nehraju Laugh

Ale vážně, Danovi jsem oproti originálu snížil úhel jenom nepatrně, aby nebyla moc vysoká faseta a nevypadalo to blbě. Sad Tam je podle mýho zádrhel, že výbrus nad fasetou má 0.7-0.8mm tudíž z toho už z principu žiletku nevykouzlíš. U sheepfootu by to snad mělo být lepší - co jsem zaslechl od Papena a Dana. Osobně zatím změřeno nemám.

já vůl to měřil a nepamatuju se, ale myslím že má 0,6 nad fasetou Neutral
Posláno:

Pokročilý
Veď práve tá výška fazety ma štve.... Vyššia mi nevadí, ale aby to nebolo až moc, keď dám ešte ostrejší uhol.
Posláno:

Štamgast
mě osobně by nevadilo kdybych měl vysokou fasetku, mydlinka o tom eště neví, ale chystám se mu časem poslat oba hindoše aby mě je krásně vytáhl co to půjde Happy

ale kudly jsou z výroby dost ostrý, tak zatím netřeba
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum