ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2006
JIM11 napsal:
... Pak bych se rád optal, jestli někdo vyzkoušel natažení prstence gumy z autoduše na hlavní kladku na motoru. Jednak jestli se to nestrhne a jednak, jestli nevadí teplo. Ono dnes přijít k autoduši není zrovna jednoduchý, tak abych se zbytečně nesnažil. Díky.

Dával som na spodnú kladku na pásovke kvôli vode. Vydržalo to 5 min. Laugh
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
JIMM11 Možná by tam ta duše držela přilepená a raději i o kus menší duši a natáhnout jí tam což netuším jak bys chtěl/měl udělat. Je to dost měkký materiál a když ho pevně nespojíš s podkladem tak bude cestovat. Navíc proč bys tam tu duši chtěl dávat? Pás neklouže po plastu, hliníku ani překližce.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/28/2019
No ptám se proto, poněvadž mám hnací kladku z překližek a pás mě proklouzl. Zesílil jsem pero a zmizlo to. Otázka je, nakolik má být silný přítlak(napětí pružiny) aby nedošlo k přetržení pásu ve spoji. To vlastně byla první otázka v mým dotazu. Jestli se dá nějak v kilech stanovit.Pokud by byl povrch kola gumový, stačila by menší síla pružiny. Natáhnout na kolo kus duše by snad mohlo jít, kolo má šířku 65mm, tak prstenec ustřihnutej z duše by určitě nějak šel natáhnout. Otázka je, jestli to někdo zkoušel, abych nesháněl dnes už těžko sehnatelnej artikl.Ona existuje ve spreji i pryž, ale ta má mizernou přilnavost. Ale kdyby se kolo natřelo alkaprenem, nechalo zavadnout a pak na to tu pryž, mohlo by to držet.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Jak na pásovce, to nevím. Ale kdysi jsem gumu z duše použil na kola pásové pily. Podmáznuto chemopénem a nataženo do "živýho". Fungovalo to.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Mám taky hnací kolo z překližky, přesně bříza a 165mm průměr a nikdy mi pás neproklouznul. Nemyslím si že mám nějak extrémní pružinu, jsou to dvě staré pružiny z lehátka spojené aby byla výsledná pružina delší.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Ahoj, pás jen tak neroztrhneš, určitě né malou pružinou. Z mé zkušenosti: pokud máš slabý motor a přitlačíš na pás pak kolo proklouzne a pás stojí. Já mám motor 1,5kw a nestalo se mi to.
Kamarád má motor 0,75kw nedělá nože, ale říkal že musí na něj zlehka jinak se zastavuje.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Jinak chlapi, chtěl jsem se zeptat jak vám jednou ty malé brusky na flexu? Dá se na tom dělat, nebo je to spíš nouzovka (což je samozřejmě lepší jak to dělat rukama). Díky za odpověď

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Ahoj a dobrý den,
nemám čas hledat, je to někdo z naších lidí, nebo nová nabýdka, kolega ze Slovenska to potřebuje řešit,
opravdu se již neorientuji, máte někdo zkušeost ??
http://www.czmachines.com/

Děkuji všem
Štefan
Posláno:

Pokročilý
Jo, Štefane je to CCarlos. Původně: https://pasovky.webnode.cz/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Děkuji převelice, opravdu teď nestihám,
ALE přeji všem normálním i prudičům krásné a pohodové jaro
A něco ode mně nenožového určitě brzy bude , jen to nafotit
Štefan
Posláno:
Začátečník
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Kombinovanou brusku si muzes koupit v lidlu. Pomocnik do dilny je to fajn, ale jen na drobnosti. Z Ciny bych to nebral, preci jen reklamace v lidlu bude asi schudnejsi...
Koupím originální vrchní kapsu na USárnu M1910.
....Sapere Aude....
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/13/2019
Za sebe musím říct, že pokud kombi brusku z Lidlu někdo chce na větší práci, ne jen na občasné broušení vrtáků, tak nedoporučuji. Vlastním ji a 240W je safra málo.. Při větším zatížení se zastaví. Ale jak píši víše na vrtáky, ostří na sekyru je dobrá. Na nože, broušení dřeva je nedostatečná.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Tož sem dneska našel chvilku,a dodělal jsem větší stoleček k čajnabazmeku. Flahajzy z cirkule mám nařezané a vyžíhané. V úterý by měla přijít nová Lidloflexa (mám včil jen jednu a vyndavat ju furt z bazmeku... Angry )Tož snad už dojde na nějakou kudličku,bo jinak mě už jebne. Laugh

Muscatel vložil tyto přílohy:
CF0B8D26_3CE3_4EAC_A1A9_1F5B27BD4E14.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/18/2012
https://www.ebay.de/itm/254122037072?_trksid=p2055359.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI254122037072.N36.S2.R3.TR6

Features:
1.Made of PP and steel.
2.Use for electric door, sliding gate etc.
3.With two built-in 6201 bearings.
4.Application:Electric door on the wheel / sliding door nylon sleeve wheel / iron door by wheel / electric door guide wheel / track wheel / pulley

Specifications:
Material: PP + Steel
Color: Yellow + Silver
Brand name: Unbranded
Wheel Size: approx 60 x 80mm/2.36 x 3.15"(Dia x H)
Total Height: approx 115mm/4.53"
Screw Type: M12
Weight: 332g

Package include:
1 x Guiding Wheel

Čo poviete ? Je to použiteľné a cenovo dobré ?

scout vložil tyto přílohy:
Rol_a.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Cena ujde, akorát bacha. Je to z PP, takže bude dost měkké. Nylon je lepší varianta. Nedovedu odhadnout, ale mohlo by se stát, že se ti ložiska za čas vyviklají. V případě nylonu je vyzkoušené, že je dostatečně pevný.
Posláno:

Pokročilý
Posláno:
Začátečník
A důvod? Proč dáváš víc sousedovi?Confused
Posláno:

Pokročilý
No napsal jsem pěknou blbostred face .To za víc bylo myšleno cena těch hliníkových rolen proti plastu co sem dal scout. U souseda to spraví lahvinka, kterou stejně vypijem spoluWink .
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/28/2018
Chlapi chci se zeptat, poradíte mi někdo pásovku, ideální poměr cena kvalita? Něco ve stylu co dělal pan Janík? Na Haimku opravdu nemám... děkuji za tipy nebo pokud staví někdo z vás? Prosím o Sz děkuji
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum