ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/29/2009
Mat:mluvili jsme o tom spolu 😉.Za Tvoji kudlu to dám i bez futra i bez potisku.
Ale Meimingovi dám krásně vydělat za kudlu jak stojí a je od ANV...v povrchové úpravě,s futrem.Tak je doufám hodnoceno za kolik to udělá komplet.
Posláno:

Štamgast
Meiming napsal:
Tak jo zejtra objednám u Venci Elmax v neděli jí namaluju v Draftsightu a pak ti pošlu výkres aby sis řekl jestli ti to takhle vyhovuje, případně mi rovnou napiš jestli chceš nějaké změny jako jiný materiál jinou tloušťku, vypustit nesmyslný choil, nechat víc materiálu pod rukojetí, udělat souměrný výbrus, atd. ať je to odladěný rychleji.

Super,domluveno!...doladíme po emiluAdmire
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Dudulik napsal:
Ale Meimingovi dám krásně vydělat za kudlu jak stojí a je od ANV...v povrchové úpravě,s futrem.Tak je doufám hodnoceno za kolik to udělá komplet.

Nebude to hned, ale ok. Beru v potaz. Mám teď závazky, ale jo, jdu do toho.

PS: udělat to v D2 sendviči, nebo Elmax sendviči....to by asi byla už velká provokace co?

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/20/2008
Vzhledem k tomu, že nám už v tomhle státě plném vlastenců nepatří ani pitná voda, tak mi arabský spoluvlastník firmy nevadí. Araby mám docela rád a část evropského antického dědictví se nám dochovala díky starým překladům z řečtiny do arabštiny a následně z arabštiny do latiny, když původní řecké rukopisy byly křesťanskou vládnoucí vrstvou hromadně páleny.
Už jsem se rozhodl, že si koupím ten arabsko-moravský zavírák, protože pevné nože moc nemusím.
Myslím, že je fajn, že se ty nože u nás začaly dělat a pokud má ¨na to někdo jiný názor než já, má to na to plné právo. .
Bölten
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Meiming napsal:
drak02 napsal:
Nicméně nůž té velikosti a matrošu , za tu cenu od BRK asi neseženu ...

Je tu dost nožířů co to zvládne i levněji. Nemusím ani počítat a vím že za 6000 bych takovou kudlu klidně udělal protože materiálově je tak za 2K a 4K za práci je krásný výdělek. Jestli je někdo ochoten koupit jí za cenu okolo 9K tak buď neumí do pěti počítat, je "arabský patriot", nebo neví co s penězma.

Meiming, uděláš nebo prodáš ???
A ta Tebou uvedená cena je s DPH nebo bez ??

Jinak jasně, ty kecy jsou strašný..... holt ANV si nasrali do bot těma vznešenejma kydama o armádě, hrdosti, vlastenectví, křesťanství, cti a já nevím čem všem ještě.
To neustálý adorování, že konečně Česká firma...
Kdyby drželi huby, dělali kudly, dělali je dobře a dlouho tak se úspěch dostavil, holt to s tím PR trochu přehnali a reakce na sebe nedala dlouho čekat - budiž to poučením.
Osobně mě znechutili, určitě jsem zvědavej co z toho všechno vyleze, postavit respektovanou firmu za pár měsíců prostě nejde a činy které je třeba na tý cestě udělat marketinkovejma slovama prostě nahradit nelze Laugh
Je to celý směšný, vlastně se chytli do názvu svý firmy, měli dělat kudly ne kecat.......
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Jasně že s takovou povrchovou úpravou (pískování a DLC ) a kydex pouzdro, dokonce umím i nejtovat tak aby nejtky nebyly z rubové strany placaté. Martine jestli se na plocháč vejdou dva výpalky tak budou dva, není na tom moc co zkousět , Elmaxovejch čepelí mám v kalírně 39 tak asi se zpracováním Elmaxu problém nebude,Gutlerovi laser pálí pořád stejně, DLC jsem u vás už taky nechával dělat několikrát, pískovačku mám, Kydexový pozdra dělám a mám dost Kydexu i nejtů, hadrokarta se dá buď koupit nebo vyrobit, na tom noži fakt nic co bych už dřív nedělal není, jen já ty nože dělal jako dárky bebo za cenů materiálů a služeb a tak vím že tahle velikost jen tenší materiál vyšla na 1500,- tak je mi jasný že za 9K je to zlatej důl (nebo zlodějina?)
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Meiming:Platí že beru,srandu si nedělám.A nepochybuju o tom že umíš udělat.
Jinak Dudulik@seznam.cz
Posláno:
Štamgast
Jardah napsal:
...............
A ta Tebou uvedená cena je s DPH nebo bez ??...................
Jarda

Za 6000 můžu jednou za rok jako hobík buď prodat nůž nebo brambory a nemusím řešit DPH. Ve vyspělých zemích kde maj politici rozum je to třeba až 100K za rok a nikdo to neřeší, ale mě stačí pro tu srandu i 6K.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Namátkou jestli mi paměť slouží:
Corps od Hampa: cca 7-8 t.
Dafy od Pokornýho v základu: cca 9-10 t.
Áres od Dachse: 9-10 t.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Abychom si rozuměli...mě je úplně jedno jakého kdo má společníka, at je to Čínan nebo Arab.. Jen jsem nepochopil prohlášení firmy které klepe na právě zmíněnou patriotickou strunu a zapojuje do reklamy lidi, kteří jsou v otevřeném konfliktu právě s islámským světem a přitom její většinový vlastník představuje pro část cílové skupiny zákazníků problém dnešního světa. Přijde mi to trochu jako vyrábět předměty na podporu svobodného Tibetu v Číně. Bez té vlastenecké masáže ala Evropanství, křesťanské hodnoty atd. se to mohlo v klidu obejít, neb dobré zboží vždy najde svého kupce. Bez toho bych se nad tím nepozastavil...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Je rozdíl v hobby výrobě a na plný úvazek. Já osobně bych se pod osm nemohl dostat i když na ručky používám CNC. V dlouhodobém horizontu to není možné...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
želva napsal:
Abychom si rozuměli...mě je úplně jedno jakého kdo má společníka, at je to Čínan nebo Arab.. Jen jsem nepochopil prohlášení firmy které klepe na právě na zmíněnou patriotickou strunu a zapojuje do reklamy lidi, kteří jsou v otevřeném konfliktu právě s islámským světem a přitom její většinový vlastník představuje pro část cílové skupiny zákazníků problém dnešního světa. Přijde mi to trochu jako vyrábět předměty na podporu svobodného Tibetu v Číně. Bez té vlastenecké masáže ala Evropanství, křesťanské hodnoty atd. se to mohlo v klidu obejít, neb dobré zboží vždy najde svého kupce. Bez toho bych se nad tím nepozastavil...

Presne tak Jirko. Ani ja. Len sa tu toľko miešalo hovno, až začalo smrdieť! KO

A Meiming a Mat, máte môj obdiv. Ok
Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Meiming napsal:
Jardah napsal:
...............
Jarda

Za 6000 můžu jednou za rok jako hobík buď prodat nůž nebo brambory a nemusím řešit DPH. Ve vyspělých zemích kde maj politici rozum je to třeba až 100K za rok a nikdo to neřeší, ale mě stačí pro tu srandu i 6K.

Nejde o to, že můžeš jako hobík, jde o srovnání, když už srovnáváme ...
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
želva napsal:
Je rozdíl v hobby výrobě a na plný úvazek. Já osobně bych se pod osm nemohl dostat i když na ručky používám CNC. V dlouhodobém horizontu to není možné...

To byla reakce Meimingovu výrobní akci pro Dudulíka.
Proto jsem ty ceny uvedl, je mi jasný rozdíl mezi ruční maloserií a produkční velkosériovou výrobou.

stř.33 tohoto vlákna: dává P. screen příspěvku Mikupa z 19.9.2018 o majetkových poměrech společnosti ANV, tj. půl roku zpátky. Než oznámili cenu Spelteru, nevšiml jsem si, že by někomu ta lež vadila.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:
Štamgast
Jardah napsal:
Meiming napsal:
Jardah napsal:
...............
Jarda

Nejde o to, že můžeš jako hobík, jde o srovnání, když už srovnáváme ...

No jestli ho chceš ode mě vyrobit za 9K tak já teda udělám dva a z toho tvého odvedu daně nebo jak to jako myslíš?
Želva ti to napsal o kus vejš a ten taky nejede sériovou výrobu kde za něj vše dělají stroje, seriová výroba je od toho že je levnější proto se používá na výrobky kterých se dělá větší množství, né proto že by byla dražší. Dražší je kusová (maloseriová) výroba. když chceš srovnávat tak já bych měl být dražší než 9K. Vždy mi přislo jako zlodějina říct si za nůž víc než dvojnásobek mých nákladů když jsem náhodou něco hodil do inzerce tak jsem to raději dával do aukce. Ale doba se mění teď frčí nedotažený výrobky s přepálenou reklamou a cenou s nápisem made in CZ a hlavně že to řeže. Nedej bože aby někdo napsal názor na něco pravdivého o nedokonalosti takového COOL výrobku to je hned z pravdy hejtování a zakazování další diskuze.
PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Mat napsal:
Dudulik napsal:

Nebude to hned, ale ok. Beru v potaz. Mám teď závazky, ale jo, jdu do toho.

PS: udělat to v D2 sendviči, nebo Elmax sendviči....to by asi byla už velká provokace co?

Mate, tesim se na Tvoji verzi. Jen otazka... uz s fskturou, dph...?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/11/2019
Bölten napsal:
----Už jsem se rozhodl, že si koupím ten arabsko-moravský zavírák, protože pevné nože moc nemusím.
Myslím, že je fajn, že se ty nože u nás začaly dělat -----
Bölten

Taky sem před časem na ty zavíráky koukal a včera sem se tady ptal jestli se ty nože fakt vyráběj v český republice. Nikdo neodpověděl !!!

V základu stojí zavírák ANV, samonoska z G10, lajner,čepel ocel D2 1750,- kaček.
Chtěl sem ho zkusit i když sem slyšel že ten lajner je moc tenkej a nefachá úplně jak má.
A fakt by mě strašně sralo kdybych se časem dozvěděl že to je nepřiznaná čína a né česká fabrická výroba.
Hlavně kvůli tomu že za 1750 - kaček a i za míň si i na českejch eshopech můžu koupit spoustu konstrukčně podobnejch cizích nožů různejch značek z lepších materiálů a prověřený kvality.

Nevim.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Pro Meiming: Jen aby tě pak někdo neosočil, že kopíruješ novinku ANV...
Posláno:
Štamgast
virtual1jk napsal:
želva napsal:

To byla reakce Meimingovu výrobní akci pro Dudulíka.
Proto jsem ty ceny uvedl, je mi jasný rozdíl mezi ruční maloserií a produkční velkosériovou výrobou.

stř.33 tohoto vlákna: dává P. screen příspěvku Mikupa z 19.9.2018 o majetkových poměrech společnosti ANV, tj. půl roku zpátky. Než oznámili cenu Spelteru, nevšiml jsem si, že by někomu ta lež vadila.

Mě teda ty lži vadili už dřív a diskuze o tom už tu byla dávno, jestli to nepromázli nebo nepřesunuli tak musíš kouknout víc zpět. Většina se i tenkrát zastávala "české" firmy.
Posláno:
Štamgast
mifr napsal:
Pro Meiming: Jen aby tě pak někdo neosočil, že kopíruješ novinku ANV...

Kopírovat těžko když nemám v ruce originál, ani výkres, ani přesné rozměry, budu to muset namalovat i vyrobit jak nejlíp svedu a jak to Dudulík bude chtít, ale věrná kopie to určitě nebude, už jen pro to že na čepeli nebude jejich logo ani žádné jiné.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum