ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/30/2011
Mám sjetý celé vlákno, několikrát.
Právě proto, že mě oslovil neck a hlavně Spelter.
Tvar, rozměr, váha, pouzdro...
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/4/2018
OK, trošku offtopic, ale dalo by sa premenovať toto vlákno? Lebo to Acts mi silno útočí na moje OCD 🙄
Rt
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/27/2018
kamzik napsal:
OK, trošku offtopic, ale dalo by sa premenovať toto vlákno? Lebo to Acts mi silno útočí na moje OCD 🙄
😂 😂 😂,
Som rad ze sa vyjadril želva a vazim si ten názor.. A som rad ze sa variko hovno toľko, az sa dovariloo a preto maju aj ked dlhe diskusie zmyslmel.. Nech sa debati slusne aj ked polovica je zumpa. Ale nejak sa clovek dopatra postupne pravde.., vravym dnes sa tak odrbava, ze nevieme co je co a kto je kto.. Ojeby z oblohy a este schovane za patriotizmom a krest. Hodnotami... Dnes uz sa nedivim ničomu... Doba je chamtava a divoka, RT
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
virtual1jk napsal:
..............

Strana 4.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/25/2016
Meiming napsal:
drak02 napsal:
Nicméně nůž té velikosti a matrošu , za tu cenu od BRK asi neseženu ...

Je tu dost nožířů co to zvládne i levněji. Nemusím ani počítat a vím že za 6000 bych takovou kudlu klidně udělal protože materiálově je tak za 2K a 4K za práci je krásný výdělek. Jestli je někdo ochoten koupit jí za cenu okolo 9K tak buď neumí do pěti počítat, je "arabský patriot", nebo neví co s penězma.

Já sem se bavil o P čtyřstovce , za tři a půl...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/20/2009
Na vlákně ANV bylo napsáno hodně a většinu jsem si přečetl. Některé příspěvky jsou hodnotné, některé méně. Mezi cenné a obohacující považuji vyjádření k tématu ANV od Milana M, Krakena, Tylera a Želvy, bez ostatních komentářů by se vlákno pravděpodobně obešlo, ale komentáře ostatních vlastně dělají vlákno ANV vláknem životaschopným. Znovu jsem si díky vám všem uvědomil, jak důmyslné hry hrajeme a s jakou vášní a zápalem je hrajeme. Dokud bude dostatek hráčů, bude nepřeberné množství her a je jedno jestli je to třeba hra "Člověče ANV nezlob se".
Tím je pro mne ANV uzavřenou hrou.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Meiming napsal:
Jasně že s takovou povrchovou úpravou (pískování a DLC ) a kydex pouzdro, dokonce umím i nejtovat tak aby nejtky nebyly z rubové strany placaté. Martine jestli se na plocháč vejdou dva výpalky tak budou dva, není na tom moc co zkousět , Elmaxovejch čepelí mám v kalírně 39 tak asi se zpracováním Elmaxu problém nebude,Gutlerovi laser pálí pořád stejně, DLC jsem u vás už taky nechával dělat několikrát, pískovačku mám, Kydexový pozdra dělám a mám dost Kydexu i nejtů, hadrokarta se dá buď koupit nebo vyrobit, na tom noži fakt nic co bych už dřív nedělal není, jen já ty nože dělal jako dárky bebo za cenů materiálů a služeb a tak vím že tahle velikost jen tenší materiál vyšla na 1500,- tak je mi jasný že za 9K je to zlatej důl (nebo zlodějina?)

Mně se moc nelíbí takovýto “grilování” nějaký firmy a jejich cenotvorby...... pokud bychom měli měřit všem stejně, tak to znamená se dívat se stejnou optikou co máš v posledních třech řádcích na všechny ceny od nožířů v inzerci i na výstavách a bude to “samý zloděj”.
Nakonec i ty aukce by musely být zastropovaný aby někdo nezaplatil nemorálně vysokou cenu Laugh jinak je to jenom alibismus a trefování se do někoho, jelikož nikdo nikoho nenutí to kupovat a já osobně nevidím rozdíl jestli někdo přihodí do aukce nebo reaguje na pevnou cenu - koupím\nekoupím.

Jak jsem už psal dřív, vadí mi hlavně pokud je hlavní myšlenkou podpořit Českou firmu a pak je spousta věcí jinak.
Pokud je to jen otázka - “vojenská kudla” ano/ne je to něco jiného a tahle diskuze by ani nevznikla......
Nakonec asi ani Milan Matějka, který několikrát deklaroval, že on hodnotí u kudly jak udělá chlupatý dřívko, ořeže klacek a ukrojí chleba a na lidi co dělají batoning se dívá s pobavením, by nenatáčel 45 min. video, nedělal randál v lese a nemlátil nožem a do nože tak jak předvedl na videu Speltera, ale i P500....
Aby bylo jasno to není kritika Milana, to je jen uvědomění jak moc nás kluky ovládá vzpomínka na rybičku a jak moc si všichni přejeme zase mít “svůj” Mikov který bude předmětem touhy a obdivu.
To ovšem možný není, svět je jinej a “kauza” ANV jasně ukazuje jak moc můžeme být manipulováni a to je fajn vidět a proto je dobře, že diskuze vznikla a není v Žumpě.
To co je tu několik stran zpět pánové nejsou “hovna”, jsou to naše myšlenky, přání a sny, obrazy světa jakej bychom rádi......
Myslím, že 80% lidí tady na Knife jsou romantici a proto to tu mám rád.
A na závěr Meimingu, kopii Speltera za 6 od Tebe bych nechtěl, vím, že to necháš někde vypálit a zakalit a pak to dopasuješ, za ty prachy bych od Tebe chtěl kuchyňák, kterej myslím bude funkční a od srdce.....
Jarda

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Meiming napsal:
virtual1jk napsal:
..............

Strana 4.

Tam už jsem to přehlédl, spíš přeskočil. Jsem spíš uživatel, tak řeším rezne - nerezne, drží - nedrží ostří...
Lhali na víc frontách, což není pěkné. Nepříliš šťastný start si po roce, dvou bude pamatovat pár skalních nožomilů.
Myslím, že i když už nyní má někdo nějaký nůž ANV doma, nebude pořádat hromadně výprodej.

Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Tomu říkám prokecat se k pravdě. .... Ovšem pro firmu je i negativní publicita lepší než žádná.
Tak či onak, žádný nůž si od nich nekoupím, což jsem v plánu ani nikdy neměl.

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Nastala u mě perioda "pevného nože" - máte někdo P300 v kydexu? Případně prosím nějaké motivační fotky Happy dík
PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Tak se trochu opet vratime k nozum ANV... Plejada pevnych, jake se vam libi?

PN vložil tyto přílohy:
2C814CBE_4F34_4815_BB59_46E0A08C6D0C.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ppetr napsal:
Nastala u mě perioda "pevného nože" - máte někdo P300 v kydexu? Případně prosím nějaké motivační fotky Happy dík

Jo a dotaz - P200 je D2 a P300 je Sleipner? Co je lepší , cca D2 znam .. díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Všetko čo som si myslel o totmo tu sa mi potvrdilo

Celé toho haló okolo speltera začalo zahmlievacou reklamou, ktorú fakt nemusím

Tým ako sa Milan bil do pŕs aký je patriota a ako rád podporí Českú firmu aď.
podotýkam, že Milan si fakt Vážne mohol myslieť, že ide naozaj o Českú firmu a prakticky bol oklamaný asi aj on.

Potom akože testovanie noža armádou. Bývalí vojaci sme tu viacerí. Vojenské testovanie a zavedenie do výzbroja je určite niečo iné ako keď si bývalí vojak v zálohe niečo s nožom poreže a poštiepa a prepichne niekoľko plechoviek.
Hoci nikto nôž rozbíjať nebude, nemyslím tým prasácke testy, ale rozumne zvolené záťažové testy majú tiež svoju vypovedaciu hodnotu. Viem, čo môžem od noža očakávať. Ja také testy stále pozitívne uvítam.

...

Nemám rád keď ma niekto odrbáva a nemám rád ani keď sú odrbávaný druhí.

Firma založená na patriotizme a morálnych hodnotách aspoň podľa jej vyjadrení. Vlastnícke pomery sú už jasné, tak koho do riti chcú oje...babrať - čistý odrbávací biznis, len aby sa toho čo najviac predalo. Tá česká firma tak dokáže akurát vytiahnuť peniaze z vreciek oklamaných Čechov.

A je to dôležité, áno určite! Mnohí z nás sa stále rozhodujú ak vidia dva podobné nože tým spôsobom, že dám radšej zarobiť domácej firme ...

A bola tu reakcia, že či riešime, majetkové a vlastnícke pomery firiem na ktorých autách sa vozíme atď. No neriešime, ale ani tieto firmy sa neohrádzajú patriotizmom a morálnymi hodnotami európanov..

MUSEL BY SA MI SAKRAMENTSKY PÁČIŤ NÔŽ, ABY SOM HO OD ANV KÚPIL

PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Ppetr napsal:
Ppetr napsal:

P200 je D2, každopádně špatný není ani jeden z materiálů, jen samozřejmě nejde o nerez, tak je třeba údržba...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
PN napsal:
Tak se trochu opet vratime k nozum ANV... Plejada pevnych, jake se vam libi?

Už jsem to sem psal. Ty ostřenkovaný P100 se mi líběj moc, obě barevné varianty. Za mě Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Ppetr napsal:
Ppetr napsal:

Rozdíl v dotazovaných ocelích
D2 - https://www.anvknives.com/technologies/
Sleipnir - https://www.uddeholm.com/app/uploads/sites/40/2017/11/sleipner-eng_p_R1609_e11.pdf
Jinak P300 v kydexu mám a spokojenost 100%, než tu začla hromadná úplavice, dával jsem foto i nějaké postřehy pár stran zpět.
Jedna rychlá z telefénu.

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190315_134427.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/9/2016
http://www.knife.cz/DesktopModules/YetAnotherForumDotNet/resource.ashx?ab=592555
Keby som dostal nesmiernu chuť vlastniť "army" nož, tak si kúpim tento za 5 .000,-Kč.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/21/2013
Nemáte náhodou někdo fotku p300 a A1 dohromady??
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Lestat13 napsal:
Nemáte náhodou někdo fotku p300 a A1 dohromady??

Právě se vracím z hradu... Teda z Brna z Mujnuz. Zkušenosti s A1 mám, teď osahanej P300... A1 rozhodně masivnejsi, jak čepel, tak hlavně rukojeť, dlaň mám průměrnou a A1 sedla mnohem líp, ta P300 je na mě úzká, chce to zkusit. Čepel ujde, zpracování tak na 2-. Pokud pořádnej messer, pak větší P400, ta se bude držet lépe.

... Jinak zavíráky...za mě slabota...
Posláno:

Štamgast
Ty šrouby co drží střenky, to je hliník?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum