ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Dřevo na rukojeti Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/10/2012
FerdaHL napsal:
Chtěl jsem poprosit místní znalce jestli by řekli co to je za dřevo? Děkuji.

Tady je to zas jak u blbejch na dvorečku. Pořád dokola.
Jednou za čas sem někdo hodí fotku kousku špalku bez měřítka pak se občas najde někdo a odpoví že by to chtělo trochu víc informací protože z tohodle se nedá nic poznat a pak se tu na dvě stránky diskutuje o dvaceti možnostech Laugh
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Horní je švestka nebo jiná peckovina, dolní patrně jasan.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
slon napsal:
Horní je švestka nebo jiná peckovina, dolní patrně jasan.

Spodní bych viděl spíš na lísku nebo jeřáb. Ale jak tu bylo tisíckrát napsáno, chce to fotku čistého řezu čelního dřeva.
chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
Zdravím, našel jsem laťku relativně tvrdého dřeva s výraznými póry viz foto, neví někdo co by to mohlo být? Dobře se dobře obrábí, ale dřevěný prach špiní, měl jsem ruce černé skoro jako bych loupal ořechy.

Slyther vložil tyto přílohy:
IMG_20181026_084832.jpg.jpg
IMG_20181026_084756.jpg.jpg
IMG_20181026_084953.jpg.jpg
IMG_20181026_084902.jpg.jpg

RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Dub jak víno. Třísloviny v dubu reagují s železem, proto ta černá barva, ono se dá toho i někdy využít.RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Díky za odpověď, té černoty se celkem špatně zbavovalo. To využití jsi měl na mysli k zabarvení dřeva? Případně jak na to.
RS
Posláno:

Pokročilý
Já osobně jsem si nechal rozpustit v octu ocelovou vlnu a tím jsem pak ten dub černil. Třeba na FB je pěkný návod od Filipa Valacha (z 2.3.2018) na toto a jiné barvení dřeva.Nějak jsem to nemohl dostat sem v rozumné podobě.RS

RS
Posláno:

Pokročilý
opraveno Filip Valach
Posláno:

Pokročilý
Díky za odkaz, zase jsem o něco chytřejší, jak to půjde, vyzkouším.
Posláno:

Pokročilý
Tak, hotovo dle návodu, další technika zvládnutá, díky

Slyther vložil tyto přílohy:
received_2132788016773191.jpeg.jpg

RS
Posláno:

Pokročilý
Slyther napsal:

Jak šlo to barvení?RS
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/10/2018
Slyther napsal:

Vypadá to pěkně. Co jsi použil za techniku? Také jsem si článek přečetl a musim říct, že je to moc zajímavé co všechno se nechá relativně jednoduše udělat s "obyčejným" duben.
Posláno:

Pokročilý
RS napsal:

Jak šlo to barvení?RS

Šlo to perfektně, ještě že jsem to zkusil nejdřív na zkušebním kusu ( kus 14260 s dubem a mosazí).
Dřevo reaguje skoro okamžitě, za cca 5 minut do finálního odstínu, ale v té samé době reaguje taky ocel a mosaz, takže hned po aplikaci otřít kovové části a opatrně zakonzervovat olejem jinak Liška na oceli a nazelenalá mosaz.
Posláno:

Pokročilý
Hencin napsal:

Vypadá to pěkně. Co jsi použil za techniku? Také jsem si článek přečetl a musim říct, že je to moc zajímavé co všechno se nechá relativně jednoduše udělat s "obyčejným" duben.

Hned v pondělí jsem si vzal v práci co nejjemnější čisté špony od frézy ( neznečištěné chladící emulzí), jde použít i ocelová vlna nebo jiný kus oceli, čím větší povrchová plocha tim líp. Dal jsem do malé zavařovačky a zalil octem, okamžitě se začal uvolňovat zápach zkažených vajec, v průběhu týdne jsem zkoušel na kousku dřeva reakci, čím starší, silnější roztok, tím tmavší odstín po cca 5 dnech tento modro černý, natřít dřevo, okamžitě očistit a zakonzervovat kov nechat vyschnout po uschnutí trochu zešedne a šup do lněného oleje, toto je výsledek, ještě potom zkusím karnaubský vosk aby se povrch zacelil a byl hladký bez pórů.

Jde s tím hodně kouzlit s různými odstíny a taky vypadá zajímavě takto tmavý odstín když se přebrousí jemným smirkem, vylezou světlejší vlákna tvrdého dřeva, která se nestihla obarvit. Takový dřevěný damašek. Nevím jak dlouho by kontrast zůstal, to se musí ještě vyzkoušet.

Každopádně testy a experimenty dělat v dílně z kuchyně nebo obýváku by vás hnali, opravdu to jako fialky nevonímrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Šiška banksia...luxusWink

Dudulik vložil tyto přílohy:
PhotoEditor_20190315_215727026.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum