ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - tedy ActsNonVerba. Zkušenosti? Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2013
Pokiaľ nikto nikoho neposiela do prdele(to je žumpa)keď ľudia slušne vyjadrujú svoj názor bez hrubých invektív (to nieje žumpa)ak sa dá dospieť ku kultivovanej debate byť s rôznymi názormi z ktorej si vezmeme to svoje tak to je výhra.
Človêk který spoléhá na zápisníky ztrácí schopnost zapamatovat si.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Meiming napsal:
Za co je podle tebe přirážka dalších 4500 Kč?

Mensi (vyrazne mensi) objem prodeju proti ostatnim modelum a pritom stejne nebo vetsi naklady na vyvoj a uvedeni do vyroby jako maji ostatni modely? Opotrebeni vyrobnich nastroju? Peclivejsi (a tim padem casove narocnejsi) vyroba s tim ze jde o firemni top model? Netvrdim... zkousim hadat. O vyrobe nozu vim uplny h**** a CNC masinu nepoznam ani kdyby mi spadla na hlavu Happy.

PS
Na firemnim foru Spyderco kdysi zminil majitel firmy v odpovedi na podobny dotaz ze kompletni naklady na vyvoj noveho modelu a jeho uvedeni do vyroby nejdou v zadnem pripade pod 10000USD a u nozu kde se musi vyrabet formy na strenky to jde jeste vyrazne vys. Zijeme v CR - danova zatez podnikatele je takova jaka je. Dejme tomu ze kompletni vyrobni naklady na nuz byly 200000CZK a dejme tomu ze CISTY zisk na jednom nozi je 1000CZK. To je 200 nozu jen na pokryti nakladu. V male a relativne malo solventni CR? Brrrrr.... tvrdej byznys...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Místní reklama Happy na ANV způsobila, že jsem si dnes přivezl Z100 z Vintagewear z Kralovic a zatím super... neplánují i nějaký větší zavírák?

Ppetr vložil tyto přílohy:
20190316_114840.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Ppetr napsal:
Místní reklama Happy na ANV způsobila, že jsem si dnes přivezl Z100 z Vintagewear z Kralovic a zatím super... neplánují i nějaký větší zavírák?

Ta Z100 mě taky zajímá, pokud budeš časem mít nějaké postřehy, budu rád.Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Za sebe musím říct, že Spelter je moc pěkný nůž... Konečně jsem si ho osahal...Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/21/2013
Tak musím říct že na živo je hodně sympatickej...

Lestat13 vložil tyto přílohy:
20190316_115015.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/15/2008
JJ já původně chtěl 400 a bude Spelter🤣 mazleni na Iwe rozhodloGrin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Kukura napsal:
JJ já původně chtěl 400 a bude Spelter🤣 mazleni na Iwe rozhodloGrin

To já měl v ruce také oba a bral bych tu P400 Happy Holt co člověk, to názor...
Posláno:

Pozorovatel
Původně 400, na iwa jsem už vlastně jenom řešil zda Pacifik nebo Spelter.
A zde rozhodlo czech made😎 a topo.
Posláno:

Štamgast
Z100 - na vystřelení fliperem se musí víc zabrat, kulička je dost zapadlá, ale zas to pak vyletí jak raketa a nestane se, že by se neotevřel. Z kapsy jde hůř jak je utopenej, ale jde o zvyk kde ho chytnout.

Ppetr vložil tyto přílohy:
20190316_153832.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Ppetr napsal:
Z100 - na vystřelení fliperem se musí víc zabrat, kulička je dost zapadlá, ale zas to pak vyletí jak raketa a nestane se, že by se neotevřel. Z kapsy jde hůř jak je utopenej, ale jde o zvyk kde ho chytnout.

Jak pohodlný je úchop Z100 v porovnání s Avispou.
Posláno:

Štamgast
Neřezal jsem silově, mam čerstvě sundanou ortézu co jsem si vyhodil rameno, ale je příjemnejší. Mám pocit, že Avispa tlačí víc. Ale zas když silně zmačknu stovku, tak cítim, že jí pruží ty střenky.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/6/2013
Meiming napsal:
Ano to všechno by měla mít firma která tvrdí že vyrábí nože, ale mají to? Zatím to vypadá na počítač kde nůž nakreslí, materiál se nechá poslat do firmy kde mají stroje a k nim vše cos vypsal pak se přepošle do jiný firmy atd až se to hotové sleze vedle benzinky kde to zkouknou a odešlou zákazníkovi...

Předně bych rád pozdravil vás, všechny uživatele Knife.cz! Existence firmy ANV knives mě po dlouhé době přiměla opět na fórum nakouknout a jsem zato nesmírně rád, neboť jsou zde k vidění skutečně krásné nástroje.

Pokud jde o ANV, i já jsem tak trochu snílek a líbilo by se mi, kdyby za firmou nestál obří nadnárodní holding, nicméně taková už je asi doba. Ty arbitráže nepůsobí moc pěkně, nedovedu posoudit jejich důvodnost, ale taky vnímám, jak daleko od sebe jednotlivé firmy, spadající do nějakých skupin, které jsou součástí nějaké větší skupiny, asi mají.

Hodně se tu řešilo, jestli jsou nože vůbec vyráběné v Česku. Na webu se uvádí "100 % made in Czech", reakce výše uvedená Módim (je třeba podotknout, že neznám otázku, pokud je někde dále ve vláknu, už jsem zapomněl Happy ) implikuje, že o českou výrobu jde. Ani to zjevně nestačí. Bude se pak řešit původ všech zaměstnanců?

Obecně má podle mě diskuze o firmě, cenové politice apod. smysl, byla by ale škoda dělat z toho hon na čarodějnice.

Předem děkuji za shovívavost .)

Klobouk
Posláno:

Pokročilý
Ppetr napsal:
Neřezal jsem silově, mam čerstvě sundanou ortézu co jsem si vyhodil rameno, ale je příjemnejší. Mám pocit, že Avispa tlačí víc. Ale zas když silně zmačknu stovku, tak cítim, že jí pruží ty střenky.

Ok, díky za porovnání i foto a ať slouží k plné spokojenosti.
Posláno:

Pokročilý
Na tohle se těšímOk

wrafan vložil tyto přílohy:
orange.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Když se tu tolik rozrývá vlastnictví, evokuje to ve mě:
Hyundai: České auto, z toho co jsem pochopil je to ten samý případ..
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/5/2013
Dnes som sa dozvedel že Slovenský štát bol prvým spojencom fašistického nemecka,dokonca pomáhal pri obsadzovaní Polska.Celkom šok.Babka mala 92 ked odišla.Ja mám 37,tak si ju pamätám.Žila v Nedožeroch.Nemcov prežila,odovzdala im kravu..To bola daň za nezdevastovanie domu.Tiež si pamätám slepičince na povale.Tam sa moc nechodilo,ked tak len opraviť strechu.Na poval sa sliepky schovávali za nemcov i v šesťdesiatomôsmom.Ludia tiež verili v vtedajšiu propagandu.Ono je dobré vedieť čo je za čím.Nezáujem ludí o to čo vidia či kupujú dobrá nieje už historicky.Netvrdím že ANV je zlá firma.Len obhajujem debatu.Ono rozhodnúť sa o niečom nerozprávať nikdy dobré nebude.
Človêk který spoléhá na zápisníky ztrácí schopnost zapamatovat si.
Posláno:

Pozorovatel
Takových věci tu je🤣 zbrane, oblečení, vybavení, auta a další Grin
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2012
Kukura napsal:
Takových věci tu je🤣 zbrane, oblečení, vybavení, auta a další Grin

Myslím, že se tady řeší nože a ne auta, oblečení.
Tak po patnácti stránkách se vracím do vlákna ANV a vidím, že jsem se obohatil o spoustu poznatků o výrobě "české" firmy. No nic shrnu to a tím to uzavřu.
Pro mě je falešný patriotismus něco, jako lísání se k prašivé kočce. Sám se cítím za patriota i když sbírám švýcarské nože. Nevadí mi nůž z Číny, ze Španělska, z USA, či Ruska nebo z Japonska. Mám několik nožů z Československa a také od ČESKÝCH a slovenských nožířů. Původ nože je dost důležitý, jak už jsem psal, odvíjí se od toho cena a hlavně cena.
Tak třeba, nahoře prezentovaný nůž Z 100. Jasný výrobek D2+G10, kterých se na Aliexpressu prodává mraky v hodnotě 15 - 20 USD. Kde si myslíte, že jich ANV vyrábí? V Česku ve své továrničte, jak psali Modimu. Tomu snad může věřit už jen ... nebo naiva. Bože, stále se tu opakuje, měl jsem na výběr, ale přesvědčilo mě TO!!! Czech made.
Jo, tvrdím, že je to překoupený výrobek z Číny a v tom případě, je dost předražený. Proto se stále ptám, kde se ty nože vyrábí. Když už firma nemá koule na to, aby se pochlubila se svou "továrničkou". Myslel jsem si, že to udělá někdo z blízký, někdo ze tří recenzentů, třeba. Ale stále se tady mlží a hlavně není čas. To přece už známe natahovat a natahovat.
Víc jak odborných českých pracovníků, firma využívá celních deklarantů, skladníků a baličů.
Ještě si stále myslíte, že se jedná o českou firmu? Stačí si zajet do Mor. Budějovic a poptat se okolo, jak to v baráku u Benziny žije. Kolik lidí v továrničce ráno o šesté sedá ke strojům a odpoledne si na píchačce orazí další den.
Neberte to jako útok proti nožům, které mám taky rád, jen mě zvedá ze židle, když někdo dělá z lidí blbce.
Rád si koupím nůž z Číny za jejich cenu, ale nééé, když ho někdo předraží a vydává za Czech made.
Ale v pohodě, každý má svobodnou volbu. Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
hamon napsal:
Když se tu tolik rozrývá vlastnictví, evokuje to ve mě:
Hyundai: České auto, z toho co jsem pochopil je to ten samý případ..
A nejen Hyundai, ale celá slavná Škoda, která se tu jen montuje z cizích součástek, protože jsme levná montovna a značka Škoda má ve světě pořád zvuk. Také předražený výrobek a jak jde na odbyt, ale to tady spousta lidí nechce slyšet, mají srdce, které bije na pravém (levém?) míístě. Ale ledva napíšeš, že se někdo spletl v ceně Spelteru, že bude za 3000,- tak se názor u spousty změní. Mně nevadí debata, ale vadí mně to, že se rozpoutala až po oznámení ceny. Už to tady píši po několikáté. Celé mně to připomíná to české vlastenectví ve sportu - mistři světa - zlatí hoši, parádaApplause Applause Applause - vyřazeni ve čtvrtfinále - to jsou ale kokoti, jezdí si po světě a trénují ZA NAŠE DANÉAngry Angry Angry
Uživatelé v tomto tématu
drak02, Guest, Muscatel, PN

Přechod na fórum