ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bajonet Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/27/2008
P. napsal:
Měl jsem před lety možnost dostat se k bodákům U.S. M4 ve větším počtu a povedlo se mi postupně dát dohromady všechny WWII výrobce + různé varianty zpracování a značení.

Co jsem ale nikdy nedohledal je snímek z období WWII, kde by byla M1 Carbine s úchytem na bodák... Určitě ale musí existovat.

Tady: Iwo Jima 1945 a druhý máš datovaný nahoře.

Pepe1 vložil tyto přílohy:
ww2_m1_carbine_with_bayonet_lug_iwo_jima.jpg.jpg
carbine.jpg.jpg

"Svět patří těm, co se neposerou". Charles Bukowski
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Pepe1 napsal:
Tady: Iwo Jima 1945 a druhý máš datovaný nahoře.

Díky.Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2010
P. napsal:
Měl jsem před lety možnost dostat se k bodákům U.S. M4 ve větším počtu a povedlo se mi postupně dát dohromady všechny WWII výrobce + různé varianty zpracování a značení.

Co jsem ale nikdy nedohledal je snímek z období WWII, kde by byla M1 Carbine s úchytem na bodák... Určitě ale musí existovat.

Z ETO neexistuje jediný snímek a odborníci v USA jsou přesvědčení, že žádná karabina se záchytem na bodák tady nebyla. Z PTO existuje před V-J Day datovaných fotek míň, než prstů na ruce.
P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:
Z ETO neexistuje jediný snímek a odborníci v USA jsou přesvědčení, že žádná karabina se záchytem na bodák tady nebyla. Z PTO existuje před V-J Day datovaných fotek míň, než prstů na ruce.

Ano, přesně, přijde mi to zajímavé ve srovnání s počtem bodáků, které byly vyrobeny...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/27/2008
Poch napsal:
P. napsal:

Něco jsem našel, datováno duben 1945, italská fronta v Apeninách. Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Pepe1 vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
3.jpg
4.jpg.jpg

"Svět patří těm, co se neposerou". Charles Bukowski
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
Pepe1 napsal:
[quote=Poch][quote=P.]Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Fotka je taky z "Life" podzim 1942 z návštěvy E.Rooseveltový v Chilton Foliant a údajně jde o hokus-pokus z dílny Rolls-Royce...kuriozita velká.
Druhá fotka hokus-pokusy z US
Jinak tvrdit o něčem že neexistuje jedinej snímek je hodně odvážný...jakože někdo viděl všechny snímky z WW2,to teda žil 200 let.
Dám ještě kousek textu s nekorektním překladem do gůglčekštiny...ale asi to srozumytelný trocha bude...

EM vložil tyto přílohy:
er.jpg.jpg
PB.jpg.jpg
screen_1.jpg.jpg
screen2.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pozorovatel
EM napsal:
Pepe1 napsal:
[quote=Poch][quote=P.]Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Fotka je taky z "Life" podzim 1942 z návštěvy E.Rooseveltový v Chilton Foliant a údajně jde o hokus-pokus z dílny Rolls-Royce...kuriozita velká.
Druhá fotka hokus-pokusy z US
Jinak tvrdit o něčem že neexistuje jedinej snímek je hodně odvážný...jakože někdo viděl všechny snímky z WW2,to teda žil 200 let.
Dám ještě kousek textu s nekorektním překladem do gůglčekštiny...ale asi to srozumytelný trocha bude...

Není třeba vidět všechny snímky z WWII, stačí poslední necelý rok. Třetí typ objímky se záchytem na bodák M4 se na karabiny začal montovat někdy od přelomu října a listopadu 1944 a to pouze u firem Inland a Winchester. Ale asi jsem to vyjádřil špatně. Když jsem před několika lety sháněl informace od sběratelů v USA a hledal v odborné literatuře, dostal jsem se k informaci, že z ETO není znám snímek, dokládající použití M1 Carbine se záchytem na bodák. Ostatně i Gary Cunningham, jehož text jste zveřejnil, píše: "... vypadá to, že velmi málo, pokud vůbec nějaké karabiny se záchytem na bodák byly použity v bojových operacích na evropském bojišti ...". Samozřejmě se nechci s nikým přít, že tu nebyly Wink
Posláno:

Pozorovatel
Americký bodák Model of 1905 vyrobený v roce 1909 ve Springfield Armory. Pochva je Model of 1910.

Poch vložil tyto přílohy:
P1140496.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Bodák M4 vyrobený firmou Conetta na konci 60. let. Tyto bodáky byly dodávány do Jižního Vietnamu a dalších zemí v rámci programu vojenské pomoci.

57485596_2641249959236799_3919982059392598016_o.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
U.S. Bayonet M1917 vyrobený firmou General Cutlery v letech 1966 - 1967.

57368789_2642415539120241_4552750863738732544_o.jpg.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:
Ok

Hezký, na brokovnici, ten mi chybí...Neutral Neutral
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Poch napsal:
Ok

Hezký, na brokovnici, ten mi chybí...Neutral Neutral

Dost špatně se dá sehnat oproti WWI.
P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:

To už jsem dávno zjistil.Neutral
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Poch napsal:

To už jsem dávno zjistil.Neutral

Umím sehnat, ale cena je hodně vysoká Sad
P.
Posláno:

Štamgast
M1917, Remington, WWI...

P. vložil tyto přílohy:
M1917.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
M1917, Remington, WWI...

Pěkná druhoválečná pochva. Tu ve sbírce ještě nemám Sad
Posláno:

Pozorovatel
Tady je bodák, o kterém spousta sběratelů ani netuší, že existuje. USMC Bayonet 2000 byl oficálně ve "výzbroji" po dobu kratší než 30 dní. Neví se přesně, kolik jich bylo vyrobeno. Odhady jsou do 500 kusů, ale někteří sběratelé tvrdím že se jich vyrobilo méně než 100. Výrobce je Eickhorn.

11156384_1077085028986641_5460869659389175743_n.jpg.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Netušil jsem, dík za ukázku!Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Myslim, ze asi pred dvema roky o nem byl clanek ve Strelecke revue.
Posláno:

Pozorovatel
jendach napsal:
Myslim, ze asi pred dvema roky o nem byl clanek ve Strelecke revue.

Článek byl v Airsoft magazínu. A bude to uz déle než dva roky. Podívám se na externí disc, jestli nemám scan jako obrázek. V notebooku mám jen pdf, které sem asi nepůjde vložit.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum