ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Benchmade pro denni noseni? Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/28/2011
Loner. napsal:
Ať si každej koupí co se mu líbí. Koukal sem na rozborku Bukoutu podobnej koncept měl Griptilian a ten byl v poho tenkrát ale číňan nevyráběl co dneska. Teď si koupim za 450kaček
Ganzo Firebird 753 https://www.youtube.com/watch?v=Wi6zhBCryMU a sem na stejným nebo i lepčím jak s Benšmejdem za 7krát tolik a lajf šarp si stejně dělám sám. Nejsem prostě tak bohatej abych si kupoval předražený věci.

Sorry ale to je blbost jak mraky. mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
Lonere tvé názory na Benchmade, ať kladné, či nikoli, jsou vítány...Ok
Říkat zde ale, že Ganzo je stejné, ne li lepší, je jednak O.T. a druhak kokotina...KO
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Tyler napsal:
No jo no mrGreen... Lukáši, díky!

Vláďo, blahopřeji. mrGreen

Jsem zvědavý, co na něj budeš říkat. Užij si ho.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
Já jsem si v rámci bugoutové mánie taky jeden pořídil. Obával jsem se, že bude hodně podobný 940, kterou moc nenosím - vadí mi u ní tvar a velikost střenek - i když mám středně velkou ruku, tak musím dávat hodně pozor, abych při zavření nenechal prsty v dráze čepele. U bugouta tenhle problém nemám, často kritizovaný materiál střenek za mě taky žádný problém. Není to sice nic na estetiku, ale na používání ideální - lehký, omyvatelný, odolný. I tak ale Bugout v kapse zatím moc často nekončí. Důvod je, že mi v téhle variantě přijde až moc lehký (a to mám ultralighty rád) a úplně mi nesedí těžiště. Plusem je naopak axis lock, ten bych chtěl na Nativu místo back locku. Měl jsem nutkání poslat Bugouta dál, ale jak tady čtu o různých materiálech střenek, tak s G10 bych možná ten problém vyřešil, takže ještě vyčkám.

tpk1001 vložil tyto přílohy:
Srovnani_3.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/8/2012
Tyler napsal:
No jo no mrGreen... Lukáši, díky!

Za málo, ať Ti dobře slouží Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/6/2013
Pánové já jsem tím příspěvkem opravdu nechtěl rozpoutat takové vášně. Také jsem právě viděl ten nůž rozebraný a když si na něj nechal uživatel udělat titanové střenky začala mne zajímat i cena. No ale když teď vidím v inzerci Kizer Gemini za 3000 k tak už mne ten Bugout ani nezajímá. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/5/2015
Ja som pred nedávnom Gemini predal, kúpil Bugout a som spokojný. Cenová politika Bugoutu je ako u niektorých ostrých modeloch áut. Priplatis si 10 000€ za to, že ti nedajú klimatizáciu, rádio, tlmiace materiály, atď. No potom keď sa v tom aute odvezies tak ti to celé dáva zmysel.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/30/2017
Mižo napsal:
Mico1300 napsal:
Mižo, odmerám a rád, lebo aj mňa to zaujíma, ale šubleru mám v práci, takže najskôr v pondelok.

Super, to vydržím :)
Zatiaľ dík

Takže sľúbené hodnoty, Crooked River hrúbka čepele 3,1mm, nad fazetou 0,6mm.
A dám aj Freek, hrúbka čepele 2,9mm, nad fazetou 0,5mm.
Za mňa sú to vcelku príjemné hodnoty, hlavne tie hrúbky čepele, že nejdú smerom 4mm a viac, ako napríklad zerá, ktoré som mal.
Posláno:

Pokročilý
A keď už som meral, tak som aj fotil..

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20190414_140802.jpg.jpg
IMG_20190414_091405.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
A jedna spoločná..

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20190415_083730.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
[/quote]
Takže sľúbené hodnoty, Crooked River hrúbka čepele 3,1mm, nad fazetou 0,6mm.
A dám aj Freek, hrúbka čepele 2,9mm, nad fazetou 0,5mm.
Za mňa sú to vcelku príjemné hodnoty, hlavne tie hrúbky čepele, že nejdú smerom 4mm a viac, ako napríklad zerá, ktoré som mal. [/quote]
Super. Dík za zmeranie.
Tak u mňa je to už tak na hranici, hlavne ten crooked. Dobre vedieť Ok
Posláno:

Pokročilý
Tak určenie Crookeda je ako všestranný lovecký nôž, nemôže to byť úplná žiletka, ale aj tak má hodnoty oproti konkurencii vcelku dobré.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
No hej, to je pravda. A je aj dosť veľký. Asi si ho ešte skúsim niekde obchytať a potom sa rozhodnem.
Posláno:

Pokročilý
Mižo, potom siahni po verzii Mini Crooked River, ten je rozmeru cca Bugout predpokladám. Inak čo do vzhľadu je to totožný nôž ako veľký Crooked.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Mini Crooked River je další BM, které bych chtěl. Velikostí hlavně čepele má hodně blízko k velkému Griptilianovi.

Jinak dneska jsem si chtěl srovnat po vystoupení z auta kapsu, zajel jsem do ní pravačkou a ta modrá potvora mě kousla Shocked. Ale ne ostřím ani hrotem, kůže kolem kloubu se mi evidentně dostala do prostoru mezi střenkami na patce rukojeti, a fiknul jsem se o vnitřní hranu střenky. Prohlédl jsem pak celý nůž a ty vnitřní hrany jsou fakt pořádně ostré, bude se zahlazovat šmirglpapírem, protože tohle...NoNoNo

Celkově mám z Bugouta ale fakt prima pocit. Jen ještě trochu přiohnu klip, aby malinko odstával od rukojeti, teď je příliš tuhý. Ale na tohle mám trochu úchylku, klidně obětuju malinko retence, mám radši, když nůž snadno vytáhnu i vložím z a do kapsy. Teď to drhne.

Tyler vložil tyto přílohy:
IMG_20190415_130440_170.JPG.jpg

"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Tyler, neviem čím to je, ale na troch zo štyroch benchmade nožov čo mám doma sú klipy už z výroby asi 1mm nad rúčkou, aspoň nemusím ohýbať, tiež mám rád keď nôž letí do vačku ako po masle.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Tyler napsal:
Prohlédl jsem pak celý nůž a ty vnitřní hrany jsou fakt pořádně ostré, bude se zahlazovat šmirglpapírem, protože tohle...NoNoNo

Taky jsem trochu obrousil hrany střenek, je to tak mnohem lepší. Happy

U 710 klip někde malinko odstával od střenky, jinde byl bez mezery mezi střenkou a klipem. U mého Bugouta rozhodně žádná mezera není. L.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/11/2019
Tyler napsal:
---kůže kolem kloubu se mi evidentně dostala do prostoru mezi střenkami na patce rukojeti, a fiknul jsem se o vnitřní hranu střenky. Prohlédl jsem pak celý nůž a ty vnitřní hrany jsou fakt pořádně ostré, bude se zahlazovat šmirglpapírem, protože tohle...NoNoNo -

Nebo tohle https://rockscaledesign.com/collections/benchmade-collections/products/titanium-gear-backspacer-for-benchmade-bugout-536
Nevim.
vaf
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/1/2009
To vypadá, že by mohlo Bugouta docela zpevnit a hmotnosti nepřidat.
Pěkný doplněk! Ok
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/12/2018
Grizzly 🇺🇲 trochu to tu oživit 😉

Pepikpohan vložil tyto přílohy:
IMG_20190415_173352.jpg.jpg
IMG_20190415_173422.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum