ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2019
Tak se přidám. Pomocník při vaření(topení). Myslím tím ten nůž.Grin

Miroslav61 vložil tyto přílohy:
IMG_20190407_125902.jpg.jpg
IMG_20190407_125916.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Tyler Durden napsal:
Wrafan: Udělalo by mi radost, kdybys mohl třeba pár slovy porovnat výbrusy a řezné vlastnosti. Jestli má cenu kupovat stovku nebo je to motyka jak izula.

Co se týká mojí Izuly, tedy té na fotce, mám jí koupenou zde na knife.cz a předchozím majitelem má zvednutý úhel fazety, takže je to téměř skalpel. P100 má výbrus víc do jedovata, takže fazetka je na něm minimální, nicméně jako jediný nůž od ANV mi P100 přišla celkem tupá, takže na Lanskyho sadě jsem přelíznul fazetu na 25st. a jsem spokojen. Rozdíl je v úchopu, pro mě, se střenkama zatím vítězí Izula, až budou střenky na P100, budou to srovnatelný nožíky. Spokojen jsem s oběma. Asi tak.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Prosím zdejší moudré hlavy a hlavně ty, kteří mají s níže uvedenými noži zkušenosti, o radu, respektive o názor:

Líbí se mi ANV 200, kydex. Ale v této kategorii nožů jsem objevil další "konkurenty". Takže který z nich?

ANV 200:

Délka celkem 22,0 cm, délka čepele 10,0 cm, tloušťka čepele 3,5 mm, cena: 2550,-

Ruike Jager:

Délka celkem 22,3 cm, délka čepele 11,0 cm, tloušťka čepele 4,5 mm, cena: 2099,-

Mora Garberg:

Délka celkem 22,9 cm, délka čepele 10,9 cm, tloušťka čepele 3,2 mm, cena: 2590,-

Kizlyar Supreme Santi:

Délka celkem 19,5 cm, délka čepele 9,5 cm, tloušťka čepele 4,0 mm, cena: 2490,-

Do které kudly mám jít?

Od firmy Ruike ještě žádný nůž nemám, od ANV také ne, Kizlyar supreme také ne, mám
pouze Kizlyary a Mory...

Vsadit na odzkoušenou klasiku nebo jít do něčeho nového?

Použití: Běžné tábornické a kuchyňské činnosti.

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/10/2015
Chceš tú kudlu na vander alebo EDC alebo?
Posláno:

Štamgast
Spíš na toulky přírodou, ale použití jako EDC také není vyloučeno.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/16/2015
Posláno:

Pozorovatel
rak nožomil napsal:
Spíš na toulky přírodou, ale použití jako EDC také není vyloučeno.

Ideálne by bolo keby si si ich mohol chytiť do ruky a rozhodnúť sa podla toho čo ti najviac sadne. Inak nejaké zásadné rozdiely tam nevidím - všetko sú to skvelé nože. Ešte je tu otázka výbrusu ktorý preferuješ. Či skôr plocháč alebo šablovitý - tam je dobré si rozmyslieť ako budeš nôž brúsiť. Mal som Garberg a teraz mám P200. Za mňa sú to nože ktorými nemôžeš nič pokaziť.
Posláno:

Štamgast
To je právě to, že nemám možnost si je osahat, a určitě jsou to všechno dobré nože.
Vzhledem k tomu, že Mory a Kizlyary mám, vypadá to, že se budu rozmýšlet mezi Ruiko Jager a ANV P200...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
rak nožomil napsal:
To je právě to, že nemám možnost si je osahat, a určitě jsou to všechno dobré nože.
Vzhledem k tomu, že Mory a Kizlyary mám, vypadá to, že se budu rozmýšlet mezi Ruiko Jager a ANV P200...
Sice jsem se zařekl, že na tohle vlákno kvůli hádkám o Spelteru nevstoupím, ale protože teď jde o něco jinéhoLaugh , tak jo. Výše jmenované nože mám, až na Supreme, ten jsem jen osahával. Jak tam někdo správně dodává, ještě bych dal Terävä Jääkaripuukko 110. Já bych se rozhodoval mezi tímto a ANV 200. Ruike má trošku více materiáli na břitu (fazeta je větší, než u ANV. Supreme se mi zdál v ruce takový drobný...nevím, Mora v uhlíkovce není špatná, trošku profláknutáLaugh Právě se balím do lesa a mám s sebou ty dva, výše jmenované. ANV je takový drobnější elegán, jako EDC i do města (když se šikovně nosí) Terävä je nezničitelný pracant. Takže obaLaugh Laugh Laugh
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/11/2019
A co takle - real steel buškraft 2 - 1240 kaček nebo Manly Drugar - 1750 kaček
A když vemeš voba tak máš 2 superkudly za trojku nebo jednu ANV P200 za 2550 kaček.Pro názornost video co natočil šéf českýho knajftrampinku.

Nevim.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2018
matějka napsal:
ANV je takový drobnější elegán, jako EDC i do města (když se šikovně nosí) Terävä je nezničitelný pracant. Takže obaLaugh Laugh Laugh

Počítám, že z týhle rady bude mít největší radost paní Raková Nožomilová Cry.... Laugh
Posláno:

Štamgast
No, já jako EDC používám nejdéle, nejčastěji a nejraději klasickou MORU 2000.
To je jeden z mých nejoblíbenějších nožů.
Myslím si, že právě ANV P200 bude (je) rozměrově a svými parametry hodně podobný
noži MORA 2000 (i když je o něco těžší, ale to nevadí).
PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
rak nožomil napsal:
Prosím zdejší moudré hlavy a hlavně ty, kteří mají s níže uvedenými noži zkušenosti, o radu, respektive o názor:

Líbí se mi ANV 200, kydex. Ale v této kategorii nožů jsem objevil další "konkurenty". Takže který z nich?

ANV 200:

Délka celkem 22,0 cm, délka čepele 10,0 cm, tloušťka čepele 3,5 mm, cena: 2550,-

Ruike Jager:

Délka celkem 22,3 cm, délka čepele 11,0 cm, tloušťka čepele 4,5 mm, cena: 2099,-

Mora Garberg:

Délka celkem 22,9 cm, délka čepele 10,9 cm, tloušťka čepele 3,2 mm, cena: 2590,-

Kizlyar Supreme Santi:

Do které kudly mám jít?

Od firmy Ruike ještě žádný nůž nemám, od ANV také ne, Kizlyar supreme také ne, mám
pouze Kizlyary a Mory...

Mam P200 i moru, ruike neznam osobne. Mora je skvela multimountem, ale pokud nepotrebujes resit sto reseni zavesu noze, tak P200 je rekneme i hezci, o dost. Uchopem sedi vyborne
Posláno:

Pozorovatel
PN napsal:
rak nožomil napsal:

ANV 200:

Ruike Jager:

Mora Garberg:

Kizlyar Supreme Santi:

Do které kudly mám jít?

pouze Kizlyary a Mory...

Mam P200 i moru, ruike neznam osobne. Mora je skvela multimountem, ale pokud nepotrebujes resit sto reseni zavesu noze, tak P200 je rekneme i hezci, o dost. Uchopem sedi vyborne

Mňa osobne len sklamalo nabrúsenie ANV od výrobi. Prišlo mi to o dosť slabšie ako Mora
PN
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/20/2016
Wotan napsal:
PN napsal:
rak nožomil napsal:

ANV 200:

Ruike Jager:

Mora Garberg:

Kizlyar Supreme Santi:

Do které kudly mám jít?

pouze Kizlyary a Mory...

Mňa osobne len sklamalo nabrúsenie ANV od výrobi. Prišlo mi to o dosť slabšie ako Mora

Ja si na dvoustovku nemohu stezovat, Spelter taky parada, stovku co ma kamarad, ta vazneprisla nic moc nabrousena
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Ruike Jager mozem odporucit, je fakt super. S ostatnymi skusenost nemam, no garberg asi nebude velmi prakticky na potraviny..
Posláno:

Štamgast
Tak už jsem dilema vyřešil a včera objednal nůž ANV P200.

Dnes už je na cestě ke mně a ve čtvrtek bych ho měl dostat na poštu
a vyzvednout si ho.

Jsem trochu zvědavý, trochu napjatý, ale těším se, že o 4 volných dnech o velikonocích
nůž vyzkouším jak doma v kuchyni, tak i venku v přírodě.

Hlavně aby Česká pošta dodržela svůj reklamní slogan: "Dnes podáte, zítra dodáme"...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/28/2019
Měl jsem dnes v ruce Z100. Poprvé, předtím jsem řešil P linii. Klady. Strašně sympatická firma a okolnosti vzniku, skvělý design všeho, od stránek, stánku na veletrhu po samozřejmě design produkce. Začali nějakou ucelenou produktovou serií, je to příjemné na pohled a dává to energii je sledovat co bude nového. Ten marketingový pokus "naše nože spoludesignovali střelci z rotačních kulometů a meteorologové" je trošičku přetažený, ale asi to musí být, na to nějaké kavky nalákají. P série je pro mne i fyzicky v v pohodě, sic jsem nakonec koupil jiný produkt od konkurencem na P300 ale přijde řada asi na podzim. Ale ta Z100, to ať mi prominou, pocitově je to kudla za 899 Kč. Ten liner lock je jako kdyby ho dělal Mikov v roce 1971, celkově to působí levně a to včetně úchopu. Asi jsem zmlsanej ložiskama a jiným dílenským zpracováním.
Posláno:

Štamgast
Konec kabaretu, činy a ne slova...
ANV P200 právě dorazil.

První dojmy:
- design a výrobní provedení výborné, na jedničku
- z výroby perfektně nabroušený
- ve srovnání s fotografiemi a videi se mi nůž ve skutečnosti zdá menší
- moc se mi líbí tvar čepele a špička

Malinké drobnosti, na kterých by se dalo zapracovat (je to však pouze můj subjektivní pocit,
zatím jsem si na nůž ještě nezvykl):

- nemám velkou ruku, úchop velmi dobrý, ale "na hranici", kdyby byla rukojeť a také čepel
o cca 1 cm delší, byl by to komfort (velikost nože SOG Pup Seal Elite)

- vrchní hrana čepele je rovná, pro komfortnější úchop by tam mohla být malá
prohloubenina jako opora pro palec (jako to má SOG).

Ostatní:
- v pouzdře pevně drží neviklá se. Vzhledem k velikosti bude pohodlnější nenosit nůž na
opasku, ale v podpaží anebo na krku.
- velikost nože je ideální pro použití jako EDC

Ještě k úchopu (opět subjektivní pocit):
- nejlépe se drží MORA 2000 (soudkovitá rukojeť), pak SOG Pup Seal Elite, poté ANV P200 a pak ESEE 3.

Celkové průběžné hodnocení: Za jedna. Uvidíme, jak se s nožem bude pracovat.

rak nožomil vložil tyto přílohy:
P4190098.JPG.jpg
P4190099.JPG.jpg
P4190100.JPG.jpg
P4190101.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Díky za pěkné porovnávací fotky Ok. Ono kdyby P200 bylo o 1 cm delší na jednom i druhém konci, bude to už jiná kudla, takhle prostě zapadá do portfolia (velikostí konkurent F1, LionSteelu M4, ESEE RC3)... Mně se líbí moc, na výstavě jsem s potěšením koukal na ten řezivý výbrus a celkové zpracování, do mojí malé ruky sedne perfektně, nemít to falešné ostří, už by byla doma. To mě zatím odrazuje.
"Thin is sharp."
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum